Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

3 szybkie pytania:

1. Bawił się z was ktoś, drodzy forumowicze, programem MCHTemp?

2. Jaką bezpieczną temperaturę jest w stanie wytrzymać chipset P35?

3. Jakie bezpieczne napięcie mogę dać na P35 w pracy 24/7? Obecnie mam 1,45V z docelowo chciałbym dać 1,6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VNB ustawione na 1.5V (defaultowy radiator na NB), z tym że ogarnia go trochę 120 mm wentylator (Scythe Slipstream 800 rpm) zamontowany na bocznym panelu budy. Przy 1.6 radziłbym zmienić radiator na NB na coś wydajniejszego no i zadbać o porządny przewiew w budzie lub nawiew na wymieniony radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokupiłem Crucial Value 2x1 GB 667 MHz CL5 na kostkach Micron D9GMH.

Dołożyłem do moich 2x1 GB KingMaxów 1066. Poszło... Vmem = 2,15V

Niestety w windzie po chwili BSOD. Restart po chwili kolejny BSOD.

Same Cruciale chodzą bez problemu na tych samych ustawieniach co Kingmaxy.

Napięcie na NB podniesione o 1 poziom.

Co sugerujecie? Podnieść jeszcze Vmem? ile?

Radiatorów na pamiątkach jeszcze nie mam, dlatego boję się pojechać z napięciem wyżej.

Ile można bezpiecznie pojechać z V bez radiatorów, a ile z?

Jak to jest z tym napięciem na pamiątkach w Foxconn'ie w przypadku obsadzania różnych ilości banków? 1 - 2 - 4

Możliwe żeby na skutek dołożenia pamiątek pojawił się jakiś Vdrop czy coś w tym rodzaju?

 

No i poszło na Vmem= 2,2V.

Banki zajętę: Kingmax, Kingmax, Crucial, Crucial...

Sparowane chyba niefirmowo, bo K-C - 1 kanał, K-C - 2 kanał. Przeszkadza to czemuś?

Teraz czekam na jakieś alu-blachy (radiatory) na pamiątki.

Edytowane przez smiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smiki

 

U mnie RAMki siedzą na przemian. Też miałem BSODy losowe, a podbicie V do 2.2V nic nie dało. Zwiększyłem więc napięcie NB do 1.4V a memki pracują 2.1V przez co mniej się grzeją choć i tak są gorące i muszę im jakiś nawiew skołować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB z 1,2V na 1,4V - to na standardowym radiatorku? Dmuchasz czymś na niego? Jaką masz temp? Ile można dać bez bezpośredniego nawiewu na NB?

U mnie trochę go owiewa 12cm z ThermalRight'a SI-128 i nie wiem ile byłoby bezpiecznie.

Poczekam aż przyjdzie wentyl 40x40, przyśrubuję do radiatorka, skręcę go na 7V i wtedy zacznę podbijać V na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smiki

 

Na NB siedzi Thermalright HR-05 SLI. Zakładając, że "System" w FoxONE to temperatura NB to w idle mam 36C - buda otwarta, brak jakichkolwiek nawiewów czy wyciągających wentyli w compie poza tym na Ninja, w zasilaczu i na VGA. Pod obciążeniem nie sprawdzałem bo dopiero przed chwilą zainstalowałem ten soft.

 

Natomiast wydaje mi się, że przy dobrze wentylowanej budzie na 1.4V da radę fabryczny radiator.

 

 

UPDATE

 

Godzinka w GTA IV, max temp. 47C

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer

 

FoxONE nie mierzy temperatury na NB. To co podaje jako sys temp to jest temperatura na płycie głównej, ale nie jest to temperatura mostka północnego. Jedynym sposobem w jaki możesz sprawdzić realną temperaturę na NB jest programik MCHTemp.

 

NB na standardowym chłodzeniu i napieciu 1,4V miał u mnie 70-80 stopni w stresie. Po zmianie na HR-05 mam 50-60. Buda dobrze wentylowana.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarza mi się taka sytuacja: Win7

- komp wstaje do windy, patrzę w MHz'e a tu ciągle trzyma na 4000, mnożnik na 12x Vc=1,385V, a włączone C1E i EIST

(czy co tam od ekologów w BIOS'ie jest) więc powinno spaść do 6x, Vc=1,2V - zawsze spadało,

- patrzę w obciążenie jajek w coreTemp, a tu się bująją procenty w okolicach 25 - 70 % po obu,

- patrzę po procesach (ctrl+alt+del), a tu nic nie zabiera więcej niż 3%, a na wykresach jak w coreTemp'ie...

Wstanę kompa ponownie i jest OK, albo i nie...

Dziwne... O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hijackthis prześwietl procesy, bo rzeczywiście dziwna sytuacja. Jutro podgonię trochę E6300, bo podkręciłem go jak jeździec bez głowy nie zmieniając VNB. 'Sterowniki' do CPU i mobo najnowsze ściągnij, może to coś da.

