Skocz do zawartości
Jarek_135

Corsair Vx 450 - 550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko.. jak takie bzyczenie zasilacza wplywa z czasem na jego trwalosc? (pomijajac aspekt wygody i ciszy) Niedawno kupilem HXEU520 no i sobie bzyczy, cichutko i denerwujaco. Przegladajac ten watek zauwazylem, ze nie jest to cos nadzwyczajnego w zasilkach corsair - zastanawiam sie nad wymiana. Jednakze jezeli bzyczenie nie wyplywa na jakosc pracy i trwalosc zasilacza, to moze sobie ja podaruje.

Po jakim czasie pojawiło Ci sie bzyczenie ja swojego HX520 mam od 2 dni i jak narazie cisza absolutna. CO mnie w nim denerwuje to dosyć twarde przewody, dobrze ze nie wszystkie musiałem podłaczać.

 

Ps. Mała prośba do moderatora aby w temacie dodać też informacje ze można tu poruszać tematy związane z wersjami HX, przerzuciłem w pip stron do tyłu i tylko parę postów z info odnośnie wersji HX a jak juz pisać o tych zasilaczach to może nie ograniczać sie tylko do VX i max 550, zreszta Corsair nie ma zbytnio wiele zasilaczy w ofercie.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac temat natrafilem na wzmianke ze nie da sie zrobic tzw. fan swapa w corsair 550VX bo straci sie gwarancje ale patrzac na zasilacz nie widze aby byly na nim jakies plomby,

w jaki inny sposob mozna stracic gwarancje wymieniajac wiatrak badz nawet podlaczajac go tylko pod regulator obrotow, w srodku cos jest zaplombowane :?:

probowal ktos bo ten wiatrak jak sie rozkreci to niezle halasuje :?:

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od niedawna Corsiarę VX 550

cisza, nie grzeje się, a delta 350W zdychała już na mojej konfiguracji

co prawda Everest twierdzi, że na 12V mam 11,5V, ale to na 99% problem z mobo i jej czujnikami, bo miernika nie mam

 

znalazłem 2 wady:

1) oplot zaczyna się za wyjsciem przewodów z zasiłki, a platikowe zabezpieczenie przed przetarciem i tak ma dość ostra krawędź - dla człowieka często mielącego przewodami to wada.

2) wolno pracujący wiatrak nie nadaje się jako 'wysysacz' ciepła z budy, do czego przyzwyczaiła mnie w miare cicha, a jednak mocno ciągnąca powietrze Delta

 

niewątpliwą zaletą jest mnogość wszystkich wtyczek - 6 i 8 pin PCI-E/PEG, 8pin EPS 12V rozłączane na 4pin P4, molexów i satek nie zliczę ;)

myślę, że 550W i tak potężna linia 12V wystarczy do zasilenia nawet GTX280 ;]

 

wybór padł po przeanalizowaniu możliwości różnych bequiet!ów, taganów, antków i cheifteców.

cena niewygórowana, mnogość wtyczek - brakuje mi tylko takich bezpośrednio do wentylatorów, ale to już wina MOBO (tylko jedno dodatkowe wyjście poza CPU) i mozna kupic tania rozgałęziałkę z molexa ;)

 

Ogólnie jestem zadowolony i radośc psuje tylko napis 'made in china' ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolno pracujący wiatrak nie nadaje się jako 'wysysacz' ciepła z budy

Suma sumarum, zasilacz jest od czego innego. Dlatego teraz produkuje się obudowy z miejscami na zasilacze na dole. W pełni popieram takie działania. Po co zasilacz męczyć gorącym powietrzem z nad procesora?

Ogólnie jestem zadowolony i radośc psuje tylko napis 'made in china' ;]

To już mit, że Chińskie = [ciach!]iane. Po prostu jest tam produkowane bo jest taniej, są nadzory i kontrole jakości, czyli nie ma różnicy czy Japonia czy Chiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burning popatrz dobrze z tym wentylatorem, poprzedni model corsaira jaki mialem tez zachwycil mnie cicho dzialajacym wentylatorem, co sie okazalo ze ten czasami nie krecil w ogole lub krecil non stop z taka sama predkoscia bez wzgledu na obciazenie,

wymienilem na nowy i okazuje sie ze teraz pod obciazeniem to juz niezle szumi, fakt ze przy normalanej pracy jest cichutki ale w obciazeniu jest najglosniejszym elementem komputera wiec dlatego chcialbym wymienic w nim wentylator ale nie wiem co i jak w srodku zeby gwarancji nie stracic bo na zewnatrz nie widze zadnych plomb, a jezeli nie bedzie nic widac ze bylo dlubane to i gwarancja bedzie dalej

