Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem ramy, Crucial ballisitxy kręcą się niewyobrażalnie lepiej, w końcu też działają wszystkie dzielniki tak jak trzeba :lol2:

 

Tak więc jakby kogoś to interesowało Cruciale elegancko współpracują z Foxem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ramy, Crucial ballisitxy kręcą się niewyobrażalnie lepiej, w końcu też działają wszystkie dzielniki tak jak trzeba :lol2:

 

Tak więc jakby kogoś to interesowało Cruciale elegancko współpracują z Foxem

Za ile opchnołes OCZ i ile dałes za nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i teraz widzę jakie głupstwo zrobiłęm... Jak składałem komputer, to myślałem, że te OCZ Platinium REV.2 to takie superzajefajne są.... A ponoć się źle kręcą :P

 

Widzę teraz równiez dlaczego nie znalazłemopcji zmiany timingów w biosie :) A już myślałem, ze to ja taki głupi jestem :)

 

Ale teraz mam inną bolączkę... Zacząłem sobie powoli komputer podkręcać, oczywiście FSB 345 i bluescreeny z powodu RAMu (płyta dała na niego 1.85 , w specyfikacji ma 2.1V, z "gwarancją" na 2.2V), z napięciem 2.2V na RAM doszedłem do FSB 390...

 

I tu pojawia się może trochę lamerskie pytania:

-Ile maksymalnie można dać napięcia na pamięci bez dodatkowego chłodzenia, żeby się nie popaliły?

-Dlaczego w FOX ONE jakakolwiek zmiana taktowania pamięci w dół powoduje natychmiastowy bluescreen, czy restart?

-Jak w BIOSie ustawić żeby pamiątki pracowały z mniejszą prędkością, bo znalazłem tylko coś, co wygląda jak dzielnik, tylko zamiast spowalniać, to przyspiesza mi pamięci?

-I czy da się w jakiś magiczny sposób (nie licząc wymiany BIOSu) zmienić nastawy czasów pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak w BIOSie ustawić żeby pamiątki pracowały z mniejszą prędkością, bo znalazłem tylko coś, co wygląda jak dzielnik, tylko zamiast spowalniać, to przyspiesza mi pamięci?"

 

ustawiasz pamięc(dram frequency) na 667Mhz i np. dzielnik(fox ratio select) 1:1

 

a timingi pamieci zmieniasz opcję(configure dram timing by spd) na disabled i ustawiasz swoje timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wspomniałeś o Fox One, Mibars. U mnie na ten przykład nie da się używać tego programu bo każdorazowe jego odpalenie powoduje BSODa :roll: Jeśli ktoś ma na to jakąś radę (oprócz odinstalowania programu) to chętnie posłucham (poczytam) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Was jest to samo na P35?

 

Mianowicie, komp wlacza sie za pierwszym razem (nie trzeba 2 razy wlaczac)... po podkreceniu i zmianie opcji w biosie tez juz tak nie miesza z samoczynnym wlaczaniem sie i wylaczaniem (co robil na innych biosach po zmianie np ustawien pamieci).... ale po odlaczeniu zasilania brak POSTa i pomoga tylko reset ustawien zworka...

 

Jezeli bylo to juz poruszane w tym temacie to... trudno :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecic RAMy do tej plytki ?

Zalezy mi na bezproblemowej pracy i mozliwosci rozsadnego OC..

 

Chcialem kupic Patrioty, ale słyszałem ze nie chcą wystartować na napięciu 1,8v a takie jest ponoc defaultowo na tej plycie..

Z tego co wyczytalem w tym topicu Geile i niektore OCZ tez nie wspolpracuja zbyt dobrze..

 

Mysle o OC, procka chcę włożyć E2160 (coby chodzil tak powiedzmy 2.4-3 Ghz) z chłodzeniem Scythe NINJA, zasilke Amacrox 450.. Jak potanieja chcialbym tam wlozyc E6600..

 

Cena ramow - do 200 zl za 2x1 GB... Fajnie by bylo gdyby było blizsze cenowo Patriotom ;-) Czyli okolo 150 zl..

