Skocz do zawartości
Jarek_135

Corsair Vx 450 - 550

Rekomendowane odpowiedzi

kolego poczytaj co napisałem w temacie wyżej - dośc już twojego durnego triollowania- piszesz durnoty i jeszcze sie w nich upierasz- nie potrafiłeś nawet zrozumieć prostego arta z pclaba- to sie nazywa wtórny analfabetyzm <_<

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie po modzie, CMPSU-550VXEU + Fander, elegancjo wyjalem wtyczke starego wentylatora, pierwszy raz widzę, żeby była wtyczka a nie lutowany w płytkę,Fander jednak podłączony jest do płyty, potencjometr wystaje tam gdzie wychodzi wiązka kabli,800 obrotów daje w porównaniu tyle ile przed zmianą , no i nareszcie nie słyszę terkotania, cudownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie po modzie, CMPSU-550VXEU + Fander, elegancjo wyjalem wtyczke starego wentylatora, pierwszy raz widzę, żeby była wtyczka a nie lutowany w płytkę,Fander jednak podłączony jest do płyty, potencjometr wystaje tam gdzie wychodzi wiązka kabli,800 obrotów daje w porównaniu tyle ile przed zmianą , no i nareszcie nie słyszę terkotania, cudownie

Czemu nie próbowałeś go podłączyć do zasilacza, żeby wykorzystać regulator? Rozumiem, że gwarancję olałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie próbowałeś go podłączyć do zasilacza, żeby wykorzystać regulator? Rozumiem, że gwarancję olałeś?

 

Gwarancja mi nie straszna, czemu tak podłączyłem?

 

1. spodziewałem się problemów z poprawnym wysterowaniem wentylatora przez zasilacz - Fander i to co wyjąłem to zupełnie inne konstrukcje

 

2. szkoda było Fandera rozszywać (oplot) bo wtyczka w zasilaczu jest 2 pin i to zupełnie inna

 

3. Wygodniej mi jest kontrolować wentylator manualnie poprzez 3 pin podłączone do płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupilem Corsair 450W za 220zl, za takie pieniadze mysle ze calkiem niezla zasilka.

 

Baardzo cicha, mam dysk Samsunga i swierszy nie stwierdzono :)

Napiecia w idle 4.99/12.20 | stress 5.00/12.15 (mierzone miernikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam vx 550W i ogólnie jest bardzo cichy - słychać jedynie lekkie terkotanie wentylatora (łożyska kulkowe?) jak się przyłoży ucho do zasilacza - jak wszystko zamknąłem w obudowie to nic nie słychać

 

ja wziąłem VX550W zamiast tego HX - raz że jest tańszy to gdzieś widziałem w jakichś porównaniach że daje ciupkę lepszy prąd - do tego trochę wieksza moc no i do tego 1 linia 12v co jest zaletą - jest możliwość podłączenia kart w trybie sli bez obawy że się prąd na linii skończy

 

tu masz recenzję vx'a:

 

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=...ory&reid=62

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest gorsze, gadanie bredni, czy napisanie 'nie gadaj bredni' przygranie kozaka i nie wyjasnienie sprawy. To tak Offtopowo minimalnie.

 

 

Co do zasilaczy Corsarza, to kupilem ostatnio do zestawu znajomego VX'a 450 - swietna zasilka jak za takie pieniadze /kupilem jak pinki za 220zł/. Dobrze oplecione kable, wystarczajaco dlugie, zasilacz bardzo cichy. Jedynie kable w srodku moglyby byc troche lepszej jakosci, bo mimo oplotu calosc nie sprawia solidnego wrazenia. No i 'piny' w molexach to zart, tak powyginanych nie widzialem nawet w Codegenach. Suma sumarum polecam za taki pieniazek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam vx 550W i ogólnie jest bardzo cichy - słychać jedynie lekkie terkotanie wentylatora (łożyska kulkowe?) jak się przyłoży ucho do zasilacza - jak wszystko zamknąłem w obudowie to nic nie słychać

 

ja wziąłem VX550W zamiast tego HX - raz że jest tańszy to gdzieś widziałem w jakichś porównaniach że daje ciupkę lepszy prąd - do tego trochę wieksza moc no i do tego 1 linia 12v co jest zaletą - jest możliwość podłączenia kart w trybie sli bez obawy że się prąd na linii skończy

 

tu masz recenzję vx'a:

 

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=135

HX w niczym nie ustępuje VXowi, a pod pewnymi względami jest lepszy:

1) Przy większym obciążeniu ciszej chodzi - układ sterujący wentylem zapodaje te same niskie napięcie do ok 300W, a w VX szybkość wentyla rośnie - z grubsza rzecz biorąc - liniowo.

