Skocz do zawartości
DiJo

Linuksowy Klaster

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Chciałem zrobić z dwóch komputerów klaster. Jakiej dystrybucji jest najlepiej do tego użyć? W necie znalazłem paralelknoppix, clusterKnoppix i troche materiałów o budowaniu klastrów, ale nie za bardzo sie na tym znam. Ktoś z was budował coś takiego? Da się zrobić tak, aby system widział te 2 komputery jako 2 procesory (w przyszłości może więcej) i uruchamiał na nich normalne programy?

 

-- edit --

 

ok, już znalazłem clusterix :] troche głupio, bo po Polsku jest to nazwa jakiegoś konkretnego klastra na uczelniach, a po Angielsku nazwa dystrybucji :| ide testować na vmware

btw. jakby kogoś interesowało, to znalazłem, że to co ja chciałem (2 kompy jako 2 procesory) to sie nazywa single system image (SSI) :)

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj uzyc AIX, ale nie wiem czy jest dostepny za darmo. To taka wolna mysl, wiec musisz ja poddac weryfikacji.

 

Moze sprobuj uzyc AIX, ale nie wiem czy jest dostepny za darmo. To taka wolna mysl, wiec musisz ja poddac weryfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba płatne rozwiązanie :]

 

z problemem obliczeń poradze sobie chyba troche inaczej ;) Potrzebowałem to do yafraya przez sieć (ewentualnie renderer blendera). Znalazłem opcje, która pozwala wyrenderować tylko fragment obrazka, podawaną jako parametr programu yafray. Teraz pozostaje tylko napisać skrypt/programik klient-serwer, który zainstaluje na kilku kompach i na nich będe odpalać renderek :D później tylko posklejać gotowe fragmeny et voila! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...