Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jestem zbytnio zadowolony z tej mobo..

Sprzet mam jak w opisie. Komp lubi sie nie obudzic , po restarcie np wiatraki chodza na full i wsio stoi. Zauwazylem ze jak ostygnie :) to wraca do normy -czyli jak wczesniej nie chcial wstac tak po ostygnieciu dziala..

Podkrecanie z biosu to wogole padaka.. dopiero setfsb pod winda pozwolilo mi przejsc ponad 3,6 GHz.. Co robie nie tak? szczegolnie wkurza mnie to zawieszanie sie po restarcie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer co za problem sprzedać mobo?

 

E2160 rev m0, przeszedł 6 min w orthosie i błąd. Ustawiony mnożnik napięcia dla cpu x6, 1333 dla fsb, 5-6-6-15 i 1:1 dla pamięci (667) na napięciu V2.160.

 

BTW nie wiem co dalej robić. Jakieś pomysły?

 

EDIT

 

A po kiego mi wyższe V na mostku? Mobo powinno 'zrobić' na def napięciu 9x333 bez zmiany napięcia.

 

BTW jak ustawię napięcie cpu ok 1.4V, a dla mem ok 2.1 to popełnie błąd? Nie będzie za duże dla 24/7.

 

Pamięci IMHO są wyjątkowo lipne, 6-6-6-18 800MHz Goodram'a, może to przez nie wywala?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie denerwuje w tej płycie to to ze nie wstaje po tym jak sie jej wyłączy zasilanie, tylko trzeba ja wyłączyć powerem a później jeszcze raz włączyć i działa.

 

E2160 rev m0, przeszedł 6 min w orthosie i błąd. Ustawiony mnożnik napięcia dla cpu x6, 1333 dla fsb, 5-6-6-15 i 1:1 dla pamięci (667) na napięciu V2.160.

 

BTW nie wiem co dalej robić. Jakieś pomysły?

Próbowałeś podnieść napięcie na procku, mostku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 rev m0, przeszedł 6 min w orthosie i błąd. Ustawiony mnożnik napięcia dla cpu x6, 1333 dla fsb, 5-6-6-15 i 1:1 dla pamięci (667) na napięciu V2.160.

 

BTW nie wiem co dalej robić. Jakieś pomysły?

też mam ten procek,FSB na 1340 vcore procka na 11x,pamieci 800Mhz 1.2 napięcia default i system działa stabilnie

 

EDIT

 

1.4 to normalne napiecia,nawet 1.5 tylko że to ponosi za sobą wiele większe wydzielanie ciepła przez procek jak masz dobre chłodzenie to powinno być ok

Edytowane przez userek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon dzieki za pomoc ! stary gdyby nie twoja rada to nie wiem co bym zrobil..

 

Po prostu dziwia mnei te problemy ze startem mobo i tyle. dodatkowo podkrecanie z biosu skonczylo sie przy 3.6 ghz a setfsb narazie doszedlem do ponad 3918 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze ku potomnosci podam malego fixa co to go znalazlem :)

Dla wszystkich ktorzy chca korzystac z XP SP3 i HD Audio na tej plycie:

 

"

First extract all the content of 'kb888111xpsp2' with WinRAR, here you will find a folder named 'commonfiles'. This folder contain the 'Microsoft UAA Function Driver for High Definition Audio'.

 

After that you goto 'Device Manager' here you will find a unknown devices named 'PCI Device' in 'Other Devices' install 'Microsoft UAA Function Driver for High Definition Audio' for that device & after that install your sound device driver.

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten procek,FSB na 1340 vcore procka na 11x,pamieci 800Mhz 1.2 napięcia default i system działa stabilnie

 

EDIT

 

1.4 to normalne napiecia,nawet 1.5 tylko że to ponosi za sobą wiele większe wydzielanie ciepła przez procek jak masz dobre chłodzenie to powinno być ok

 

Jaka rev? Jaki bios?

 

BTW ponawiam pytanie, potrzebuję więcej mocy obliczeniowej niemalże 24/7, czy napięcia 1.4, 1.5 nie zabiją procka?

 

Jakie tanie i wydajne chłodzenie warto kupić?

 

Jak na razie nie mogę uzyskać stabilności, ponieważ boje się vcore procka ustawić do wartości 1.4v i moje pamięci jak mniemam są słabe. Jak znajdę więcej czasu to zrobię memtest i wkońcu dobiorę się prockowi do czterech liter ;). Bo denerwuje mnie, to, że ktoś ma stabilnie 3GHz, a u mnie zawsze jakieś problemy.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na stałe 1.4v i to napewno jest bazpieczne,często ludzie w podpisach mają e2160 nawet na 1.5..dokładnie w biosie pokazuje mi 1.43v,napewno bardziej szkodliwa jest wysoka temp. procka niż vcore,bios p33 teraz mam znowu p28 podobno lepszy jest bardziej stabilny zobaczę

 

co do chłodzenia to mam starego pentagrama qvc 100 cu+ i radzi sobie lepiej niż standardowy box,masz za 60zł arctic freezera http://www.allegro.pl/item300165649_arctic...wersja_fv_.html podobno wydajny jest

Edytowane przez userek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka rev? Jaki bios?

