Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi. Ale co nie zmienia faktu, iż odległóość od górnej ścianiki do płyty jest większa. Chyba , że to wina ujęcia zdjęcia. Jeżeli go kupię i mi się nie zmieści to będzie katastrofa ( cena ok 160zł). Więc wolę teraz pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakąś paszteciarską budę(czekam na Stackera) i założonego Mugena z chłodzeniem na zasilacz i z zasiłką na górze, i brakuje mi jakieś 2-3mm żeby went się zmieścił. Generalnie Mugen się mieści bez problemu na Foxie. Jak Przyjdzie stacker i plyta z serwisu to porobie kilka fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem ten nowy bios D38 i jestem pod wrażeniem, że ta płyta jest tak przyjazna użytkownikowi w sprawach podkręcania :) teraz jeszcze orthostem sprawdzę czy ram się nie wysypuje jak na innych biosach od P32 w górę. Ciekawe dlaczego D38 a nie P38?? Czyżby chcieli zerwać z "tradycją" co nowszych to gorszych biosów?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca jestem pewny że to jest bios od Foxconna. Skoro niby jest to dlaczego nie ma go na stronie producenta ? Myślę że mamy ten bios dzięki jakiemuś typkowi który się tym pobawił. Chwała mu za to :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Zamontowałem do Fox'a E2180 z boxowym chłodzeniem. Jednak te zaczepy wygięły płytę główną :angry: co mi sie nie spodobało i zamontowałem chłodzenie ze swojego starszego zestawu:

Dołączona grafika

I tu rodzi się następny problem, mianowicie obroty wentyla wynoszą ~2900rpm :blink: Próbowałem zmniejszać obroty w fox one ale po kliknięciu na apply nie zapisywał ustawień :unsure:

Czy jest jakaś inna możliwość zmniejszenia obrotów? Jeżeli jest to co jak i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem ten nowy bios D38 i jestem pod wrażeniem, że ta płyta jest tak przyjazna użytkownikowi w sprawach podkręcania :) teraz jeszcze orthostem sprawdzę czy ram się nie wysypuje jak na innych biosach od P32 w górę. Ciekawe dlaczego D38 a nie P38?? Czyżby chcieli zerwać z "tradycją" co nowszych to gorszych biosów?? :P

 

Być może jest to wersja Developerska (tj. jakaś w trakcie prac) a nie wersja oficjalna czy nawet beta.

Edytowane przez delwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teck..jest regulator obrotów i do tego chłodzenia z fotki powienien być dołączony,ja mam pentagrama qvc 100cu+ i jest regulator obr.

 

EDIT: na alledrogo jest pełno tego typu kontrolerów http://www.allegro.pl/4699_regulatory_obro...&view=gtext

Edytowane przez userek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

userek owszem jest, ale w jakiejs "lepszej" wersji :wink: Ja mam niestety taką bez kontrolera obrotów

 

zerknij do BIOSU, bo mi chyba mignęła jakaś taka opcja nie wiem czy tyczyło się to CPU ale coś takiego było a dokładnie nie wiem bo jestem w robocie i działam na złomie sprzed epoki kamienia łupanego:/

 

Celek 1,7

504 MB RAM (8 poszło na grafike)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna zasilacz wywalic na wierzch obudowy hehe :)

