Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, mianowicie czy D2 bedzie sie nadawac do amplitunera Pioneer VSX-918 taki i do tego kolumny Tonsila w stereo, konkretnie chodzi mi o muzyke i gry, zadziej filmy jak narazie jade na xp i nie zamierzam przechodzic na viste bo mnie drazni :mur: .Moze ktos juz podpinał Xonara pod wzmacniacz i podzieli sie opinia, pozdro

Edytowane przez Wiatrak-cls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam maly problem z ta karta :) Podlaczylem optykiem do amplitunera ONKYO 875 i jezeli wlacze stereo poprzez PCM dzwiek zgadza sie z tym co dzieje sie na ekranie, ale juz po wlaczeniu opcji Dolby Digital LIVE jest z tym problem. Strzelam i za ulamek sekundy mamdziwek - opoznienie nie jest duze ale wkurza. Na ampli robilem co moglem z opoznieniami i doszedlem do takiego stanu ze da sie zyc ale nie jest za dobrze. Mozna to jakos wysterowac karta ? Czy po prsotu sterowniki sa niedopracowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ocenicie Xonara D2 w stosunku do Prodigy HD2? Warto wymienić HD2 na Xonara?

Jak się ma jakość dźwięku przy odsłuchiwaniu muzyki pomiędzy tymi kartami? Czy po wymianie na Xonara D2 odczuje poprawę w grach, filmach używając słuchawek/głośników stereo?

 

 

Prodigy HD jest lepsza jeśli chodzi o odsłuch muzyki i do tego jest przeznaczona asus jest bardziej uniwersalną kartą do wielu zastosowań głównie z myślą o filmach i grach! jeśli zależy ci na super brzmieniu muzyki zostań przy HD2 jeśli gry i filmy bez wątpienia Asus Xonar!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy HD jest lepsza jeśli chodzi o odsłuch muzyki i do tego jest przeznaczona asus jest bardziej uniwersalną kartą do wielu zastosowań głównie z myślą o filmach i grach! jeśli zależy ci na super brzmieniu muzyki zostań przy HD2 jeśli gry i filmy bez wątpienia Asus Xonar!!

Jedno ale hd2 jest lepsza w muzyce i filmach ( co za roznica? i tu i tu player i sciezka dzwiekowa) jesli chodzi o jakosc dzwieku, no chyba ze mowimy o filmach na dvd ze scizka DD wtedy hd2 i stereo nie ma szans.

Xonar ma przewage w grach (eaxy i upiekszacze) :)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale hd2 jest lepsza w muzyce i filmach ( co za roznica? i tu i tu player i sciezka dzwiekowa) jesli chodzi o jakosc dzwieku, no chyba ze mowimy o filmach na dvd ze scizka DD wtedy hd2 i stereo nie ma szans.

Xonar ma przewage w grach (eaxy i upiekszacze) :)

 

Xonar obsługuje EAX tylko do wersji 2.0 więc to nie jest taka rewolucja Pozatym EAX nie jest już potrzebny teraz większość gier robiona jest już w systemie Dolby Digital który jest lepszym systemem a może nie tyle lepszym co bardziej dopracowanym!! EAX nikomu już nie jest potrzebny a w słuchawkach masz Dolby Headphone !! a co do dvd w obsłudze HD2 to moim skromnym zdaniem do filmów ona się nie nadaje a w muzyce co innego...po wymianie kilku opampów ;) ...malina!!!

 

Przesiadał się ktoś moze z X-Fi na Xonara D2 bo chcial bym sie dowiedziec czy jest az taka duza roznica w w dzwięku

 

 

Według mnie jest spora różnica ja miałem X-fi xtreme Music Gold i w porównaniu z xonarem i razerem barracuda AC-1(posiadam xonara a miałem X-fi music i barracudę AC-1) to shit ! Z tego co wiem ellite nie różni się za bardzo brzmieniowo od zwykłej music Gold !!! to te same karty tyle że ellite ma panel przedni

konsole i pilota i za to tyle płacisz! nic nadzwyczajnego

Edytowane przez KipeRatownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, mianowicie czy D2 bedzie sie nadawac do amplitunera Pioneer VSX-918 taki i do tego kolumny Tonsila w stereo, konkretnie chodzi mi o muzyke i gry, zadziej filmy jak narazie jade na xp i nie zamierzam przechodzic na viste bo mnie drazni :mur: .Moze ktos juz podpinał Xonara pod wzmacniacz i podzieli sie opinia, pozdro

Mam pytanie - z jakiego powodu chcesz kupować ten beznadziejny amplituner ? (szczególnie patrząc na jego cenę).

