Skocz do zawartości
zulik_

Laptop Dla Studenta Geodezji;) Ok 3500zł..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poprosiła mnie dziś znajoma która teraz pracuej w Anglii o pomoc w wyborze laptopa na studia. Nie wiem dokładnie jak wyglada studiowanie geodezji i czy potrzebne są programy do projetkowanie (AutoCad?), chociaż wydaje mi się że tak.. Bo pod tym kątem ma to być zakup. Dała mi dwa modele do sprawdzenia..

1.TOSHIBA Equium A200-1AC

2.ADVENT 7203(?)

Nie podoba mi się zintegrowana grafika bo jeśli laptopy miały by współpracować z tym AutoCad'em to mogły by być niewystarczające.

Ale że sam się na tym słabo znam więc proszę o pomoc. Cena orientacyjnie 3.5k oczywiście mogą być oferty zarówno z PL jak i z ENG. Z góry dziękuję

 

edit..

Popatrzyłem coś na Skąpcu dziś i tak na szybko wybrałem troche do tych 3.5k. Możecie wypowiedzieć się coś na ich temat, ew. inne propozycje w tej cenie. Kadłubki nie wchodzą w grę..

DELL Inspiron 6400

Asus F3JR-AP012

Asus S96S

Acer AS4920G-3A2G16N

Toshiba Satellite A200-10W

Edytowane przez zul22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus S96S to kadłubek, jak nie wiesz co to, to poszukaj na forum. Jeśli o AutCAD'a chodzi to jak najwięcej ramu i dobra grafika, też juz o tym było w topicu "laptop dla ojca architekta"

 

Aha no i ceny w UK, będą na pewno niższe, więc za 3,5k będize mogła kupić lepszy sprzęt który w PL kosztuje ok 4k 4,5k niech poda dokładnie co jej jest potrzebne, jakie ma preferencje 15,4" 17" a może mobilność czyli 14,1", czy zależy jej na długiej pracy na baterii czy będzie z zasilacza głównie korzystać.

 

 

Więc ja tak strzelam że jakieś kadłubki ten S96S lub Comlap Fl90 Hel80/90 ( kadłubki to lapki bez znaczków marek, które pakując na obudowę znaczek Asus/dell czy inny podwyższają cenę, jedni są za kadłubkami, inni przeciw. Poczytaj i sam podejmij decyzję )

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadłubki nie wchodzą w grę..

:wink:

 

Bardziej przekonany jestem jednak do jakichś "zwyczajnych" tzn. firmowych laptopów, bo nie chcę żeby miała potem jakieś problemy z gwarancją w razie jakichś awarii.. A tego Asusa podałem przez przypadek, bo nie wiedziałem że to też kadłubek(bo o Compalach itp wiem). Co do preferencji, lepszy był by monitor 17" ale zdaję sobie sprawę że w tej cenie może być ciężko. 14,1" zdecydowanie nie.. Laptop będzie raczej stacjonarny, więc bateria nie będzie tu najważniejsza. Oczywiście jakaś przyzwoita nie zintegrowana karta graficzna.. I to wydaję mi się tyle. Dlatego prosił bym jednak o propozycje niekadłubków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje na temat cen w Europie się zaczęły widzę :wink: Poczytałem trochę i znalazłem informację że AutoCad nie potrzebuje jakiejś super grafiki(ale nie zintegrowanej), ale przedewszystkim conajmniej 2GB ramu i monitor najlepiej 17". Czyli trochę preferencje się zmieniają..

 

Na skącpu znalazłem tylko Acera 9414ZWSMi dokładnie spełniającego te kryteria.

Dlatego proszę o jakieś sugestie, może jednak trzeba zrezygnować z 17" kosztem reszty zestawu

Edytowane przez zul22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje na temat cen w Europie się zaczęły widzę :wink: Poczytałem trochę i znalazłem informację że AutoCad nie potrzebuje jakiejś super grafiki(ale nie zintegrowanej), ale przedewszystkim conajmniej 2GB ramu i monitor najlepiej 17". Czyli trochę preferencje się zmieniają..

 

Na skącpu znalazłem tylko Acera 9414ZWSMi dokładnie spełniającego te kryteria.

Dlatego proszę o jakieś sugestie, może jednak trzeba zrezygnować z 17" kosztem reszty zestawu

 

 

Błagam nie kupuj acera .... poszukaj tematu o nich ... ostatnio koles jeden kupił i po jakimś czasie poprostu sasiadł włączył komp ni w tą ni w drugą już sie nie uruchomił..