Śmiej się śmiej Sewer, mój kumpel kiedyś wyrzucił zasilacz na zewnątrz obudowy, był w tej samej pozycji jak zwykle w środku tyle, że przykręcony poza obudową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od paru dni posiadaczem Foxconna P35A-S z biosem P32. Irytuje mnie konieczność dwukrotnego włączania kompa po odłączeniu kabla zasilającego, dlatego zainteresował mnie ten BIOS D38, który problem ponoć rozwiązuje. Tutaj pytanie - czy ktoś posiadający płytę taką jak ja testował go (widziałem tylko posty użytkowników posiadających płytę w wersji bez -S)? Czy mogę wgrać ten BIOS z poziomu Windows przez program od Foxconna? Czy flashowanie tym programem jest bezpieczne? No i, czy ten BIOS jest sprawdzony i w 100% działający?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez numerant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od paru dni posiadaczem Foxconna P35A-S z biosem P32. Irytuje mnie konieczność dwukrotnego włączania kompa po odłączeniu kabla zasilającego, dlatego zainteresował mnie ten BIOS D38, który problem ponoć rozwiązuje. Tutaj pytanie - czy ktoś posiadający płytę taką jak ja testował go (widziałem tylko posty użytkowników posiadających płytę w wersji bez -S)? Czy mogę wgrać ten BIOS z poziomu Windows przez program od Foxconna? Czy flashowanie tym programem jest bezpieczne? No i, czy ten BIOS jest sprawdzony i w 100% działający?

 

Pozdrawiam

Wszystko OK, wrzucaj śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wrzucaliśmy zapewne przez Fox LiveUpdate tylko wpierw ściągnij sobie najnowszą wersję. Ta pierwsza, która ja miałem na płycie dostarczonej przez producenta czasem powodowała błędy w windzie podczas kończenia flashowania biosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ten bios napisał to już nie ważne :) u mnie kingstony biegają jak na P28 już 3h i 20min je męczę orthostem i zero errorów a wcześniej nawet po 20 min się wysypywał. Czyli jak ktoś chce to idzie zrobić bios wolny od bugów :P

 

Tak, czytałem o tym, więc ściągnąłem nowszą wersję. Mam teraz 1.0.5.9 - chyba będzie dobra?

 

Tak będzie dobra bo właśnie taką dzisiaj bios flashowałem.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to dobrze... Jeśli możesz to jeszcze odpowiedz mi na pytanie - czy wrzucałeś ten BIOS przez Fox LiveUpdate?

Wal smiało ;) Ja wrzuciłem 1.0.5.5 i jestem zadowolony (tak jak koledzy tutaj piszą).

A wogole to jestem lama straszna :oops: bo myslałem ze ten program najpierw po wskazaniu pliku

biosu mi coś "powie" a tu plum - update, no i 4 zawały przeszedłem na raz... bo jeszcze żadnych

opinii fachmanów nie było wczoraj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestujcie ten BIOS dokładniej. Żeby nie okazało się tak jak przy poprzednich - na początku wszystko super, a po jakimś czasie okazuje się że d*pa.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje 3 grosze dodam. Wczoraj po przeczytaniu opini o BIOS D38 nie moglem sie powstrzymac i dzis go wgralem :D .

Jak dotad mialem jeden reset wiec dodalem troche wiecej napiecia na procesor. I komp chodzi bez zarzutow .

Przynajmniej narazie.W sumie przesiadka z 35 sie oplacila .

E6750 @ 3394

Multi 7

FSB 484

FSB : DRAM 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź orthosem przejedź z 6-7h ma smal ftt. Bo tak na 'pałkę' to sobie można podkręcać. Jakoś się jeszcze powstrzymuję przed wgraniem tego biosu, do czasu jak kupię AC Freezera 7 i memki by wypadało zmienić bo mam padło na CL6 przy 800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

A ja mam taki problem z tą płytką (a może z inną częścią kompa).

 

Konf jest taki:

Fox p35a-s, e8200, 2*1 GB Corsair XMS2 DHX, 2*Raptor 36 Raid0, Radek 3870. Zasilacz Corsair 520 HX

 

Proc stabilnie 8*475=3,8 - 13h Orthosa bez problemu. 8h orthos + 3dmark06 w loopie w 16x10x32 full AA i full AF.

 

Komp działa ogólnie stabilnie, ale grajac w Everquesta 2 zaliczam losowe rebooty, albo wyjscia do windy.

 

Czytałem (nawet chyba w tym wątku), że coś nie bardzo ta płyta z radkami 38xx działa, ale może to jakiś rumor tylko ?