 

Mam jeden problem z tą mobo, jak wyjmę Ramy (czy moje, czy kolegi) i włożę ponownie, to PC nie wstanie, kilka razy włożę/wyjmę i jak wstanie to znaczy, ze już będzie wstawał. Napięcia mam wzorowe, nawet w bios na def i na różnych biosach to samo. Zdaje się, że oddam na gwarancję, jak nie naprawią tego albo nie wymienią na tą samą płytę to będę zły, bo to IMHO jedna z najlepszych mobo na S775.

 

smiki ładny wynik dla CPU, chodzi tak 24/7?

 

BTW u mnie też C1E i EIST włączone, zawsze jakieś zaoszczędzone grosze na energii elektrycznej można spożytkować w inny sposób ;). Choć prąd znów ma podrożeć niestety. Z GLOBCIem trzeba walczyć.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW u mnie też C1E i EIST włączone, zawsze jakieś zaoszczędzone grosze na energii elektrycznej można spożytkować w inny sposób ;). Choć prąd znów ma podrożeć niestety. Z GLOBCIem trzeba walczyć.

U mnie również C1E i EIST załączone. Nie wiem jaka jest różnica w pobieranej energii między 3440MHz 1.3V, a 2550MHz 1.2V - może się dowiem jak kupię Watomierz, natomiast zakładając, że jest to 30W i przy pracy compa koło 10h na dzień wychodzi rocznie > 50 zł. W sumie niewiele, ale tu 50, tam 50 ... :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smiki ładny wynik dla CPU, chodzi tak 24/7?

Si 24/7, no może z 7/7 :P

A co do tego nienaturalnego obciążenia to podejrzewam że nod32 po aktualizacji sygnatur robi sobie skana systemu skubany w tle i o niczym nie informuje.

 

U mnie również C1E i EIST załączone. Nie wiem jaka jest różnica w pobieranej energii między 3440MHz 1.3V, a 2550MHz 1.2V - może się dowiem jak kupię Watomierz, natomiast zakładając, że jest to 30W i przy pracy compa koło 10h na dzień wychodzi rocznie > 50 zł. W sumie niewiele, ale tu 50, tam 50 ... :wink:

No i wywaliłem C1E i EIST'a

Dlaczego? bo o ile CPU ładnie szedł z ww funkcjami to RAMki już niespecjalnie.

Zanabyłem niedawno crucki value na d9gmh i utknąłem z nimi na 1110 na 5-5-5-15 :( a z woltażem poleciałem już na 2,5V i nic.

Teraz (dzisiaj) wywaliłem "Zielone" funkcje i zszedłem na tych ustawieniach do 2,15V

Co do tej energii to ciekawostka jest taka, że pomimo wyłączenia GLOBAL'nych kiedy przestaje mordować proca ORTHOSem temperatura również szybko spada do bezpiecznych 30-35st., czyli zużycie energii również --- no to jak to w końcu jest???

Pomimo wyłączenia w BIOSie tych funkcji proc nadal sobie jakoś radzi z globalnym ociepleniem w swoim zakresie?

 

A tak trochę abstraciach!ąc to bardzo biedne ustawienie timingów ma ten nasz Foxconn :(

Edytowane przez smiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany.... mam taką sprawę... jako posiadacz w/w płyty od dawna się zastanawiałem czy można w stanie wstrzymania kompa wyłączyć wentylatory?? Przed Foxconn'em miałem budżetowego Abita i tam po przejściu w stan wstrzymania ładnie wszystko się wyłączało tylko migała dioda na obudowie. W P35 tak się nie dzieje... czy ktoś próbował rozwiązać jakoś ten "problem"??

 

P.S.

Moja płyta we wrześniu tego roku będzie mieć 3 lata :P . Pracuje na ustawieniach takich jak z podpisu. Bardzo rzadko mam jakiegoś zwisa czy blue screen of death, a jak już to pewnie przez Viste, która ma więcej niż pół roku :P . Ogólnie jestem zadowolony z tej płyty i $$$ wydanych na nią :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem jak z tymi wentylatorami jest bo u mnie brak jakichkolwiek w obudowie przez co w stanie wstrzymania wszystko się wyłącza.

 

Co do płytki to również jestem bardzo zadowolony bo radzi sobie ze sprzętem znakomicie. Losowe blue screeny na Win 7 64bit wyeliminowałem podbiciem V na NB do 1.4.

 

Włączyłem sobie ACPI 2.0 (choc nie wiem co faktycznie daje :wink: ) i High Performance Event Timer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało sie komuś uruchomić komputer na tej płycie z prockiem z wykonanym BSEL mod na nowym biosie P43? Czy P35A-S pozwala na BSEL Mod?

