Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajac informacji na temat tej karty (a dokladniej wersji DX) trafilem na uzytkownika, ktory mial problem z poprawnym dzialaniem karty spowodowany zlym slotem PCIex (link)

 

Moze to ktos jeszcze potwierdzic? przeciez sloty PCIex sa takie same, dlaczego zmiana slotu ma wplyw na dzialanie karty?

 

Pytam bo sam mam 2 sloty z czego 1 jest zasloniety przez accelero i zupelnie nie ma do niego dostepu

 

Druga sprawa to czy te karty (DX) sie bardzo grzeja albo sa wrazliwe na temperature? Na pierwszy rzut oka widze ze karta moze miec bardzo ciasno (a nawet dotykac) wspomnianego wyzej accelero.

 

Teraz poza problemem z radiatorem k.graficznej mam watpliwosci czy karta bedzie poprawnie funkcjonowac (jakby malo bylo z nia problemow.. a moze juz jest lepiej?)

 

 

---edit---

przyszlo mi samemu odpowiedziec na pytania ;) do tego chce sie podzielic moimi subiektywnymi odczuciami po przesiadce z integry~

 

Hardware:

karta grzeje sie jak cholera, nie wiem czy macie tego swiadomosc ale zaraz po instalacji i odegraniu kontrolnym 1 kawalka karta po chwili parzyla (cala jest goraca) Najlepsze jest to ze jeszcze dojdzie accelero chlodzace pasywnie r4850.. :/ do tej pory wysokie temperatury mi nie przeszkadzaly, liczylo sie to ze jest cicho.. teraz boje sie ze komputer mi stanie w plomieniach ;o

Problemow z instalacja nie bylo zadnych, dla tych co wciaz uzywaja stacji dyskietek asus dolaczyl kabelek (molex > fdd)

 

Dzwiek:

Moj "system" Hi-Fi czyli 10-15 letnia miniwieza, to sprzet zupelnie nie nadajacy sie do tej karty. Wczesniej zeby dzwiek "dobrze" brzmial trzeba bylo ustawic prosty equalizer (rock,pop,jazz bassy0/1/2) bez tego bylo cicho i plasko teraz bass absolutnie nie moze byc wlaczony (dudni) zostaje tylko dopracowac pozostale tryby + equalizer sterownikow ale to moj problem nie karty. Po ustawienu (wiekszosci) parametrow przyszedl czas na fotel, kawe i dobra muzyke. Niestety juz po 10 minutach nie moglem wiecej zniesc tych dzwiekow. Nie pomagalo odtwarzanie innych gatunkow, innych bpm a nawet klasyki w postaci FLAC. Bolala mnie glowa a zeby byc bardziej obrazowym.. czulem sie jakby ktos posunal sie o 10 cm za daleko przeprowadzajac prepanacje mojej czaszki. Dzis juz jest zdecydowanie lepiej, czuje soczystosc kawalkow, muzyka (mimo, ze ta sama) jest bardziej dynamiczna (prawdopodobnie przez to, ze teraz slysze dzwieki ktore nie byly wczesniej odgrywane badz byly grane za cicho) Do tych 'sharp' dzwiekow poprostu trzeba przyzwyczaic uszy (i miec na czym je odegrac..).

Niestety dziwne dzwieki dobiegajace z sluchawek (typu wcisniety 3 przycisk myszy i powolne przewijanie strony), ktore irytowaly mnie wczesniej na integrze irytuja mnie dalej na asusie.. problemem jak juz ktos wczesniej w watku wspomnial jest front panel. wystarczy wpiac sluchawki bezposrednio do karty (badz glosnikow/wiezy) i juz nic nie slychac. Czyzby ten kabel ze wzgledu na swoja dlugosc mial wplyw na dzwiek? a moze odbieral sygnaly z kosmosu?;)

Z gier jak narazie nic nie sprawdzalem ale nie spodziewam sie wiekszych problemow (glosniki 2.0)

 

Software:

Oprogramowanie (1747, najnowsze ze strony ASUSa).. tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony po kliknieciu ikonki w trayu odtwiera sie od razu, nie trzeba czekac pol dnia jak w przypadku CCC. Z drugiej strony otwarty program obciaza w 11-17% procesor. Jako ze dawno nie mialem innej karty niz integra nie znam sie na tych wszystkich nowinkach typu Dolby Pro Logic~ i boli mnie brak helpa w postaci balonikow badz dokladniejszego opisu po kliknieciu F1 (trzeba sie przez pdf przedzierac). W programie/sterownikach mozna sporo ustawic ale sa to ustawienia typu ustaw i zapomnij (moze poza skrotami: gry, music, DS3D etc) Kiedys za czasow Live! dane bylo mi uzywac sterownikow kx, w przypadku xonara spodziewalem sie conajmniej tego samego.

