Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie będzie się opierać o radiator NB. Nie mam możliwości zmierzenia ninjy jaką ma wysokość od spodu do początku żeberek. Radiator Foxconna ma jakieś 28mm.

 

włąśnie jak oglądam wszystkie chłodzenia, to cały czas mam wątpliwości czy nie będzie przeszkadzał radiator z NB B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za moment będę miał Foxconn'a P35A-S z E4300.

Do tego Arctic Cooling Freezer 7 Pro oraz Pentagram Freezone 120mm (przód) i Freezone 80mm (tył).

 

Czy zakładając, że podkręcę procesor do ok. 3GHz (może podniosę napięcie NB)...

...będę potrzebował wymienić radiator na chipsecie na coś lepszego? (sugerują to m.in. na egielda.com.pl)

 

(a może moje chłodzenie wystarczy?)

 

Mam ograniczone fundusze, coś byście może polecili (radiator+wiatrak?)?

(na Agito najtańszy jest Cooler Master Blue Ice za 17,00 - ujdzie?)

 

Troszkę szukałem w tym temacie, aleest duuuży, więc mogłem tę informację pominąć.

 

Pozdrawiam :)

 

-

 

Edit:

 

Dzięki za info :)

 

A dla osób, które by kręciły i podnosiły napięcie? (pytam na przyszłość :) )

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za moment będę miał Foxconn'a P35A-S z E4300.

Do tego Arctic Cooling Freezer 7 Pro oraz Pentagram Freezone 120mm (przód) i Freezone 80mm (tył).

 

Czy zakładając, że podkręcę procesor do ok. 3GHz (może podniosę napięcie NB)...

...będę potrzebował wymienić radiator na chipsecie na coś lepszego? (sugerują to m.in. na egielda.com.pl)

 

(a może moje chłodzenie wystarczy?)

A gdzie tam, do fsb 333 (a tyle wystarczy aby mieć 3Ghz na e4300) nie trzeba podnosić napięcia NB, a tym samym radiator musi wystarczyć, fsb 333 to płyta obsługuje bez oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Ty montujesz, że jest nie stabilne ? :blink:

 

montuję Scythe ninja. I uwazam że te mocowanie słabo trzyma. Więc pytam czy jest możliwośc zainstalowania koszyka od socket 478. Tamt mocowanie jest stabilniejsze i lepiej dociska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:

Czy czerwona dioda znajdująca Się po lewej stronie od złącz PWR_SW i RESET_SW oraz nad złączami SATA oznacza Tylko zasilanie płyty (pali się Tylko przy wyłączonym kompie) i Czy jest możliwość wyłączenia Jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:

Czy czerwona dioda znajdująca Się po lewej stronie od złącz PWR_SW i RESET_SW oraz nad złączami SATA oznacza Tylko zasilanie płyty (pali się Tylko przy wyłączonym kompie) i Czy jest możliwość wyłączenia Jej

Pali się tylko jak dochodzi zasilanie do mobo ale jak włączysz PC to się wyłącza i nic nie świeci. Nie próbowałem jej wyłączyć bo mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pali się tylko jak dochodzi zasilanie do mobo ale jak włączysz PC to się wyłącza i nic nie świeci. Nie próbowałem jej wyłączyć bo mi to nie przeszkadza.

Ta dioda pokazuje tez kiedy można pamięć itp. wkładać i wyciągać z gniazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie opcja 32 bit transfer mode enabled/disabled w opcjach obsługi dysków w biosie,sprawdzał ktoś to?ma to jakiś związek z wydajnością twardziela?

W moim BIOSie od starego ASUSa też jest ta opcja (w każdym BIOSie jest?).

Jak podłączyłem dysk przez SATA i włączyłem 32-bit transfer dla niego, to chyba zaczął lepiej działać.

 

Dyski przez ATA mają tę opcję Disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dzielnik mam ustawić dla pamięci 2x1gb 800MHz CL6, żeby proca puścić przynajmniej na 2.6GHz, więcej mi nie potrzeba. Gdy mam dzielnik 1:2 to po daniu wartości FSB 1066 komp nie chce ruszyć, po clear CMOS komp się uruchamia i taktowanie procesora z tego co pamiętam to 1.2Ghz oO, wtedy muszę znów przestawić na FSB 800 :(. Czy to oznacza że nawet 2.6Ghz z mojego E2160 przez te pamięci nie osiągnę?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim FSB latacie na 24/7 i jakim napięciu ?

W jaki sposób chłodzicie NB ?

