Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Ok napisalem post na xtremesystems.org opisujac caly ten cyrk jaki robia z biosami dla tej plyty, wraz z krotka historia ich "dokonan"... sporo osob powiazanych z foxconnem jest na tym forum, takze moze dotrze to do nich i wezma sie w koncu do roboty...

 

dla zainteresowanych:)

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...6759&page=3

 

post nr. 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakis czas temu nabylem foxa bo na msi nie moglem zamontowac bloku na nb. Liczylem na wyniki porownywalne z msi. Niestety po zmianie biosu na najnowyszy i usilnych probach max co wyciagam z proca to 3,2ghz. Pozniej lapie fsbwall. W msi udawalo sie wyciagnac 3,4. Wkurzaja mnie tez nazwy niektorych ustawien w biosie i sposob zmiany napiec. Ogolnie zawiodlem sie na tej plycie. Z plusow foxa moge jedynie wymienic brak podwojnego startu ktory był nagminny w msi. Mimo to w msi mialem sporo diod, ktore dawały na prawde ciekawy efekt.

 

Bede jeszcze walczyl z biosami. Licze na p28 ale jak sie nie uda to kupuje cos nowego, moze powrot do abita... Ehh, ogolnie to plyta mnie zawiodla. Jesli macie jakies pomysly to prosze pisac, bo przeczytalme kilka str wstecz i rozwiazania nie znalazlem.

Zwiekszales napiecie na nb? Napiecie naprocka dawales takie jak na msi? JAki w tej chwili masz bios, jesli p35 to zmien na p28 lub p32, maja mniej bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Mam gorącą i szybką prośbę: zakładam zmodyfikowane chłodzenie na kartę graficzną ale nie wiem czy się ono zmieści, bo może zawadzać o port PCI i jak ktoś mógłby szybko podać mi wymiary zaznaczonych elementów płyty:

Dołączona grafika

bo akurat jestem poza domem...

Do jutra mam jeszcze dostęp do narzędzi w warsztacie, więc jest to dla mnie ważne, by zrobić to do jutra!

Niech ktoś mnie poratuje!!!

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Czyli to duze czarne gniazdo (nr 1) to pci ekspr x16, male (nr 2) to pci ekspr x4.... ?

A to duze niebieskie ?

 

DOBRA - juz wiem.. W manualu pisze ze oba duze - czarne i niebieskie to port pciX x 16,a ten maly to jest razy 4..

 

Teraz pytanie...

 

Ten czarny to jest 4x z tego co pamietam...

Jezeli do tego niebieskiego wloze grafe, ktora mi zasloni ten maly port, to czy do tego drugiego, czarnego portu moge sobie wlozyc np dzwiekowke lub karte TV?

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz.

To swietnie ;-) Obawialem sie , ze jesli wloze grafe z miejscożernym chlodzeniem to niczego innego nie uda mi sie juz na PCI Ekspress podlaczyc...

 

No to jeszcze jedno pytanie - jakbym mial "chuda" graficzna, to mozna podlaczyc 2 karty pci-x (np dzwiek + karta TV )?

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz.

Czyli co... karta na pci-e x1 powiedzmy cos takiego np

Dołączona grafika

 

bedzie bez problemu dzialac w czarnym slocie (fizycznie x16, elektronicznie x4)?...

 

Na logike powinna, ale pytam, bo roznie to bywa ;), a nic nie znalazlem na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio złożyłem sobie komputer do domu i mam w zwiazku z tym kilka spostrzeżeń i pytań.

Na początek moja konfiguracja:

 

E2160

Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Foxconn P35A-S bios P32 (z Fox LiveUpdate)

Patriot 2x1GB 800Mhz CL5

BFG OC 8800GTS 512MB

Samsung 500GB HD501LJ + Samsung SP2504C

Asus DRW-1814BL

Nec 73V

Corsair 520HXEU

Buda Tracer 'cośtam'

 

Konfiguracja działa na ustawieniach:

 

E2160 @ 3,2 GHz (355 x9, 1.4V)

Mem @ 4-4-4-12 710MHz (dzielnik 1:1) 2T 2.0V

VGA @ def.

AC Freezer @ 1000RPM

EIST 'Enabled' - żeby było chłodniej

 

Z płyty jestem zadowolony, jedyna wada to podwójne starty (jak dla mnie) - plusów jest zdecydowanie więcej. Jeśli chodzi o osiągi to możnaby rzec, że jestem usatysfakcjonowany.

W 3DMarku '06 około 12000 pkt(w zależności od włączonego eista, ew. podkręconego wyżej procka itp.), wszystko chodzi

dużo lepiej niż na poprzednim komputerze (X2 3800+ i Asus M2N-E SLI) - przede wszystkim procesor nie hamuje grafiki. W 1280 x 1024 nie ma żadnych problemów z płynnością - na razie w DX9, bo na Vistę nie zamierzam się na razie przerzucać.

Zastanawiam się ja można jeszcze zwiększyć wydajność komputera?

 

1. Czy warto dokupić drugi dysk 250GB i utworzenie Raid 0/1 (niekoniecznie jest mi potrzebne aż 1TB HDD) na system,

programy etc.?

