Skocz do zawartości
komputerfan

Pomocy Spalony Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu mówię że pierwszy raz składałem komputer :(. I niestety ze złym skutkie. Otóż po podłączeniu wszystkiefo włączyłem komputer po czym tylko zobaczyłem czerny ekran i wydobywający się dym z procesora. I teraz pytanie jak mogę sprawdzić czy innego się też nie spaliło i czy mogę liczyć na gwrancję?

Procesor to E4400

Płyta gigabyte 945-ds3

zasilacz delta 400mb

Edytowane przez komputerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś sie rzadko zdarza.

1. jeśli przyczyną był procesor to powinni uznać gwarancje na procek z tym że jeżeli spaliła sie również płyta to niekoniecznie uznają gwarancje na płyte.

2. jeśli przyczyną była płyta to mogą uznać na nią gwarancje, ale na procek niekoniecznie.

 

oddaj procek na gware, jeśli nie widać na nim że jest przydymiony to powiedz po prostu że wsadziłeś go w płyte i nie działa. Z płytą zrób podobnie, idź do sklepu i powiedz że nie działa, nie wspominaj przy tym że poszedł dym, po prostu czarny ekran, nie działa i tyle.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor sprawdzilem z przodu iz tylu i niewidzac zadnej czarnej plamy czy cos, a dym poszedl :/, ale nie wiem jak sprawdzic czy plyta tez padla bo kupowalem na allegro

wiatraczek nie rusza w ogloe od procesora, reszta karta graficzna tzn jej wiatraczek startuje, dysk tez slychac ze startuje , plyta nie wydaje dzwiekow ale moze zle podlaczylem glosnik?

Edytowane przez komputerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej Ci przyjma na gware ponieważ:

 

 

1.) Procek ma zabezpiecznie termiczne, wiec nawet bez wiatraka nie powinien isc dym

2.) Plyte rowniez wezma na gware bo nawet jak cos zwarles przy sockecie to oni to naprawia..

 

ale.. bez wspominania ze dym miales ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić to musisz jakiegoś innego proca wstawić, jakąś celerine na straty masz?

 

1.) Procek ma zabezpiecznie termiczne, wiec nawet bez wiatraka nie powinien isc dym

no dobra ale jak płyta spaliła procka to przyjąć mogą, lecz nie wiadomo czy gwarancja zostanie uznana ponieważ wada powstała z przyczyny użytkownika.

 

2.) Plyte rowniez wezma na gware bo nawet jak cos zwarles przy sockecie to oni to naprawia..

też niekoniecznie. np. zwarłeś coś przy sokecie, ewidentnie twoja wina wiec dlaczego ktoś to ma naprawiać za darmo???

 

@komputerfan, najlepiej w serwisie palić głupa :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w ty ze nie mam innego proca zeby sprawdzic, nie da sie inaczej sprawdzic? przed instalacja procesora tez mnie zaciekawily takie nie wiem jak to nazwac jasniejsze kolory/plamy na gniezdzie procesora tzn. na powierzni nozek, mogly one spowodowac zwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wez wyciagnij ta plyte i zobacz czy z tylu niezwarlo sie cos z obudowa kompa bedzie widac na lutach

ostatnio mialem obudowe musial ja wymyslec jakis geniusz bo przykladajac plyte do obudowy stykala sie we wszystkich miejscach w ktorych sie ja przykreca

najlepsze ze niemiala nawet jednej tej mosieznej tulejki albo zadnego plastikowego korka,jak poszedlem ja wymiecic w 5 takich kartonach niebylo nic takiego

sprawdz to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by wskazywało na jakieś zwarcie, a nóżki w sokecie są proste?? a co z tymi plamami na nóżkach, spróbuj delikatnie je dotknąć, żeby zobaczyć co to jest.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nóżki są proste, przez te czarne kropki moge stracic gwarancje o ile ja w ogole moge na nia liczyc? Co moglo spowodowac zwarcie? Co do plam to jednak wina swiatla teraz nic niw widac

 

nie wiem co to jest male czarne przy zsilaniu do wiatraczka od procesora ale wyglada dziwnie. ma czarna wybrzuszona plame na gorze ma to jakis zwiazek?

post-148364-1186775321_thumb.jpg

Edytowane przez komputerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogło spowodować:

- źle zamontowany proc (chociaż trudno o zły montaż)

-źle wykonany socet

-wadliwy proc (chociaż one przechodzą pewnie jakąś kątrole w fabryce)

-paproch w socecie (kawałek drucika, kawałek lutu)

-pare jeszcze rzeczy.

