Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadał się ktoś moze z X-Fi na Xonara D2 bo chcial bym sie dowiedziec czy jest az taka duza roznica w w dzwięku

W grach Xonar D2 raczej nie dorówna X-Fi w precyzji pozycjonowania dźwięków w przestrzeni , Xonar DX ma prawdopodobnie nadal EAX programowy, niby się mówi że współczesny procesor załatwia tą sprawę ale to niezupełnie tak ,poniżej jest test na którym można przełączać EAX sprzętowy vs programowy i się samemu przekonać jak to w praktyce działa ,ponoć w czasie rzeczywistym w trybie soft żaden procesor ogólnego przeznaczenia nie doścignie w tym aspekcie specjalizowanego proca creative ,ale mogę się mylić bo bardziej siedzę w stereo :wink: .

 

RM 3DSound

 

A na ile są to istotne różnice w grach między X-Fi a najnowszym Xonar DX to ciężko powiedzieć ,Asus twierdzi że osiągnął postęp i że w tej dziedzinie dorównuje już Creative , no ale na te wszystkie pytania odpowiedzi może udzielić nam na szczęście @pmp bo ma te wszystkie karty :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tylko powiem ze swojej strony że chętnie sie pozbędę swojego Audigy 2 ZS z super wypasionym sprzętowym EAX HD 4.0, na rzecz Xonara DX z softwarowym 2.0, czemu? Bo na systemie 64bitowym i 4gb ramu sterowniki do creative(modowane też nie) nie pozwalają na używanie ŻADNEGO EAXa (i jeszcze kilku innych ważnych rzeczy). Wiec do licha, ASUS to zbawienie bo na nim coś będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tylko powiem ze swojej strony że chętnie sie pozbędę swojego Audigy 2 ZS z super wypasionym sprzętowym EAX HD 4.0, na rzecz Xonara DX z softwarowym 2.0, czemu? Bo na systemie 64bitowym i 4gb ramu sterowniki do creative(modowane też nie) nie pozwalają na używanie ŻADNEGO EAXa (i jeszcze kilku innych ważnych rzeczy). Wiec do licha, ASUS to zbawienie bo na nim coś będzie działać.

Hmm, a to pewne, ze nie ma problemow przy 4GB i xp x64? Tez mam takiego gwozdzia z moim Audigy2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a to pewne, ze nie ma problemow przy 4GB i xp x64? Tez mam takiego gwozdzia z moim Audigy2.

A czy nie napisałem:

Bo na systemie 64bitowym i 4gb ramu sterowniki do creative(modowane też nie) nie pozwalają na używanie ŻADNEGO EAXa (i jeszcze kilku innych ważnych rzeczy)

Właśnie o te 4GB ramu i x64 chodzi, przy XP x86(32bity) system nie widzi pełnego 4GB tylko 3.25GB, tak samo jak w Viscie x86, wtedy wszystko działa jak należy, bo przy Viscie x64 to jest to samo co przy XP x64, czyli system ma "za duzo" ramu i klops.

 

To jest potwierdzony błąd i można o nim przeczytać na forum creativa, wiec jeszcze raz: chodzi o 4GB ramu w Windows, a że siłą rzeczy x86 "nie widzi" całych 4GB to sterowniki działają jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to czekalem...

 

Asus' Xonar DX sound card review

http://techreport.com/articles.x/14500

 

Asus claims that the Xonar's DirectSound 3D GX's EAX 5.0 emulation produces output comparable to true EAX implementations, so we just had to take it for a spin... I spent a couple of hours playing each game on the X-Fi XtremeMusic and Xonar DX with configured for 5.1-channel analog output with in-game EAX effects enabled. Surprisingly, Battlefield 2 let me invoke the X-Fi audio mode with the Xonar DX... After an afternoon of gaming, I came away quite impressed with DirectSound 3D GX... I couldn't detect any difference between the cards in Battlefield 2, either, even in intense firefights loaded with explosions, gunfire, and frantic cries for a medic.

The card's sound quality is nothing short of exceptional, and more impressively, it was indistinguishable from that of the Xonar D2X in both blind listening tests and in RightMark Audio Analyzer's objective measure of signal quality... and Asus' DirectSound 3D GX does an admirable job of emulating EAX 5.0 effects that have long been restricted to Creative's audio chips. The Xonar DX is more than just a fantastic sound card. It also cements Asus as the most credible—and importantly innovative—alternative to Creative's dominance of the PC audio market. Enthusiasts have been waiting for such an alternative for a long time. In fact, I'd go so far as to suggest the Xonar DX offers the best combination of features, performance, and value of any desktop PC sound card on the market. It's no wonder, then, that we've given it our Editor's Choice award.

Jak dziala DS3D GX?

DS3D GX presents the Xonar as an EAX 5.0-compliant audio card, and then intercepts EAX calls, re-routing them to the Xonar's own audio processing engine. That engine does its best to approximate EAX effects, and it can handle up to 128 concurrent 3D voices with enhanced reverb effects for "most" DirectSound 3D games. Positional audio calculations are still performed on the host system's CPU, but DS3D GX at least brings the Xonar beyond EAX 2.0's 32-voice limitation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej są artykuły wyjaśniające kwestię EAX w Xonar DX :

 

http://www.xbitlabs.com/news/multimedia/di...AX_Support.html

 

http://www.xbitlabs.com/news/multimedia/di...Extensions.html

 

Zresztą na PClab-ie niedługo będzie test Xonara DX to zobaczymy jak to w praktyce wygląda :wink:

 

http://forum.pclab.pl/t350112.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie napisałem:

 

Właśnie o te 4GB ramu i x64 chodzi, przy XP x86(32bity) system nie widzi pełnego 4GB tylko 3.25GB, tak samo jak w Viscie x86, wtedy wszystko działa jak należy, bo przy Viscie x64 to jest to samo co przy XP x64, czyli system ma "za duzo" ramu i klops.

