Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

bawilem sie w oc i ustawilem na ram taka czestotliwosc ze komputer nie moze teraz wystartowac. jak teraz mam uruchomic komputer?

Prosze o pomoc

Zapoznaj się z tematem, jak nie wstaje za nic w świecie to tylko zworką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

bawilem sie w oc i ustawilem na ram taka czestotliwosc ze komputer nie moze teraz wystartowac. jak teraz mam uruchomic komputer?

Prosze o pomoc

Skasuj ustawienia biosu zworka na płycie. Odłączasz prąd i przestawiasz zworkę na piny bliżej bateri na 10 sekund. Ponownie wkładsz zworkę jak była poprzednio i płyta startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę z sygnaturki, że masz podobny konfig: 4x1Gb elpida, e4300. Mówisz, że P28 to dobry wybór pod ten sprzęt ? Jak masz w biosie ustawione: FSB 1333, 1:1, dram target 667 czy jakoś inaczej ? Jakie napięcie na RAM, ja zawsze daję to pierwsze z 2v a Ty?

 

EDIT: Zmieniłem biosa na P28.

Zobaczcie na screena, dlaczego orthos pokazuje inną szybkość procesora a cpu-z inną ? V na ram to 2,136v.

Czy to dobre o/c ?

 

Odnośnie orthosta już wszystko zostało wyjaśnione. Ja mam ustawione na 1333(dokładnie to 1334) wybrane dzielniki ramu dla 667 i tam któryś z nich tak aby dało 833mhz. Napięcie na ramie mam 2,160 o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mail do foxa w sprawie no boot po odcieciu zasilania przy o/c na P34/P35 juz wyslany (nie chcialo mi sie czekac z wysylka na inne potwierdzone problemy, bo ten jest powazny).

 

jak macie jeszcze jakies problemy/bugi z obecnymi wersjami biosow, to piszcie, jak sie potwierdza (wiecej niz 1 user z problemem), to wysle kolejne maile do foxa.

 

zachecam tez was do pisania na: http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx - to nie boli ani nie gryzie, a z rozwiazaniem problemow z obecna mobo trzeba sie juz spieszyc, bo niedlugo wchodzi P45 i bedzie juz po herbacie. Wiec jak macie jakies problemy, to nie ociagajcie sie i piszcie juz teraz, bo potem P35 bedzie juz mialo niski priorytet etc.

 

===

 

co dalej (inne problemy z obecnymi biosami)?:

 

- problemy kompatybilnosci z Eadkami hd3xxx (na P28 ok? ktos to potwierdza oprocz kol. Marcinas83?) @Marcinas83: czym sie to *konkretnie* objawia? Ze Radek sie sypie/wiesza przy jakimkolwiek o/c grafy? Czy na nominale jest ok?

 

- niektore dzielniki dram:fsb (przynajmniej) w polaczeniu z niektorymi ramami dzialaja zle/gorzej niz na P28 (tzn. ram nie wyciaga tego, co moze na P28). O ktore dzielniki chodzi: 4:5, 1:1, inne? Czy 2:3, 5:6 i 1:2 sa ok jak ktos juz wspomnial?

 

- co jeszcze?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie oto dziwne symptomy:

 

Defaultowo na plycie mialem wgrany bios P30

dla zabawy machnalem E8400 od razu na 3600 Mhz na default i Orthos wywalal sie dopiero po 1,5h 3x to samo

 

Zaczalem zabawe z biosami - wgralem P32 - all ustawienia defualt i na 3600 skaner Kasperskiego nie chcial sie wlaczyc - jakies bledy a orthos wywalal sie natychmiast

 

Skok na P28 - 3600 - all def - Orthos pada miedzy 1-60s

 

Stwierdzilem ze wale to powrocilem na P30 i co - 3600 all def i Orthos pada rowniez w ciagu minuty

 

Ktos jest w stanie wyjasnic co sie stalo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten procek,FSB na 1340 vcore procka na 11x,pamieci 800Mhz 1.2 napięcia default i system działa stabilnie

 

EDIT

 

1.4 to normalne napiecia,nawet 1.5 tylko że to ponosi za sobą wiele większe wydzielanie ciepła przez procek jak masz dobre chłodzenie to powinno być ok

Napewno 11x? Ktoś mi napisał, że 8 x vcore = 1.4V. Jak z tym wkońcu jest? ustawiłem x7 vcore, 1333, 1:1 dla pamięci (667) i puściłem orthosa, już 20 min idzie. Nic nie ujaram? Temp 60 st w coretemp 0.96.1, a bios to nielubiany p35.

 

Wszytko na boxowym wynalazku.

 

----------EDIT-----------

 

userek, a jakie chłodzenie? Pokaż screeny ze zrobionego Orthosa.