 

I pytanie numer 2 - nie lepiej kupić dobry ampli i transmitować do niego PCM poprzez SPDIF/HDMI a nie wywalać pieniądze na Asus Xonar ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadał się ktoś moze z X-Fi na Xonara D2 bo chcial bym sie dowiedziec czy jest az taka duza roznica w w dzwięku

 

Jest i to kolosalna!!! sam przesiadłem się z X-fi extreme Music Gold na jpierw na Razera Barracuda AC-1i już wtedy dźwięk był dużo ciekawszy po przesiadce z razera na xonara to już tylko minimalny wzrost jakości dla niektórych wręcz niezauważalny tylę że i tak warto zmienić chociażby ze względu na wsparcie sterowników które w asusie są aktualizowane bardzo często a w razer raz na kilka miesięcy no i lepszy interfejs asusa więcej możliwości...!! polecam Asus Xonar D2/PM nie wiem jak wersja D2X ale mysle ze to tylko pic na wode różni się tylko rodzajem slotu pod który jest przeznaczona!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

A ja się nie zgodzę, miałem 2 tygodnie Xonara D2 i jakiejś specjalnej różnicy nie odczułem w stosunku do X-Fi Music. Zresztą nie tylko ja mam takie odczucia. Na dzień dzisiejszy bym rzucał monetą czy wybrać Xonara czy X-Fi Music

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Heh , widze ze jest w tym prawda bo sporo czytalem o tych "roznicach". Zastanawiam sie czy to nie czasem placebo , sugestia przy wydanej znacznej gotowce , bo wiekszosc pisze tak jak Ty , Blacklio :)

Swoja droga , jednego Asusowi nie odmowie - zmusil CT do zajecia sie sterownikami , a tym wyszlo to na zdrowie. :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i to kolosalna!!! sam przesiadłem się z X-fi extreme Music Gold na jpierw na Razera Barracuda AC-1i już wtedy dźwięk był dużo ciekawszy po przesiadce z razera na xonara to już tylko minimalny wzrost jakości dla niektórych wręcz niezauważalny tylę że i tak warto zmienić chociażby ze względu na wsparcie sterowników które w asusie są aktualizowane bardzo często a w razer raz na kilka miesięcy no i lepszy interfejs asusa więcej możliwości...!! polecam Asus Xonar D2/PM nie wiem jak wersja D2X ale mysle ze to tylko pic na wode różni się tylko rodzajem slotu pod który jest przeznaczona!!!

to powinienes wstapic do kontrwywiadu bo z takim sluchem (90% ludzi nie slyszalo roznicy) napewno bys sie przydal!

No i jeszcze z5500 przy dobrym hi-fi jeszcze mozna dyskutowac na temat roznic, a na z5500 slyszales KOLOSALNA roznice..

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga , jednego Asusowi nie odmowie - zmusil CT do zajecia sie sterownikami , a tym wyszlo to na zdrowie. :)

 

W zasadzie dzięki najnowszym sterownikom siedzę jeszcze na X-Fi Music, więc jak dla mnie jeden wielki plus dla tego całego zamieszania na rynku k.m. oczywiście w pozytywnym znaczeniu dla tego zjawiska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam sie juz zdecydowalem na xonara. chcialem brac DX ale z racji chlodzenia grafy, to nie bede mial gdzie go wpiac :D wiec zostaje D2. X-Fi nie chcem, bo mam 4GB ram, wiec nie naciesze sie dobrze dzialajacym creative`m.

 

Panowie, przegladalem rozne testy i widze ze chyba nie da sie podlaczyc panelu HD. to prawda? mowie tu o D2, bo w DX wiem ze mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeglądałem różne testy i widzę ze chyba nie da się podłączyć panelu HD. to prawda? mowie tu o D2, bo w DX wiem ze można.

Ilość złącz jak i rodzaj jest taka sama w D2X i D2. Mógłbyś rozszerzyć info o tym panelu HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powinienes wstapic do kontrwywiadu bo z takim sluchem (90% ludzi nie slyszalo roznicy) napewno bys sie przydal!

