Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam jedno pytanko odnośnie tej płytki. Da się podłączyć do niej grafikę Nvidii przez kabel s/pdif tak, żeby mieć dźwięk po HDMI?

Grafa to GTX260, kabelek do podłączenia był w komplecie z grafą ale za cholerę nie mogę dojść gdzie to podłączyć i czy w ogóle się da.

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek tipsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to: Foxconn P35A, IDC E2140@2,8GHz, GF 8600GT, GoodRAM 2x1GB 800MHz, Be-Quiet E5 450W, SEGATE 250GB. Wszystko to ma już ponad trzy lata a zasilacz ponad cztery, ale do tej pory chodziło bardzo stabilnie. Od pewnego czasu podczas uruchamiania, po wyłączeniu zasilania sieciowego, występują wielokrotne restarty komputera. Podczas tych restartów żadne informacje nie wyświetlają się na ekranie, wygląda to jak proces zwykłego dualboota. Jednak nie jest to dualboot ale x-boot a ilość restartów wydaje się losowa, od jednego do pięciu. Czasami nawet komputer przestaje wykonywać restarty i pozostaje włączony ale nie bootuje systemu. Wtedy trzeba go zrestartować ręcznie i wtedy sekwencja się powtarza, aż do skutku. Oczywiście te x-booty nie występują gdy komputer jest stale podłączony do zasilania, ale ponieważ rzadko go używam, to ze względu na oszczędność energii chciałbym go odłączać od zasilania. Dlatego proszę Was o pomoc w tej sprawie. Czy ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością? Co może być jej przyczyną?

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał. Otóż według otrzymanej na tym forum porady postanowiłem "odkręcić" komputer. Efekt ... totalna śmierć komputera i to taka, że nie było żadnych komunikatów od biosu choć lampki i wentylatory się uruchamiały. Nie pomagał reset biosu, wyjęcie bateryjki, czekanie 15, 30, 60 minut ani żadne kombinacje tych czynności. Dodatkowo przybiło mnie to, że komputer nie reagował żadnym piśnięciem na wyjęcie RAMu - prawie pogodziłem się z faktem padnięcia płyty bądź procesora i koniecznością zakupu nowego sprzętu. Ale nagle zdarzył się cud ... po wyjęciu karty graficznej komputer zaczął wydawać piski, więc włożyłem RAM i grafikę a komputer jak gdyby nigdy nic uruchomił się i po dziś dzień uruchamia się poprawnie i działa stabilnie na podkręconych ustawieniach.

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam nadzieję, że wybaczycie mi lekki offtop.

 

Nadszedł czas na modernizację mojego kompa (tego z sygnaturki), gdyż raczej nie sprosta kolejnej części Wiedźmina

I tu mam pytanie do wielbicieli Wiedźmina 2:

 

Zamierzam poprzestać na wymianie grafy i dołożeniu RAMu (+4 GB -> z 2 do 6), w ostateczności procek (ale bez przeinwestowywania ). Chciałbym, żeby komp poza graniem w Witchera mógł służyć do zabaw w wirtualizację, zabawę GNS3, linuksami etc. System to win 7 x64.

Grafa ma ładnie chodzić na obu częściach Wiedźmina !

Znajomy polecił mi Radeona 5770.. Zależy mi na grafie możliwie cichej i opłacalnej... Na inwestycję w kompa chciałbym wydać nie więcej niż 500 zł, aczkolwiek jestem gotów odrobinę dołożyć, o ile będzie to uzasadnione.

 

Z pamięciami A-Daty miałem problemy - jedna z nich zaczeła powodować blue screeny, serwis dał mi w zastępstwie:

 

DIMM2: Kingston 99U5431-004.A00LF 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: Kingston 9905316-005.A04LF 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

 

Odkąd je dostałem to żadnych blue screenów... Co polecacie? Zostawić to co jest? Powrót do dawnych kości? Co do nich dołożyć?

 

Liczę na sugestie co do RAMu i grafy (najlepiej konkretny model)...

Nie chcę spamować i zakładać dodatkowego watku w dziale z grafami.

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby coś mi się pomyliło? Byłem święcie przekonany, że obsługuje też ddr3... cholera. Musze sprawdzić kartonik od płyty, wydaje mi się, że widziałem tam coś o ddr3. Sprawdzę jak wrócę z roboty.

