Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem też za bardzo jak działa to ustawianie vcore proca,dzielniki też nie wiem jakie ustawić,ustawiłem 1333 cpu freq to wyskoczyła informacja w biosie że procek taktowany 200Mhz czy coś podobnego,dałem więcej o kilka to już komp nie wstał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem,podczas podkręcania cały czas pojawia się komunikat w biosie że wykryto procesor 200MHz,stopniowo zwiększam fsb ale cał czas jest ten komunikat,można coś z tym zrobić?

Nie nie można nic z tym zrobić, może wydadzą kiedyś bios który to usuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem,podczas podkręcania cały czas pojawia się komunikat w biosie że wykryto procesor 200MHz,stopniowo zwiększam fsb ale cał czas jest ten komunikat,można coś z tym zrobić?

 

 

Miałem kiedyś Epoxa na sA i też taki napis mi się pojawiał, mnie to wogóle nie przeszkadza a niech się tam pluje byle POST przechodził :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tej plycie przy ustawianiu "nietypowych" wartosci FSB (np. 240, 280, 300, 320, 350 etc) czestotliwosc taktowania szyn PCI i PCI-E pozostaje na domyslnym poziomie 33.3 i 100 MHz czy jakos fluktuuje :)? I jak/gdzie to (pewnie) sprawdzic?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tej plycie przy ustawianiu "nietypowych" wartosci FSB (np. 240, 280, 300, 320, 350 etc) czestotliwosc taktowania szyn PCI i PCI-E pozostaje na domyslnym poziomie 33.3 i 100 MHz czy jakos fluktuuje :)? I jak/gdzie to (pewnie) sprawdzic?

teraz to już nie te czasy gdzie PCI się podnosiło wraz ze wzrostem FSB. Jedynie jakieś chipsety VIA i wczesne intele miały taki problem na P35A nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, PCI nie, a co z PCI-E - cos mi sie obilo o uszy, ze PCI-E sie moze podnosic (ale moge sie mylic)

 

Też się nie podnosi, zresztą masz je ustawione na sztywno bo jest tam 100 wpisane.

Panowie chyba mi się procek kończy :lol2: na takich ustawieniach jak poniżej. Włączyłem orthosta żeby zobaczyć czy stabilny i przychodzę po południu a tu błąd pamięć nie może być written czy jakoś tak. Dobra włączam orthosta do tego chciałem uruchomić bitcometa i bach...... komp zaliczył restart. Dobra zjeżdżam z taktami do 2,4ghz. Kiedyś 2,4ghz robił na standardowym napięciu dlatego też zjechałem z V do 0. Ten sam manewr orthost i otwieram bitcometa i..... bach resecik. Dobra ustawienia def. i ta sama próba i..... działa :blink: będę walczył dalej żeby zobaczyć co się stało, mam nadzieję, że się uda zdiagnozować co pada :D

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie podnosi, zresztą masz je ustawione na sztywno bo jest tam 100 wpisane.

aha, to fajnie, bo nie chcialbym niepotrzebnie meczyc grafy przy okazji prob o/c.

 

...

 

co do proca: pada/konczy sie akurat na premiere 45nm - zmyslna bestia ;)

 

ile ~V na niego dawales typowo/max i przy jakim chlodzeniu/pascie? Jakie miales tempy w idle/stress? Od kiedy go masz? Wczesniej byl na innej mobo czy od zawsze na foxie?

 

zreszta, moze to nie proc pada tylko cos na mobo (uklady zasilania?)

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te rzeczy martwe są. Zrobiłem na def. i wszystko ok. Później zrobiłem na 3ghz przy V 1,5 (tak mam od 3 mies. ponad) ram standard 667mhz cl5 i działa. Może ram mi pata myślę sobie. Dobra daje na ram tak jak w podpisie do tego cl5. Ta sama próba i jest dobrze. No to cl4 i też jest ok. Proca mam od maja tego roku jedzie od początku września na 1,5V wcześniej jechał na 2,7ghz przy 1,4v. Chłodzenie to fryzjer pro i więcej jak 75st. C nie widział pod 100% obciążeniem w orthoscie. Dałem trochę więcej V na pamięci teraz jest 2,115 a wcześniej było na 2,070 może po czyszczeniu biosu i próbie wymuszenia 8x375mhz dałem za niskie V na ram :)

 

 

Edit:

Pospieszyłem się niepotrzebnie. 9min orthosta zapuszczony filmik w tle i reset :) :lol2:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ram poza winda (memtest, gold)

 

Ram sprawdzałem Goldmemory jakieś 2-3tygodnie temu na tych co teraz ustawieniach. Jak na razie 1h i 17min i orthost idzie bez problemu. Wyczyściłem rejestr windy z niepotrzebnych śmieci programikiem może to było przyczyna :) zobaczymy jak będzie za 3h po orthoscie :) ram sprawdzę i tak, ale to dobiero jutro rano lub wieczorem.