 

Moze A-DATA?

http://www.allegro.pl/item309590252_a_data...mhz_cl4_oc.html

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecic RAMy do tej plytki ?

Zalezy mi na bezproblemowej pracy i mozliwosci rozsadnego OC..

 

Chcialem kupic Patrioty, ale słyszałem ze nie chcą wystartować na napięciu 1,8v a takie jest ponoc defaultowo na tej plycie..

Z tego co wyczytalem w tym topicu Geile i niektore OCZ tez nie wspolpracuja zbyt dobrze..

 

Mysle o OC, procka chcę włożyć E2160 (coby chodzil tak powiedzmy 2.4-3 Ghz) z chłodzeniem Scythe NINJA, zasilke Amacrox 450.. Jak potanieja chcialbym tam wlozyc E6600..

 

Cena ramow - do 200 zl za 2x1 GB... Fajnie by bylo gdyby było blizsze cenowo Patriotom ;-) Czyli okolo 150 zl..

 

Moze A-DATA?

http://www.allegro.pl/item309590252_a_data...mhz_cl4_oc.html

Patrioty normalnie starują na napięciu 1.8V. Jeżeli będziesz chciał je wykręcić na 1000MHz musisz zwiększyć napięcie na 2.2V. U mnie chodzą wspaniale. Co do procka to polecam zamianę z E2160 na E8400 (sam mam w planach, oczywiście po obniżce cen).

Co do nie wstawiania płyty po ostrym OC. Miałem i mam jeszcze jedną Soltek SL-75FRN-2:

SoltekSL75FRN-2

Ta płyta też tak miała. Można poczytać w tym wątku. Zaznaczam iż jest to konstrukcja sprzed 5 lat. Jak za mocno podkręcicie to żadna płyta nie wstanie.

Edytowane przez 3haq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te A-daty mogą być na ProMOS Micron D9GMH D9GCT, podpytaj kolesia na czym są, jak na mikronach to bierz.

te ramy nie sa na d9, na promosach zgodzę się bo ja chyba mam takie.

Proponuje żebyś kupił sobie je lub goodram pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,było o tym gadane 100 razy :D na p35 komp nie wstaje po odłączeniu zasilania/wyłączeniu kompa tylko zworka

thx, nie sledzilem ostatnio tematu na biezaco... czyli, ktory bios z ostatnich nie ma tego... p33, p34?...

 

BTW pisaliscie o tym do FOXCONNa? Czy robic gotowca i ich meczymy? :D

 

Ostatnio troche sie zeszmacily te pamieci... jest dosyc spory temat o nich na forum... roznie sie podkrecaja...

Moje na Promos-ach sobie chwale... ale teraz chyba roznie kosci do nich laduja...

Tak czy siak za ta cene i tak nie sa zle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brac PDP Patriot 2GB DDR2 800 Dual LLK CL4?

 

W innym watku prosilem o ocene konfiguracji i ktos mi napisal ze niektore Patrioty maja problemy ze wstawaniem na defaultowym 1.8 V i potrzebuja 2.2V..

Jezeli nie ma z nimi problemow to kamien mi spadl z serca...

 

Ma ktos z was takie pamiatki na swoim Foxie?

Sa lepsze od A-daty? Jak wypadają do innych pamieci w tym przedziale cenowym ?

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty normalnie starują na napięciu 1.8V. Jeżeli będziesz chciał je wykręcić na 1000MHz musisz zwiększyć napięcie na 2.2V. U mnie chodzą wspaniale.

Moje jakoś nie startują i z tego co wiem nie jestem jedyny. Więc przestrzegam bo nie wiadomo jakie sztuki się trafią.

 

EDIT:

Czyli brac PDP Patriot 2GB DDR2 800 Dual LLK CL4?

 

W innym watku prosilem o ocene konfiguracji i ktos mi napisal ze niektore Patrioty maja problemy ze wstawaniem na defaultowym 1.8 V i potrzebuja 2.2V..

