Skocz do zawartości
Jarek_135

Corsair Vx 450 - 550

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda kasy na te odpinane kable jak dla mnie :D mam miejsce w budzie zeby schowac te nie uzywane a roznice w cenie wole wydac na jakies dodatkowe wentylatory.

 

Dzis popsrawdzalem napiecia pod obciazeniem i przedstawiaja sie nastepujaco:

Dołączona grafika

 

I pytanie brzmi czy jest sens wymieniac ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem corsair support forum i wychodzi na to, że to ćwierkanie pod obciążeniem i podczas pracy dysku (najczesciej z samsungami) to czesty przypadek. Mój corsair poleci na gware, nie ma bata.

I rzeczywiście ten wentyl wcale nie jest taki cichy, tzn. ostatnio jakby zaczął hałasować.

Tylko co wybrać innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie zajrzałem żeby zobaczyć jak w praktyce mają się wychwalane przez SPCR corsarze mysląc o podmianie cichego na cichsze a tu mnie 3cia strona zmiotła i od zakupu odwiodła ;]

 

benito - pamiętasz jeszcze coś takiego jak topower p526 420w ? cichsze te chiefy czy te corsairy ? w ogóle jest sens to podmieniać jak mam wahania (idle/load) max 0,04v ? ;]

 

btw - jak wam benito robi wyklad to słuchajcie i jeszcze podziękujcie ;) mnie zrobił ze 2-3lata temu i wtedy kupiony zasilacz działa 24/7 z wahaniami jw :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie temu poświerkiwaniu (bzyczeniu czy jak to nazwać) mojego corsaira. I zauważyłem ,ze po odpjęciu dysku problem znika. Wchodzę do biosu cisza, podpinam dysk poświerkiwanie.

O co w tym wszystkim chodzi, czy może ktoś pomóc.

 

Bardzo dobrze że napisałeś o tym odpięciu dysku :D ,ale do rzeczy a więc sprawa wygląda u mnie w ten sposób że jak kupiłem ten zasilacz to miałem całego kompa rozłożonego na biurku (czasowo) no i dzisiaj zapakowałem kompa do obudowy no i faktycznie pojawił się w moich uszach lekki ciągły ''gwizd'' ale nie jest to bardzo głośne coś jak przy wyższym ciśnieniu czasem można chwilowo doświadczyć :wink: , w każdym bądź razie jak ktoś ma głośny wentylator na CPU to może tego nie wychwycić .Ciekawe jest że jak miałem kompa na biurku to tego nie było :blink: .

 

A co do wypięcia zasilania dysku to u mnie tak samo ,czyli po wypięciu ten wysokotonowy dźwięk znikł :D , po ponownym podłączeniu dysku dźwięk się pojawił ,ale na moje ucho to ten dźwięk wydobywa się nie z zasilacza tylko bezpośrednio właśnie z wtyczki zasilającej dysk :D lub miejsca bliskiego wtyczki (w środku dysku) ,ale jeszcze dokładniej obsłucham tą sprawę .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest, a seria HXEU korsarzy? Sam zaczynam sie rozgladac za czyms bo moj Topower swiruje :|

polecam lekture forum silentpcreview. 520 ćwierkają , mniej wadliwych jest 620.

 

 

@mpeg-4

Czekam na wyniki.

Ćwierkanie mojego corsaira jest wyraźniejsze niż box na e2180.

Na pewno pochodzi z psu. myślałem , że to sekcja zasilania mobo wiec wyjąłem zasilacz z budy i wątpliwości zniknęły - 100%psu.

Dam go na serwis, jezeli dostane nowy to sprzedam a kupię, no właśnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mpeg-4

Czekam na wyniki.

Zrobiłem tak , wyciągnąłem dysk twardy i podłączyłem w oddaleniu od obudowy , i wygląda na to że mój dysk segate łapie świst w obudowie(nie mylić z drganiami ) a poza obudową głównie szumi , no i okazuje się że jak dysk jest poza obudową to jest wszystko ok :D i to wtedy szum dysku jest głośniejszy niż zasilacz a z zasilacza nie słychać żadnych świstów. Wniosek jest (przynajmniej na razie ) taki że trochę spanikowałem po przeczytaniu poprzednich wypowiedzi :wink: ,ale za to ten świst dysku doprowadza mnie do szału :mur: wcześniej tak nie miał .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wychodzi na to, że oryginał jest lepszy. Już lepiej kupić seasonica, bo tam przynajmniej zasilacz jest projektowany od początku do końca pod dany osprzęt, a nie jest konstrukcją przekładana do innego pudełka. W dodatku malowanie radiatorów lakierem na czarno zamiast w najlepszym wypadku anodyzowania jest przerostem formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba nie tak źle się stało że trafił mi się VX550W a nie 450W, co do głośnego wentyla, wymieni się na cichy, przynajmniej nic nie ćwierka :)

 

Mam nadzieję , że nie ma w nich zabezpieczenia które sprawdza czy wentyl jest podłączony... w ogóle to dziwne, że nie ma nawet wtyczki 3 pin do monitorowania obrotów, stary chieftec ją miał...