 

 

No i [gluteus maximus].... Zapuściłem orthosta po 13godzinach resecik. To nie będzie wina procka, bo orthost by już piszczał. Ram też sprawdziłem goldmemory zrobił jedną pętlę i zero błędów. Dziwna sprawa :( Poprzekładałem pamięci. Dotychczas miałem rożnie wymieszane a mam 2 kingi na remarkowych kościach i 2 kingi na elpidach. Teraz są powkładane te same kości w ten sam kolor slotu. Zobaczymy czy będzie chodzić dobrze czy znów nieprzewidziane reseciki :mur:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem.

Mam obudowę CM331 i chcę podłączyć front panel audio, jednak pin'y od kabelka obudowy są inne niż te na płycie i nie mogę się połapać, mianowicie:

 

Piny od obudowy

R-OUT

R-OUT

L-OUT

L-OUT

MIC-POWER

MIC-IN

Ground

 

Piny na płycie (strona 14 w instrukcji obsługi) kolejno

1. PORT1_L

2. AUD_GDN

PORT1_R

PRESENCE_J

PORT2_R

SENSE1_RETURN

SENSE_SEND

Empty

9. PORT2_L

10. SENSE2_RETURN

 

Może ma ktoś taką obudowę lub ktoś kto zna się na tym pomógłby mi.

A i takie jeszcze jedno pytanko czy istnieje możliwość uszkodzenia płyty jeżeli te piny byłby źle wpięte?

 

Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem.

Mam obudowę CM331 i chcę podłączyć front panel audio, jednak pin'y od kabelka obudowy są inne niż te na płycie i nie mogę się połapać, mianowicie:

 

Piny od obudowy

R-OUT

R-OUT

L-OUT

L-OUT

MIC-POWER

MIC-IN

Ground

 

Piny na płycie (strona 14 w instrukcji obsługi) kolejno

1. PORT1_L

2. AUD_GDN

PORT1_R

PRESENCE_J

PORT2_R

SENSE1_RETURN

SENSE_SEND

Empty

9. PORT2_L

10. SENSE2_RETURN

 

Może ma ktoś taką obudowę lub ktoś kto zna się na tym pomógłby mi.

A i takie jeszcze jedno pytanko czy istnieje możliwość uszkodzenia płyty jeżeli te piny byłby źle wpięte?

 

Z góry thx.

 

Niestety ja już 2 miesiące temu zadałem w tym temacie identyczne pytanie o podłączenie Front Audio HD do obudowy zgodnej z AC97 i do tej pory mi nikt nie odpowiedział jak to połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do podkręcaczy,jakie temp. mają wasze dual core po podkeceniu donp. 3.0Ghz?oraz jaka temp jest bezpieczna dla tego procka?

E4300 1.8@3.0Ghz 1,5V temp w spoczynku 42-45st. C temp w stresie po 13h orthosta od 68-73st C. Na procesorze fryzjer pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie wlaczac te plyte z klawy/mychy?

ponawiam pytanie - ale cos widze, ze nie bardzo (na mojej poprzedniej mobo sie dalo i dzialalo, ale tamta miala BIOS Awarda, jesli to cos zmienia w tej kwestii).

 

===

 

ustawienie FANa (predkosc wentyla w zaleznosci od temperatury) dotyczy wentyla od proca (tylko taki mam teraz podpiety do mobo) czy jakiegos innego/ew. mozna wybrac, ktorego ma to dotyczyc?

 

 

===

 

jak bede mial czas (pewnie jutro), to walne pytanie do foxa, kiedy wreszcie laskawie wydadza nowy/poprawiony/obiecany/blabla BIOS do tej plyty.

 

Jak macie chwile czasu, to skrobnijcie tu o to samo:

 

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie - ale cos widze, ze nie bardzo (na mojej poprzedniej mobo sie dalo i dzialalo, ale tamta miala BIOS Awarda, jesli to cos zmienia w tej kwestii).

Da sie wlaczac z klawy (mam na ps2), z myszy podobno tez (mam na usb lecz nie trybi) w biosie - w power management features - ustaw "enable kb ms wake from s5". Nie zadziala to jednak w przypadku, gdy odlaczysz zasilanie od plyty - tylko z tzw soft off.

 

ps. przydaje sie czasem poczytac manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...