 

Chciałbym wykonać na moim Q9550 moda BSEL 1600 i nie wiem, czy to coś pomoże z podniesieniem maksymalnego FSB. Oficjalnie P35A-S nie wspiera procków z FSB=1600MHz. Kiedyś próbowałem odpalić E4500 z BSEL modem 1066...bez skutku, ale to było na starym biosie <P38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Yorku...

Mam problem ze współpracą pamiątek z sigu (Trascend AxeRam 800+ i Crucial Value 667). Osobno działa bezproblemowo,

ale razem beeper piszczy po odpaleniu jak szalony, no i komp nie wstaje :(

Żadna kombinacja nie pomaga, ani ustawienia MHz, CL, napięć.

No i się muszę pozbyć którychś niestety i zamienić na inne...

Zdecydowałem spylić AxeRam'y - trochę słabsze. W związku z tym mam pytanko co proponujecie dokupić do Crucial Value na D9GMH,

żeby nie było problemu z kompatybilnością? GoodRam PRO? Crucial Ballistix?

Mieliście jakieś problemy ze współpracą płyty z różnymi MEMkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Goodram PRO 1066 (jeśli jeszcze gdzieś je dostaniesz w rozsądnej cenie). Na upartego potrafią śmigać 1150 MHz na P35A-S. Według mnie najlepsze pamiątki jaki widziałem. Crucial Ballistix są przereklamowane i drogie.

 

Odnośnie BSEL mod'a, jakby ktoś chciał spróbować, to na P35A-S nie działa żaden BSEL mod. Sprawdziłem dziś 333-->400 na Q9550 oraz 200-->255 na E4300 i komp się nawet nie chce uruchomić, tylko piszczy.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany.... mam taką sprawę... jako posiadacz w/w płyty od dawna się zastanawiałem czy można w stanie wstrzymania kompa wyłączyć wentylatory?? Przed Foxconn'em miałem budżetowego Abita i tam po przejściu w stan wstrzymania ładnie wszystko się wyłączało tylko migała dioda na obudowie. W P35 tak się nie dzieje... czy ktoś próbował rozwiązać jakoś ten "problem"??

Sprawdziłem moja się usypia - wszystkie wentyle stają, zapala się czerwonia dzioda na płycie (ciekawe czy jest to S1 czy S3, a może S4, no i gdzie to sprawdzić).

3439285[/snapback]

Kup Goodram PRO 1066 (jeśli jeszcze gdzieś je dostaniesz w rozsądnej cenie). Na upartego potrafią śmigać 1150 MHz na P35A-S. Według mnie najlepsze pamiątki jaki widziałem. Crucial Ballistix są przereklamowane i drogie.

Kupiłem GoodRam PRO 900 no i chodzą razem z Crucial Value bez problemu na naszym foxie P35A.

Jak na razie obczaiłem to potrzebne dla mnie 1110 w CL5 robią na 2,13V

A na maxa puściłem je na 1180 na 2,3V, ale to już za dużo jak na co dzień :-/

W drodze są ballistix'y 1066 - zobaczę co pokażą :)

 

A tak btw to jak Wam się prowadzą pamiątki na tej płytce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że mam problem na P35A-S z AHCI, wcześniej wszystko hulało. Mianowicie miałem Win XP zrobiony nlitem i mogłem ustawić w biosie, później beta W7 x64 RC7100. Potem oficjalny W7 x64 Ultimate jak ustawię na AHCI przed instalacją obojętnie którego systemu czy to tego Xp, czy 7RC, czy 7 oficjalnej - nie znajduje mi dysku twardego w POST, poprostu, znajduje napęd (mam ustawione bootowanie z płyty) i cisza. W bios wszystko odpowiednio ustawione, tak nagle przestało widzieć dysk Samsunga na AHCI, kable zmienione, bios mam najnowszy p43, próbowałem na p40 i też jest to samo? Gwarancja na płytę się skończyła dwa dni temu :lol:.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon

Musisz mu podać sterowniki do kontrolera dysków podczas instalacji i będzie ok. Te ze strony Intela będą w sam raz. Windows XP zrobiony nlitem miał pewnie zaimplementowane ze startu te sterowniki.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześnej ruszał od tak tzn, dysk ustawiony na AHCI już wcześniej, bootowanie z DVD, włożona płytka Win XP z nlite. Intel Matrix Storage Manager nie mogę zainstalować spod Windows 7, komunikat to: Komputer nie spełnia minimalnych wymagań, dokładnie instaluję IATA89CD ;/. Jakieś pomysły? W bios nie mogę przestawić na AHCI teraz, bo się nie bootuje, nie ma bsoda, ekran post zamiera przy wykrywaniu hdd. Płyta walnięta? ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześnej ruszał od tak tzn, dysk ustawiony na AHCI już wcześniej, bootowanie z DVD, włożona płytka Win XP z nlite. Intel Matrix Storage Manager nie mogę zainstalować spod Windows 7, komunikat to: Komputer nie spełnia minimalnych wymagań, dokładnie instaluję IATA89CD ;/. Jakieś pomysły? W bios nie mogę przestawić na AHCI teraz, bo się nie bootuje, nie ma bsoda, ekran post zamiera przy wykrywaniu hdd. Płyta walnięta? ;)

Warto się w ogóle bawić w to AHCI? Winde (7) trzeba od nowa stawiać?