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam oficjalnych ostatnich sterowników i jakoś nie mam problemów, fear 2 działał pięknie, zresztą każda gierac co je odpalałem ostatnio (burnout paradise, grid, l2, COD4 i 5) działała bezproblemowo

 

w weekend popróbuję najnowszych sterowników od STX, zobaczymy czy coś się zmienie (sposób na moda na oficjalnym forum asusa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam mały problem z D2 mianowicie chciałem go połoczyc z amplitunerem kablem optycznym ale jak podepne pod SPDIF Out z karty i na digital In amplitunera (tv/sat lub cd (mam 2 wej.)) to nic nie gra w głosnikach.Probowałem juz chyba wszystkiego, stery 1747 przestawiałem w opcjach na DTS Connect, dolby live i SPDIF dalej lipton <_< Pomozcie mi to ustawic bo sam chyba nie dam rady, moze cos zle robie albo karta zwalona :mur: HELP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aplituner słaby jak narazie pioneer vsx-917v no ale to nie zmiena faktu ze powinno to jako tako zadziałac... mozesz rozwinac o co kaman z tym podmapowaniem wejsc, z gory dzieki

Edytowane przez Wiatrak-cls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ta karte XONAR DX i gdy zaznacze w Audio Center w sekcji nagrywania monitorowanie AUX to slychac w sluchawkach i jak mowie prze zmirkofon zaklucenia - piski trzaski itp., to samo jak wlacze SVN, jak sie pozbyc zaklucen przeciesz nie bede za kazdym razem wlaczal monitorowanie AUX gdy uruchamiam Tuner TV bo mam wlasnie przez AUX podlaczony Tuner TV i drugie pytanie chcialbym kupic sluchawki 5.1 ale na front panel mam tylko wyjscie na sluchawki stereo rozumiem ze musialbym podlaczac z tylu karty sluchawki ale co wtedy z mikrofonem przecies znie bede zaglowal kablami optyk, mikrofon jakies rozwiazanie problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ta karte XONAR DX i gdy zaznacze w Audio Center w sekcji nagrywania monitorowanie AUX to slychac w sluchawkach i jak mowie prze zmirkofon zaklucenia - piski trzaski itp., to samo jak wlacze SVN, jak sie pozbyc zaklucen przeciesz nie bede za kazdym razem wlaczal monitorowanie AUX gdy uruchamiam Tuner TV bo mam wlasnie przez AUX podlaczony Tuner TV i drugie pytanie chcialbym kupic sluchawki 5.1 ale na front panel mam tylko wyjscie na sluchawki stereo rozumiem ze musialbym podlaczac z tylu karty sluchawki ale co wtedy z mikrofonem przecies znie bede zaglowal kablami optyk, mikrofon jakies rozwiazanie problemu ?

Polecam zrobienie sobie przejściówki na złącze wewnętrzne dla kart (2x5 pinow) o ile panel przedni takim nie dysponuje, to zapewni obsługę wejścia słuchawkowego i mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak jest z konwertowaniem odwarzanej muzyki stero na Soround (5+1) powiny grać wszytkie 5+1?

obecnie mam integre w mobo patrz sygnature.. i się zastanawiam czy się opłaca kupować Xonara DX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w ogóle interesować się nowym Xonarem STX? Obecnie mam d2\pm.

Poczekamy zobaczymy jak wypadnie na testach porównawczych na ixbt , poniżej masz aktualnie najtańsze źródło zakupu :

 

http://cgi.ebay.pl/Asus-Sound-Card-Xonar-E...%3A1%7C294%3A50

 

 

http://www.fcenter.ru/online.shtml?article...re/sounds/26344

 

EDIT:

 

Niedługo nowa wersja essence ST z ''Precision Audio Clock'' :

 

http://www.asus.com/News.aspx?N_ID=vVME4fRYwvKILC6y

 

I jeszcze taki model wchodzi niedługo :

 

http://www.asus.com/News.aspx?N_ID=deOz0WgNrEnv57p7

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egefege to standard ze dzwiekówki sciagaja caly syf z kompa - jedne bardziej drugie mniej(zaleznie od projektu sciezek i ewentualnego ekranowania karty)

poprostu trzeba mutowac nieuzywane wejscia audio i po problemie - fakt masz klopot bo masz tuner tv - dlatego kupilem compro bo on przesyla dzwiek po pci express wiec odchodza bzdurne kabelki(i problemy z synchronizacja dzwieku przy nagrywaniu)

 

 

co do essence to wole emu1212 badz esi juli w tej cenie - przynajmniej maja wyjscia symetryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem kartę Xonar D2 na Windows 7 64-bit, głośniki prosto ze sklepu Logitech X-540

