Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Załaczam FOX ONE - i tutaj co jakiś czas jak zaczyna ryczeć, patrze sobie na te ustawienia w foxone i wentylator (procesor) i jego obroty na zero, po czym zaraz dalej sie kreci (1700rpm). Co robić?

Bo to sa ostrzezenia, ze cos jest nie tak (za duze temp, za male obroty wentyla itp.). Zalecenie: wylaczyc FOX ONE i uzywac innego programu (chociaz moze gdzies w opcjach mozna wylaczyc dzwiek ten dzwiek). ;]

 

@yotomeczek

No niezle te wyniczki, gratulacje. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem ,że po podkręceniu procesora e6750 bios wywala ten śmieszny komunikat o nie obsługiwaniu z tą różnicą, że pisze: "procesor z szyną 333 nie jest obsługiwany i będzie działał wolniej" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, stronę wcześniej masz nawet screeny. Ja mam poważny problem z wentylatorem rozpedza się do 1900rpm, zwalnia do 1600rpm i tak wkółko - słyszę poprostu szum co kilka sekund (można się nieźle wkurzyć). Żadna zmiana opcji w Biosie typu stała prędkość, super wysokie temperatury i dopasowanie obrotów wentylatora nie pomagają. Grrrrrrrrrr (jedyna wada tej płyty), oczywiście jak mówi moja żona (tylko ja to słyszę), no ale jest!!!

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, stronę wcześniej masz nawet screeny. Ja mam poważny problem z wentylatorem rozpedza się do 1900rpm, zwalnia do 1600rpm i tak wkółko - słyszę poprostu szum co kilka sekund (można się nieźle wkurzyć). Żadna zmiana opcji w Biosie typu stała prędkość, super wysokie temperatury i dopasowanie obrotów wentylatora nie pomagają. Grrrrrrrrrr (jedyna wada tej płyty), oczywiście jak mówi moja żona (tylko ja to słyszę), no ale jest!!!

 

 

Nie tylko Ty tak masz. Mnie też się czasem wydaje, że wentylatorek jakby przyspieszał i zwalniał. Tylko to nie jest na tyle duża różnica obrotów, żeby było to jakoś mocniej do odczucia. Zresztą siedzę przy otwartym oknie zawsze więc aż tak to mi nie przeszkadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Marcinas mówisz, że to jest we wszystkich płytach. Masz może jeszcze Arctic Freezer puszczony (wtedy "Scyte" zakupie i będzie spokój).

 

Zaraz napisze i wyśle do Foxconna o tych dwóch problemach. Procesor (brak zgodności) oraz nierównomierne kręcenie się wentyla (bez zależności od temperatury).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się mam fryzjera puszczonego na tej płycie, chociaż nie zawsze chodzi on tak pulsacyjnie. Jak siedzę w necie oraz filmy oglądam to ma jakąś tam ustaloną prędkość swoją, ale jak pogram i temp wzrośnie i wyjdę z gry to chyba tak zaczyna "wariować" i nie mówię, że wszystkie płyty tak mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem dobrze sezon z Foxem :D

 

Po 30 minutach zabawy:

 

a) polegli:

 

Mushkin XP2 PC8500 - zginął od razu po 3v na kostce :o

Win XP SP2, który przeżył z 15 mobo i X procków

 

Wrażenia - BEZCENNE

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro stanę się kolejnym posiadaczem tej płytki bo MSI nie mieli na hurtowni. Został ostatni element. Pamięci. Chcę kupić A-Data EE. Mam nadzieję, że trafię na D9. ;) Mam jedno pytanko. Czy układ dźwiękowy na Fox p35a to ta sławetna Azalia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem dobrze sezon z Foxem :D

 

Po 30 minutach zabawy:

 

a) polegli:

 

Mushkin XP2 PC8500 - zginął od razu po 3v na kostce :o

Win XP SP2, który przeżył z 15 mobo i X procków

 

Wrażenia - BEZCENNE

Cos czulem, ze ciekawie to nie bedzie wygladac :wink:

 

No risk - no fun.

 

Szkoda XP2 :sad: , bo XP SP2 to mozna naprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z pamięciami Kingmaxami 1066 Mhz ? ruszają one na tej płycie ktoś coś wie na ten temat.

 

Aktualnie posiadam E6300 i Ds3 która jest niestety jakaś lipna i idzie tylko 475 FSB. Chciałbym zmienić na Foxa lecz nie wiem jak z pamięciami. O procka się nie martwie bo uważam ze mam chyba jakiegoś selekta ponieważ 7x475 FSB przy V = 1.29 ( mniejsze niz standart ) to chyba zajebisty wynik :D i jeszcze na boxie ;D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc

Czy wie ktoś jak podpiąć zestaw wejść -wyjść FRONT AUDIO płyty FOXCONN P35A z obudową WIZARD FC-Wi09A.