2) Ma odpinane kable.

3) HX dzięki "zawansowanemu systemowi dystrybucji mocy" pomiędzy liniami 12V (co w praktyce sprowadza się do tego, że mamy do czynienia z jedną linią) wcale nie daje mniejszej mocy z pojedynczej linii (na jakiejś zagranicznej stronie przeprowadzali test).

4) Co do "lepszego prądu" i "większej mocy" - gdzie o tym wyczytałeś???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma taki zestaw:

 

abin an7

athlonxp2600+ barton

radeon9700

 

No i sie uparł na Korsarza VX450W - będzie to banglało :?: Dodam że na jesieni bedzie upgrejdpwał kompa więc wypadało by już kupić jakiś solidny zasilator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań trollować w każdym temacie, zadajesz beznadziejnie głupie pytania.

Sry ale pytania są w dobrych tematach no i chyba forum jest po to aby doradzić jak ktoś ma wątpliwość ale widze że Guru w zasilaczach nie odpowiada na tak "banalne" pytania <_< Dobrze że Ty nie trolujesz takimi nic nie wnoszącymi postami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ oczywiście czytałeś i przede wszsytkim prace Svenda wykorzystałeś w 100%, z ktorej to niestety nie wyciągnąleś żadnych propozycji. Twoje wymagania mam sobie wywróżyć. A i oczywiście napisałeś w tym wątku bo ograniczasz pole wyboru tylko do PSU z tematu?

 

Stać Ciebie na oba, więc z tej dwójki bierz VX550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań trollować w każdym temacie, zadajesz beznadziejnie głupie pytania.

Dlaczego taki ton wypowiedzi? Zaczynasz mnie irytować tym grubiańskim zachowaniem :-| Przypomnieć Ci kto lutował Codegena i pisał że lepiej trzyma napięcia i kogo na forum pojechali za to jak i za inne pomysły (czasem nie badałeś napięć softem i potem głosiłeś swoje herezje? :huh:), za czasów jak pracowałeś w Chipie (a może nadal tam piszesz...). Więc zmień ton wypowiedzi człowieku bo ideałem nie jesteś!

 

Wracając do tematu czy nowa partia Corsairów też śpiewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - czy dzisiejsze VX450 nadal mają problemy z cewkami?? Muszę w miare szybko zdecydować się najakiś zasilacz za ~200zł i jak narazie Corsair najbardziej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, plota sie rozeszła, że wszystkie Corsaire i SS cwierkają. Po prostu zdarza się to we wszystkich produktach. Ja miałem styczność z 3 Corsairami zakupionymi w róznych odstępach czasu i nie ćwierkały. Chodz fakt, że jeden był od CWT, bo to VX550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedę się bawil w polemikę z Tobą. Nie powiedziałem, że wykonanie i i podzespoły SS leżą na poziomie innych producentów.

No i co z tego, że nawet gdzieś by było więcej gluta nawalone. Chodzi tylko o to, żeby nie ćweirkało. Raz trzeba całą, a raz wystarczy troszeczkę i jest miło. Zależy od cewki. A cewki powinny być ogólnie samym klejem tak "zakonserwowane", że nic nie wpada w rezonans, przez co nic nie "cwierka". Glut to tylko pomoc. Poza tym cewka może piszczeć tak słabo, że ledwie ją słychać.

I może to dla Ciebie dziwne, ale w każdej serii znajdzie się czarna owca i zarówno cewki w niej mogę wpadać w rezonans, jak nawet sam sprzęt nie działać.

I może był okres, kiedy się więcej mówiło, zdarzało przypadów, że cewki ćwierkały w produktach SS. Ale podobnie było w Fortronach ( choćby BQ ), a w Chieftec'ach też się zdarzało. Nawet niektóre Topower'y swojego czasu miały takie przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie może trafić się wszędzie (no, może oprócz lepszych modeli CWT i nowych Enermaxów). Zaklejenie cewki to bardzo ważna sprawa, a że Seasonic to sobie olewa / robi "na odwal się", to już inna sprawa.

w Chieftec'ach też się zdarzało.

Ano, zdarzało się. Chieftec GPS to bardzo popularne zasilacze, a jednak b. rzadko można usłyszeć, żeby piszczały.

I może to dla Ciebie dziwne, ale w każdej serii znajdzie się czarna owca i zarówno cewki w niej mogę wpadać w rezonans

Wcale dla mnie nie dziwne. I nie w każdej serii. Chiefteci z serii 14C na prawdę nie mają jak ćwierkać cewkami - zabezpieczone doskonale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...