Skocz do zawartości
forest kila zbila

Niezawodność Laptopów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zakładam ten temat będąc zawiedzonym jakością dzisiejszych laptopów. Po sparzeniu się jakością produktów kilku czołowych producentów zaczynam się zastanawiać czy aby nie jest tak że albo ibm albo chińska lipa ;)

 

Mam nadzieję że w wątku znajdzie się parę opinii od osób mogących obserwować większe partie lapów a nie pojedyncze sztuki i może uda nam się dojść do jakichś konkluzji - która china lepsza ;]

 

rozwijając wątek lapów na których się zawiodłem

 

lenovo n100 - odpadające przyciski od klawiatury. problemy z baterią. średniej jakości plastiki. 2sztuki

hp nx7300 - padające matryce i dyski. z 7 sztuk raptem dwa w ciągu niecałego roku nie były jeszcze na gwarancji

toshiba - ponoć pracują nad jakością ale mam pod ręką 2-3letnią satelitkę która nadaje się do złomowania. poprzecierane plastiki, padnięte zawiasy matrycy, głośniki. miała już wymieniany dysk ;)

 

więc jeśli nie lenovo i hp to co nam zostaje ? ibm jest okrutnie drogi więc - może f-siemens ? asus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tylko kupiłbym HP z serii NC i Lenovo ThinkPad.

Wiadomo, że są drogie, lecz wolę używkę ww. lapka niż nówkę jakiegoś innego średniego notka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz trzecia z rzedu toshibe (5 lat, 3 lata i 1 rok) i nic sie nie dzialo, jedynie sa brudne bo czyscic mi sie nie chce, uwazam ze wszystko kwestia szczescia

jedynie co to czesto widzialem sypiace sie acery i kiepskiej jakosci FS, a co do lenovo to czesto slyszalem zle opinie, imb byl dobry ale lenovo zeszlo na psy

nawet slyszalem krytyczne uwagi co do asusa ale widzialem sporo tych maszynek i bez zarzutu

 

generalnie w dzisiejszych czasach produkty maja sie rozsypac po gwarancji by klient kupil nowy

a po drugie kwestia dbania o sprzet

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porządny sprząt to szuaj wsród Thinkpadów serii T tam do jakości sie nie można przyczepić, nawet w porównaniu do w3j który jest bardzo dobrze wykonany róźnica jest ogromna. Tego lapka naprawde ciężko wykończyć. Niestety za jakośc trzeba płacić i jak szukasz nowoczesnego i doskonale wykonanego lapka za małe pieniądze to takiego nie ma. Za jakość trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym asusy najczęściej mają dość średniej jakości plastik na obudowie. Np w moim A2500L po 2 latach już popękały gniazda śrub skręcających pokrywę ze o wycieraniu samej obudowy do czarnego pod ręką, na rogach i pod zamkiem (a cały jest srebrny i wygląda to obrzydliwie) nie wspomnę. Natomiast poza tym ok - ma już 4 latka i działa w dodatku niemal 24h/dobę.

W sumie z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, iż faktycznie IBM wydaje sie najtrwalszy szczególnie modele z metalowa obudową.

Dobre wrażenie robią też Toshiby z serii P choć mogłyby mieć lepsze matryce i dyski szybsze niż 4200.

W każdym razie generalnie zasada jest taka, że niezależnie od firmy im tańszy model tym słabszy plastik.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z IBMami to też nie jest tak różowo.

 

Seria T43 (p) - świetna

 

Seria T60 (p) - oj bywa różnie, mi lapka wymieniali. Generalnie jestem zadowolony

 

Seria T61 (p) - trochę mała próba, ale znajomi marudzą, że to już nie to samo ( przesiedli się z T60 i T43 )

 

Generalnie nieźle spisuje się seria R ( np R40 ), niestety to duże laptopy jak na obecne czasy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem Asusa teraz Toshibę. Nie mam żadnych zastrzeżeń i mogę je śmiało polecić. Zetknąłem się też z kilkoma FS i nie było z nimi problemu. Dla mnie obecnie numerem 1 jest Toshiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PACKARD BELL tez nie jest zły a ma dobrej jakosci martyce.