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac komentarze i artykuly zdecydowalem sie na Corsair'a 520HXEU - http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,31688/

 

ale czytajac ten watek zastanawiam sie nad Seasonic'iem M12-500 - 500W - http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,36877/

 

mam pytanie do zorientowanych w temacie, czy jest sens doplacac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem corsair support forum i wychodzi na to, że to ćwierkanie pod obciążeniem i podczas pracy dysku (najczesciej z samsungami) to czesty przypadek. Mój corsair poleci na gware, nie ma bata.

I rzeczywiście ten wentyl wcale nie jest taki cichy, tzn. ostatnio jakby zaczął hałasować.

Tylko co wybrać innego???

Jak to co,bierz Be quiet 450W,sam mam takiego,pierwszy egzemplarz troche cwierkał,wiec go na serwis oddałem,po 3 dniach wymieniono mi na nowy i cisza absolutna a kompa mam mocno wyciszonego.Po przyłozeniu ucha do zasilacza nic nie słychac :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj corsarz nie cwierka, nie bzyczy, nie pierdzi i nie steka. I to nawet z dyskiem samsunga. Procz tego po godzinie grania w Crysis nawet sie za dobrze nie nagrzewa, a na poprzednim zasilaczu po takim obciazeniu moznaby przy wylocie powietrza robic wate cukrowa - byl to Topower 450 P7, ktory byl takim wesolkiem, ze nie potrafil odpalic mobo Gigabyte jak w moim sigu. Oczywiscie odnosnie glosnosci pracy, to sa zupelnie inne swiaty - corsarza jakby nie bylo w kompie i to niezaleznie od tego czy jest idle czy load.

 

Aaaa, tak BTW, Topower zostal mi polecony przez pewnego znanego sprzedawce zasilaczy, ktory twierdzil, ze bedzie cichy jak mysz pod miotla, a ktory obecnie twierdzi, ze corsairy to shit. Ale to tak tylko BTW.

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się już wiele narzekań na tego Corsaira VX450, co waszym zdaniem warto kupić do 250zł? Myślę Nad S12II-380, może jest dla niego jakaś alternatywa? Czy nie będzie on za słaby na późniejszą rozbudowę?

 

Co myślicie o Enermax Liberty 400w? Zalerzy mi na zasiłce z oplotami na kablach, odpinane kable nie są koniecznością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Corsair 520W chodzi od połowy sierpnia i tak dla porównania pierdniecie komara jest jakieś trzy razy głośniejsze od pracy tej zasiłki.Tej zasiłki..... nie słychać!Trzeba głowę włożyć do obudowy i/lub go dotknąć palcem żeby stwierdzić że pracuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, postanowiłem wymienić wentylator w chieftecu VX550, oczywiście wybór padł na fandera, porównując jednak amperaż w obydwu

19A fandera vs 33A w seryjnym wentylatorze, mam pewne obawy, iż może nie działać to zbyt dobrze, czy przypadkiem może być tak, że obroty będą za niskie? czy nie przejmować się i podłączyć pod 3 pin w płycie i regulować sobie potencjometrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito

 

Ty tu jestes Guru od Zasilek wiec prosze Cie o rade

Obecnie mam zasilke Hiper 580W - jesli mozesz to powiedz cos na jej temat

czy moze ona byc w najblizszej przyszlosci po zmianie grafy waskim gardlem mojego peceta ?

