Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście po odpaleniu kompa trzeba wejść do biosu i zmienić napięcie na ram i timingi, bo płyta ich nie wykrywa, tylko ustawia auto 5-6-6-15(przynajmniej tak było w moim wypadku) z napieciem standardowym 1.8v.

 

 

Tak samo jak u mnie na kingstonach 667mhz. Też musiałem w biosie przestawić tymingi bo płyta sama jakieś śmieszne dobrała. :lol2: teraz śmigam tak jak w podpisie na 4kach puściłem nawet ram na 1000mhz, ale objaw jest taki jakby się przegrzewał :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z biosu i poszło ...

Dołączona grafika

 

Zmieniłem bios na P22 bo P19 był jakiś tragiczny jeżeli chodzi o fsb (420 nie chciało spostować)

Chłodzenie mobo fabryczne - nawet bez nawiewu żadnego (tylko ram, CPU pod WC)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś sprawdzić najnowszy dostępny obecnie bios? ver. P25?? Jak się zachowuje itp. Niestety mój proc nie pozwala mi na obniżenia mnożnika do 8 i FSB 375 bo zaraz sypie błędami w Orthoscie :mur:

LiveUpdate possało P22 ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x525 właśnie się wygrzewa orthosem... Goldmemory i Memtest już zaliczone... NB 1,408V pamięci 2,124V z czujki w biosie... Chłodzenie NB def. przesmarowane Ceramique, nawiew na ram... Z tym że ja mam wgrany ten z 08/20 a nie 08/25...

Edytowane przez Grolshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x525 właśnie się wygrzewa orthosem... Goldmemory i Memtest już zaliczone... NB 1,408V pamięci 2,124V z czujki w biosie... Chłodzenie NB def. przesmarowane Ceramique, nawiew na ram... Z tym że ja mam wgrany ten z 08/20 a nie 08/25...

jaki CPU ?

 

Ja nie tykałem jeszcze chłodzenia

Mój CPU ma na WC walla ok 510 i praktycznie osiąga go bez problemu przy bootowaniu z biosa - więc to dobrze świadczy o mobo.

Dołączona grafika

Prowadzenie pamięci - zobaczymy ... na początek poszło DDR1200 bez większych oporów

Dołączona grafika

 

Jakiś clockgen działa z tym mobo (jaki to ma PLL ? ) ?? NIe lubię tego Fox One do zmiany fsb (można też Vcore, Vmem itd)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x525 właśnie się wygrzewa orthosem... Goldmemory i Memtest już zaliczone... NB 1,408V pamięci 2,124V z czujki w biosie... Chłodzenie NB def. przesmarowane Ceramique, nawiew na ram... Z tym że ja mam wgrany ten z 08/20 a nie 08/25...

 

ok dzięki za informację, dobrze wiedzieć że ten P24 też jest dobry. Ja na razie siedzę na P25 i jakoś nie widzę różnicy między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc to 6300 z jakiejś przedpotopowej serii, kupiłem okazyjnie ale uważam że nienajgorszy jest porównując z aktualnymi... Fsb walla nie ma chyba wcale ale z powiedzeniem tego można poczekać aż płyty będą wytrzymywać 600fsb... Na 1,288V działa stabilnie na 3200 , bootuje na 7x500 ale tu już papu voltów potrzebuje... Kosztował 250pln... Ile dać A-datom extreme + na codzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z tym zmniejszaniem się fsb o którym pisał autor tej recenzji został właśnie rozwiązany w nowszej wersji biosu :D

Czyli w P25 ?

 

P.S.

W P25 ten problem nadal występuje (na podkręconym CPU z fsb 266 ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem wcześniej taki, że mój E4300 przy szynie 266 oraz 333 nie chciał wstawać w ogóle. Chociaż nie sprawdzałem wyłączając go i włączając ponownie. Natomiast jak dałem fsb 335 to chodzi komp normalnie. Zaraz sprawdzę bios P22 bo piszą tam, że jest częstotliwość pamięci do wyboru 533/667/800 a na nowych już tylko 667/800.

