Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Ta płyta mnie wkurza... już 2 razy iskry z niej poszły pod DI i jeszcze żyje

 

już mi się ta płytka podoba :lol2: chociaż wystarczy pewnie podłączyć zasilać 230W jakiejś formy no name i tak padnie B-)

Dziwna polityka tego FOXCONN'A jest, na oficjalnej stronie zniknęły 2 najnowsze bios'y :blink:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 miałyby na dzielniku 1:2 a nie 1.1 : ]. Na dzielniku 1:1 to byłoby 650.

 

Dla osób nie umiejących jeszcze obliczać czestotliwosci pamieci na Foxconnie napiszę, że oblicza się pamięć tak:

załóżmy, że procek chodzi na FSB400(w biosie ustawianie jest jako QCB czyli wyświetala się wartość 4razy większa czyli 1600). Ustawienie pamięci dajemy np. 1:1.5. FSB czyli 400 mnożymy przez dzielnik czyli 1.5 to daje nam 600Mhz, mnożymy to potem zawsze razy 2 i dowiadujemy się, że nasz RAM chodzi jako 1200Mhz ;]

"Miszczu" zobacz na screen mój. http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2748549 w tym topicu.

 

A biosy znikły ciekawe czemu? W poniedziałek wysłałem "referat" dotyczący biosu (wkleiłem swój bios i błędy oraz od Yotomeczek), napomknąłem również o wentylatorze, że się rozkręca i zwalnia (przy tej samej temperaturze np. 32).

 

Teraz, możemy się spodziewać tylko lepszego biosu :)

 

P.S.

 

Prawdopodobnie tych maili musieli dostać więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak, może w końcu wypuszczą jeden a dobry i po problemie będzie. Fajnie jak by jeszcze naprawili FSB 266 i 333, aby procesor nie uruchamiał się z zaniżoną wartością. A ostrzeżenie może się pojawiać, kto na nie zwraca uwagę?? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miszczu" zobacz na screen mój. http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2748549 w tym topicu.

 

Ziomuś widzę i sie to zgadza(dzielnik 1:1.5), ustaw sobie 1:1 i przekonasz się ze ram bedzie chodzil jako 650 :P

 

 

 

Co do MSI NEO2 FIR to raczej nie ma tej wady co wersja FR, że powyżej 500 wydajnosc maleje ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC888 ma EAX 2.0, choć mają jednak niekiedy spore problemy z wykorzystaniem EAX2.0. Na ALC 888 basy są słabe w przeciwienstwie do audigy2. Jakość dźwięku słabsza od audigy 2, nie mam pojęcia jaka jest różnica na oko, bo nie mam audigy2 żeby porównać, bo to co napisałem to było tylko wyciągniecie istotnych informacji z jednego testu ALC888 z jakiejś płyty głównej, co jest na necie ;)

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak wygląda ;], w istocie poprzednie biosy zostały wycofane, bo stwierdzili, że nie są do końca dobre i już zrobili 2 inne, które oznaczyli tak samo jak tamte odwołane, chyba, że chodzi o coś jeszcze innego, bo trudno się połapać z tym co robią :D

ja tam wciąż siedzę na P22 bo jak narazie starcza mi ten BIOSik ;] bo standardowy P19 to tragedia była, dzielniki same z 1:1 przestawiały się na 1:1.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tych nowych biosikow nie mozna pobrac za pomoca Fox LiveUpdate? Ostatni do pobrania to P22. Moze te biosy sa jeszcze niedopracowane i dlatego ich tam nie ma, a jak bedzie wszystko gralo to je dodadza. ;] Mnie tez zadowala P22 i na razie nie bede go zmieniac.

 

Na koniec takie lamerskie pytanko. :oops: Jak wylaczyc logo Foxconn'a pojawiajace sie podczas uruchamiana kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym fox live update to normalne, ze ich tam nie ma :D Poprzednich biosów tez nie bylo.

