Jump to content
maczekw

Karta Graficzna Niezintegrowana W Laptopach

Recommended Posts

Orientujecie się w jakich modelach i u jakich producentów (Dell, HP, ...) karty graficzne nie są zintegrowane ? Jeśli nie są jak w praktyce wygląda kompatybilność innych kart z laptopem ?

Oferta producentów laptopów obejmuje modele z kartami zintegrowanymi jak i "nie zintegrowanymi".

Pisząc "zintegrowane" miałeś pewnie na myśli karty zintegrowane z chipsetami płyt.

W laptopach instaluje się także karty typu GeForce czy Radeony (np Gf 7600 czy Radki x1600).

Takie karty są albo wlutowane w płytę albo umieszczane na osobnych "płytkach".

Istnieje także coś takiego jak standard MXM. Takie karty mają określoną wielkość, łącze za pomocą którego są podłączane do reszty kompa itp.

W przyszłości będzie można podłączyć karty za pomocą łącza express card.

Bezproblemowo wymieniać można tylko te dwie ostatnie. Karty MXM stosuje między innym DELL i ALIENWARE.

Jeżeli chodzi o "kompatybilność innych kart z laptopem" to w dużej większości przypadków laptop jest kompatybilny tylko z tą kartą z którą był dostarczony.

chodzi mi o wymienialne moduly (tak jak w desktopach)- czyli jak piszesz MXM skoro jest taki standard. Czy tylko Dell i Alienware montuje karty graf które można później bezproblemowo wymienić na lepsze ? Weźmy np. laptop della z kartą GF 7900. Sa tez wersje z GF 7950. Czy mam rozumieć ze mogę w przyszłości wymienić sobie bez problemu ?

MXM to taki niestandardowy standard ;)

Wiecej dowiesz sie na www.mxm-upgrade.com

Niestety kolega ma racje <_<

W praktyce jest tak, że karty MXM są bardzo ciężko dostępne i nawet jeżeli masz możliwość wymiany karty to będziesz miał problemy z dostaniem takowej.

Kupując laptopa od razu zakładaj że karty nie wymienisz.

PS: Słyszałem że w kadłubkach można wymieniać karty ale tylko na takie jakie są oferowane przez producenta. Niestety nie mam bliższych informacji... <_<

Pozdrawiam