Skocz do zawartości
maczekw

Karta Graficzna Niezintegrowana W Laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się w jakich modelach i u jakich producentów (Dell, HP, ...) karty graficzne nie są zintegrowane ? Jeśli nie są jak w praktyce wygląda kompatybilność innych kart z laptopem ?

Oferta producentów laptopów obejmuje modele z kartami zintegrowanymi jak i "nie zintegrowanymi".

 

 

Pisząc "zintegrowane" miałeś pewnie na myśli karty zintegrowane z chipsetami płyt.

 

W laptopach instaluje się także karty typu GeForce czy Radeony (np Gf 7600 czy Radki x1600).

Takie karty są albo wlutowane w płytę albo umieszczane na osobnych "płytkach".

 

Istnieje także coś takiego jak standard MXM. Takie karty mają określoną wielkość, łącze za pomocą którego są podłączane do reszty kompa itp.

 

W przyszłości będzie można podłączyć karty za pomocą łącza express card.

 

 

Bezproblemowo wymieniać można tylko te dwie ostatnie. Karty MXM stosuje między innym DELL i ALIENWARE.

Jeżeli chodzi o "kompatybilność innych kart z laptopem" to w dużej większości przypadków laptop jest kompatybilny tylko z tą kartą z którą był dostarczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o wymienialne moduly (tak jak w desktopach)- czyli jak piszesz MXM skoro jest taki standard. Czy tylko Dell i Alienware montuje karty graf które można później bezproblemowo wymienić na lepsze ? Weźmy np. laptop della z kartą GF 7900. Sa tez wersje z GF 7950. Czy mam rozumieć ze mogę w przyszłości wymienić sobie bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MXM to taki niestandardowy standard ;)

Wiecej dowiesz sie na www.mxm-upgrade.com

Niestety kolega ma racje <_<

W praktyce jest tak, że karty MXM są bardzo ciężko dostępne i nawet jeżeli masz możliwość wymiany karty to będziesz miał problemy z dostaniem takowej.

Kupując laptopa od razu zakładaj że karty nie wymienisz.

 

PS: Słyszałem że w kadłubkach można wymieniać karty ale tylko na takie jakie są oferowane przez producenta. Niestety nie mam bliższych informacji... <_<

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...