Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Może ale niekoniecznie. Ja mam ją włączoną tylko na jednej partycji bo akurat jedna z gier tego wymaga (nie działa przy wyłączonej). Bardzo to wk...ce to "trrrr", zwłaszcza gdy nagrywam coś z satki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu rozwiązałem problem z niewstawaniem płyty na moich Patriotach 800 MHz CL4 LLK po Clear CMOS

 

Jak pisałem wcześniej modowanie BIOS'u nic nie dało, więc za sugestią @sliza'y zmieniłem SPD moich pamiątek. Zamiast 800 MHz ustawiłem 667 MHz. Teraz po Clear CMOS pamiątki są rozpoznawane jako 667 MHz i startując z taką częstotliwością starcza im tych voltów, które płyta daje.

ciesze sie, ze pomoglo i ze to dziala w praktyce :)

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś takiego. Włączam sobie winampa słucham jakiś czas powiedzmy z 10sek i nagle się zatrzymuje jest trzask w głośnikach/słuchawkach na ułamek sekundy i później gra dalej :) dziwne to :P mam soundblastera nie korzystam z integry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ciężko będzie nam to zdiagnozować. Może niech każdy napisze czy u niego to "trrrrr" przy tv/filmach/muzyce występuje i czy korzysta z indeksowania i z jakiej karty muzycznej? Ja korzystam ze zintegrowanej, indeksowanie jak już mówiłem, tylko na jednej partycji. Jeśli to coś podpowie to używam NOD32 3.x jako antywirusa ale czy on mógłby powodować jakieś zapisy na dysku, nie wiem.

 

BTW pytanie w kwestii sterowników. Instalujecie nowsze sterowniki producentów np. Intela, Realteka (audio, lan) czy zawsze tylko te, które wypuszcza Foxconn? Może aktualizacja na najnowsze wersje pomogłaby? :?

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie bardzo ten dział, ale myślę, że tu są najlepsi fachowcy. Składam na P35a-s kompa koledze, a mieszkamy na takim zadupiu, że wymiana części to minimum tydzień, więc wolałbym trafić z doborem. Chodzi mi głównie o pamięci i zasilacz. Myślałem o 2x1 GB OCZ Platinum Rev.2 i Corsair CMPSU-450VXEU. To popularne części, ale czytam wasze sygnaturki i OCZtów niewiele i trochę z nimi kłopotów, a Corsaira znalazłem jednego. Więc może jest jakiś powód, żeby wybrać coś innego? CPU będzie E8200 i ten gość jest tak zapracowany, że nie będzie miał czasu na podkręcanie. Priorytetem jest, żeby to ruszyło i chodziło bez większych kłopotów. Mam nadzieję, że nie wyślecie mnie na drzewo, albo do "co kupić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro szukaj Xtreme DARK 2x1GB 800MHz lub A-Data Vitesta - ten ram ma sporo osób z tą płytą i nie ma problemów, jeśli nie podkręcasz to one wystarcza. Oczywiście żeby mieć stock ustawienia musisz mieć podbite napięcie do 2.0-2.1v. Jeśli nie chcesz problemów z wstaniem kompa to lepiej nie kupuj ocz. Co do zasilacza to wybierz Be quiet 450W.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro szukaj Xtreme DARK 2x1GB 800MHz lub A-Data Vitesta - ten ram ma sporo osób z tą płytą i nie ma problemów, jeśli nie podkręcasz to one wystarcza. Oczywiście żeby mieć stock ustawienia musisz mieć podbite napięcie do 2.0-2.1v. Jeśli nie chcesz problemów z wstaniem kompa to lepiej nie kupuj ocz. Co do zasilacza to wybierz Be quiet 450W.

Czy na tych pamięciach BIOS wystartuje bez żadnych czarów ze zmienianiem kostek? W okolicy są tylko moje Platinum Rev.2 Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma tu nic na pewno. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka. Zasilacz zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te OCZ wstawały normalnie przy 1.8, z tym nie było nigdy problemów, gorzej z ich podkręcaniem :)

 

Jeżeli ten Twój kumpel nie będzie nigdy podkręcał to od biedy może je wziąć :), ale spróbuj zdobyć te co wyżej są wymieniane

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tych pamięciach BIOS wystartuje bez żadnych czarów ze zmienianiem kostek? W okolicy są tylko moje Platinum Rev.2 Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma tu nic na pewno. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka. Zasilacz zmienię.

