Skocz do zawartości
kandi

Kto wyciaga 200fsb przy stand. chlodzeniu mostka NB (8RDA+)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Czy jest ktos na tym forum kto ma zasilacz 300 W sredniej klasy i fsb smiga mu na 200 fsb ??????????????

 

Pytam poniewaz ja mam zasilke 350 W i za chiny nie moge wyciagnac nawet 192 Fsb (tzn w 3Dmarku obraz skacze i sa zwisy :evil: ) wczesniej zadbalem o dobre chlodzenie mostkow SB i NB i dalej to samo ,co moze byc tego przyczyna ????????????

Probowalem juz z timingami itd...Czy to mozliwe ze mam za slaby zasilacz

??????? Czy jednak jest ktos taki komu chodzi fsb 200 przy 300 W zasilaczu ????????Czy jedzie ktos na 200 FSB przy standardowym chlodzeniu NB ??????????Proca testowalem oczywiscie na nizszym mnozniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz napiecie na linii 5V ??

4,892v , moja zasilka to Coba (pewnie malo znana w polsce) ale u brata dzieje sie to samo on ma tez 350 W zasilacz, moze dostalismy jakis szmelc a nie plyty :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam codegena 300W i smiga na 200 mhz, co prawda jest to chyba gorna granica mozliwosci mojej plyty, ale faktem jest ze od dwoch dni non stop pracuje na 200 fsb i nie ma problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam codegena 300W i smiga na 200 mhz, co prawda jest to chyba gorna granica mozliwosci mojej plyty, ale faktem jest ze od dwoch dni non stop pracuje na 200 fsb i nie ma problemow.

Cholera tego sie obawialem , a czym chlodzisz SB i NB ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB Blokiem z cpc a SB radiatorem z NB. Dziwie sie, bo jak dotkne bloku wodnego to przy spodzie jest on tylko lekko cieply, a jak mialem radiator to byl piekielnie goracy. Ale moze ma na to wplyw to ze na blok dmucha wiatrak od spodniej strony grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB Blokiem z cpc a SB radiatorem z NB. Dziwie sie, bo jak dotkne bloku wodnego to przy spodzie jest on tylko lekko cieply, a jak mialem radiator to byl piekielnie goracy. Ale moze ma na to wplyw to ze na blok dmucha wiatrak od spodniej strony grafy.

cholera a ja zostawilem na NB firmowy radiator , jedynie posmarowalem pasta ,moze nie daje rady :? no wlasnie to teraz bym musial temat zmienic na "kto wyciaga 200fsb przy radiatorze standardowym" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dostalem Chiefteca 360W Dual-Fan to mialem jakis badziewny (3-letni!) zasilacz 230W i proc chodzil na FSB=200 ale stabilny byl tylko na mnozniku 9 (testowane 3DMarkiem 2k1SE przez 2 godziny).

Po tym jak zalozylem nowa zasilke spoko chodzi na 200x10,5 ale aktualnie mam ustawione 200x10.

 

Oryginalny radiator z NB dalem na SB, a na NB "zlotego" Zalmana...

Aha >>> radiatorki przesmarowane ASIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zasiłkę 300W Codegena i wszystko śmigało aż miło na 200Fsb

Teraz kupiłem zasiłkę Foxconn/Deer ATX 400W i procek śmiga na 209.

Na więcej płyta i pamiątki nie pozwalają.Chociaż gdy dałem na 11X215

Na pamięci napięcie 2.9 chodziło ale czasami zdarzały się dziwne zwisy.