Nowosci to tylko na stronce foxconna(i to na angielkiej bo na polskiej niestety zanim cos dodadzą to tez czasu minie sporo ;] )

 

Logo foxconna wylacza sie z biosu :D Nie wiem gdzie dokladnie(wole miec logo i nie wylaczalem ;p), spytaj Marcinasa on to wyłączał to napewno wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - na dniach przechodzę na platformę Intela. C2D E6750 chciałbym posadzić właśnie na Foxconn P35a a do tego G.Skill 800MHz seria Hz.

 

Moje pytanko: czy znacie jakiekolwiek problemy z kompatybilnością w takim zestawie ?? Wiem, że CPU powinien spokojnie na tej mobo działać i jak się nie trafi na "FSB wall" to można ładnie pociągnąć ... ale co z memkami ??

 

PS

 

Przeczytałem chyba wszystkie recki (w języku polskim i angielskim) i widzę, że w tej cenie to mobo nie ma konkurencji :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyłączyć logo Fox'a przy starcie musisz wejść do bios'u i przestawić jedną z funkcji w zakładce BOOT CONFIGURATION FEATURES. Druga opcja od góry Quiet Boot odpowiada za logo. Disabled -normalny post, Enabled logo Fox'a :)

 

 

Edit:

Wgrałem sobie bios P26 rev. 2 i na nowo odżyło fsb 333 tyle, że z zaniżoną prędkością procesora :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no raczej nie, jedynie na niektórych prockach np e4300, na niektorych FSB wartosc taktowania proca spada o polowe, ale wystarczy dac FSB np o 1 wiecej i jest OK ;]

BIOS jest raczej latwy w obsludze, dzielniki, napiecia sa latwe do nauczenia ;]

Wszystko jest opisane w tym topicu, przestudiuj dokladnie i zrozumiesz ^^ aha jeszcze warto zebys umial w razie czego zrobic CMOS reset

plytka ogolnie godna polecenia w swojej cenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac tego FOXA?? Sa z nim problemy przy mocno poczatkujacym overlokerze :P??

 

 

Nie, nie ma żadnych problemów. Płytka bezproblemowa w eksploatacji. Żadnych zwiech nie uświadczyłem u siebie ani restartów. Dla początkującego w o/c lepsza propozycja niż płytka MSI gdzie trzeba trochę poustawiać, żeby było wydajnie. Ja kupiłem Fox'a i jestem zadowolony z tej płytki, wcześniej miałem Abita IB9 ale sprzedałem go bo nie chciał poprawnie działać z 4gb ramu i o/c (urok 965) a tu takiego problemu nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym też podzielić się z Wami wrażeniami związanymi z tą płytą, ale na ową i na inne podzespoły kompa czekam już 2,5 tygodnia :mur: . Ulubiony.pl :angry: :angry: co za !@#$

Edytowane przez boszax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem :) aha takie oznaczenie było tej płyty : FOXCONN P4.P35A-8KS2H IP35 S775 BOX Czy to napewno p35a ?

Tak, to jej pełna nazwa :-P Moja jutro przyjedzie, tyle, że pozostałe podzespoły w czwartek ... w teorii :)

 

Za mobo zapłaciłem 413 + 18 przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej OVERCLOCKERZY czy nikt mi nie pomoże?

 

 

 

 

"

Proszę o pomoc

Czy wie ktoś jak podpiąć zestaw wejść -wyjść FRONT AUDIO płyty FOXCONN P35A z obudową WIZARD FC-Wi09A.

Obudowa ma wyjście na słuchawki i wejście na mikrofon

Wtyczki z obudowy i gniazda na płycie maja różne opisy.

 

Wtyczki z obudowy:

RETURN R

RETURN L

SPK OUT R

SPK OUT L

MIC IN

MIC-BIAS

GND

 

Obrazek

 

Gniazdo na płycie głównej : High Definition Audio

PORT1_L

PORT1_R

PORT2_R

PORT2_L

SENSOR_SEND

AUD_GND

PRESENCE_J

SENSE1_RETURN

SENSE 2_RETURN

Empty- wolny

Obrazek

 

"Fachowcy" w sklepie co składali komputer "KDO" KRAKÓW nie wiedzieli podpiąć front audio(podobnie jak i śledzia z dodatkowymi USB i głośniczek ). Zapomnieli tez dziwnym trafem przykręcić nagrywarke dvd i dysk twardy od strony płyty głównej)

 

Mam jeszcze jedno pytanie : Z jaką predkością -wersją chodzą wam porty USB?