Komp będzie wstawał lecz trzeba będzie zmienić timingi na stockowe i podbić adekwatnie napięcie do stabilności, czyli w okolice tak jak już pisałem. A w OCZ możesz trafić na różne kości, na jednych piec wstanie a na innych trzeba się będzie bawić. Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego "trrrr" na x-fi i tej płycie, indeksowanie włączone, antywir avg, sieciówka zintegrowana wyłączona w biosie.

 

Domyślam się natomiast, o co wam chodzi, bo miałem takie przypadki na Epoxie 8krai i sb live. Pomogło wtedy bodajże przełożenie karty do innego slotu pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego "trrrr" na x-fi i tej płycie, indeksowanie włączone, antywir avg, sieciówka zintegrowana wyłączona w biosie.

 

Domyślam się natomiast, o co wam chodzi, bo miałem takie przypadki na Epoxie 8krai i sb live. Pomogło wtedy bodajże przełożenie karty do innego slotu pci.

U mnie problem też nie występuje: X-fi, siec integra wyłączona, Avira Antivir, indexowanie off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego "trrrr" na x-fi i tej płycie, indeksowanie włączone, antywir avg, sieciówka zintegrowana wyłączona w biosie.

 

Domyślam się natomiast, o co wam chodzi, bo miałem takie przypadki na Epoxie 8krai i sb live. Pomogło wtedy bodajże przełożenie karty do innego slotu pci.

No tak tylko co ja mam przekładać jak korzystam ze zintegrowanej karty dźwiękowej? Chyba, że kartę DVB tylko co ona może mieć wspólnego z tym "trrrrr" i odtwarzaniem filmów z dysku? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś najlepszy bios do tej płytki (kupiłem ok 2tyg temu), obecnie mam p35, ale może to błąd ?

 

Zmień na P36

 

 

Jesli chodzi o dźwięk to mam sounblaster 1024 i nie mam żadnych trzasków.

Edytowane przez Hormonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało to Noctua NH-U12P bez problemu wchodzi na foxconna, i na styk wchodzi do CM elite 330 O_o, a temperatury spadły o 10 stopni w idle w stosunku do boxa :blink:, ida dać papu prockowi, zobaczę do ilu dojdę teraz :wink: może 3,3 się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to "trrrr" na zintegrowanej dźwiękówce, karta sieciowa włączona lecz uszkodzona :) (sprawdzałem ją i zapomniałem wyłączyć). Indeksowanie włączone, dyski PATA, Avast. Trzask pojawia się podczas oglądania filmów i podczas grania w gierki, przy słuchaniu muzyki pewnie też ale nie słucham to nie wiem.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co mi sie dzieje. Już wcześniej było o tym mówione iż myszka zaczyna się haczyć i zużycie procka sięga 50% właśnie pisząc to mam taką sytuację :(

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co mi sie dzieje. Już wcześniej było o tym mówione iż myszka zaczyna się haczyć i zużycie procka sięga 50% właśnie pisząc to mam taką sytuację :(

Skoro windowsowy menedżer zadań nie pokazuje procesu, który obciąża CPU to zainstaluj jakiś bardziej rozbudowany menedżer- chyba freeware'owy jest Process Explorer... Tam można takie rzeczy sprawdzić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Bardzo wrażliwa ta płyta. Mam taki problem. Foxconn p35a-s, intel 2160, goodramy 2x1gb 800MHz, grafika na PCI (stara 2x8MB), 2x samsung hd250hj. zasilacz Topower spw-400W.

 

Windows XP(sp2) nie chciał się wcale zainstalować. Obojętnie tryb IDE, czy Raid i dogrywane sterowniki. Kopiował pierwszą porcję plików i niebieski ekran, że wystąpił błąd, komputer może zostać uszkodzony. Stop. Odłącz dysk, kontroler itp.