 

Czy ten PSU Corsair Memory 550W VX PSU bedzie duzo lepszym rozwiazaniem dla mojego sprzeta

z nowa grafa ostro kreconym 8800GT do tego 4x1GB 2.3V 1100MHz ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, to tylko 100 razy więsze wartości :)

Akurat wczoraj testowałem tego VX550 i osobiscie uważam, że wymiana wentylatora w nim to średni pomysł. Fakt, że wentylator w nim jest głośny. Jego praca ma się tak, że przy malych obciążeniach jest całkiem znośny ( dla wymagających bedzie tylko znośny, a dla ludzi z Chieftekami itp cichy ) :wink:

 

Nie wiem i nie chce mi sie teraz szukać, czy w tym vx i w hx sa montowane te same wnetylatory, ale jeśli tak to ich rozrzut jakościowy jest strasznie duży. Różnica w pracy pomiędzy tym w VX a w HX jest bardzo duża ( oczywiście przy podobnych obrotach ). Nigdy w życiu nie słyszałem jeszcze pomiędzy dwoma went różnych firm tak dużej różnicy, jak pomiedzy tymi dwoma. Tak czy owak oba pracują beznadziejnie, ale w VX gorzej. Jednak trzeba dodać dla uczciwości, że w Corsairach te went zawsze w przeciągu tygodnia się troszkę wyrabialy i ich praca się troszkę poprawiała, a VX jest totalnie nowy.

 

Jednak regulatory sa na pewno zupełnie inne i z góry mówię, że HX jest duzo, duzo cichszym zasilaczem ( pomijając jakość wentyli ). VX pomiędzy do niecałych 180W pracuje w trybie najcichszym ( troszeczkę głosniej, ale porownywalnie do HX ). Niestety skoki co około 55-60W ( żarówki :) ) Więc następny dopiero niecałe 240W i w tym trybie zasilacz po pewnym, krotkim czasie zaczyna się rozkręcać i rozkrecać i z czasem robi się głośno ( głośno jak dla mnie! Dla wiekszości będzie to takie średnio - przystępnie, akceptowalnie ). Przy tych 180W był ledwie letni. Przy tej wartości HX wyraźnie cieplejszy. Dodam jeszcze, że HX przy 400W jest duzo cichszy, niż VX przy tych niecałych 240W. Tzn chodzi mi o sam wentylator, dlatego tyle pisałem...

 

Ogolnie uważam, że wymiana went to średni pomysł, bo:

- stracisz gwarę,

- wydasz dodatkową kasę na went.

Na plus:

- bedziesz miał mozliwośc zrobienia sobie mega cichego zasilacza ( dużo cichszego nawet od HX, bo w nim ten nieszczęsny wentylator też jest ), tzn będziesz mógł dokładnie dostosować RPM wentylatora do Twoich potrzeb. I to jest w sumie olbrzymi +.

 

Tzn nie wiem, jakiego dokąldnie masz kompa, a ten X1550 to pewnie przesiadka ( ahh, te ceny 8800gt i 38xx :) )

 

Bynajmniej przy takim obciążeniu HX zachowuje się bardzo dobrze. Pracuje nawet bym to określil dość cicho. Tzn mógłby lepiej, ale zależy, kto co wymaga.

Uważam, że przy takim podejściu lepiej by było sprzedać tego VX i kupic HX i ewentualnie o ile on byłby dla Ciebie za głośny, to w nim wymienić went. Dlaczego akurat tak?

Bo w nim jest świetny reg obrotow. Po porstu podłączysz odpowiedni, b.elastyczny went i masz w duszy wszsytko. A przy VX bedziesz musial ręcznie dobrać te obroty, chyba, że byś jeszcze nad jakimś systemem sterowania popracował, ale to też uważam, że nie warto.

 

Przy okazji sprawdziłem, jak się ta stabilnośc przy wyższych obciążeniach sprawuje i powiem, że niczego mi wiecej nie potrzeba. Tzn o VX się nie martwiłbym za bardzo w tej kwesti. Ale nawet dużo opinni, że HX itp SS sobie tak slabo radzą przy wyższcyh obciązeniach. Po pierwsze nie miałem czym, mocniej dowalić tym PSU, te 400W to ponad 160 kompa i niecale 240 zarówek, a to też inaczej, jakby sam komputer te 400W brał i ja zdaję sobie z tego sprawę, ale pomijając to, oba PSU były bardzo stabilne. Nie mam osyloskopu, ale miernik mam konkretny ( CHY99 ) i dosłownie napięcie nawet nie drgneły. Wiem, że to nie było max obciążenie, jakie mogą dzwigać wedlug producenta te zasilacze, ale w dobie tylu opinie o ich słabych napięciach itp średnio się z tym zgadzam. Przede wszsytkim dlatego, bo pomijając SLI i CF nie ma części, którmi bym przekroczył te 400W. Bez podwójnych kart duzo mniej, jak te 400W na PSU wrzucimy. Oczywiście rozumiem, że są stabilniejsze i mocniejsze zasilacze i to im na +, ale ten Corsair tej stabilności nie ma jakiejś strasznie zlej, a raczej bym powiedział, że i tak jest dobra, przynajmniej do poziomu, do ktorego mogłem go pomęczyć. Za to jest bardzo cichy. Przy 400W mnie miło zdziwił, zostawiłem go na kilka godzin i zarówno napięcia, jak i generowane przez niego hałasy sie nie zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek 135 dzieki bardzo za odpowiedź, jednak znajduje się w takiej sytuacji, że gwarancje do zasilacza niestety zapodziałem, przetrząsnąłem pokój i niestety nie znalazłem, prawdopodobnie poszła do kosza prez przypadek z jakimś sprzątaniem, mam nadzieje, że nie padnie.