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omgwtf

po 1 - brawa za nick :]

po 2 - zasiłka jest od czego innego, ale ja jakiś oldschoolowy jestem, nigdy mnie architektura NetBurst nie przekonywała, a do chłodzenia bud kompów na P6 nie używało się nic poza zasiłką właśnie ;) i jakoś tak mi zostało

po 3 - tu nie chodzi o jakość, a o bojkot zalewu 'ryżowego' sprzętu i uzależniania się od nich

 

Peve

wsjo działa, rozkręca sie nieco, ale zestaw mam nie bardzo wymagający (jak widać w podpisie) a chwilowo bez budy 'na pająka' stoi to i mu zima panuje ;P

 

mimo to dzięki za rady, a mam nadzieję, ze moja opinia sie do czegos przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najglosniejszym elementem komputera wiec dlatego chcialbym wymienic w nim wentylator ale nie wiem co i jak w srodku zeby gwarancji nie stracic bo na zewnatrz nie widze zadnych plomb, a jezeli nie bedzie nic widac ze bylo dlubane to i gwarancja bedzie dalej

Na PCLabie poszukaj. Powiem ci tylko tyle, że musisz bardzo ostrożnie przez szmatkę odkręcić 3 śrubki (oprócz tej, na której jest gwara) + śrubki od wentyla. Odkręcając 3 śrubki odchylisz zasilacz na tyle, że będzie możliwa wymiana wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da. Ja natomiast wymyśliłem troszkę inny patent. Koperty otwiera sie na nad parą, prawda? :D Można to samo spróbować z zasilaczem. Nie powinno nic się stać. Jeszcze nie wiadomo nic o wnikliwości serwisantów - taki przekręt mozna bardzo łatwo wyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i chce wyjac calkiem ta szybke ktora przeslania wiatrak bo nie bardzo rozumiem w jakim ona jest tam celu

Ten plastik ma za zadanie wymusić obieg powietrza w zasilaczu.

chce wstawic wentylator thermaltake 1000rpm, sadzicie ze wystarczy

Wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja zauważyłem problem ćwierkania w swoim VX450, dodam tylko, że trzeba się mocno wsłuchać żeby to usłyszeć.

 

I tu moje pytanie czy koniecznie muszę oddawać "ćwierkający" zasilacz na gwarancję?

Bo nie przeszkadza mi to całkowicie i jestem to skłonny zignorować całkowicie, o ile nie jest to coś poważnego i nie zagraża reszcie komputera.

 

Powie mi ktoś?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

ps. Czy te ćwierkanie może przybrać na sile z biegiem czasu?

 

ps2. Czy to możliwe, że zasilacz ćwierka ze starym monitorem 15" CRT a z nowym LCD 22" już nie? Bo Mój LCD poszedł na gwarancję i pożyczyłem od kolegi stary monitor i właśnie wtedy zauważyłem, że zasilacz ćwierka, głównie przy przewijaniu strony www na ekranie monitora.

 

To możliwe, czy po prostu jedne sztuki ćwierkają od nówki inne nie?

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie słychać u was terkotania łożyska kulkowego w standardowych wentylatorach? Ja mam VX-a 450 i byłem rozczarowany jakością Addy. Po miesiącu wymieniłem go na Noiseblockera, ale okazało się, że po dłuższej pracy w poziomie łożysko zaczęło troszkę hałasować. Zmieniłem ponownie wentylator na Scythe S-Flex i trzymam na nim stale 800 obrotów/min. Jest nieporównywalnie ciszej, a pod obciążeniem zasilacz robi sie tylko lekko ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie słychać u was terkotania łożyska kulkowego w standardowych wentylatorach? Ja mam VX-a 450 i byłem rozczarowany jakością Addy. Po miesiącu wymieniłem go na Noiseblockera, ale okazało się, że po dłuższej pracy w poziomie łożysko zaczęło troszkę hałasować. Zmieniłem ponownie wentylator na Scythe S-Flex i trzymam na nim stale 800 obrotów/min. Jest nieporównywalnie ciszej, a pod obciążeniem zasilacz robi sie tylko lekko ciepły.

Ja zasilacz mam juz ponad rok i coraz bardziej wydaje mi sie ze zaczyna halasowac - trzeba chyba bedzie fanswapa zrobic. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...