 

2. Czy zmieniać coś jeszcze w konfiguracji pamięci - czy można do 24/7 wycisnąć z nich dużo więcej? Trochę boje się

ustawiać je na więcej niż 800MHz bo w tej ciasnej budzie pod obciążeniem robi się naprawdę gorąco (grzeje grafa,

procek, zasilacz też).

 

3. Przy podkręceniu procesora powyżej FSB 365MHz (@ 1.45V) wszystko piszczy i wariuje - czy to możliwe, że dotarłem

do walla czy po prostu wystarczy podnieść napięcia MEM i NB? - może da się jeszcze coś z niego wycisnąć?

 

4. Czy to możliwe, żeby temperatury były dość wysokie ze względu na wielkość obudowy (za wąska). Zastanawiam się nad

NZXT Apollo i nie wiem czy po przełożeniu do niej gratów ze zwykłego Tracera obieg powietrza będzie lepszy i tym

samym temperatury niższe?

 

5. No i dość lamerski problem - nie mogę nigdzie w biosie znaleźć opcji odpowiedzialnej za ustwianie mnożnika CPU

(ustawiłbym sobie 400x8 i byłoby pięknie:). Zresztą nie mogę też znaleźć opcji włączającej RAID, ale ona na razie

nie jest mi potrzebna.

 

Co myślicie o tych pomysłach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 masz 750Gb, RAIDA 0 dla samego systemu nie warto, ogólnie fajny bajer, bo sam go postawiłem :), pamiętaj, że wydajność wzrosłaby na dyskach w raidzie, więc na tamtej 500GB transfer byłby taki sam,

 

ad2 jak dla mnie zbrodnią jest mieć takie ustawienia, leć powyżej 800, a to czy się grzeje zależy od napięcia 2,0 v to jest standard,

 

ad3 Ogólnie niby E2160 się słabiej kręcą na foxconnie, wynik 365 jest bardzo przeciętny, sam uważam że moje 410 FSB to wynik słaby. Proponuje jeszcze powalczyć, posprawdzać inne biosy.

 

ad4 podaj wymiary budy, sam mam CMelite 331, do największych nie należy. Ogólnie temp zależy od obiegu, ile masz wentylatorów na budzie? dla przykładu wywiewny z tyłu nieźle obniżył temperatury u mnie na procku i innych komponentach,

 

ad5 mnożnik: Fox control central unit-->CPU configuration-->Super cloak free dajesz na enable i pojawią się mnożniki które zmnieniasz +/- a raida się zmienia w : Advanced settings -->IDE configuration--> SATA mode select dajesz na RAID

 

Vesper polecam Ci ściągnąć ze strony foxconna Manuala do płyty, jest porządnie zrobiony i bardzo pomocny

 

p.s Widzę, że fox wrócił do pracy, bo pojawiają się nowe pliki na ich stronie

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budy:

TRACER PROTON TRO-112 - Wymiary (Sz x W x D) 18 x 42 x 47, Twój CM: (W)203 x (H)413 x (L)486 mm

 

U mnie ewidentnie brakuje miejsca na wentyl 120mm z tyłu, oto co mogę tam wsadzić:

 

przód 120mm, tył 2x 80mm - z boku jest jedno 80, ale nie da się tam już wentyla włożyć bo zahacza o Freezera.

 

Założony mam z tyłu jeden wentylator AC 8025PWM na wydmuch.

 

NZXT Apollo: 218X438X536 mm - więc chyba byłoby lepiej :P

 

1. Z temperaturami jest taki problem, że przy zamkniętej obudowie na Boxie miałem w środku istny piekarnik po 1h Orthosa (79 st. C na rdzeniach w Core Temp., 84 na CPU w Fox One, 60 'ambient temp.' w riva tuner).

Na teraz na procku mam Fryzjera i AC5 temp na CPU spadły o 10-15 stopni (1h Orthos AF @ 2800RPM).

Sądzę, że to wina obudowy, ponieważ przy zdjętej bocznej ścianie wentylator na auto potrafi zejść na 1000RPM, przy założonej ścianie na auto min. 2000RPM.

 

2. Jeśli chodzi o Raid, to wiadomo, że oprócz systemu instalowałbym tam gry i programy, a 500 służyłaby mi jako storage/bakup. Niekoniecznie zrobiłbym z nich raid 0, bo nie potrzebuje aż tyle miejsca. Wystarczyłoby raid 1.

 

Jak będę miał chwilę czasu to jeszcz pobawię się tym procesorem, zmniejsze mnożnik, popodnoszę napięcia na NB, RAM i może wykręce coś wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vesper wg. mnie jezeli chcesz juz kupowac drugi dysk no to do zastosowan domowych Raid 1 jest do niczego, po co ci 2 kopie tego samego, dyski az tak czesto nie padaja.

 

A jeszcze ja mam taki problem, poniewaz głosno jest o tym podwójnym starcie, tylko nie jestem pewien czy to co ja mam to jest właśnie to.