 

wydaje mi sie że ta płyta będzie rąbnięta.

 

edit. ok, to chyba jest rodzaj tranzystora ale głowy sobie obciąć nie dam, z tym że czarnej plamy na nich nie ma(porównaj z innymi na płycie), płytka musiał być felerna.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak bo kupiona na allegro :/, teraz co z gwarancja na procek, jechac z samym prockiem(wyslac?) czy brac cala bude?

 

edit: inne wygladaja normalnie tzn. gladka czarna powierzchnia bez zadnych wybrzuszen

Edytowane przez komputerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak radzicie z gwarancja, pewnie płyta i procek do wymiany, tyle ze kupione w rożnych miejscach(allegro i apollo)

To jedz do apollo niech Ci sprawdza dany komponet ktory od nich masz jesli bedzie dzialal to do domku i wysylasz plyte na gware, a jak nie to proca na gware dajesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłeś wszystko razem to trzeba by powiedzieć gościowi że poszło wszystko z dymem i kase ma oddać.

Jak kupiłeś osobno to zobacz czy da sie przeczyścić te czarne plamy np. chusteczką i wodą. Jak nie to trudno. Teraz oddaj proca i powiedz że wymieniałeś sam procesor u siebie, wyciągłeś stary na którym wszystko chodziło ok, wsadziłeś nowy i nie działa, dlatego oddajesz.

 

co do płyty to oddaj na gwarancje, powiedz że podłączyłeś wszystko jak trzeba i płyta spłonęła, tu już niema co ściemniać bo widać że jest spalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nóżki są proste, przez te czarne kropki moge stracic gwarancje o ile ja w ogole moge na nia liczyc? Co moglo spowodowac zwarcie? Co do plam to jednak wina swiatla teraz nic niw widac

 

nie wiem co to jest male czarne przy zsilaniu do wiatraczka od procesora ale wyglada dziwnie. ma czarna wybrzuszona plame na gorze ma to jakis zwiazek?

slabo widać na tym zdjęciu ale wygląda mi to na zjarany mosfet - dawaj płyte ne gwarancję, o ile takową posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabo widać na tym zdjęciu ale wygląda mi to na zjarany mosfet - dawaj płyte ne gwarancję, o ile takową posiadasz?

Nawet uważam, że owy dymek poleciał właśnie z tego spalonego elementu, a procek jest cały. Tak przypuszczam. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale skoro komp sie nie wlacza to co za roznica do jakiego gniazda?

Raczej się włącza, jedynie cpu fan nie startuje:

wiatraczek nie rusza w ogloe od procesora, reszta karta graficzna tzn jej wiatraczek startuje, dysk tez slychac ze startuje , plyta nie wydaje dzwiekow ale moze zle podlaczylem glosnik?

Czyli np. zasilanie do karty dochodzi.

 

Wiadomo, różnie może być, równie dobrze może drugie gniazdo też nie działać, ale sprawdzić można.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś osobno to zobacz czy da sie przeczyścić te czarne plamy np. chusteczką i wodą.

zwykła jednorazówka może być? troche się boje zeby w ogole go nie poniszczyc, takto moze jeszcze go wymienia

Edytowane przez komputerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykła jednorazówka może być? troche się boje zeby w ogole go nie poniszczyc, takto moze jeszcze go wymienia

Tak może być zwykła zwilżona wodą jednorazówka - nie bój się nic nie zniszczysz.

 

Zrób tak jak radzili userzy forum powyżej - proca zanosisz(ew.wysyłasz) do apollo mówiąc ,że nie działa ,a poprzedni na tej płycie (np. jakiś Pentium 4) bez problemu hulał. A płyte na gware - z opisem co się stało ,tu musisz spokojnie z pewnością twierdzić ,że wszystko dobrze podpiąłeś i ustawiłeś (jakby ci próbowali wcisnąć ,że to twoja wina) ,jakby robili większe problemy to zjedz ich(stanowczo ,ale bez krzyku) im ,że przez nich straty poniosłeś (proc).

Jak wszystko zrobisz z głową to będzie dobrze.

 

Ja sam przy moim pierwszym w całości składanym kompem miałem podobny problem ,z tym ,że nie płyta mi proca spaliła tylko on sam był walnięty i jak go odpaliłem to tylko swąd spalenizny poczułem <_< Wszystko jednak poszło gładko - sprzedawca w prolinie był w porządku(pozdrawiam :P) - natychmiastowa wymiana proca na nowy i nawet się zgodził założyć proca i chłodzenie na niego (jako ,że byłem wtedy mocno wystraszony i poprosiłem o to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...