 

To jest potwierdzony błąd i można o nim przeczytać na forum creativa, wiec jeszcze raz: chodzi o 4GB ramu w Windows, a że siłą rzeczy x86 "nie widzi" całych 4GB to sterowniki działają jak należy.

Nie zrozumielismy sie ;) Ja wiem, na czym polega problem :) Chodzilo mi o Xonara, czy na nim nie ma takich baboli przy x64 i 4GB (lub wiecej) RAM.

 

ps. W Viscie x64 i 4GB Audigy dziala lepiej (przynajmniej mialem wszystkie glosniki dzialajace poprawnie, a w grach i tak Alchemy), sa fixowane sterowniki. Jednak ja chce XP x64 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy sie ;) Ja wiem, na czym polega problem :) Chodzilo mi o Xonara, czy na nim nie ma takich baboli przy x64 i 4GB (lub wiecej) RAM.

 

ps. W Viscie x64 i 4GB Audigy dziala lepiej (przynajmniej mialem wszystkie glosniki dzialajace poprawnie, a w grach i tak Alchemy), sa fixowane sterowniki. Jednak ja chce XP x64 :(

Z tego co mi wiadomo xonar działa na wszystkim tak samo dobrze czy to XP x64 czy Vista. Nie wiem jak z Linuxem, ale na forum Asusa szukałem tylko błędów dotyczących Windowsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wiedzieć wszystko wystarczy spojrzeć na jeden pomiar przy 192K 24 bit ;)

 

Ciekawe czemu obcinany jest sygnał o częstotliwości od 20 Khz w górę <_< .

Nie przesadzaj :rolleyes: ,zobacz na pomiary E-MU 1212m PCI z takim samym DAC :wink: .

 

http://www.ixbt.com/proaudio/emu/1212m/E-M...2m%20PCI192.htm

 

 

http://www.ixbt.com/proaudio/emu-1212m-pci-pro.shtml

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj :rolleyes: ,zobacz na pomiary E-MU 1212m PCI z takim samym DAC :wink: .

 

http://www.ixbt.com/proaudio/emu/1212m/E-M...2m%20PCI192.htm

 

 

http://www.ixbt.com/proaudio/emu-1212m-pci-pro.shtml

Teraz tak czytam co w tej tabelce i co widzę ? :

 

20 Hz - 20 kHz filter ON

Da się to wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie - to jest DX przecież :)

 

Miałem na myśli pomiar wykonany przez połączenie dwóch kart , tak też można robić pomiary tj w przypadku gdy w mierzonej karcie lepszy jest DAC od ADC i w takim przypadku nie możemy w pełni precyzyjnie wykonać pomiaru i w takiej sytuacji wychodzą nam nieco zaniżone wyniki pomiarów :wink:, np Xonar D2 ma bardzo dobry DAC & ADC a DX ma bardzo dobry DAC ale nieco słabszy ADC .

 

 

Xonar DX

D-A C CS4398 Front-Out (120dB SNR)

A-D C CS5361 ......... (114dB SNR)

 

 

Xonar D2X

D-A C PCM1796 (123dB SNR)

A-D C CS5381 (120dB SNR)

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moze glupie pytanie ale czy napewno nie można uzyskac tego programu co emuluje do Eax 5.0 na d2 i d2x ?.Hmm bo czytam ten link ktory jest w poscie u gory i niewiem czy dobrze czytam ze Eax 5.0 ma tez byc w d2 i dx2 ?

Edytowane przez Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moze glupie pytanie ale czy napewno nie można uzyskac tego programu co emuluje do Eax 5.0 na d2 i d2x ?.Hmm bo czytam ten link ktory jest w poscie u gory i niewiem czy dobrze czytam ze Eax 5.0 ma tez byc w d2 i dx2 ?

Jest, tylko że realizowany programowo, przez cpu, a nie jak w przypadku creativa sprzętowo. Xonar dx sprzętowo obsługuje tylko do eax 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, tylko że realizowany programowo, przez cpu, a nie jak w przypadku creativa sprzętowo. Xonar dx sprzętowo obsługuje tylko do eax 2.0.

Lepsze to niż nic Asus swietnie zrobił ze dał też stery do d2 i d2x emulujące Eax 5.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie kilku rdzeniowych procesorów czy jest programowo czy "sprzętowo" to jest bez znaczenia, trzeba jakoś wykorzystać te rdzenie. Jedyne co oczekuje od tych kart to że będzie słychać wszystkie dźwięki w grach.

 

Albo jeszcze inaczej: to czy te efekty przetworzy procesor karty dźwiękowej czy CPU to żadna różnica ^^ bo i tak przez te same sterowniki idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W dobie kilku rdzeniowych procesorów czy jest programowo czy "sprzętowo" to jest bez znaczenia, trzeba jakoś wykorzystać te rdzenie. Jedyne co oczekuje od tych kart to że będzie słychać wszystkie dźwięki w grach.

 

Albo jeszcze inaczej: to czy te efekty przetworzy procesor karty dźwiękowej czy CPU to żadna różnica ^^ bo i tak przez te same sterowniki idzie.

Tutaj pojawia sie pewna watpliwosc co do tego "programowego" eaxa wlasnie. Wsrod recek jedna z gier to Bioszok. Tam napisano , ze X-Fi lepiej sobie radzi w tej grze , dzwiek jest bardziej realistyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...