Zle kojarzy mi sie Acer.

o LG narazie sie nie wypowiadam ( choc mial upadek z 1.5 m na " płask " i zyje :o )

 

IBM to IBM ( byle nie lenovo... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Fujitsu Siemens jest lepszy niż ich laptopy :ploom: . Po naprawie podświetlenia ekranu moja maszyna do pisania przestała się wieszać .

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku może wyjaśnię - nie szukam laptopa dla mnie - często pilotuję zakupy w firmach i w pewnym momencie się już pogubiłem. Jakość spada i ciężko znaleźć coś niezawodnego.

 

co do toshiby - historia jak u mercedesa. kiedyś robili coś dobrze potem przycieli koszta,, teraz o ile pamiętam przyznali się (jak i merc) do problemów z jakością i jakiś czas mówią że idą w górę.. chyba nawet wprowadzili jakieś modele ze specjalną gwarancją (jak sie popsuje oddamy ci hajs ;)) po tym jak się napatrzyłem na starsze toshiby od jakiegoś czasu nawet ich nie uwzględniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria T61 (p) - trochę mała próba, ale znajomi marudzą, że to już nie to samo ( przesiedli się z T60 i T43 )

Narzekają na T61?

Myślałem, że jest jezcze lepsza od T60 a tu lipa?

 

A tak w ogóle jeżeli miałbym brać teraz coś głównie ze względu na niezniszczalność, to byłby to IBM T42/43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety T61 nie dorównuje T60 tak samo jak T60 nie dorównuje T43.

 

Jak napisałem ja jestem zadowolony z mojego T60p. Pakuję go do plecaka, i jak nie pada, na rowerku 10 km do pracy i 10 z powrotem. Chodzi naście godzin dziennie. Lekko ze mną nie ma. Za to pochwała dla serwisu. Telefon i max 2 dni później przyjeżdżają do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekają na T61?

Myślałem, że jest jezcze lepsza od T60 a tu lipa?

 

A tak w ogóle jeżeli miałbym brać teraz coś głównie ze względu na niezniszczalność, to byłby to IBM T42/43.

Malkotenci, czy moze logo Lenovo uwiera ? ;P

 

Nie ma lapow idealnych a chinskie sa wszystkie dzisiaj. Poza tym na zdrowy rozum jak mozna wymagac nienagannej jakosci laptopa Lenovo N100 za 2000 PLN, skoro seria T, X, R jest kilka razy drozsza ??! To samo odnosi sie do innych firm. Produkt reprezentuje tyle ile kosztuje, chociaz z tego co obserwuje w drozszych modelach sa takze wpadki - nowe Delle na Intelu generuja dzwiek wysokiej czestotliwosci. To samo zjawisko bylo na platformie Centrino z "Dothanem" - ot Intel znowu daje [gluteus maximus] z prockami i stanem C4 :P

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkotenci, czy moze logo Lenovo uwiera ? ;P

 

Nie ma lapow idealnych a chinskie sa wszystkie dzisiaj. Poza tym na zdrowy rozum jak mozna wymagac nienagannej jakosci laptopa Lenovo N100 za 2000 PLN, skoro seria T, X, R jest kilka razy drozsza ??! To samo odnosi sie do innych firm. Produkt reprezentuje tyle ile kosztuje, chociaz z tego co obserwuje w drozszych modelach sa takze wpadki - nowe Delle na Intelu generuja dzwiek wysokiej czestotliwosci. To samo zjawisko bylo na platformie Centrino z "Dothanem" - ot Intel znowu daje [gluteus maximus] z prockami i stanem C4 :P

Zgadzam się z Tobą!

 

Dostajesz to za co płacisz. A ja tam na Lenovo N100 nie narzekam, ani przyciski ani na baterię nie narzekam. A powiedział bym że bateria jak na sprzęt z tej klasy trzyma dość sensownie (2,5-3h na max matrycy , włączonej muzyce, ściaganiu i necie)

 

Za 1000zł Maybacha się nie kupi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

na Thinkpadzie sie nie przejedziesz - nie ma takiej opcji.

Wazne jest jednak to zeby byc pierwszym wlascicielem jak sie chce oceniac sprzet.

Ocenianie laptopa ktorego sie ma z 2,3 reki jest bez sensu, bo mogl byc naprawde zle traktowany.

 

Dziwie sie tej awaryjnosci HP nx7300, to sa calkiem solidne laptopy.

 

Ale prawda jest taka ze tylko Thinkpad oferuje wzorcowe wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...