Jezeli nie ma z nimi problemow to kamien mi spadl z serca...

No i dobrze Ci napisał. Są problemy, między innymi wystąpiły u mnie. Po resecie CMOS komputer mi nie startuje na nich bez wcześniejszego wsadzenia innych kości i podbicia napięcia dla pamięci. Chyba znowu Ci ten kamień położyłem... ;) Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka to polecam zamianę z E2160 na E8400 (sam mam w planach, oczywiście po obniżce cen).

U większości dystrybutorów wszystkie najbliższe dostawy (nawet do połowy marca) są już zarezerwowane więc nie sądzę, że cena tych procków szybko spadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, nie sledzilem ostatnio tematu na biezaco... czyli, ktory bios z ostatnich nie ma tego... p33, p34?...

 

BTW pisaliscie o tym do FOXCONNa? Czy robic gotowca i ich meczymy? :D

 

Ostatnio troche sie zeszmacily te pamieci... jest dosyc spory temat o nich na forum... roznie sie podkrecaja...

Moje na Promos-ach sobie chwale... ale teraz chyba roznie kosci do nich laduja...

Tak czy siak za ta cene i tak nie sa zle :wink:

Robić gotowca i ich męczymy, cały dzień jestem w pracy praktycznie, jak będę mieć czas, to coś dodam od siebie. Kto może napisać sensowną wiązankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat: P35 bios serious issue

Dear Foxconn,

 

There is some serious issue with the latest bios for P35A/-S motherboard.

System doesn`t boot, and post screen doesn`t appear when I turn my computer off, unplug power cord from electricity, plug it again and press power on... then only CMOS reset jumper helps... Could you look into this problem and fix it as soon as possible?... with earlier bioses everything is ok...

 

thank you in advance

Powinno starczyc... piszcie do nich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z podkręceniem procesora - mam 2180 na foxconnie P35A-S (bios P30) i OCZ Plat.Rev.2. Bez ruszania ustawień FSB pamięci chodzą normalnie na 2.1V i 4-4-4-12. Próbowałem podbić FSB i pojawił się problem:

płyta nie wstaje nawet na FSB 266 (1066) :| nie pomogło nic zwiększenie Vcore do 1,4V (o 8 stepów w biosie) ani obniżanie timingów pamięci do 5-5-5-15. DRAM Freq. mam ustawione na 800, a Fox Ratio Select tak, żeby Memory Target Freq. nie było większe niż 800.

Po zapisaniu ustawień nie pokazuje nawet POST'a - monitor czarny, wentylatory chodzą i nic. Na FSB 230 (920) odpala się windows i wszystko gra - o co chodzi? Czyżby taka słaba sztuka proca? A może coś istotnego przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie widzę w FAQ to pytam.

 

Czy jest jakiś klawisz, kombinacja klawiszy albo sztuczka czarodziejska, która po przesadnym ustawieniu taktowania

w BIOSie pozwala na start komputera z domyslnymi ustawieniami taktowania CPU ??

W starych abitach i asusach czesto trzymany podczas startu Insert albo Shift powodowal taki mily efekt.

 

Czy w razie przegięcia z taktowaniem (lub za niskim vcore) trzeba za każdym razem robic ClearCMOS ???

 

A druga sprawa czy sterowniki do MS HDA trzeba instalować jakoś specyficznie ? Sciągnąłem najnowsze divery do dźwiękówki

Realteka, i zawierają one w sobie sterownik MS high def audio. Problem taki, że ten sterownik instaluje się podczas setupu karty,

ale nie działa :(. Co prawda nie widzę na razie jakichś ujemnych objawów, ale nie lubię mieć w managerze urządzeń znaków zapytania :)). Jakaś sztuczka na to ? A może MS HDA nie jest do niczego potrzebne ?