Obudowa ma wyjście na słuchawki i wejście na mikrofon

Wtyczki z obudowy i gniazda na płycie maja różne opisy.

 

Wtyczki z obudowy:

RETURN R

RETURN L

SPK OUT R

SPK OUT L

MIC IN

MIC-BIAS

GND

 

Dołączona grafika

 

Gniazdo na płycie głównej : High Definition Audio

PORT1_L

PORT1_R

PORT2_R

PORT2_L

SENSOR_SEND

AUD_GND

PRESENCE_J

SENSE1_RETURN

SENSE 2_RETURN

Empty- wolny

Dołączona grafika

 

"Fachowcy" w sklepie co składali komputer "KDO" KRAKÓW nie wiedzieli podpiąć front audio(podobnie jak i śledzia z dodatkowymi USB i głośniczek ). Zapomnieli tez dziwnym trafem przykręcić nagrywarke dvd i dysk twardy od strony płyty głównej)

 

Mam jeszcze jedno pytanie : Z jaką predkością -wersją chodzą wam porty USB?

Zauważyłem u mnie w biosie że gdy załącze więcej niz 8 portów USB - znika napis w biosie że porty pracują w trybie 2.0

Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niko2003

 

O kurde co tak lipnie ?? Z tego co widać to w ogolę nie idą. Nawet na standardzie :D Przesada.

 

Jak lipnie? Przecież to jest puszczone na dzielnik 1:1.5 czyli jak mam szynę 320 to pamięci automatycznie wkakują na 990. Przy dzielniku 1:1 pamięci musiałyby chodzić na 1300. Mógłbym oczywiście zmniejszyć mnożnik na x9 i wtedy puścić na max możliwości pamięci, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lipnie? Przecież to jest puszczone na dzielnik 1:1.5 czyli jak mam szynę 320 to pamięci automatycznie wkakują na 990. Przy dzielniku 1:1 pamięci musiałyby chodzić na 1300. Mógłbym oczywiście zmniejszyć mnożnik na x9 i wtedy puścić na max możliwości pamięci, tylko po co?

1300 miałyby na dzielniku 1:2 a nie 1.1 : ]. Na dzielniku 1:1 to byłoby 650.

 

Dla osób nie umiejących jeszcze obliczać czestotliwosci pamieci na Foxconnie napiszę, że oblicza się pamięć tak:

załóżmy, że procek chodzi na FSB400(w biosie ustawianie jest jako QCB czyli wyświetala się wartość 4razy większa czyli 1600). Ustawienie pamięci dajemy np. 1:1.5. FSB czyli 400 mnożymy przez dzielnik czyli 1.5 to daje nam 600Mhz, mnożymy to potem zawsze razy 2 i dowiadujemy się, że nasz RAM chodzi jako 1200Mhz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos gdzie mozna ta plyte teraz dostac..... ?

 

Bo w zadnym NORMALNYM sklepie jej nie widze :/

 

Np. tu -> http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...rid=s775FoxP35A zamówiłem u nich i po 2-3 dniach była gotowa do odbioru, ja za nią dałem 429zł teraz widzę, że cena trochę wyższa. A czy to normalny sklep to nie wiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem słabo dostępne te płytki w tej chwili i troszkę drożeją. Podobnie jak z abitem ip35-e, szybko wykupili je ;]. Btw foxconnow jeszcze mniej w hurtowaniach dostepnych bylo, to nie ma sie co dziwic ;]. Ja btw w tyldzie kupowałem za 399(+15wysylka kurierem) i sklep calkiem niezly, plytka przyszla ekspresowo :D . Hmm jak juz kupowac cos innego to np. imo MSI NEO2-FIR jest godne zakupu, obsluga ncq, fsb 530 +chlodzenie wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI bym wziął tylko niestety nie ma portu LPT. A bardzo go potrzebuje ponieważ muszę pod niego podłączyć DSMke ( takie coś do programowanie mikrokontrolerow i mikroprocesorów ) Moze mi ktoś powiedzieć czy taki port można sobie jakoś dorobić ?? jakaś przejściówka itp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna dokupic przejscowke USB->LPT (cena na allegro ok 30zl) lub na karte PCI z wyjsciem LPT

 

wszystko ładnie pięknie tylko MSI ma 2 pci i tu z tą kartą może być problem jak jeszcze chce coś dołożyć. Foxconn ma ten + że ma 3 pci. Fakt przy tej cenie mało opłacalny zakup, ale trzeba poczytać testy MSI -> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-18 pokazały jej wady i to, że powyżej FSB500 jej wydajność maleje.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...