 

U mnie po długim czasie jak komp jest wyłączony, to jego włączenie powoduje tylko odpalenie sie wiatraków, z czego ten z GPU chodzi na max i nic sie nie dzieje, komputer również sam się nie restartuje, tylko trzeba go wyłączyć i włączyć na nowo, to chyba nie jest normalne.

Czy jest jakiś sposób na zaradzenie temu?

 

Obecnie mam taka konfiguracje:

E2160 @ 2700MHz (1200 FSB, nie chce mi sie teraz przeliczac :) )

2x1GB 4-4-4-12 @ 750Mhz (oryginalnie sa 667 Corsair Twin2X)

CPU: 1,375V, Mem: 2,15V

Aha i NB mam o 1 w góre bo inaczej winda nie wchodzi 0.o

Wiem, że cienko ale na razie mam temperatury ponizej 60*C, jeszcze bede walczył, na razie denerwuje mnie problem ponizej :/

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atais, to jest normalne, temat wałkowany od kilku dni, pewnie masz bios 28,30 lub 33, bo na 34 i 35 już tylko zworka pomaga, o czym trujemy foxconnowi od jakiegoś czasu :mur:

 

Vesper RAID 1 do użytku domowego nie jest potrzebny. RAID 0 no jest naprawdę fajny, siedzę teraz w domu na kompie brata i to co tu się dzieje (rozpakowywanie,kopiowane instalowanie, uruchamianie kompa itd) to nie ma porównania.

 

co do budy ile kosztuje? no wymiary na już konkretne, sprawdź czy ten wiatrak 80mm co jest z tyłu dmucha ciepłym powietrzem ? może dołóż drugi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NZXT jest za 299 pln i bardzo mi się podoba, więc prędzej czy później ją kupię.

 

Z tyłu wentyl dmucha zimnym powietrzem, ale też ostatnio nie grzeje zbytnio procka (NFS Most Wanted, filmy, mp3).

 

Jak miałem Box cooler to miałem zamontowany wentylator w bocznej ścianie i pod maksymalnym obciążeniem dmuchał ciepłym powietrzem (ale box ma inaczej ustawiony wydmuch niż fryzjer).

 

Jeślibym kupił jeszcze ten trzeci dysk to w takim razie zrobie raid 0. Zauważyłem też, że dużo wyższy transfer jest pomiędzy tymi dwoma dyskami (500 <-> 250) aniżeli pomiędzy różnymi partycjami tego samego dysku, ale rozumiem, że tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atais, to jest normalne, temat wałkowany od kilku dni, pewnie masz bios 28,30 lub 33, bo na 34 i 35 już tylko zworka pomaga, o czym trujemy foxconnowi od jakiegoś czasu mur.gif

No własnie mam P32, myślałem że tam tego nie ma bo generalnie wszyscy mówią żeby ten brac :]

Być może było, przepraszam starałem się przeczytać cały ten wątek ale w ogromie 62 stron może część zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszales napiecie na nb? Napiecie naprocka dawales takie jak na msi? JAki w tej chwili masz bios, jesli p35 to zmien na p28 lub p32, maja mniej bledow.

Zaczalem od ustawien takich jak w MSI. Napiecie nb zwiekszalem, vcore tez. Pokombinuje z biosem ale mysle ze po prostu zmienie procka, bo 2160 na tej mobo kreca sie podobno nieszczegolnie. fsb mam 360 a na MSI bylo 380, sporo roznica jednak... Mysle ze teraz dobrzeby bylo zmienic ramy na cos fajnego (co sie fajnie kreci i nie gryzie z foxem?) i procka na jakiegos c2d. Czy krecac c2d uzyskam podobny wynik jak na MSI a problem krecenia dotyczy tylko serii 21xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że mi powiedzialeś, ale myślałem że może ktoś rozbierał i wie czy jest tam pasta czy jakiś inny wynalezek.

No cóż, Twoje pytanie nie było precyzyjne ;) Ja wprawdzie tego radiatora nie ściągałem ale ściągałem za to ten z NB i była tam jakaś dziwna pasta różowa której za cholerę nie mogłem zedrzeć na zimno. Podejrzewam, że pod radiatorem na sekcji zasilania jest to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D serii E4XXX też dotyczy. Szukaj czegoś na fsb 266 lub 333.

Na biosie p28 to samo... fsb wall juz przy 360 niezaleznie od napiec vcore i nb. Trzeba bedzie lyknac cos z serii e6xxx bo nie chce mi sie juz zmieniac mobo. Co ciekawe napiecie vcore w biosie to 1,55 a everest i speedfan pokazuja 1,4. To w biosie wydaje sie byc prawdziwe... Ehh, nie mam sily juz do tej mobo, gdyby chociaz mnoznik mozna bylo zmieniac... Chyba lykne abita, ta firma zawsze byla przyjazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2915340[/snapback]

Tak, możesz.
Może ja niedouczony jestem wiec spytam, czy do portu PCI-E x16/x4 przeznaczonego na kartę graficzną można podłączać podzespoły przeznaczone do portu PCI-E x1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...