 

Jak na razie u mnie leci prawie 1h, później pobawię się timingami pamięci, ustawię 5:6 i spróbuję coś obluzować (mam cl6 tylko). Jak obleci orthosa, zrobię super_pi i umieszczę screeny. Dziś na noc do pracy, więc mogę się trochę pobawić ;).

 

Ile h w Orthosie daje podstawę do stwierdzenia stabilności?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 11x mam 1.42v chyba i to jest wystarczające dla FSB 1340 czyli 3Ghz z groszami,na 3.2GHz muszę już mieć 12x lub 13x

 

oczywiście nie mam pamieci na 800Mhz i 1.2 dzielnik bo wtedy są problemy z wstawaniem kompa i pikanie ciągłe ze speakera,mam 667mHz 1.1.5 chyba co daje 870MHz pamieci

 

temp. procka do 70 jest bezpieczna ale to już max nie powinno się jej przekraczać

 

EDIT: chłodzenie mam pentagrama Qvc 100cu+ stare całe miedziane,orthosa miałem godzinę zapuszczonego i jest ok,wiecej nie chciało mi się czekać,3dmark też przelatuje bez problemów

Edytowane przez userek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że voltowanie na NB chyba daje lepszą stabilność. Kiedyś patrzyłem to mój proc do 3500MHz potrzebował 1.4v a teraz daje radę na 1.38v więc może coś w tym jest. Nie jestem pewien bo sprawdzałem to na szybko i dość dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zabieram sie za podkrecanie. poczytalem troche i teraz mam pytanie. aby podkrecis procesor i ram jednoczesnie musze zmieniac fsb. Ustawiam wszystko w stosunku 1:1 i mam szne 1333 i ram na 677

I teraz musze podnosci fsb w gore i sprawdzac czy sprzet jest stabilny ale nie wiem jak to zmienic bo jak rozumiem musze podnosci "CPU FSB Type" czyli druga linije? Bo jsk podnosze "CPU FSB over clock choice" to tylko ram idzie w gore. Wszystko jest w zalaczniku na foto.

Chcialbym sie zapytac ktora wartosc mam zmieniac i jesli jest to druga wartosc to gdzie ja moge odblokowac?

I druga kwestia kiedy i jak operowac mam napieciem na procesorze i ktora wartosc mam zmieniac? Na ramie ma ustawione napiecie 2,1v i mam rozeznanie jak je regulowac i w tej kwesti nie ma problemu ale chciablym zapytac o procesor tym bardziej ze jest mozliwosc bo temperatura jaka on osiaga jest dosyc niska

Prosze o pomoc

post-152856-1202155987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU FSB podkręcasz proca i tym samym ramy

Innej możliwości niema

 

Napięcia regulujesz w innej zakładce

Voltage controls chyba

 

Jak chcesz przypuśćmy 3.2Ghz to daj napięcie 1.4v i ustaw fsb tak żeby było 3.2Ghz.

1.4v oczywiście na twojego proca na 3.2ghz to dużo więc zjeżdzasz z napięciem niżej aż będzie niestabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA p35 również u mnie nie wstaje po odcięciu zasilania. Tak na szybko, wreszcie usyskałem stabilne 3GHz, 1333, napięcie x7 coretemp pokazuje je jako 1.325, a Everest jako 1.4, 1:1 dla pamięci v2.160.

Dołączona grafika

 

A teraz zmieniam biosa na 28 bo p35 nie wstaje po odcięciu zasilania po o/c :lol:.

 

BTW tylko na prockach e2xxx ta sytuacja ma miejsce? Na innych jest git?

 

EDIT

 

Dałem te same ustawienia co powyżej na biosie P28, PC nie wstał, speaker pika :lol:. Co zrobiłem źle? :mur:

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon ja na P28 mam takie jazdy, że muszę wszystko pojedynczo ustawiać. Bo jak poprzestawiam wszystko na raz to mam też piszczenie albo ciemny ekran i nic więcej :)

 

Dzisiaj wgrałem XP od nowa po dniu spędzonym na Viscie znów XP zobaczymy teraz czy HD 3850 będzie mi się czasem zawieszać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze jedno pytanie. Widziałem, że ta płyta główna posiada wtyk 8pin (12V) a mój zasilacz(NeoTec 420W) posiada wtyczke 4pin(na linie 12V)

 

Czy w takim przypadku muszę zastosować jakąś przejściówkę czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co "tak" .... obsługuje, czy konieczne aktualizacje ?

Płyta pojawia sie w sprzedaży z różnymi wersjami BIOS'u w zależności kiedy została wyprodukowana więc nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie . Jednak nie sądzę byś musiał aktualizować BIOS.

 

Dobra, to jeszcze jedno pytanie. Widziałem, że ta płyta główna posiada wtyk 8pin (12V) a mój zasilacz(NeoTec 420W) posiada wtyczke 4pin(na linie 12V)

 

Czy w takim przypadku muszę zastosować jakąś przejściówkę czy coś ?