Teraz chodzi mi procek na 11.5X209 napięcie 1,95 pamięci 2.7 i jest

super :D

Napięcie 5V to u mnie w tej chwili 4.8

 

Amd Athlon Xp 1700+ @ 3000+ (11.5X209) (JIUHB302) 1.95V WC,EPOX 8K3A+ WC , GF4TI 4600 (350,700) WC ,512 DDR KINGSTON 333 (2.7) SB AUDIGY,CDRW LITEON 48X12X48 ,DVD 16X48 LG. Seagate V Barracuda 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nawet nie wiecie jakbym chcial zeby moja mobo chodzila na 200FSB

:cry: jestem w kaczej [gluteus maximus] , ale jutro jeszcze raz sie pobawie :wink: Dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladalem kumplowi kumpla wczoraj ,jego 8RDA ciagnie 200mhz stabilnie FSB synchroncznie ,zasilka 350W megabajta, moj 300W feel`a lepiej trzyma napiecia ale fsb max stabilne 192, wniosek prosty ,poprostu jak i z prockami zdarzaja sie lepsze i gorsze egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Skladalem kumplowi kumpla wczoraj ,jego 8RDA ciagnie 200mhz stabilnie FSB synchroncznie ,zasilka 350W megabajta, moj 300W feel`a lepiej trzyma napiecia ale fsb max stabilne 192, wniosek prosty ,poprostu jak i z prockami zdarzaja sie lepsze i gorsze egzemplarze.

Acha czyli masz to samo co ja ,cholera czemu musialo to spotkac akurat nas :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stabilnie 225, ale asynchro :/.

BTW ostatniio pobiłem mój rekord FSB, odpaliłem na 238 :D.

Modyfikowałeś VDD :?: bo raczej nie wierze że na 1.6V ci poszła na 225 :?:

No to możesz zacząć wierzyć :]. Na standartowym chłodzeniu without any modifications, mam full stabilnie 225MHz asynchronicznie. :D

Moge zapodac srkina tylko kto wrzuci na jakiś serwer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz zacząć wierzyć :]. Na standartowym chłodzeniu without any modifications, mam full stabilnie 225MHz asynchronicznie. :D

Eeee, asynchronicznie dużo się traci - myślałem że synchro, tak to nie ma sensu - za duże opóźnienia w transmisji CPU-RAM :| - są ludzie którym biega ta płyta synchro na 240-250 ale przy zasilaniu VDD do 2.5V :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz zacząć wierzyć :]. Na standartowym chłodzeniu without any modifications, mam full stabilnie 225MHz asynchronicznie. :D

 

Eeee, asynchronicznie dużo się traci - myślałem że synchro, tak to nie ma sensu - za duże opóźnienia w transmisji CPU-RAM :| - są ludzie którym biega ta płyta synchro na 240-250 ale przy zasilaniu VDD do 2.5V

 

Pytanie tylko czy sie oplaca dla tych kilkudziesieciu/kilkuset MHz'ow... Gwarancja na plyte 2 lata, a jak zrobisz moda to od razu ja tracisz. A jak ci mod nie wyjdzie, to juz w ogole do bani...

Moze nastepne Epoxy beda mialy juz w biosie zmiane tego napiecia - wtedy to zupelnie inna bajka (jakas plyta na nForce2 ma taka opcje w biosie, ale nie pamietam jaka...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu odrazu tracic gwarancje

da sie to przyczepic tak ze nie bedzie widac sladow

Widzialem takiego moda, ale "bezinwazyjny" to on nie byl... :?

 

Podaj linka, jesli znasz takowego/takowe, albo opisz sposob, ktory da sie pozniej bez sladu usunac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nastepne Epoxy beda mialy juz w biosie zmiane tego napiecia - wtedy to zupelnie inna bajka (jakas plyta na nForce2 ma taka opcje w biosie, ale nie pamietam jaka...)

ABIT ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nastepne Epoxy beda mialy juz w biosie zmiane tego napiecia - wtedy to zupelnie inna bajka (jakas plyta na nForce2 ma taka opcje w biosie, ale nie pamietam jaka...)

ABIT ma :D

Ale Abit nie ma dziurek wokol socketa, co wedlug mnie dyskwalifikuje go - pozadnej zapinki na blok wodny nie zalozysz :?

 

Wole dziurki niz wieksze napiecie (bez skojazen :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...