 

Na dodatek kupił go w MACRO ... porażka

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce acera kupować, mowie tylko że ten model spełnia wszystkie podane kryteria. W którymś z innych tematów ktoś dawał linka do aukcji z HP Pavilion DV8000 w dobrej cenie który był by wyśmienity. Ale.. Że mojej znajomej nie ma w kraju to raczej na tą aukcję się nie załapie. Pytanie mam jeszcze jak to jest z laptopami Aristo? Marka kojarzy mi się bardziej ze sprzętem AGD niż z komputerami, ale ceny mają dość dobre. To jakieś kadłubki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce acera kupować, mowie tylko że ten model spełnia wszystkie podane kryteria. W którymś z innych tematów ktoś dawał linka do aukcji z HP Pavilion DV8000 w dobrej cenie który był by wyśmienity. Ale.. Że mojej znajomej nie ma w kraju to raczej na tą aukcję się nie załapie. Pytanie mam jeszcze jak to jest z laptopami Aristo? Marka kojarzy mi się bardziej ze sprzętem AGD niż z komputerami, ale ceny mają dość dobre. To jakieś kadłubki?

dygresja - aristo nie bierz, bo sie sypie strasznie

 

co do tematu:

nie znam programu studiow w angli, ale jesli by studiowala w polsce az do pracy magisterskiej potrzebowala by jedynie laptoopa jako maszyne do pisania, do obliczen w excelu, oraz do kreslenia w autocadzie

co do autocada - w przypadku zastosowan gedezyjnych (2D) to absolunie nie ma co sie przejmowac - wystarczy spokojnie 1giga ramu, jakikolwiek procesor, karta graficzna moze byc zintegrowana

za granica, w polsce tez, maja pracownie komputerowe wyposazone w bardzo kosztowne oprogramowanie gedezyjne, gdyby jednak pracowala w domu i sciagnela sobie te programy z neta, to: (taka koniecznosc pojawia sie w polsce dopiero przy pracy magisterskiej, wczesniej wszystko zalatwia sie na uczelni)

oprogramowanie (go systemów GIS oraz teledetekcji) wymaga karty graficznej z samodzilna pamiecia (moze byc najprostrzy GeForceGo, cokolwiek co ma wlasna pamiec) - sam testowalem ArcGIS i ErdasImagine na dwoch laptopach fujitsu siemens, takie same proce i pamiec ram, ale jeden mial samodzilan karte (ati), grugi zintegrowanego intela - różnica jest ogromna

co do ramu - 1 Giga powinien wystarczyc, gdyby wystarczylo ci kasy to moze byc 2giga,

procesor - sprawa drugorzedna, kazdy intel core duo, nawet moze byc pojedyncze centrino, lepiej wiecej ramu i konicznie karte samodzilna

system operacyjny - NIE VISTA!! wszyskie programy sa kompatybilne z windowsem XP, z Vista maja olbrzymie problemy!!!! oczywiscie linux odpada (jest na rynku jeden profesjonalny program gedezyjny na linuxa - Grass - nie znam nikogo w poslce kto by go uzywal)

 

ile cali? - ile tylko chcesz/wystarczy kasy

co do marki sie nie wypowiadam, ale wiadomo ze lepiej markowy

 

dla geodety pracujacego w terenie przydalby sie port COM (czy jak on sie nazywa RS2cos tam), ale studentce bedzie raczej zbedny, sluzy on do komunikacji w 80%sprzetow terenowych (jedynie niektore, najnowsze i to nie wszystkie gps-y tachimetry i teodolity maja usb)

 

podsumowujac - pewnie bedzie potrzebowala kolezanka przede wszystkim maszyny do pisania, ale jesli bedzie w domu wiele robic, to trzy sprawy - samodzielna karta graficzna konieczna, plus przynajmniej 1GB ramu, plus windows XP.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W Poniedzielek jade z kumplem na miacho zeby zakupic Laptopa. On tez jest studentem Geodezji tylko ma bardzoej ograniczony portfel.

Potrzebuje lapa do 2500zl. Wazne zeby byl dobrej firmy i mial dobra grafike. Co proponujecie?? Ja mam nx7300, coreduo 1,83Ghz z GMA 950. czy taki mu wystarczy na tych studiach??

 

W miare mozliwosci prosze o linki

z góry dziekuje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...