 

Przy okazji. Właśnie przesiadam się z XP na W7 i chciałem wymienić pamięci. W chwili obecnej mam 2x1GB OCZ, z których byłem średnio zadowolony, słabo się kręciły. Planowałem kupić poniższy zestaw.

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=14440

 

Jakieś opinie, sugestie, itp?

Edytowane przez dakota73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego badziewia. Miałem 2 lata te pamiątki z P35A-S i cieszę się, że je zmieniłem na Goodram PRO 1066. Nie dość, że Patriot LLK nie chciały chodzić na 4-4-4-12 to jeszcze ograniczały kręcenie zarówno E4500 jak i potem Q9550. Po zmianie na Goodram komp odżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie w tym temacie.

 

Na naszej poczciwej płycie Foxconn P35a zaopatrzonej w najnowszy bios P43 przez kolejne lata rozbudowywałem i optymalizowałem wydajność kompa. Ostatecznie na dzień dzisiejszy wygląda to tak.

 

Na płycie siedzą 4 kości pamięci 2x2GB 1066MHz + 2x1GB 800MHz pracujące razem na 1022MHz 5-5-5-18 2.115V w dualu.

 

Ze względu na wysokie radiatory pamięci Corsair Dominator musiałem przełożyć wentylator na Scytche Ninja z drugiej strony przez co obecnie wyciąga on powietrze z obudowy.

 

W zatoce siedzą 2 dyski. Na aluminiowych sankach firmy Akasa (zdjęcie) systemowy SSD Samsung serii 470 o pojemności 64GB, a nad nim „magazyn” – 1TB Hitachi. Oba dyski pracują w trybie AHCI i mają włączone buforowanie zapisu co jest istotne przede wszystkim w przypadku SSD bo jego wyłączenie powoduje znaczny spadek wydajności zapisu. Do kompletu nagrywarka ASUS Sata II AHCI.

 

Ze względu na dość częste przenoszenie danych na dysk zewnętrzny wydajność zapewniana przez USB 2.0 stała się niewystarczająca. Zakupiłem więc kontroler USB 3.0 Transcend na PCI-Express i zamontowałem w dolnym slocie PCI-E 16x. Wybór dysku zewnętrznego padł na Samsunga S2 7200rpm USB 3.0 o pojemności 500GB. Średni zapis na tym dysku po wpięciu w ten kontroler wynosi 90MB/s (vs 18MB/s na USB 2.0).

 

Inne informacje

Chipset: pasywne chłodzenie Thermalright HR-05-SLI. Napięcie mostka północnego 1.4077V.

CPU: Q9400@3400MHz 1.3V

 

System Win 7 64GB

W biosie włączone:

- ACPI 3.0

- Super Clock Free

- C1E

- High Performance Event Timer

- Suspend to RAM (S3)

 

Wyłączone kontrolery:

- JMicro Seata/IDE

- FDD

- serial

- paralel

 

Urządzenia dodatkowe:

VGA Gainward GTX 560 Phantom

USB 10x (4 na płycie + 4 na śledziu PCI + 2 USB 3.0/2.0 na kontrolerze Transcend)

karta dźwiękowa X-Fi Xtreme Music

1x Zalman 80x80 na 5V z przodu wtłaczający powietrze

 

Pobór energii blaszaka bez monitora, głośników i routera za pomocą miernika poboru energii z gniazdka urządzeniem Voltracft Energy Monitor 3000:

- włączony tylko zasilacz: 1,7W

- stan uśpienia S3 (zapis w pamięci RAM): 9,9W

- idle oraz pisanie w Wordzie: 95W

- przeglądanie WWW: 100-115W

- gra Deus Ex: HR:

a)menu 190W

b)rozgrywaka 209-274W

- gra Cysis 2 DX11 max:

a)menu 243W

b)rozgrywaka 275-301W,

c)VGA OC (908/4600) max 318W.

 

Zestaw w sam raz radzi sobie z Crysis 2 w 1280x1024 (19” LCD) w DX 11 z maksymalnymi ustawieniami + texturami wysokiej rozdzielczości (sporadyczne spadki poniżej 30FPS). Podobnie Mafia II która po przerzuceniu na SSD działa bardzo płynnie (na HDD miałem przycinki szczególnie na zakrętach).