 

Drugi śmieszny efekt, to jak mam odpaloną aplikacje D3D w okienku, to każde okienko 2D, które zachodzi na tą aplikację wyświelta się z prędkością Atari 65XE, a aplikacja 3D

dostaje czkawki (jakieś 0,5 FPS). Strasznie to wnerwiające, nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem (efekt występuje na driverach 8.1 i 8.2 ...).

 

Naprawde dziwne.

 

Wtyk do molexa na płycie mam podłączony, dla pewności dałem na NB 1,3V, ale nie poprawiło stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim chłodzeniu jeśli można spytać? Mam tą samą płytę, ten sam cpu i te same ramy. Narazie wykręciłem go na 3.6ghz bo niewiele miałem czasu na testy, na boxowym coolerze. CPU mam 4 "działki" w góre (0.5V?), ramy na 2.2V, NB tak jak Ty, 1.3V, temperatura w stresie 59C.

 

BTW ktoś tu pisał o prędkości uruchamiania się XP na tej płycie. U mnie na P35 jak i na tym nowym biosie D38 jest tak samo szybko (3 paski przelatują) ale IMO to nie zależy od płyty głównej tylko od tego jaki mamy system, co mamy zainstalowane i jakie urządzenia dodatkowo mamy ;) Najlepiej bootvis'em sprawdzić co spowalnia ładowanie systemu.

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, albo za mało V na procku (chociaż 13h to już coś) lub na ramie skoro się resetuje.... jaki test w orthoście zapuszczałeś?Może podnieść wszystkie V o jedno wyżej. U mnie jeśli chodzi o kartę to po prostu ekran się wyłączał i tyle :), ale teraz mam wgraną winde od nowa (wcześniejsza pamiętała 7900GS) i jak na razie wszystko biega ładnie.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, albo za mało V na procku (chociaż 13h to już coś) lub na ramie skoro się resetuje.... jaki test w orthoście zapuszczałeś?Może podnieść wszystkie V o jedno wyżej. U mnie jeśli chodzi o kartę to po prostu ekran się wyłączał i tyle :), ale teraz mam wgraną winde od nowa (wcześniejsza pamiętała 7900GS) i jak na razie wszystko biega ładnie.

Na procek jest +16 (1,31 pokazuje fox one), na ram standardowo, memtest 24h 0 błędów.

Orthos 13h to był CPU stress, a jak puszczałem z 3dmarkiem to CPU+RAM stress. Żadnych zwisów podczas testu, a 3dmark06 jest napradę czuły.

 

Robiłem próbę ze zwiększaniem napięcia dałem na proc +20, na NB 1,3, na ram 2,2. Nic nie pomogło :(. Ale na tych niższych parametrach było stable. Muszę jakąś inną grę sprawdzić, z tym że żadnej innej nie mam, sciągnę jakieś demo FPP i zobaczę czy też się wiesza. Na razie wrzuciłem do testów 7800 GT :).

 

Chłodzenie to Mugen, w max stresie nie przekroczyła mi temp w coretemp .96.1 65 st.C.

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę że kolega chce proca szybko uwalić częstując go takim napięciem :lol: O ile mnie pamięć nie myli to 15x vcore = 1.5v

Skoro masz kompa nie stabilnego to podnieś napięcie na NB do 1.4077v i daj nawiew żeby wyeliminować przegrzanie i nie dovoltowanie. Podnieś na ramie do 2.070v.

 

 

Powiem Wam że jak narazie D38 mi sie podoba. Mój cpu lata na 3.3GHz przy napięciu w biosie razy 0 :D

Komp wstaje zawsze i nie ma z tym problemu. Jutro zobacze jak z mnoznikiem 3:5 jest.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+16 to jest +0,2V od domyślnego (każda jednostka to +0,125V), a aktualny Vcore jest wyświetlany w biosie w tej zakładce, gdzie się zmienia napięcie.

Domyślne Vcore na E8200 jest niższe od tych na 65nm, dlatego te +16 to będzie jakieś na oko 1,4V albo i mniej.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...