 

BTW ponawiam pytanie, potrzebuję więcej mocy obliczeniowej niemalże 24/7, czy napięcia 1.4, 1.5 nie zabiją procka?

 

Jakie tanie i wydajne chłodzenie warto kupić?

 

Jak na razie nie mogę uzyskać stabilności, ponieważ boje się vcore procka ustawić do wartości 1.4v i moje pamięci jak mniemam są słabe. Jak znajdę więcej czasu to zrobię memtest i wkońcu dobiorę się prockowi do czterech liter ;). Bo denerwuje mnie, to, że ktoś ma stabilnie 3GHz, a u mnie zawsze jakieś problemy.

 

Ja na swoim E4300 mam napięcie 1,49V (w biosie 15) procek tak chodzi od września i jeszcze go jakoś to nie dobiło. Do tego mam fryzjera i w spoczynku mam przeważnie 35st C. W stresie zaś dochodzi do 67st C.

Dla tych co mają problemy ze startem płyty. Otóż przeprowadziłem kiedyś taki test. Podkręciłem procka i stopniowo zjeżdżałem z V. Ustaliłem pewną graniczną wartość przy której procesor chodził stabilnie i..... :) zonk :P. Płyta podczas ponownego uruchomienia kompa z windy robiła sobie dualboota, tak samo było przy włączaniu :) może to komuś pomoże :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka rev? Jaki bios?

 

BTW ponawiam pytanie, potrzebuję więcej mocy obliczeniowej niemalże 24/7, czy napięcia 1.4, 1.5 nie zabiją procka?

 

Jakie tanie i wydajne chłodzenie warto kupić?

 

Jak na razie nie mogę uzyskać stabilności, ponieważ boje się vcore procka ustawić do wartości 1.4v i moje pamięci jak mniemam są słabe. Jak znajdę więcej czasu to zrobię memtest i wkońcu dobiorę się prockowi do czterech liter ;). Bo denerwuje mnie, to, że ktoś ma stabilnie 3GHz, a u mnie zawsze jakieś problemy.

 

Spokojnie możesz nawet 1,5V dać na tego procka, jako chłodzenie tanie a dość dobre to Freezer Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co możecie powiedzieć na temat systemu zasilania w tej płycie ?? wiem że ma 4 fazy ale chodzi mi oto jakiej są jakości , mierzył ktoś napięcia miernikiem ?? potrzebuje dobrej płyty do Quada która by dawała mu stabilne napięcie ?? poza tym płytka jest raczej cicha czy lubi zapiszczeć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci będą dobrze współgrały z tą mobo? Chciałem kupić Patrioty wcześniej, posłuchałem kilka osób, kupiłem Goodramy CL6 a to straszne ścierwo. Co polecacie 2x1GB? Konkretne pamięci, pod o/c, w umiarkowanej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci będą dobrze współgrały z tą mobo? Chciałem kupić Patrioty wcześniej, posłuchałem kilka osób, kupiłem Goodramy CL6 a to straszne ścierwo. Co polecacie 2x1GB? Konkretne pamięci, pod o/c, w umiarkowanej cenie.

Ja mam A-Daty EE+ Wg tanie i dobrze się kręcą jak na swój standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci będą dobrze współgrały z tą mobo? Chciałem kupić Patrioty wcześniej, posłuchałem kilka osób, kupiłem Goodramy CL6 a to straszne ścierwo. Co polecacie 2x1GB? Konkretne pamięci, pod o/c, w umiarkowanej cenie.

Popatrz sobie po sigach ludzi z forum jak się kręcą i wybierz sobie optymalne dla Ciebie.

 

Od siebie polecam Vitesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem posty i wychodzi, że ktoś pisał do polskiego supportu Foxconna a ja męczę się niemiłosiernie ze składaniem sensownych zdań po angielsku. Może ktoś dać konkretny namiar bo na stronie foxa nie znalazłem.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rozumieć twoją wypowiedź. Twoja płyta miała od nowości bios 34 czy aktualizowałeś?

 

Oraz ponawiam pytanie: czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto posiada Penryna i tego Foxconna czy wymagana jest aktualizacja BIOSU aby płyta wykrywała procesor? Jest to dla mnie bardzo ważne.

przeciez to zalezy od tego jaki bios byl aktualnie na plycie. Co niektorzy mieli bios 28 ja natomiast prosto ze sklepu mialem 32 ktory juz wspieral tech. 45nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to jak to ustawić w biosie. Sprawdzałem , ale nie ma opcji botowania z usb. Jest tylko FDD , HD , CD oraz sieć. Bios wykrywa pena ale nie ma opcji botowania z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...