Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy takich temp niemam sie cyego obawiac

temperatury sprawdzam przez speedfana

temp1: 58_63C

temp2: 41C

temp3:-128C

HD0:38C

core0:52C

core1:52C

core 42C

Edytowane przez Mosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesięcy byłem użytkownikiem i płyty i tych pamiątek ale nic podobnego mnie nie spotkało.

Wsadź jedną kostkę i odpal. pożniej zwieksz napiecie na kosciach i tyle.

Bardzo chętnie bym tak zrobił tylko że ta płyta nie sartuje nawet na jednej kości więc napięcia nie podniosę.

Aha jeszcze czy może mi ktoś powiedzieć co tak naprawdę znaczy ten ciągle przerywany szybki sygnał gdy uruchamiam kompa ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym tak zrobił tylko że ta płyta nie sartuje nawet na jednej kości więc napięcia nie podniosę.

Aha jeszcze czy może mi ktoś powiedzieć co tak naprawdę znaczy ten ciągle przerywany szybki sygnał gdy uruchamiam kompa ????

U mnie tak było na p35 jak jej po odcięciu zasilania odbiło, miałem wtedy już oddawać na serwis.

Na następny dzień udało się zaktualizować na p36 i od tamtej pory problemy się skończyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym tak zrobił tylko że ta płyta nie sartuje nawet na jednej kości więc napięcia nie podniosę.

Aha jeszcze czy może mi ktoś powiedzieć co tak naprawdę znaczy ten ciągle przerywany szybki sygnał gdy uruchamiam kompa ????

ja ciagly przerywany dzwiek uslyszalem jak odpalilem kompa bez wepchnietych w mobo pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciagly przerywany dzwiek uslyszalem jak odpalilem kompa bez wepchnietych w mobo pamieci

No cóż wygląda na to że nie pozostaje mi nic innego jak zdobyć jakieś starsze wersje ramu pracujące na 1,8V i na nich próbować uruchomić ta płytę. Atak swoją drogą to czytałem sporo testów i opinii o tej płycie i naprawdę teraz bardzo mnie rozczarowała takim zachowaniem już bym był mniej zdziwiony gdyby się okazało że jest poprostu od nowości uszkodzona niż teraz jestem gdy wszystko wskazuje na to że po prostu nie potrafi z z resetownym biosem wystartować z nowymi pamięciam :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kristof43

 

Skorzystaj z opcji wyszukiwania postów użytkownika i przejrzyj moje wszystkie posty na forum, pisałem głównie w tym temacie i głównie o moim problemie z patriotami i jak go rozwiązałem raz na zawsze, łatwo tym sposobem wszystko znajdziesz. Nie sugeruj się tym, że niektórym płyta działa na tych pamięciach bo to o niczym nie świadczy, zgłaszało się do mnie kilku użytkowników z takim samym problemem. Te patrioty były produkowane bodajże na 5 rodzajach kostek, w jednym z postów wkleiłem na jakich, więc to jest loteria według mnie, wszystko zależy na jakie trafimy, jednym będą działać innym nie.

 

Co do dźwięku jaki u Ciebie występuje to oczywiście informuje o problemie z pamięciami. U mnie różnie było, czasami był ten dźwięk czasami nie, ale przeważnie go nie było tylko obracające się wiatraki i brak obrazu na ekranie monitora.

 

Przetestował bym same kostki na innym komputerze, bo może coś z nimi rzeczywiście nie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki przetestowałem i są sprawne a co do szukania na forum to przejrzałem to forum i znalazłem różne informacje o niedziałających patriotach ale nie było tam informaci o ciągłym przerywanym pikaniu płyty głównej czy w Pana praktyce zdarzało się też że płyta pikała ciągle czy też tylko kilka razy i przestawała ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki przetestowałem i są sprawne a co do szukania na forum to przejrzałem to forum i znalazłem różne informacje o niedziałających patriotach ale nie było tam informaci o ciągłym przerywanym pikaniu płyty głównej czy w Pana praktyce zdarzało się też że płyta pikała ciągle czy też tylko kilka razy i przestawała ???