 

Obecnie jestem zadowolony przede wszystkim ze stabilności pracy komputera i umiarkowanego zapotrzebowania na prąd (jak na taką ogólną wydajność systemu) bezproblemowe przechodzenie i wychodzenie ze stanu uśpienia, zrzucanie mnożnika przez procesor w idle. Dodanie SSD i kontrolera USB 3.0 tchnęło w tego kompa drugie życie. System od zakończenia wykrywania dysków do pojawienia się ostatniej ikony w systemie potrzebuje 18-20s a zamyka się w 6-7s. System jest bardzo responsywny a przerzucanie danych na HDD zewnętrzny wreszcie nabrało nowego tempa (4,5x szybciej).

 

Podsumowując: bardzo udana płyta główna która nie raz mnie zaskoczyła (m.in. pozwalając stabilnie pracować temu CPU przy max 3440MHz podczas gdy ASUS na P45 model P5Q miał problemy ze zbliżeniem się do 3400MHz i była wybredna prowadząc te 4 kostki RAMu. Foxconn bez GTLi oraz z timingami na AUTO po prostu działa i nie narzeka. Ponadto podejrzewałem Foxconna o problemy z obsługą AHCI a okazało się, że po prostu mój HDD nie wspierał tego trybu. Dyski obecnie pracują na standardowym kontrolerze Serial ATA AHCI 1.0 i okazało się, że jest on trochę wydajniejszy w zapisie od najnowszego Intelowskiego kontrolera instalującego się ze sterownikiem Intel INF Update Utility 9.2.0.1030.

 

Na fotkach config „wczoraj” (2007 rok) i dziś.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że ostatnio nachodzi mnie na zmiane procesora, to mam pytanko. Na co najlepiej przejść, w tej chwili mam E2160 który kręci się do 3GHz. Czy wogole jest sens zmieniać procesor, a może lepiej pomyśleć o całkiem nowym sprzęcie?

Nie chciał bym za dużo wydawać i dlatego potrzebuje pomocy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hormonn

Warto upgradować twój sprzęt pod warunkiem, że dostaniesz gdzieś tanio quada (Q6600 lub Q9xxx). Jeśli masz to co w sygnaturze, to jednak najpierw bym się skupił na upgradzie zasilacza do rozsądnego poziomu. Z doświadczenia wiem, że jak umiera ModeCom, Feel albo Codegen, to zwykle zabiera ze sobą przyjaciół. Szkoda pakować cennej kasy w sprzęt który w każdej chwili może zostać uśmiercony przez słaby zasilacz.

Na twoim miejscu wrzuciłbym to co masz na Allegro (oprócz HDD) i rozejrzał się z czymś używanym ale klasę wyżej (i5 750/HD4850/4GB DDR3 widziałem ostatnio za 700zł w gazecie Anonse).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płytę Foxconn P35A-S i procesor Q6600, zasilacz Seasonic 650W.

Kupiłem ostatnio RevoDrive 110 GB i mam problem.

W biosie (P40) revo jest wykrywane i jest możliwość bootowania z niego.

Poodłaczałem wszystkie dyski twarde został tylko revo i cdrom (podpięty pod sata).

Windows 7 64 bit się instaluje (na początku trzeba dograć sterowniki do reve bo nie jest wykrywany przez windowsa).

Instalacja przebiego bez problemu do momentu wpisywania nazwy komputera i użytkownika. W tym momencie następuje restart. Raz udało mi sie wpisać te dane. W następnym ekranie wpisywałem numer seryjny i też restart. Przed restartem da się zaobserwować coś jakby zblokowanie się windowsa, tzn że nie działa klawiatura i mysz, kursor przestaje migać.

W biosie zmieniłem tryb na AHCI, zmieniałem też porty PCI-express do którego jest wpięty, ale bez efektów,

Czy ktoś może miał podobny problem ?

 

Widziałem, że jest nowszy bios P43 i chyba będę musiał się skłonić ku wgraniu i zobaczymy...

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anyzs

 

Popularny problem podczas instalacji Windows 7 :-)

Też miałem tak przy obecnym zestawie i instalacją siódemki na SSD.