Użyłem sterowników do Win 7 ze strony producenta i niestety po zmianie w ustawieniach na 5.1 kanałów głośniki nie graja tak jak należy:

- głośniki przednie grają cały czas

- głośniki tylne i centralny wcale

- subwoofer gra, ale jednocześnie graja również głośniki przednie (chodzi o test w windzie do przetestowania sygnału)

Dodam, że wszystkie głośniki grają w trybie STEREO (po włączeniu trybu Matrix)

 

UPDATE:

Po zainstalowaniu łatki 1.0 do Visty wszystko zaczęło działać :)

Edytowane przez lockin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z niedawno zakupionym Xonarem D2/PM.

 

W niektórych mp3 nasterują skoki głośności. Jeśli użyje w foobarze wyjścia cyfrowego i muzyką zajmuje się DAC amplitunera to skoków nie ma. Czy moj Xonar może mieć uszkodzony DAC??

 

Czy ktoś z forumowiczów, kto posiada też Xonara D2 byłby skłonny podać mi swojego maila- przesłał bym kilka mp3 w których mam skoki i podal w jakim miejscu- dla porównania i upewnienia sie ze to wina mojego modelu?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zarejestrowani internauci nie mogą się wypowiedzieć na forum, także na jeden problem musiałem się zarejestrować ;]

A chodzi oczywiście o xonar d2/pm ... wczoraj kurier dostarczył do mnie kartę lecz nie działa jak należy ;/ a objawia się to piskami podczas włączenia np. filmu czy utworu, ale nie nonstop... czyli jak wyłączę komputer a następnie ponownie włączę to wszystko okej - krótko mówiąc karta wariuję.

Drugi problem to od chwili gdy wczepiłem kartę w mobo to co jakiś czas pojawia się nieszczęsny niebieski ekran z komunikatem (po krótce) "driver_irql_not_less_or_equal ... (...) .... cmudaxp.sys (...)"

Posiadam dobry komputer - rok temu złożony, system operacyjny vista 32, audio to ampli harman kardon 3390 + jbl e90.

Dzwięk nie powala na kolana (zbliżony do mojej integry) Niestety nie mogę sprawdzić działania karty u sąsiadów (wszystkich których znam mają laptopy)

 

Zaznaczam że próbowałem większość sterów ze strony asusa bowiem gdy zainstalowałem ster z cd od zestawu to dopiero była porażka ;/

 

pozdrawiam, Maqwka

Ps. jeszcze mogę skorzystać z usługi zwrotu towaru (do 10 dni od daty zakupu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej nieobecności :D , właśnie podłączyłem xonara st wszystko pięknie ładnie ale sekcja wzmacniacza nie działa (te 2 czarne pogrubione wyjścia) , jestem załamany totalnie już nie wiem co mam robić :cry:

 

od czego to może być ? błagam o pomoc :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich przemyśleniach i przewertowaniu wielu forów w poszukiwaniu opinii, różnic i jakości odtwarzanego dźwięku postanowiłem przesiąść się ze swojego wiekowego Sound Blastera 2 ZS na Ausus Xonar D2. Szczerze powiem, że nastawiałem się mimo wszystko pesymistycznie do tej zmiany zwłaszcza, że 415 zł nie chodzi piechotą :razz::) . Zdaję sobie sprawę, że większość opinii, a szczególnie tych ehhh, ahhh jaki to Xonar jest zajeb.... itp jest wyssana z palca. Ogólnie ciężko mi było znaleźć jakąś konkretną opinie o przesiadce własnie z SB Audigy 2 ZS na Xonara D2. Pamiętam, że kiedyś miałem pewną karte PCM2702 na USB i jakoś nie mogłem się doszukać tych drastycznych różnic na jej korzyść w porównaniu z SB A2 ZS. Myślę sobie, a co mi szkodzi i tak mam wolną gotówkę, a w większości czas spędzam na słuchaniu muzyki, zawsze przecież można powołać się na prawo rękojmi i zwrócić towar w oryginalnym opakowaniu bez podania żadnej przyczyny. Tak więc idąc tym tropem zakupiłem owego Xonara D2. Nie wspomniałem jeszcze o sprzęcie audio jaki posiadam. Może nie jest on najwyższych lotów, ale na pewno znacznie lepszy od każdej komputerowej pierdziawki. Mianowicie:

Wzmacniacz - Yamaha AX-496

Głośniki podstawkowe - Tannoy F2

Kable takie zwykłe za 50 zł B-) (jakoś nie wierzę, że one mają tak wielki wpływ na dźwięk)

Pomieszczenie - zwykły pokoik z dobrze rozmieszczonymi głosnikami 12 m2.