FSB 500MHz

 

woltaż dla NB: 1.44 (odczyt z Fox One)

 

chłodzenie: Thermalright HR-05 SLI pasywnie

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dzielnik mam ustawić dla pamięci 2x1gb 800MHz CL6

Ustaw tak: dzielnik ramu na 5:6 800MHz FSB 1333 napięcie na NB 1.2826 napięcie na ram 2.070v. Na CPU daj 3x Musisz mieć bios minimum P22.

 

FSB 500MHz

 

woltaż dla NB: 1.44 (odczyt z Fox One)

 

chłodzenie: Thermalright HR-05 SLI pasywnie

Możesz pokazać fotkę ? Trochę duże masz napięcie do 500FSB. Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak: dzielnik ramu na 5:6 800MHz FSB 1333 napięcie na NB 1.2826 napięcie na ram 2.070v. Na CPU daj 3x Musisz mieć bios minimum P22.

Możesz pokazać fotkę ? Trochę duże masz napięcie do 500FSB.

żeby osiągnąć 2.6GHz muszę tak z napięciami kombinować? Bios mam P19 czyli ten najstarszy chyba wgram nowszy bios i dopiero później zacznę coś OCować, tylko potrzebuję kilku porad bo tak sie złożyło że trafiłem na te nieszczęsne pamięci CL6 :mur: te pamięci potrzebują 1.8v papu to po co im aż ~2.1v?. Ja mam pytanie do tych co mają pamięci 800MHz, jakie macie dzielniki jak np. OC do 3.0GHz robicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby osiągnąć 2.6GHz muszę tak z napięciami kombinować? Bios mam P19 czyli ten najstarszy chyba wgram nowszy bios i dopiero później zacznę coś OCować, tylko potrzebuję kilku porad bo tak sie złożyło że trafiłem na te nieszczęsne pamięci CL6 :mur: te pamięci potrzebują 1.8v papu to po co im aż ~2.1v?. Ja mam pytanie do tych co mają pamięci 800MHz, jakie macie dzielniki jak np. OC do 3.0GHz robicie?

 

 

Ja nie widzę żadnego problemu. Ustawiasz FSB np 1333 i przy tej częstotliwości masz na bank do wyboru możliwość ustawienia pamięci na 800mhz. Dodam iż też masz do wyboru rodzaj pamięci w DRAM Frequency np. 667mhz, 800mhz i auto. Wydaje mi się, że może masz ustawione auto i tylko zmieniasz dzielniki dla pamięci ram. Czytałeś może FAQ na pierwszej stronie? Jeśli dajesz FSB na 1333 ustawiasz wtedy sobie DRAM Frequency na 800mhz i wybierasz dzielnik pamięci tak aby ram biegał na 800mhz. Żeby zmienić tymingi pamięci w opcji Configure DRAM Tyming by SPD opcje Enabled zmieniasz na Disabled i dzięki temu pojawią się Tobie nowe opcje tymingów do zmiany dla pamięci. W FAQ na początku tematu o tej płycie jest wszystko napisane :lol2: Jeśli chcesz osiągnąć 2,6ghz i FSB 500mhz to tak jak epoxer będziesz musiał V podnieść, ale nie na tym procesorze co Ty masz :) Tylko, że na wersji biosu starszej niż P32 FSB będziesz musiał ustawić o jeden większe lub mniejsze np 1332 lub 1334, ponieważ komp się uruchomi z połową prędkości jaka powinna być.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie napięcia RAMu z 1.8 do 2.0V jest bardzo dobrym zabiegiem.

Ok. 2.0V to i tak był niedawno standard zasilania RAMu. (mylę się bardzo?)

 

Wyższe napięcie na kościach pozwala zmniejszyć szansę na to, że to przez pamięć komp nie startuje.

 

Przy kręceniu pamięci zwiększenie napięcia jest prawie zawsze niezbędne.

 

Ale wszystko zależy od firmy/modelu/kostek.

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z podłączeniem wentylatora AC 8025 PWM z tyłu obudowy tak żeby dało się sterować jego obrotami na tej płycie. Wentyl ma podłączenie 4pin i 3pin, oraz przejściówkę 4pin. W instrukcji piszą żeby go podłączyć do gniazda wentylatora CPU jako przejściówkę, do tego wentylator CPU i 3-pinową wtyczkę wetknąć do FAN1.

 

Niestety w takiej konfiguracji wentyl na CPU wygląda jakby zmieniał się w FAN1 :( i chodzi cały czas na max (2500 obr. i nie da się ich zmniejszyć) , a 80tka chodzi sobie na 1000 co mnie w żaden sposób nie satysfakcjonuje. Poza tym czytałem że takie jest to raczej potępiane na forach podłączenie.