No i jeszcze z5500 przy dobrym hi-fi jeszcze mozna dyskutowac na temat roznic, a na z5500 slyszales KOLOSALNA roznice..

Dobrze powiedziałeś 90% ludzi nie słyszy różnicy !! Zawsze pozostaje te 10% ja osobiście odczuwam różnice i nie jest to efekt usprawiedliwienia wydania 500zł na kartę bo miałem ich kilka z różnych pułek cenowych a asus z multimedialnych kart (uniwersalnych ) jak narazie jest najlepsza ofertą na rynku!! a co do wyższości HI-FI nad z-5500 to się zgadzam gdyż do muzyki logitechy się zabardzo nie nadają ale to wynika nie ze specyfikacji tego że to z-5500 tylko braku średnich tonów małych głośnikach 5.1 (ogółem) na dobry sprzęt audio mnie narazie nie stać a do filmów logitechy są rewelacyjne !!! I z tą myślą je zakupiłem!! Gdybym chciał coś do audio to kupiłbym Prodigy HD2 + jakiś ampli denona i 2 porządne podłogówki...p.s. posłuchaj tych kart na tym sprzęcie a może i ty też różnice usłyszysz- wtedy to ja powiem żebyś wstąpił do kontrwywiadu! ehhehehe kontrwywiad !!!!

Edytowane przez KipeRatownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość złącz jak i rodzaj jest taka sama w D2X i D2. Mógłbyś rozszerzyć info o tym panelu HD

D2 i D2X to ta sama karta, ja mowie o DX, gdzie jest mozliwosc podlaczenia panelu HD Audio z obudowy, której to nie widze w D2, no chyba ze sie myle, dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D2 i D2X to ta sama karta, ja mowie o DX, gdzie jest mozliwosc podlaczenia panelu HD Audio z obudowy, której to nie widze w D2, no chyba ze sie myle, dlatego pytam.

czy napewno ta sama? zastanawiam się nad zakupem d2 lub d2x i naparwdę poza kwestią łącza pci/pci-e to nie znalazłem róznicy, ale moze jakas jest (cene wykluczam)...napewno wersja dx ma jakies problemy z obluga dts...ale czy obie karty D2/D2X obslugiką DD5.1 , dts i inne -- bo tutaj akurat mam do czego podpiąć...

 

i jest jeszcze jedno pytanie - czy jest sens pakować sie w jakies drozsze glosniki typu g500, czy moze x540 wystarcza??

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D2 i D2X to ta sama karta, ja mowie o DX, gdzie jest mozliwosc podlaczenia panelu HD Audio z obudowy, której to nie widze w D2, no chyba ze sie myle, dlatego pytam.

A już wiem chodzi o białe gniazdo 8 lub 10 pinów

Niestety Xonar D1,D2 oraz D2X nie posiadają tego gniazda

Edytowane przez blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno stalem sie rowniez posiadaczem Xonara D2 i musze powiedziec ze jak dla mnie super karta, w przeciwienstwie do tego co serwuje asus z mobo jak w sigu. Mam jednak jedno pytanko czy ktos zauwazyl ze w grze assassin creed dzwiek nie jest AZ taki super ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziałeś 90% ludzi nie słyszy różnicy !! Zawsze pozostaje te 10% ja osobiście odczuwam różnice i nie jest to efekt usprawiedliwienia wydania 500zł na kartę bo miałem ich kilka z różnych pułek cenowych a asus z multimedialnych kart (uniwersalnych ) jak narazie jest najlepsza ofertą na rynku!! a co do wyższości HI-FI nad z-5500 to się zgadzam gdyż do muzyki logitechy się zabardzo nie nadają ale to wynika nie ze specyfikacji tego że to z-5500 tylko braku średnich tonów małych głośnikach 5.1 (ogółem) na dobry sprzęt audio mnie narazie nie stać a do filmów logitechy są rewelacyjne !!! I z tą myślą je zakupiłem!! Gdybym chciał coś do audio to kupiłbym Prodigy HD2 + jakiś ampli denona i 2 porządne podłogówki...p.s. posłuchaj tych kart na tym sprzęcie a może i ty też różnice usłyszysz- wtedy to ja powiem żebyś wstąpił do kontrwywiadu! ehhehehe kontrwywiad !!!!

