Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

To tekst który napisałem do nich(tekst był na forum):

 

1. please add RAM alpha timings (like tRFC, tRRD, tWR, tWTR, tRTP) and Command Rate (CR = 1T) as well as Performance Level settings to P35A/A-S BIOS.

 

2. please add possibility to set Vcore BELOW nominal/default value i.e. CPU VID = 1.325V, and I want to be able to set Vcore to 1.25V.

 

3. please add SB core, SB I/O, FSB VTT, CPU PLL voltage settings in your BIOS.

 

 

A to co oni odpisali:

 

Dear,

Thank you for your suggestion.

We will think over it.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dostalem odp. na zapyt. o dodanie alph etc:

 

"Dear,

Thank you for your suggestion.

We will think over it."

 

 

natomiast na pyt. o skopana (brakujaca) opcje zmiany mnoznika CPU w nowym P32 dostalem cos takiego:

 

"Dear Sir,

Thanks for supporting Foxconn product.

We'll check your issue, any result,we'll

tell you asap.

Thanks again."

 

miejmy nadzieje, ze przynajmniej z mnoznikiem sobie w miare szybko poradza...

 

 

===

 

ps fajnie by bylo jakby ktos z forumowiczow mogl walnac fotke z biosu (i wrzucic gdzies i podeslac link do foxa lub wyslac mi, to im wysle link), gdzie opcja do zmiany mnoznika powinna byc widoczna, a nie jest (czyli przy "Super Clock Free" na enable powinna sie linijke wyzej pojawic opcja "Ratio CMOS setting" jak np. w P28, a nie pojawia sie. Idealne byly by 2 fotki - 1 z P32 ("nie dziala") i 2-ga ze starszego biosu (gdzie dziala).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy w biosie nie masz wyłączonego HDAudio?? Czy w Menedżerze Urządzeń masz jakieś inne urządzenia zaznaczone żółtym wykrzyknikiem?

w menedzerze nie mam zadnych wykrzyknikow a w biosie nie wiem gdzie ta opcja sie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w bios i odpal ustawienia defultowe.

Za każdym razem wyskakuje ten sam błąd ?

Próbowałeś nowszą wersję ?

wersji biosu nie probowalem nowszej niz p28

za kazdym razem wyskakuje ten sam blad

w biosie ustawienia mam defultowe

nie mam pojecia co tera zrobic :(

 

dobra problem rozwiazany

odinstalowalem wszystkie sterowniki wylaczylem w biosie funkcje HDA wlaczylem kompa zainstalowalem sterowniki restart kompa wlaczylem w biosie HDA system sam zainstalowal stery i poszlo :) troche to zamotane bylo ale dziala :)

thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja w biosie? Tzn.? Bo z tego co wyczytałem to miałeś włączony dźwięk na płycie w biosie, więc powinno się zainstalować bez problemu :)

zainstalowalo ale jakies gowniane i nie dalo sie ich wywalic dopiero po wylanczeniu tej opcji mozna bylo je usunac i wgrac nowe, zreszta to i tak nie wazne, wazne ze dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie testowaliscie ten nowy biosik cos wiecej?? Oprocz usunietych bugow i dodanego jednego cos wnosi do tematu?? Wyzsza przepustowosc pamieci lub wiekszy OC?? Bo mam walla przy FSB500 i nie wiem czy to proc czy moze biosik cos blokuje... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co tam ciekawego dostałeś :lol2: a czy istnieje możliwość dostania jakiś gadżetów współudziałowcom?? Nie no żartuje :lol:

Plecak na laptopa, koszulka polo, czapka z daszkiem i 2 długopisy. Wszystko z logo Foxconn :wink:.

 

 

Będę miał czas, to może wrzucę fotki kompletu. Przy okazji spytałem się tego kolesia czy mają jakiś wpływ na pomoc techniczną Foxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To im wysłałem.

 

Dear Foxconn,

 

Here`s the problem.

We can`t change cpu`s multiplier in the new bios. You probably deleted that option by accident. Now we are stuck at default multiplier. Please fix that issue as soon as possible.

 

Thank you for removing that annoying "Y/N" message. We really appreciate your efforts, now I can recommend your product to everyone because you showed that you really care about the enthusiasts`voice. In the past you weren`t so enthusiasts oriented, but I see the things have changed now. That`s really good.

 

Another issue.

Would be great to see alpha timings adjustment in the bios. It can help to gain more stability also it would open a new opportunities for more advanced overclockers.

 

And remember more happy customers = more potential buyers, because if your product is good enough and you support it then we recommend it on the forums.