Zdemontowałem więc SB, włożyłem w jego miejsce Xonara i przystąpiłem do instalacji sterowników. Wszystko szybko i bez najmniejszych problemów. Potem małe rozpoznanie Xonar D2 Audio Center i test odsłuchowy. Dodam tutaj, że właśnie na muzyce zależy mi najbardziej (oczywiście mowa tu o muzyce w formacie FLAC lub mp3 w przynajmniej 320 kbps). Pierwsze co usłyszałem to ogromna różnica w średnicy. Myślę sobie o kurcze jednak jest jakaś różnica :-P jadę więc dalej. Wysokie tony bardzo zbliżone do tego co prezentuje SB, może trochę mniej syczące, ale jakże przyjemne. Bas natomiast (w sumie do tego zawsze przywiązywałem największą uwagę, takie upodobania) stał się spokojniejszy, mniej dudniący, taki trafiający idealnie w rytm. Przyznaję, że jest go trochę mniej, jednak głośniki które posiadam czyli Tannoy F2 jeżeli chodzi o bas mają go naprawdę sporo B-) . Kolejną rzeczą jaką zauważyłem to sterofonia, przestrzeń ---> miażdży SB. To coś co mnie najbardziej zaszokowało. Naprawdę produkt Asusa mile mnie zaskoczył. W sumie nie wiem jak wielka różnica jest pomiędzy DS, DX(D1), D2 i czy warta jest dopłaty, ale jeśli kogoś stać na D2 niech bierze bez zastanowienia. Póki co nie potrafię znaleźć żadnego minusa tej karty prócz ceny (ale produkt dobrej jakości musi kosztować swoje).

Mam nadzieję, że moja krótka i bardzo ogólna recenzją pomoże tym, którzy mają jeszcze ten dylemat, bo ja nie żałuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie tony bardzo zbliżone do tego co prezentuje SB, może trochę mniej syczące, ale jakże przyjemne.

 

Czy użytkując SB, podczas słuchania muzyki zawsze resamplowałeś 44,1K do minimum 48 khz ?

 

Czy w SB w dwóch miejscach wyłączyłeś domyślnie aktywne efekty chorus i reverb (zawsze są włączone po instalacji sterowników)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania muzyki używam Foobara, swego czasu także z pluginem ASIO i do tego zawsze sterowniki KX. Używałem resamplera do 48khz, lecz jakoś nie słyszałem różnicy. Z racji tego, że miałem tylko KX-y o efekty chorus i reverb raczej nie musiałem się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda temat jest o Xonar D2, ale pozwolę dołączyć się z moim problemem z D1, może akurat ktoś napotkał coś podobnego. Zakupiłem kartę ok. miesiąc temu i od początku jest podłączona do ampli Yamaha PianoCraft RX-E400. Problemem jest to, że po pewnym czasie działania prawa kolumna zaczyna grać dużo ciszej niż lewa. Czasami jest to poprzedzone takim krótkim trzaskiem z głośników, czasami nie słychać żadnych objawów. Najczęściej coś się knoci np. w przerwie słuchania muzyki. Póki karta gra jest wszystko w porządku, ale jak przerwę słuchanie i po jakimś czasie chcę wrócić, to z reguły normalnie działa tylko lewa kolumna. Chociaż też nie jest to regułą i czasami potrafi działać cały dzień bez szwanku. Tak na prawdę nie mam pojęcia, co może to powodować. Dodam, że pomaga wyłączenie i włączenie karty w menadżerze urządzeń, ale jest to prowizoryczne rozwiązanie i nie chce za każdym razem resetować karty. Czy ktoś może miał podobny problem i da się go jakoś rozwiązać? Czy oddawać kartę na gwarancję?

Edytowane przez mixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu xonara DX, karta posiada współdzielone wejście mikrofonu oraz wyjście spdif na gornym jacku, jak w takim razie używać mikrofonu jednocześnie z wyjściem optycznym ? :huh:

 

edit:

 

na pcb jest wyjście na przedni panel audio, czyli stąd należy mikrofon podlączyć, dobrze myślę ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemandero,

mogli byscie mi pomoc? Mam ta karte, ogolnie jestem bardzo zadwolony, mam tylko jeden problem. Karta podobno posiada cyfrowy dekoder dolby digital 5.1 i dts 5.1. Pod karte podpinam konsole PS3 kablem optycznym, w konsoli moge wybrac format dzwieku ktory jest wysylany do karty, niestety [rzy opcjach 5.1 slyszac tylko szum i to dosyc glosny. Szukalem roznych opcji w menu karty ale nic nie udalo mi sie znalesc, wiecie co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...