 

 

Edit:

- na biosie P22 nie ma czegoś takiego jak 533/667/800 jest tak jak wszędzie 667/800

- mój E4300 chyba za bardzo nie lubi tej płyty lub ona ma jakieś zabezpieczenie przed podkręcaniem :D dając fsb na 333 bios P22 nie bootuje wogóle, bios P24 zmniejsza taktowanie proca z 3ghz na 1,5ghz. W artykule napisali, że pomaga podniesienie V na mostek - u mnie nie skutkuje, dając natomiast fsb 335 komp wstaje już z częstotliwością 3ghz fajny lol :lol2:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując tą płyt możemy zapomnieć o dobrym oc e4300/e4400 (póki nie poprawią tego w nowym biosie), więc jeśli ktoś jest zdecydowany na taki właśnie procesor, lepiej będzie sięgnąć po msi p35 neo2-fr (mimo jej "wad")?

Czy ta "usterka"została już zgłoszona do Foxconna, można liczyć na naprawe w nowszym biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując tą płyt możemy zapomnieć o dobrym oc e4300/e4400 (póki nie poprawią tego w nowym biosie), więc jeśli ktoś jest zdecydowany na taki właśnie procesor, lepiej będzie sięgnąć po msi p35 neo2-fr (mimo jej "wad")?

Czy ta "usterka"została już zgłoszona do Foxconna, można liczyć na naprawe w nowszym biosie?

 

Dlaczego można zapomnieć o o/c E4300/4400?? Przecież ja mam taki procesor i działa bez żadnego problemu jedynie co to nie działa mi fsb 266/333 ale wystarczy dać o jeden niżej/wyżej i procek działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdziłem takiego zachowania... Nawet o nim nie wiedziałem...

może nie zauważyłeś ? Wyłączyłeś quite boot ?

ten komunikat widać chwilkę i komp leci dalej z ustawioną prędkocią - nic nie zwalnia)

Dołączona grafika

 

Natomiast na wczesnym biosie widziałem taki komunikat:

Dołączona grafika

i tutaj już komp się zatrzymywał ...

 

Niestety płyta nie prowadzi jakoś rewelacyjnie pamieci i są schody powyżej DDR1200 ...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zdążyliście już porobić jakieś optymalizacje tak w sprzęcie jak i systemie, więc mam pytanie: jak długo trwa u was ładowanie się Windowsa XP z dysku (ile "pasków" musi przejść) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecałe 4 paski przy czym na początku ekran z tapetką WIN XP powoli się rozjaśnia i przelatuje 3 i 3/4 paska i tapeta pulpitu się pojawia. Jedynie co mam w windzie pozmieniane to optymalizacja, która jest tu w dziale o systemach M$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecałe 4 paski przy czym na początku ekran z tapetką WIN XP powoli się rozjaśnia i przelatuje 3 i 3/4 paska i tapeta pulpitu się pojawia. Jedynie co mam w windzie pozmieniane to optymalizacja, która jest tu w dziale o systemach M$.

u mnie podobnie

próbowałem coś z pamieci wycisnąć - ale cienko (jak na P35)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to co napisali na egieldzie, co wsumie nie wiadomo czy jest prawdą;)

Chodzi mi głównie o ten spadek wydajności pamieci;d

pozatym pasuje wymienić tam paste pod heatpipe'ami.. czytaj FAQ;]

nie bez powodu dałem "wady" w " ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekaw czy bios podejdzie od Foxa P35Mars :D to dopiero by był bajer jak by w biosie było więcej opcji udostępnionych do O/C

O, to jest konkretny pomysł! Jak by bios od Marsa działał w pełni poprawnie na P35a to by było ciekawie :rolleyes: Kto wykaże się pionierską odwagą przetestowania tego pomysłu? Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pojawił się kolejny bios do naszej płyty. Ilość ich powoli się powiększa :D poprawia on błąd jaki się pojawiał w procedurze POST odnośnie wykrywania dysków SATA mianowicie żeby dysk SATA wyświetlił się jako Primary do biosu ver 25 trzeba było go podpiąć o tak:

 

 

 

Po wgraniu P26 problemu nie ma i można podłączyć zgodnie z opisem na płycie głównej.

Niestety bios nowy nie sprawił, że procesor E4300 uruchamia się poprawnie na szynie 333 jako 3ghz tylko jako 1,5ghz :mur: może poprawią to w nowej wersji biosu.

Programik FOX UPDATE po aktualizacji biosu wywala mi błędy :( aż się bałem że płytka przez to padnie ale jakoś działa :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...