Kipe, używając złącza cyfrowego nie ma znaczenia jaka karta podaje sygnał. Sygnał cyfrowy to tylko ciąg zer i jedynek wysyłanych z komputera, które są dopiero zmieniane przez DACa w twoich głośnikach w sygnał analogowy. Zrozum, że nie ma takiej możliwości, żebyś słyszał jakąkolwiek różnicę.

Jedyna możliwość jest taka, zakładając że mnie są to tylko twoje urojenia, że ten asus w jakiś sposób ingeruje w cyfrowy sygnał wysyłany przez kompa modyfikując go. W takim razie omijałbym tą kartę z daleka jako źródło sygnału cyfrowego.

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja nabylem kilka dni temu Xonara DX, prezetuje sie fajnie, gra niezle zarowno na geniusach 5005 (glownie do flimow), sluchawkach (gierki) i przy kolumienkach stereo (do sluchania muzyki).

Mam tylko jeden maly problem z moja ulubiona gierka niestety, ktora lubie odpalic raz na jakis czas i pograc... tj. z Oblivionem... Po zaladowaniu gierki dzwiek sie zacina i wywala gierke :zonk:

Mial ktos z tym taki problem? Chodzi mi dokladnie o ta gre, a najlepiej informacja o konfiguracji i wersjach sterownikow, wersji gry i zainstalowanych dodatkow od osoby ktorej dalo sie to uruchomic, byl bym bardzo wdzieczny.

Jak przelaczam sie na integre, albo wrzuce starego live jakos to dziala.

Oczywiscie system i gra postawione na nowo, sterowniki najnowsze i bez zadnych smieci w systemie, gra oryginalna z 2 oryginalnymi dodatkami, zadnych innych modow/patchy oprocz tych z plytek nie instalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden maly problem z moja ulubiona gierka niestety, ktora lubie odpalic raz na jakis czas i pograc... tj. z Oblivionem... Po zaladowaniu gierki dzwiek sie zacina i wywala gierke :zonk:

No niestety, karty dźwiękowe Asusa póki co nie nadają się do gier, niedopracowane sterowniki, emulacja EAX-a poprzez DS3D GX 2.0 nie działa poprawnie i powoduje problemy w większości gier... tech support chyba jeszcze gorszy niż u Creative'a... do tej pory nie potrafili naprawić problemów z Mass Effect, szkoda słów... problem z Oblivionem również dobrze znany... próbowałeś wyłączyć GX 2.0?

 

Lista gier, z którymi xonar ma problemy...

 

Games:

 

Battlefield 1942 - constant popping/crackling,

Battlefield 2 - some users report popping/crackling and other issues...

BF2142- weird "beeping and booping" sounds. Using X-Fi mode in game,

Crysis - had a few minor sound stutters here and there,

Devil May Cry 3: Special Edition - when enabled certain sounds is missing or silent. The game over video sequence is choppy with no sound. Missing music in some sections of the game.

Driver: Parallel Lines - Audio stuttering every now and again, while doing handbrake corners or watching curscenes,

F.E.A.R. Combat - no hardware acceleration,

F.E.A.R./Extraction Point/Perseus Mandate - dialogs and music often disappear, EAX 4.0 is unavailable,

GRID - hardware acceleration is unavailable,

GTA San Andreas - odd audio cutoffs, especially when the vehicles change gears,

GTA Vice City - odd audio cutoffs, especially when the vehicles change gears,

Infernal - BSOD with GX enabled and disabled. I think it's driver problem because right after I bought DX, I think I played Infernal, and everything was fine. But I had older drivers then,

Mass Effect - no music and dialogs,

Oblivion - crash on start up with DS3D enabled,

Red Orchestra - strange sounds usually during artillery strikes,

Splinter Cell: Double Agent - no hardware acceleration,

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl - no sound at all with DS3D GX 2.0 enabled,

Test Drive Unlimited - pop sounds while racing online with multiple people,

The Witcher - low res and distorted sound when the eax option is enabled,

Tom clancy's Rainbow Six Vegas 2 - dialogs, bullet sounds, character sounds dissapear.

Sound actions activated by player are repeated, cut off and stutter.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...n-us&page=1

 

Odradzam xonar-a każdemu, kto myśli głównie o grach... (z D2/D2X jest tak samo - ten sam SPU + DS3D GX 2.0)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, karty dźwiękowe Asusa póki co nie nadają się do gier, niedopracowane sterowniki, emulacja EAX-a poprzez DS3D GX 2.0 nie działa poprawnie i powoduje problemy w większości gier... tech support chyba jeszcze gorszy niż u Creative'a... do tej pory nie potrafili naprawić problemów z Mass Effect, szkoda słów... problem z Oblivionem również dobrze znany... próbowałeś wyłączyć GX 2.0?

