Skocz do zawartości
hill70

Ocz "spd-z" Narzędzie Dla Pamięci Ocz

Rekomendowane odpowiedzi

a najlepsze jest to, iż "gmerając" w ustawieniach za pomocą "SPD-Z" NIE TRACI się gwarancji na RAM-y wg. słów członków teamu OCZ oto ich odpowiedź na pytanie po co ktoś miałby wogóle reprogramować SPD:

 

"Thanks for your comments. First let me identify myself as an employee here at OCZ.

 

You are absolutely correct, the SPD tool is best used to further tweak parts, and is designed for enthusiasts. This may not be a tool for the casual user, but enthusiasts are always looking to get the most out of their products and we wanted to give more options and control to those interested in continually pushing the performance benchmarks. The ability to change or update the SPD based on your unique requirements is simply an added value.

 

The SPD-Z tool allows customers the ability to both tweak performance, and possibly even improve stability. If improvements are made to the SPD, or a particular platform changes or evolves, now there is an ability on the customer s side to address the change. For those seeking more management over their products the SPD-Z allows them to go ahead and update what was normally not accessible, without fear of voiding their warranty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem

ale chyba to nie dziala

bo zrobila mi backupy majace 1kb ..

spd ma chyba wiecej ..

 

pozatym jak chce sflashowac to nic sie nie dzieje .. wiec lipa ..

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zrobila mi backupy majace 1kb ..

spd ma chyba wiecej ..

SPD jest tablicą o wymiarach 16x16, w każdej komórce tablicy znajduje się jeden bajt, ma zatem 256bajtów co możesz napewno zobaczyć we właściwościach samego pliku. system zaokrągla do 1KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednio dostosowany do OCZ ??

No przecież wspac chciał narzędzie do zabawy z memkami innymi niż OCZ?

 

to widac cos przespalem

 

p.s. pozdro dla redakcji

Na to wygląda :P. Dzięki - również pozdrawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę SPD Tool od Wizzarda. Bardzo sprawdzony, przejrzysty i uniwersalny program :)

 

BTW

 

z producentów to Team Group pozwala na modyfikowanie SPD (oficjalne stanowisko), OCZ zawsze "zabraniał" (strata gwarancji), inni się nie wypowiadali zbytnio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę SPD Tool od Wizzarda. Bardzo sprawdzony, przejrzysty i uniwersalny program :)

Ale Thaiphoon też jest "bardzo sprawdzony" itd. SPD Toolem jakoś nie miałem okazji się bawić, ale nie wierze żeby udostępniał dużo nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę do bardziej obeznanego w temacie i chciałem prosić o zmodyfikowanie SPD dla pamięci Buffalo Firastix 512M PC2-6400 CL5

Chodzi mi o to, żeby miały zapisane zamiast 400Mhz 800Mhz na timingach z 667Mhz. Potem timingi odpowiednio dla 667 takie jak standardowe 533 i 533 takie jak 400.

Dołączona grafika

 

Dołączam SPD zapisane przy pomocy SPDTool_062 i thphn50

http://www.uploader.pl/?d=31D465771

 

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez delekta87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...