For example purepc.pl board has over 50.000 registered users and still raising. Keep that in mind:)

 

Thank you in advance

 

A odpisali mi:

 

BIOS:

http://www.foxconnchannel.com/en%2Dus/supp...ID=en-gb0001719

 

Już cieszyłem sie że to nowy bios :D, ale to P32 :(

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi odpisali tak (o mnoznik):

 

"Dear Sir,

We have tested P32 BIos,and not found your symptom,

everything was OK.Plese use "+" and "-"

to adjust the ratio, press "-" can adjust it from 9 to 6,

please have a try again.

Thanks for your other suggestions, we'll consider them

and feed back to correlative dept.

Thanks again !

Best regards,

Foxconn Technical Support"

 

 

fox sobie w kulki leci :-/ - moglby ktos walnac i im (lub mi) wyslac fotke z biosu (+ wrzucic gdzies), na ktorej opcja do zmiany mnoznika "Super Ratio CMOS Setting" powinna byc widoczna, a nie jest? Inaczej chyba do nich nie dotrze, ze tej opcji po prostu nie ma. (Ja w tej chwili nie moge zrobic fotki, wiec prosze kogos o zrobienie i wyslanie).

 

 

===

 

EDIT:

 

ok, fotke z P32 z brakujaca opcja do zmiany mnoznika juz zrobilem i im wyslalem (ciekawe co na to powiedza :D) - moglby ktos zrobic i gdzies wrzucic fotke ze starszej wersji biosu, gdzie opcja "Super Ratio CMOS Setting" jest widoczna (i zeby info o procku powyzej z linijka o odblokowanych/dostepnych mnoznikach - np. 6 - 9 byla tez widoczna)? Moze byc np. z biosu P28 czy P30.

 

 

EDIT2:

 

juz sobie poradzilem z fotkami, ale jak ktos ma/moze zrobic, to zapraszam (najlepiej z prockiem Pentium DC E21x0).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynaja denerwowac ludzi :?

Na mojego maila juz nawet nie odpisali... :D

 

ok piszcie:

 

temat "Serious BIOS problem"

 

Dear Foxconn,

 

Like we wrote in our previous mails, we can`t change the multiplier now! This option has simply disappeared!!!

Of course we can enable the SUPERCLOCK FREE feature BUT after enabling it THE ADJUSTMENT MENU doesn`t show up,

so we are unable to change the ratio! Please fix this as soon as possible.

 

thx in advance

 

purepc.pl users

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem im fotki z zaznaczeniem na czerwono czego i gdzie brakuje i odpowiednim komentarzem (+ dla porownania fotki ze starszych wersji, gdzie opcja zmiany mnoznika jest widoczna), tak ze debil by zrozumial - moze teraz zalapia ocb.

 

ps zauwazcie, ze linijka "Ratio Status: Unlocked (min:06, max:xx)" w sekcji info o CPU w biosie (ten sam ekran co opcja do zmiany mnoznika) tez wyparowala w P32, zostalo tylko "Ratio Actual Value" (o tym tez im wspomnialem).

 

pps a opcja do zmiany mnoznika nazywa sie na tej plycie "Ratio CMOS Setting" i powinna sie pojawiac NAD "Super Clock Free" (po ustawieniu SCF na Enabled) - zaznaczajcie, o ktora opcje konkretnie nam chodzi w mailach do foxa.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka jest konkretna, wszedzie zdobywa wysokie noty, ale bardziej martwi mnie zapinki radiatorow na NB i SB, gorzej jak bym chcial zamontowac bloczek na NB :( Ma ktos moze jakis blok zamontowany?

 

I jak to jest ze P35A na stronie producenta ma RAID :| podobno nie ma w standardowej wersji...

Gdzie plytke kupie najtaniej w wersji z RAID i NCQ ?

 

Co przemawia bardziej za zakupem foxconna niz MSI neo2-fr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka jest konkretna, wszedzie zdobywa wysokie noty, ale bardziej martwi mnie zapinki radiatorow na NB i SB, gorzej jak bym chcial zamontowac bloczek na NB :( Ma ktos moze jakis blok zamontowany?

 

I jak to jest ze P35A na stronie producenta ma RAID :| podobno nie ma w standardowej wersji...

Gdzie plytke kupie najtaniej w wersji z RAID i NCQ ?

 

Co przemawia bardziej za zakupem foxconna niz MSI neo2-fr?

 

Różnica między foxem a msi jest następująca: do foxa montujesz wszystko, zmieniasz fab i dzielnik ramu oraz tymingi i to wszystko. Więcej właściwie biosu foxa nie trzeba ruszać. Msi natomiast ma do ustawienia zworkę oraz bardziej rozbudowany bios. Niestety jakoś nasi dystrybutorzy nie garnęli się aby w sprzedaży była wersja foxa z raidem, a szkoda bo płytka pewnie byłaby lepszym wyjściem niż wspomniany msi. Możesz się rozejrzeć na zachodnich stronach za płytką z raidem, chyba że jakiś sklep ściągnie ją specjalnie dla Ciebie.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...