U mnie pikała na OCZ platinium, ale raz na kilka uruchomień wstawało i wtedy wlatywałem szybko do boisu przestawić na 2,2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w Pana praktyce zdarzało się też że płyta pikała ciągle czy też tylko kilka razy i przestawała ???

Za tego "Pana" to się obrażę, jestem po prostu driven ;)

 

Jeżeli już płyta wydawała dźwięki to robiła to nieprzerwanie dopóki nie wyłączyłem komputera. Najczęściej jednak komputer uruchamiał się niewydając żadnego dźwięku.

 

Skoro pamięci testowałeś i są sprawne to nie pozostaje Ci nic innego jak podnieść im napięcie w BIOS'ie i zobaczyć czy płyta na nich wystartuje, aby to zrobić to oczywiście musisz się postarać o inne kostki na podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem od dłuższego czasu z dyskiem twardym - jest niezwykle słabo wydajny. Pomyślałem że jak puszcze go w AHCI to może coś się polepszy jednak gdy w BIOSie ustawiam to AHCI, zrobi się reset to dysk jest niewykrywany. Nie widać go w BIOSie, winda nie startuje. Wiem że AHCI mało co daje ale chcę spróbować. Dysk oczywiście SATAII. Doradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też instalowałem winde na IDE i rzekomo wszystko działa. Dziwi mnie tylko jedno: czas wypakowywania WinRARem pliku 800MB trwa 16min przy moim sprzęcie więc to na pewno wina dysku, bo na innym trwa to 28s. Wątpię aby była to wina sprzętu, wydaje mi się że coś źle ustawiam ponieważ inne dyski działają jak trzeba. W związku z tym postanowiłem pokombinować coś z tym AHCI tylko trochę mi nie wychodzi więc proszę Was o pomoc.

 

@stolara czy mógłbyś ustawić teraz to AHCI i powiedzieć jak to działa u ciebie?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego "Pana" to się obrażę, jestem po prostu driven ;)

 

Jeżeli już płyta wydawała dźwięki to robiła to nieprzerwanie dopóki nie wyłączyłem komputera. Najczęściej jednak komputer uruchamiał się niewydając żadnego dźwięku.

 

Skoro pamięci testowałeś i są sprawne to nie pozostaje Ci nic innego jak podnieść im napięcie w BIOS'ie i zobaczyć czy płyta na nich wystartuje, aby to zrobić to oczywiście musisz się postarać o inne kostki na podmianę.

Dzięki driven

Płytę udało mi się uruchomić :-)

Podniosłem po tym napięcie pamięci na 1,98V zainstalowałem wszystkie stery dołączone do płyty oraz te co były z grafiką i odpaliłem Test Drive Ulimited gierka śmigała bez przycięć itp. na full detalach ale po jakiś 10 min komp mi się zawiesił i potem gdy urchamiałem tę grę to zawieszał się coraz szybciej czy wie koś może co może być jeszcze tego przyczyną.

Podaje pełną konfigurację mojego kompa:

Foxconn p35a-s

pamięci 2BG patriot

procek E4500

grafika Palit 9600GT

dysk segate 320GB

zasilacz 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kristof43

 

Ta gra sama w sobie ma sporo bugów, stąd pytanie czy masz ją zaktualizowaną do najnowszej wersji?

Zrób test 3dmarkiem i Orthos'em.