Dostałeś odpowiedz na pytanie choć ja bym Cię pogonił byś przeczytał temat bo wszystko jest w nim wyjaśnione, większość rzeczy opisana w pierwszym poście więc rusz tyłek leniu i nie zadawaj oczywistych pytań. Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapio czy tak trudno trochę się wysilić i spojrzeć na piewszą stronę tego tematu?są dodatkowo odnośniki do innych portali gdzie testowano tą płytę z o/c

no walsnie korzystalem z tych materialow i tu mam problem (dzieki pomocy z egieldy ustawilem trimingi i zaczynam regulowac ramem). Ale wlasnie nie wiem jak zmienic fsb proca. Jak podnosze watrosc "CPU FSB over clock" to tylko zmienia sie czestoliwosc ramu a procesor dalej jest na 1333. Z tego co wyczytalem i bynajmniej tak zrozumialem ze waroscia CPU FSB type nie da sie regulowac ona jest tylko wartoscia informacyjna, ale jak zaczne cos zmieniac to ta wartosc powinna sie zwiekszac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bynajmniej tak zrozumialem ze waroscia CPU FSB type nie da sie regulowac ona jest tylko wartoscia informacyjna, ale jak zaczne cos zmieniac to ta wartosc powinna sie zwiekszac?

Nie, to pokazuje fabryczne fsb.

 

tzn co wtedy pokazuje CPU FSB type? Jesli o to chodzi to wciaz pokazuje 1333

I tak ma być również po oc.

 

Jak chcesz sprawdzić, czy fsb się zwiększa, to zwyczajnie w windowsie odpal sobie CPU-Z i zobacz, jakie masz fsb albo wyłącz logo foxconna i w starcie masz podane taktowanie procesora.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie pogoń leniu. Napisałeś 18 postów i zachowujesz się jak stary wyjadacz!!! Jedziesz na gościa co napisał ponad 700 !!!!

Jest od 3 lat na forum , a nie 2 tygodnie.

Zastanów się czasem co piszesz.

A co to ma do rzeczy jego 700 postów czy długi staż na forum? To, że ma ich tyle zwalnia go od szukania na forum? Od sprawdzenia czy nie ma już odpowiedzi na dane pytanie zanim je zada? Otóż liczba postów i staż nie zwalnia go od niczego, jedynie jeszcze bardziej go dyskredytuje gdy postępuje niezgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Człowiek z takim stażem i z tyloma postami powinien się wysilić i przeczytać chociaż FAQ w pierwszym poście gdzie główne kwestie zostały wyjaśnione i ktoś naprawdę się napracował by to było dostępne i nie trzeba było tego szukać. Osoba z takim stażem powinna wiedzieć, że należy skorzystać z forumowej szukajki zanim zada się pytanie!

 

Co do obrażania mojej osoby czy jakiejkolwiek innej na forum, zanim zaczniesz poszukaj znacznie lepszych argumentów niż niewielki staż na forum czy liczba postów. To, że ktoś jest na forum krótko o niczym nie świadczy i nie znaczy, że musi siedzieć cicho jak trusia bo jest gorszy od innych "starych wyjadaczy".

 

Wiec @Daniel 1979 sam się zastanów zanim coś napiszesz ponieważ nie masz za grosz racji.

 

Przepraszam za ten post nic nie wnoszący do tematu ale nie mogłem zostawić bez odpowiedzi tego co pod moim adresem napisał @Daniel 1979.

 

EDIT:

Edit 6.01.08

Ale od karcenia są inni ludzie. Jesteś moderator , ale nie na tym forum.

Do karcenia to jeszcze daleko, wiesz w ogóle jakie to słowo ma pochodzenie, że go używasz? Najwidoczniej nie! Żegnam.

 

Widze , iż pozjadane wszystkie rozumy , encyklopedia i slownik wyrazow obcych w malym palcu.

Niektórzy zwyczajnie mogą pochwalić sie czymś więcej niż tylko stażem na forum "Panie lepszy"!

 

Nie obrazilem Ciebie bardziej niż Ty jego, ale Ty możesz. Lepszy gosc z Ciebie? Nienawidze cwaniactwa.

Ja miałem rację, Ty obrażasz i bronisz racji, której najzwyczajniej nie masz! Najlepiej nazwać kogoś cwaniakiem jak sie rzeczowych argumentów nie ma. Daj już spokój bo zwyczajnie męczy mnie ta dyskusja. Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze zdaniem Drivena, to że jest tu krócej nie ma nic do rzeczy, lenistwa nie ma co nawet bronić, tylko tępić, również sorry za OT, ale ten temat zaczyna schodzić na psy bo teraz co drugie pytanie co ludzie zadawają, odpowiedź do nich znajduje się w pierwszym poście !, a nawet jeśli nie ma w FAQ to powiedzcie co za problem przeszukać temat by odnaleźć poszukiwaną frazę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...