Zauważyłem u mnie w biosie że gdy załącze więcej niz 8 portów USB - znika napis w biosie że porty pracują w trybie 2.0

Też tak macie?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki. Orientuje się ktoś jak wypada jakość dźwięku tego zintegrowanego(ALC888 ) w porównaniu do przedpotopowego Audigy 2?

Te przedpotopowe Audigy2 ma zdecydowanie lepszy dźwięk po analogu od tego Codeca. Mam Audigy 1 podpiętego pod Ampli Yamaha po Coaxial i analogu i jakość jest super. Ostatnio kupiłem MSI Neo2 FR i podpiąłem Azalię na ALC888 i się strasznie rozczarowałem. Gdzie ten dźwięk HD? Audigy leży na półce bo miałem go sprzedać ale się wycofałem i jak mi się tylko będzie chciało to wkładam go ponownie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem za nią 395 złotych :) Za dwa miesiące będzie pełno płyt na x38 (tutaj mnie boli)...... więc czy MSI ktoś weźmie czy Foxconna (ja i tak sprzedam swoją, żeby przesiąść się na nową :)

Co takiego ciekawego będzie na tym x38, ze chcesz tak szybko zdradzic swojego foxa ? :D

 

 

 

 

 

Hej OVERCLOCKERZY czy nikt mi nie pomoże?

"

Proszę o pomoc

Czy wie ktoś jak podpiąć zestaw wejść -wyjść FRONT AUDIO płyty FOXCONN P35A z obudową WIZARD FC-Wi09A.

Obudowa ma wyjście na słuchawki i wejście na mikrofon

Wtyczki z obudowy i gniazda na płycie maja różne opisy.

 

Wtyczki z obudowy:

RETURN R

RETURN L

SPK OUT R

SPK OUT L

MIC IN

MIC-BIAS

GND

 

Obrazek

 

Gniazdo na płycie głównej : High Definition Audio

PORT1_L

PORT1_R

PORT2_R

PORT2_L

SENSOR_SEND

AUD_GND

PRESENCE_J

SENSE1_RETURN

SENSE 2_RETURN

Empty- wolny

Obrazek

 

"Fachowcy" w sklepie co składali komputer "KDO" KRAKÓW nie wiedzieli podpiąć front audio(podobnie jak i śledzia z dodatkowymi USB i głośniczek ). Zapomnieli tez dziwnym trafem przykręcić nagrywarke dvd i dysk twardy od strony płyty głównej)

 

Mam jeszcze jedno pytanie : Z jaką predkością -wersją chodzą wam porty USB?

Zauważyłem u mnie w biosie że gdy załącze więcej niz 8 portów USB - znika napis w biosie że porty pracują w trybie 2.0

Też tak macie?"

Raczej to musisz robić na chybił trafił, jeśli tego nie ma w instrukcji ani necie opisanego..

Jedyne pocieszenie, że możesz to robić na bieżąco przy włączonym komputerze i sprawdzać odrazu... chciałem zaznaczyć, że robisz to na swoją odpowiedzialność ;)

 

Najlepiej jednak napisać do foxconna w tej sprawie i spytać jak podłączyć, bo przy takim podłączaniu na chybił trafił, to może zejść trochę czasu ;)

 

Odnośnie USB to się nie wypowiem, bo mam znacznie mniej urządzeń pod USB wiec chodzi jako 2.0

 

BTW Ty już pisałeś podobny topic na pclabie co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie swoją mobo dorwałem w łapki :D Na pierwszy rzut oka w porównaniu do posiadanej DFI Ultra-D na s.939 to Foxconn wygląda jak domowa robota :-P ... ale rozmieszczenie elementów i możliwości które wierze, że płytka pokaże z pewnością to odczucie zniwelują :wink:

 

Płyta oznaczona jest "Revision 1.0A" - a jak jest u was ?! Oznaczenie znaleźć można po lewej stronie pod ostatnim slotem PCI.

 

PS

 

Preview - Foxconn X38A (Intel X38 Chipset) LINK Ciekawie się zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...