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś klawisz, kombinacja klawiszy albo sztuczka czarodziejska, która po przesadnym ustawieniu taktowania

w BIOSie pozwala na start komputera z domyslnymi ustawieniami taktowania CPU ??

nie ma,co jest dziwne bo wszystkie płyty pod socket A a więc już starocie to miały,jak komp nie wstawał to albo insert albo kilka razy kompa się włączało powerem i ruszył na defaultach

 

Czy w razie przegięcia z taktowaniem (lub za niskim vcore) trzeba za każdym razem robic ClearCMOS ???

niestety tak,jak kilka razy próbujesz uruchomić kompa powerem i nic,to tylko zworka

Edytowane przez userek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ....

specyfikacja kompa:

 

CPU e2160

2 x 1 GB RAM PATRIOT

ATI 3870 512 MB

i Foxconn p35A-s

PSU 450W

 

przysz ły nowe częśći więć reinstalowałem windę instalacja doszła do ok. 17 % i pokazał się blue screen. :/

po kilku ponownych próbach sytuacja wyglądała tak samo, zmiana pyty nic nie pomogła.

 

Teraz jak wciskam magiczny przycisk POWER nie widać żadnych reakcji na monitorze.....

 

CLRCMOS nie pomaga.

 

padła grafa czy mobo?

 

jak poprawnie zrobić ClrCMOS.??

 

 

1. na wyłączonym kompie zmienić zworkę z pozycji OOX na XOO gdzie OO to zworka ( ile trzeba tak rzymać?)

2 zmienic na ustawienie powrotne OOX??

 

 

tak czy nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poprawnie zrobić ClrCMOS.??

1. na wyłączonym kompie zmienić zworkę z pozycji OOX na XOO gdzie OO to zworka ( ile trzeba tak rzymać?)

2 zmienic na ustawienie powrotne OOX??

tak czy nie tak??

dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak wciskam magiczny przycisk POWER nie widać żadnych reakcji na monitorze.....

 

CLRCMOS nie pomaga.

 

padła grafa czy mobo?

To może być problem zbyt niskiego napięcia dla pamięci. Przeszukaj temat pod kątem patriotów i poczytaj na ten temat. Nawet było o tym pisane na ostatnich stronach tematu.

 

jak poprawnie zrobić ClrCMOS.??

1. na wyłączonym kompie zmienić zworkę z pozycji OOX na XOO gdzie OO to zworka ( ile trzeba tak rzymać?)

Ja zwyczajnie przekładam, przytrzymam w pozycji Clear ze 2 do 5 s i przekładam z powrotem, specjalnie czasu nie liczę choć niektórzy pisali tutaj bodajże o 10s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ....

specyfikacja kompa:

 

CPU e2160

2 x 1 GB RAM PATRIOT

ATI 3870 512 MB

i Foxconn p35A-s

PSU 450W

 

przysz ły nowe częśći więć reinstalowałem windę instalacja doszła do ok. 17 % i pokazał się blue screen. :/

po kilku ponownych próbach sytuacja wyglądała tak samo, zmiana pyty nic nie pomogła.

 

Teraz jak wciskam magiczny przycisk POWER nie widać żadnych reakcji na monitorze.....

 

CLRCMOS nie pomaga.

 

padła grafa czy mobo?

 

jak poprawnie zrobić ClrCMOS.??

1. na wyłączonym kompie zmienić zworkę z pozycji OOX na XOO gdzie OO to zworka ( ile trzeba tak rzymać?)

2 zmienic na ustawienie powrotne OOX??

tak czy nie tak??

Jeszcze zwróć uwagę jaki system instalujesz. Jeżeli XP bez zintegrowanego SP2 taki może się dziać. Ostatnio instalowalłem właśnie znajomemu oryginała bez Sp2 na innej płycie i to było problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być problem zbyt niskiego napięcia dla pamięci. Przeszukaj temat pod kątem patriotów i poczytaj na ten temat. Nawet było o tym pisane na ostatnich stronach tematu.

 

Nawet jesli to wina pamięci to nic nie zrobię bo nawet do BIOSu nie moge się dostać.

 

 

Windows z SP2, postaram się jakąś inną grafę załatwić na PCI-E tak na szybko i sprawdzę czy to nie grafa padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...