 

Vista instalowala się, ale nie przechodziła testu CPU (od razu po zainstalowaniu system sprawdza wydajność). Komputer wieszal się na amen. CPU niekręcone.

 

Pożyczyłem od kolegi 2x1GB Twinmos 800MHz, test CPU w Viscie poszedł bez problemów. Włożyłem Goodramy, też przeszedł, ale na taktowaniu pamięci 667MHz, na 800 zwis. Te 800 płyta ustawia domyślnie dla tych pamięci. Nie wiem czemu nie chodzi, przecież powinno. Włożyłem kartę graficzną kolegi Radeon x1550 - Windows XP się zainstalował. Też dziwne, więc nie problem z dyskami. Ta stara karta na PCI miala być na przeczekanie, działa dobrze w innym komputerze i instaluje się na niej XP, na moim Foxconnie nie. W biosie zmienialem co moglem nie pomogło.

 

Na XP (po zmianie karty graf i pamięci) sterowniki do chipsetu, muzyki itp się ładują, na Viscie instalator zawsze wywala jakiś błąd niezależnie, czy sterowniki z płyty foxconna, czy ściągane (strona foxconna i faq tego wątku). Na Viscie po instalacji prosi o sterownik Raid (to normalne?) ten sam sterownik raz mu pasuje a raz nie (najnowszy na stronie foxconna do tej płyty).

 

Druga sprawa RAID 0. Dwa dyski 250 GB jednotalerzowe więc szybkie. HD tach odczyt średni na poziomie 86MB/s o ile pamiętam. Zaczyna się ok 100-110MB/s. Na moim starym komputerze (Athlon xp 2600+, via kt600) w Raid 0 średni odczyt 140MB/s, widać po wykresie, że kontroler sata1 nie wyrabia, bo dyski mogły by szybciej. Na Foxconnie ICH9R średni odczyt 107MB/s, niewiele lepiej niż z pojedyńczego dysku, co jest grane? Liczyłem na 200MB/s na początku, 160MB/s średni.

 

Trzecia rzecz. Przy starcie gdy płyta pokazuje tabelkę z danymi (między innymi zainstalowane urządzenia, numery portów itp) następuje napis <ESC to boot> dalej odliczanie od 9 do zera i po prawej stronie 00A9. Po tych 9s następują 2 piknięcia (po prawej stronie zamiast 00A9 zmieniają się dwie inne liczby bardzo szybko pierwsza to chyba 60AC) i ładuje się system. Mi to wygląda na jakiś błąd, też tak macie? Mam to niezależnie od pamieci (Goodram, Twinmos, 1 dwie kości) i niezależnie od tych kart graficznych.

 

Aha, bios najnowszy P36.

 

Najchętniej płytę bym oddał, nie mineło 10 dni, ale odpakowałem woreczki z kablami, nie wiem jak podejdzie do sprawy Landcom. Myślałem że wszystko będzie cacy.

 

Pozdrawiam

Jacek.

Edytowane przez dzekoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak że nie ma freezów, a wydajność dysku z systemem diametralnie spada :| i co trochę też wykorzystanie procka wynosi 50% :|

 

Screen z dyskiem :|

 

Dołączona grafika

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od kolegi 2x1GB Twinmos 800MHz, test CPU w Viscie poszedł bez problemów. Włożyłem Goodramy, też przeszedł, ale na taktowaniu pamięci 667MHz, na 800 zwis. Te 800 płyta ustawia domyślnie dla tych pamięci. Nie wiem czemu nie chodzi, przecież powinno.

Dla 667MHz pamiątki nie potrzebują tyle Voltów co dla 800MHz i to może być problem. Ustaw 800Mhz podnieś napięcie dla pamięci i po testuj.

 

 

Włożyłem kartę graficzną kolegi Radeon x1550 - Windows XP się zainstalował. Też dziwne, więc nie problem z dyskami. Ta stara karta na PCI miala być na przeczekanie, działa dobrze w innym komputerze i instaluje się na niej XP, na moim Foxconnie nie. W biosie zmienialem co moglem nie pomogło.