 

Jeśli podłączę 4-pinowe złącze do FAN1 (oczywiście tylko 3 z 4 styków) to 80-tka chodzi na 2000 obr :/ i też nie da się nią sterować, no i oczywiście wyje :(

 

W żadnym z powyższych przypadków zmiana ustawień poziomów obrotów FAN1 w biosie w hardware health nie skutkuje :( Może coś jeszcze trzeba włączyć? BIOS P28

 

Czy jest jakiś złoty środek? Jak to badziewie podłączyć i gdzie? Widziałem na dzikie.net że w FoxOne podawane były obroty wentylatorów CPU, SYSFAN i FAN1 - u mnie wyświetlał tylko CPU i FAN1 - Gdzie na tej płycie podłącza się SYSFAN, może to jest rozwiązanie? Ślepy chyba jestem bo nie mogę znaleźć... Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnego problemu. Ustawiasz FSB np 1333 i przy tej częstotliwości masz na bank do wyboru możliwość ustawienia pamięci na 800mhz. Dodam iż też masz do wyboru rodzaj pamięci w DRAM Frequency np. 667mhz, 800mhz i auto. Wydaje mi się, że może masz ustawione auto i tylko zmieniasz dzielniki dla pamięci ram. Czytałeś może FAQ na pierwszej stronie? Jeśli dajesz FSB na 1333 ustawiasz wtedy sobie DRAM Frequency na 800mhz i wybierasz dzielnik pamięci tak aby ram biegał na 800mhz. Żeby zmienić tymingi pamięci w opcji Configure DRAM Tyming by SPD opcje Enabled zmieniasz na Disabled i dzięki temu pojawią się Tobie nowe opcje tymingów do zmiany dla pamięci. W FAQ na początku tematu o tej płycie jest wszystko napisane :lol2: Jeśli chcesz osiągnąć 2,6ghz i FSB 500mhz to tak jak epoxer będziesz musiał V podnieść, ale nie na tym procesorze co Ty masz :) Tylko, że na wersji biosu starszej niż P32 FSB będziesz musiał ustawić o jeden większe lub mniejsze np 1332 lub 1334, ponieważ komp się uruchomi z połową prędkości jaka powinna być.

 

Tak właśnie robiłem jak napisałeś (czytałem FAQ), zmieniłem fsb na 1067, pamięci rzeczywiście były na auto zmieniłem na 800mhz i do wyboru w Fox Ratio Select mam 3 dzielniki 1:2, 1:1,5 i 1:1,2 (który najlepiej wybrać? na 1:2 komp nie startuje clearCMOS pomaga). Timingami się nie bawiłem, ale jak wrócę ze szkoły to ustawie 6-6-6-15. Jak to nie pomoże to spróbuję:

 

1. Jeszcze pamięci jakoś ustawić i tutaj pytanie czy te pamięci o częstotliwości 800Mhz mogę ustawić w biosie na 667mhz 5-5-5-15 i jak się odblokuję to dzielnik 1:1? Czy z reguły 800tek nie ustawia się na 667?

2. Zmienię bios na najnowszy bo na P19 jadę (tutaj trochę obaw mam bo nigdy biosu nie aktualizowałem i może być buba :o) i tutaj następne pytanie da radę i czy ktoś aktualizował biosa z pendriv'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać fotkę ? Trochę duże masz napięcie do 500FSB.

Napięcie dałem na zapas bo miałem blue screeny a musiałem szybko złapać full stabilność na compie, potem nie chciało mi się już bawić i tak zostało ...

 

Fotkę może jutro jakąś wrzucę jak to w budzie wygląda.

 

 

 

1. Jeszcze pamięci jakoś ustawić i tutaj pytanie czy te pamięci o częstotliwości 800Mhz mogę ustawić w biosie na 667mhz 5-5-5-15 i jak się odblokuję to dzielnik 1:1? Czy z reguły 800tek nie ustawia się na 667?

Można ustawić kości 800MHz na 667MHz 1:1 - u mnie tak chodzą. FSB 500 a RAM 1000MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem ... otóż nie moge z E6550 wyciągnąć wiekszego fsb jak 390 bez podnoszenia napiec(przy 1,45v na procku wycisnolem 395 i wiecej sie nie da bo) wszystko to konczy: "Current CPU clock setting beyond system capobility i wrócenie fsb do 333.

Czy ktoś wie w czym jest problem ??

aa pamiatki to OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0 wiec raczej one prblemu nie stanowią, choć podejzewam o to zasilacz (2 latek 450W chiefteca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...