Jaki jest przyrost wydajności w porównaniu do zwykłego sterownika ICH9 SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione w bios?

 

Edit!

 

 

 

Zdaje się, że sobie poradziłem, po męczarniach (już trzeci dzień wlączam NCQ!). Zainstalowałem sterownik Jmicron, reset, dałem w biosie na raid(ustawiłem na 4 porty), później zainstalowały się sterowniki, następnie gładko zainstalowałem Intel Matrix Storage Manager, następnie reset , ustawiłem na AHCI i 4 porty (na 6 się nie bootuje, sprawdzałem, nie wykywa w ekranie POST dysku). Doszedłem do wniosku, że dysk Samsung HD502HI nie chce pracować w AHCI! Dlaczego? Jak podepnę samego Segate'a (nie ma tam systemu, służy jako magazyn) a wcześniej ustawię na AHCI, następnie dam na bootowanie z napędu DVD, to chce zainstalować Windowsa i nie wiesza się na POST. U was też przed instalacją oficjalnego Win7, albo XP z nlite (dograny IMSM) nie da się wybrać AHCI (dokładnie to ustawienie na bootowanie z płyty, AHCI i 6 portów) i nie przechodzi dalej (wiesza się przy ekranie POST)? Dziwne bo jakoś wcześniej ustawiłem AHCI przed instalacją XP czy Win 7 RC7100. Czy to możliwe, że w jakiś sposób ten dysk Samsunga padł?

 

BTW dlaczego Win7 teraz mi się dłużej bootuje? Mryga ten znak '_' przez chwilę w lewym rogu, schodzi w dół, a następnie dopiero ładuje się 7?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon:

 

Jak stawiałem 7kę po zakupie to miałem ten sam problem. Comp stawał przy postowaniu. Widział Seagate - również magazyn ale nie widział Samsunga HD322HJ. Nie rozwiązałem wtedy problemu i odpuściłem sobie tryb AHCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epoxer

Sprawdzałeś na innym komputerze tego Samsunga? Dziwna sprawa jak dla mnie, może Foxconn P35A/-S nie lubi się z dyskami Samsunga i dlatego przy włączonym AHCI nie przechodzi POST. Chociaż wcześniej przechodził, tak nagle mu odbiło. No nic, raz, że nie mam u kogo sprawdzić dysku, bo znajomi mają przedpotopowe sprzęty a dwa, że bez AHCI mam ciut mniejszą wydajność i to mnie mierzi. Próbowałeś przy instalacji W7 podać sterowniki Intel Matrix Storage Manager z FDD, swoją drogą, to kto tego jeszcze używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epoxer

Sprawdzałeś na innym komputerze tego Samsunga? Dziwna sprawa jak dla mnie, może Foxconn P35A/-S nie lubi się z dyskami Samsunga i dlatego przy włączonym AHCI nie przechodzi POST. Chociaż wcześniej przechodził, tak nagle mu odbiło. No nic, raz, że nie mam u kogo sprawdzić dysku, bo znajomi mają przedpotopowe sprzęty a dwa, że bez AHCI mam ciut mniejszą wydajność i to mnie mierzi. Próbowałeś przy instalacji W7 podać sterowniki Intel Matrix Storage Manager z FDD, swoją drogą, to kto tego jeszcze używa?

A nie zmieniałeś przypadkiem partycji przed tym jak zaczął wisieć na poście? Jeżeli tak, to w tym jest problem. Miałem podobny zgrzyt z dyskiem WD i po usunięciu wszystkich partycji, włączeniu AHCI, utworzeniu ich raz jeszcze (z poziomu instalatora W7), wszystko zaczęło śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę się bawiłem z tymi partycjami, instalowałem system po kilku głębszych najpierw na Segate.11 (lubią od tak paść), później stwierdziłem, że to zbyt ryzykowne i formatowałem od nowa Samsunga i zdaje się od tej chwili nie działał. Sformatowałem przy okazji partycję na której miałem Steam'a i ponad 40GB muszę teraz odzyskać ;). Dzięki za radę, myślisz, że to może pomóc? Uważam, że warto spróbować. Znowu muszę zrobić system na Segate, przeniosę tam wszytkie pliki, następnie pousuwam wszyskie partycje w Samsungu i podzielę od nowa. Jest jakieś lepsze rozwiązanie?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...