Co mogłem? Konkretnie? W Advanced BIOS Features >>> OnBoardDevice Configuration >>> masz Initate Graphic Adapter i chyba ustawienie PEG/PCI, zmień na PCI/PEG

 

Na Viscie po instalacji prosi o sterownik Raid (to normalne?) ten sam sterownik raz mu pasuje a raz nie (najnowszy na stronie foxconna do tej płyty).

Ten sterownik jest do kontrolera dysków i bez względu czy masz RAID czy nie, powinieneś go instalować. A czy to normalne, że o niego prosi na Viście to nie wiem, nie mam Visty, może ona ma ten sterownik i nie powinna wołać. Tak w ogóle to mam wrażenie, że równo masz już tam namieszane z tymi sterownikami, chyba, że źle zrozumiałem i za każdym razem instalujesz je na świeży system. Ciągle zmieniasz podzespoły i może już głupieje ;)

 

Druga sprawa RAID 0. Dwa dyski 250 GB jednotalerzowe więc szybkie. HD tach odczyt średni na poziomie 86MB/s o ile pamiętam. Zaczyna się ok 100-110MB/s. Na moim starym komputerze (Athlon xp 2600+, via kt600) w Raid 0 średni odczyt 140MB/s, widać po wykresie, że kontroler sata1 nie wyrabia, bo dyski mogły by szybciej. Na Foxconnie ICH9R średni odczyt 107MB/s, niewiele lepiej niż z pojedyńczego dysku, co jest grane? Liczyłem na 200MB/s na początku, 160MB/s średni.

Na pewno działa na dyski IDE, ale jak się ma do SATA to nie wiem "PCI IDE BusMaster" w BIOSie ustaw Enabled

 

Trzecia rzecz. Przy starcie gdy płyta pokazuje tabelkę z danymi (między innymi zainstalowane urządzenia, numery portów itp) następuje napis <ESC to boot> dalej odliczanie od 9 do zera i po prawej stronie 00A9. Po tych 9s następują 2 piknięcia (po prawej stronie zamiast 00A9 zmieniają się dwie inne liczby bardzo szybko pierwsza to chyba 60AC) i ładuje się system. Mi to wygląda na jakiś błąd, też tak macie? Mam to niezależnie od pamieci (Goodram, Twinmos, 1 dwie kości) i niezależnie od tych kart graficznych.

A to nie jest przypadkiem włączona w biosie opcja bootownia z LAN. Osobiście takiego odliczania nie miałem bo od nowości zwalona u mnie była karta sieciowa.

 

Najchętniej płytę bym oddał, nie mineło 10 dni, ale odpakowałem woreczki z kablami, nie wiem jak podejdzie do sprawy Landcom. Myślałem że wszystko będzie cacy.

Ja bym się jeszcze nie poddawał, wcale nie wygląda to źle. Ale jak chcesz oddawać to powinieneś sklep pytać czy przyjmą bo chyba nie powinno być śladów użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda robowsky. Dodam, że w tle nic nie było włączone tylko gg.

Nieco lepiej, u mnie też wszystko wyłączone, nawet gg, tylko process expoler miałem uruchomiony by sprawdzić co się dzieje. I akurat podczas testu w HD Tune procek ustawił się na 50% wykorzystania.

 

Dołączona grafika

 

Na poprzedniej mobo tak nie było :| tzn. na P35A.

 

 

Najchętniej płytę bym oddał, nie mineło 10 dni, ale odpakowałem woreczki z kablami, nie wiem jak podejdzie do sprawy Landcom. Myślałem że wszystko będzie cacy.

Też kupiłem tam płytę, ale u mnie nie ma takich problemów jak u Ciebie. Być może trafiłeś na felerną sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wrzucaliście swoje wykresy z HD Tune, oto mój:

Dołączona grafika

 

HDD mam na SATA, napęd na ATA w BIOSie ustawiony w trybie IDE. Czy mam dobry wynik? Czy nie powinno być na Ultra ATA/133? Czy mogę w moim przypadku, gdy napęd mam na ATA ustawić AHCI? I czy zyskam coś na wydajności?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...