 

Napisałeś tylko jedno na plus, i chyba u mnie przeważy :) co do tego X1550 to nie przesiadka,a ja po prostu nie gram na kompie, potrzeba było po prostu kupić najtańszą nową kartę,

 

Kompa używam, raczej do netu , muzyki i filmów, na dzień dzisiejszy w kompie są dwa 2 fandery na 600 obr, dysk zamknięty w scythe qd (dysk do wymiany) no i zasilacz.... jest z pewnością najgłośniejszy, chyba jednak wywalę stary wentyl a nowy podłącze pod 3 pin na płycie, tak żebym sobie mógł monitorować obroty, myślę że więcej jak 700-800 nie będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Corsairów, przynajmniej tych z którymi ja się spotkałem nie było żadnej karty gwarncyjnej itp, tylko paragon/fw, chyba, że o to Ci chodziło.

 

Ale cały sens mojej wypowiedzi dążył do tego, że mozna się bawić w zmiany went, ale po co, skoro można kupić gotowy, cichszy PSU za sumarycznie podobną kasę. Ale skoro Twój komp Ci odpowieda, to nawet u Ciebie ten VX chodzi na min RPM i faktycznie dla wymagających może być za głośny. I skoro masz taki komp jak mówisz, to HX i tak by Ciebie nie pocieszył. Wiem, bo ja też osobiście nad zmianą went myślę, ale napewno nie w tym PSU, chociaż o ile ktoś oleję gwarę, to uważam, ze się świetnie do tego nadaje. Dodam tylko, że u siebie dopiero jak wstawiłem Seagata do skrzynki, Corsair stał się najgłośniejszy. Najlepsza byłaby propozycja jeszcze cichszego PSU, ale nie pasywnego. A że raczej takiego nie ma, to pozostaje rozwiązanie a'la "Slow". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle są tej samej firmy i są to niemal bliźniacze modele z jedną, zaskakującą różnicą. Wentylatory w HX są "mocniejsze" niż te w VX, tj. mają większy maxymalne obroty (ADDA AD1212MB-A71GL dla VX i AD1212HB-A71GL dla HX -> różnice patrz google). Są to wentyle na łożyskach kulkowych, więc raczej na pewno nie można od nich wymagać ciszy Fanderów. Za to teoretycznie powinny być trwalsze i dłużej utrzymywać swoją wględnie dobrą kulturę pracy.

 

EDIT: Ja też nie dostałem gwarancji. W Apollo powiedzieli mi, że jak coś to walić do nich z dowodem zakupu, a oni zajmują się resztą na własną rękę.

 

EDIT2: Gdyby można było zmienić wentyl w HX-ach wentyl bez utraty gwary to byłby to zasilacz idealny dla maniaków ciszy. A tak, to jest po prostu jeden z najleoszych z dostępnych na rynku.

 

EDIT3: Za parę dni będę mógł napisać, czy hipoteza z "wyrabiającymi się" wentylami w Corsairach znajdzie potwierdzenie w odniesieniu do mojej zasiłki.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu czekałem na nową zasiłkę, VX450W wymieniłem na S12II430W. Dzisiaj wszystko poskładałem i szok bo Seasonic świerszczy głośniej niż corsair. Bawiłem się z tym trochę, kombinowałem no i nie pozostaje nic innego jak odesłać seasonica na gwarancję. Co dziwne na starym poczciwym MC350 nic nie świerszczy. Zanosi się kolejny miesiąc bez zasilacza... :damage_wall:

Czyli znów potwierdza się teoria seasonic/corsair VX + HDD Samsung = skwierczenie. <_<

 

W takim razie co polecicie z zasilaczy do 250zł, aby działały cicho i kulturalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...