 

Na początku instalacji, instalator poprosi cię o sterownik kontrolera dysków, to mu go podaj. Potem podczas opcji zakładania partycji w instalatorze załaduj mu ten sam sterownik ponownie. Instalator Windowsa 7 ma to do siebie że jak załaduje już raz sterownik do nietypowego kontrolera dysku, to potem zastępuje go swoim. Uważaj też żebyś do 64 bitowego systemu miał sterownik 64 bitowy.

 

Uprzedzając kolejne problemy na jakie możesz się natknąć:

Wszystkie torrentowe badziewia typu "ALL IN ONE Windows 7 DVD UNLEASHED x86 and x64 SP3+" mają problemy z ładowaniem sterowników 64 bitowych jak instalator był wzięty z wersji 32 bit.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. zaraz będę sprawdzał i mam nadzieję że to pomoże :-)

w mędzyczasie zrobiłem update BIOSu do 43 :-)

 

czy możesz mi coś podpowiedzieć w ustawieniach w biosie, żeby to jakoś ładnie chodziło ?

Mam procka q6600, a zasilacz SEASonic 650W. Pamięci też są ok 2x1GB (A-Data bardzo dobrze się kręcą), 2x2GB(też A-Data ale są z innych zestawów. Wszystkie kości pamięci są w wersji Vitesta EE (Extreme Edition).

 

pzdr

Dodam jeszcze, że RevoDrive podłączam do PCI-e tego pierwszego. Wcześniej miałem tam grafikę gforce 7900.

W boisie zapodałem AHCI (czy powinienem jeszcze coś zmienić ?)

 

Lecę na ustawieniach domyślnych biosu (takie są po updacie).

 

Windows jest ok. Kupiłem Windows 7 OEM 64bit.

Sterowniki pobrałem ze strony OCZ.

 

Czy coś w tych ustawieniach powinienem zmieniać ?

post-162368-0-96313800-1321382360_thumb.jpg

post-162368-0-22807000-1321382371_thumb.jpg

Edytowane przez anyzs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ QrVich

To, że nie wspiera ci płyta kostki 4GB, to nie wina płyty. To ograniczenie chipsetu P35.

 

Link do dokumentacji P35

 

ludziska już z tym walczyli...bezskutecznie

4GB DDR2 DIMMs are not supported in P35 because the DDR2 portion of the memory controller is limited to 1GB per rank (or 2GB per DIMM). And even without DDR2 DIMM slots, the P35 chipset is limited to four ranks total of DDR3 RAM (this means that P35 motherboards cannot be equipped with more than two DDR3 DIMM slots). źródło

 

Jedyna opcja, to wpakować na płytę z P35 4 kostki po 2 GB każda.

 

@anyzs

Dobrze masz ustawione, ale chłopie na boga nie wrzucaj na forum dziesięcio czy "iletammegapikselowowypasionych fot". Ani to niewygodnie przeglądać, ani to potrzebne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie tej płyty: czy oba gniazda do zasilania karty graficznej mogą być podłączone jednocześnie?

Mam na myśli gniazda 8-pin i molex. Mam radeona HD4850 i przy włączaniu karta jakby za późno dostawała zasilanie, bo na

sekundę rozlega się pisk i świecą się czerwone diody na karcie. Zanim podłączę jednocześnie oba kable wolę się zapytać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guido

Oba złącza mogą być podłaczone jednocześnie. Złącze molex nie jest wymagane. 8 pin jest KONIECZNE.

 

@Q!

Niestety regulacja GTL możliwa jest tylko poprzez dolutowanie rezystorów do płyty. Nie polecam, bo babranie się w lutowanie elementów SMD to wyższa szkoła jazdy. Można zawsze wgrać bios od Foxconn MARS, ale o ile dojdzie ci regulacja VFSB, to odczyty innych napięc nijak się mają do rzeczywistych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś P35AP-S z pamięciami DDR3? U mnie po wyjęciu dwójek i wrzuceniu 4gb w jednej kości (Goodram 1333 cl9) z głośniczka wydobywa się szybkie pikanie, a na wyświetlaczu POST pojawia się kod E0.

 

Help?

 

Ten sam objaw z 2x2gb DDR3... Dlaczego tak się dzieje? Po co w takim razie by Foxconn montował te sloty na ddr3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...