 

Lista gier, z którymi xonar ma problemy...

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...n-us&page=1

 

Odradzam xonar-a każdemu, kto myśli głównie o grach... (z D2/D2X jest tak samo - ten sam SPU + DS3D GX 2.0)...

To co byś polecił zamiast Xonara?, bo mam zamiar kupić sobie nową kartę dźwiękową, głównie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co byś polecił zamiast Xonara?, bo mam zamiar kupić sobie nową kartę dźwiękową, głównie do gier.

No dużego wyboru to nie ma...

Możesz się wstrzymać trochę i zobaczyć czy poprawią coś w następnych sterownikach, a jak nie to bierz "pełnego" Xi-Fi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar obsługuje EAX tylko do wersji 2.0 więc to nie jest taka rewolucja Pozatym EAX nie jest już potrzebny teraz większość gier robiona jest już w systemie Dolby Digital który jest lepszym systemem a może nie tyle lepszym co bardziej dopracowanym!! EAX nikomu już nie jest potrzebny

Ciekawa teza, tyle, ze nijak majaca sie do rzeczywistosci - chyba, ze mowimy o konsolach.

 

@RaKLeZ - niestety (bo nie lubie monopoli) wlasnie ostudziles moj zapal na Xonara praktycznie do zera. Oblivion nie dziala, Wiedzmin sie pierniczy, a przy tych grach spedzam ogromna ilosc czasu. Szkoda, trzeba bedzie znowu wesprzec Creative...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm, może się wtrącę...

mimo że mam karte razera, to używam sterowników asusa

 

i jakoś do tej pory nie zaobserwowałem problemów z dźwiękiem w grach....kumpel właśnie kupił obliviona (ma dx) to wdepne do niego i zerknę, ale grał i nic nie mówił...a widze go codziennie prawie, więc coś by powiedział.

z drugiej strony on chyba używa sterowników z płytki jeszcze, ale się upewnię

 

grałem na sterach asusa w cod4, ass creed, grid demo, eve online, l2(u 2.5 engine), americas army(u 2.5 engine) i jedno mogę powiedzieć - pozycjonowanie takie same/lepsze jak na x-fi fatality(miałem 3 lata), dźwięk na dobrych słuchawkach/stereo zarąbisty

 

sterów razera nie uzywam bo mi sie w kodekach filmowych wykładały(bsod na entry movie's)

 

update:

kumpel zgodnie z moją namowa jednak uzywa sterow asusa najnowszych(nie oficjalne, ale betki z forum) i gra w tego obliviona juz 5 dzień i nic mu nie zacina - co prawda raz na jakiś czas nie ma dźwięku czaru, ale to nie ten problem opisywany powyżej....

 

WIĘC!

nie siać defetyzmu, może być tylko lepiej, ja sie cieszę ze creative traci rynek, traci klientów, bo ich strategia, marketing, support i PR woła o pomstę do nieba

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawa teza, tyle, ze nijak majaca sie do rzeczywistosci - chyba, ze mowimy o konsolach.

 

@RaKLeZ - niestety (bo nie lubie monopoli) wlasnie ostudziles moj zapal na Xonara praktycznie do zera. Oblivion nie dziala, Wiedzmin sie pierniczy, a przy tych grach spedzam ogromna ilosc czasu. Szkoda, trzeba bedzie znowu wesprzec Creative...

Adi ma Xonara DX , uzywa sterow modowanych przez tego samego osobnika , ktorego poznalismy przy okazji CT. Tez nie ma problemow ale wlasnie na modowanych. Na oryginalnych ponoc zdazaja sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wroce do jednego z wczesniejszych postow:

A już wiem chodzi o białe gniazdo 8 lub 10 pinów

Niestety Xonar D1,D2 oraz D2X nie posiadają tego gniazda

Przeciez to sa jakies jaja - juz pomijam D2 i D2X (trudno, taka decyzja Asusa, choc IMHO glupia), ale brak owego zlacza w D1 to idiotyzm. Przerobili karte z PCI-E na PCI i obcieli jedno zlacze, jakby uzytkownicy kart na PCI nie mieli obudow z gniazdami audio z przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...