 

zasilacz 450W

Konkrety (marka, model), sama moc nie wystarczy ;)

 

Wiesz, że jedyna opcja na pozbycie się problemu z niestartującym komputerem po Clear CMOS to wymiana tych patriotów na inne pamięci albo edycja ich SPD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :)

 

Po 7 latach w łapach AMD pora na zmiany. Trochę się obawiałem czy sprzęcik będzie mi śmigał bezproblemowo, tak jak to było na AMDku, ale póki co jest super. Przy pierwszym uruchomieniu podmiana biosu przez usb na P37, instalka windy, drobne oc na 3.2, 5 godzin orthosa bez ani jednego zająknięcia :)

 

Mam tylko pytanie. Jak włączam ten EIST (jeśli się nie mylę C1E na enabled) to gdy mnożnik spada mi na 6, płyta zaczyna tak jakby cicho piszczeć (choć nie jest to wysoko tonowy pisk). Gdy procek jest obciążony piszczenie znika. Gdy C1E jest wyłączone, nie ma problemu.

 

Acha - czujnik na płycie przekłamuje czy nie? Everest pokazuje mi 27 w idle na 3.2ghz, a Noctua puszczona na 5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - czujnik na płycie przekłamuje czy nie? Everest pokazuje mi 27 w idle na 3.2ghz, a Noctua puszczona na 5v.

Imo dobrze pokazuje, też mam noctue, weź jeszcze pod uwagę fakt, że przy obniżonym mnożniku masz mniejsze napięcie, jak dla mnie temperatury są OK ( mam bardzo podobne )

 

IceMan75 regulacja w biosie tylko wentyla CPU_FAN

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stolara czy mógłbyś ustawić teraz to AHCI i powiedzieć jak to działa u ciebie?
Otóż kiedyś się tym bawiłem bo też mi komp nie wstawał na AHCI i skorzystałem z tego 2958533[/snapback]
A double boot jeszcze występuje, jeśli tak to kiedy bo też się zastanawiam nad tą płytą?
Na P37 występuje na pewno jak odcinasz zasilanie bądź wyłączasz zasilacz. Nie wiem jak na P38 bo nie ma to na ftp Foxconna. Nie jestem pewien ale chyba też przy zmianie timingów lub mnożnika ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć wentylator ze złączem 3 pinowym do złącza CPU FAN ktore jest 4 pinowe?

No normalnie, jest tylko jedna możliwość by 3 pinowy wcisnąć do 4 pinowego :)

 

Tajfo

 

Występuje w dwóch przypadkach: Czasami gdy za dużo podkręcisz na raz w biosie, oraz gdy wyłączysz kabel od zasilacza ( ale tylko przy podkręconym kompie, na niepodkręconym dual boot po odłączeniu zasilania nie występuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kristof43

 

Ta gra sama w sobie ma sporo bugów, stąd pytanie czy masz ją zaktualizowaną do najnowszej wersji?

Zrób test 3dmarkiem i Orthos'em.

Konkrety (marka, model), sama moc nie wystarczy ;)

 

Wiesz, że jedyna opcja na pozbycie się problemu z niestartującym komputerem po Clear CMOS to wymiana tych patriotów na inne pamięci albo edycja ich SPD?

Mój zasilacz to

Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]

Zrobiłem jeszcze kilka testów i okazało się że problem występuje podczas wszystkich gier zainstalowałem nowe stery od grafiki ale to nic nie pomogło, aha jeszcze kiedy gram to komp nie łapie zawiecht na 100% tylko obraz się zatrzymuje a dźwięk zaczyna jak gdyby się przycinać i ciągle powtarzać i dopiero po jakiejś minucie całkiem się zatrzymuje.

Sprawdziłem temperatury jakieś 30 sek przed zawiechą i procek miał ok 50 stopni a grafika 47.

 

Co do pamięci to załatwiłem sobie jakąś starą kość ddr2 i z niej mogę odpalić kompa po resecie biosu.

Testy 3dmarkiem wyglądają w ten sposób że jest wyświetlane kilka niekiedy kilkanaście sekund pierwszej animacji i komp się zawiesza :-(

Edytowane przez kristof43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pomiaru cpu używaj core temp, zrób 3d marka 2006 :-P

Dołączona grafika

 

3dmark06 nie chce mi się uruchomić, wyskakuje jakiś błąd w OpenAL32.dll

 

Ale 05 przechodzi bezbłędnie :) Wieczorem przteszczę jeszcze jakąś grą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...