Skocz do zawartości
Jarek_135

Corsair Vx 450 - 550

Rekomendowane odpowiedzi

Też własnie o nim myślę, jak brać to już wersję 450W z mocną 12v na przyszłość, lecz jest wiele opinii o ciepłej pracy zasilacza i podgrzewaniu temperatury w środku budy. Może jest dla niego jeszcze jakaś alternatywa?

 

Corsairy i seasonic odpuszczam, chciałem brać seasonic S12II jednak jak widać również piszczą i skwierczą...

 

PS. Cisza w zasilaczu nie jest priorytetem, jednak powinno być ciszej niż w chieftecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znów potwierdza się teoria seasonic/corsair VX + HDD Samsung = skwierczenie.

Teoria trochę się nie kleji, bo chyba Seasonic z Corsairem VX450 niewiele mają wspólnego, poza tym, że są markowymi i zazwyczaj cichyni zasiłkami. Ktoś tu też twierdził, że mu BQT za pierwszym razem piszczał i musiał wymienić. Mi kiedyś Huntkey, a późnie Delta skwierczała. Jak jeszcze raz dokładnie przeszukasz forum, to się okaże, że zasiłki dla Ciebie jeszcze nie wyprodukowali. Pozdro.

 

EDIT: Albo chcesz mieć dobry przepływ powietrza i szum albo słaby przepływ powietrza i brak szumu.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysku samsuga nie kupię nigdy w życiu, mam uraz do tej marki więc myślę że z moim WD nie będzie problemów.

Gdyby były, wymienię na BQ SP, W zenfiscie doradzono mi aby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> usługe testowania zasilacza przed wysyłką.

 

PS. Pan z zenfista powiedział, że nowa seria korsarzy już nie wraca na gwarancję. Zaufam im.

Edytowane przez marszal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tak mówił mi koleś z zenfista, powiedział że jeśli chcesz mieć gwarancję ciszy i brak skwierczenia korsarza, bierz testowania zasilacza przed wyslaniem (19zł) wtedy mam gwarancję że dotrze do mnie pewna sztuka, i tak zrobię, jednak gdyby skwierczał, wymienię na BQ SP 450W jak wyżej wspomniałem.

 

PS. W zenfiscie dopytalem, i posiadają tylko nową rewizję BQ SP o której pisał @svende, jeśli nowa rewizja nie grzeje się tak jak stara tym bardziej jestem do niego przekonany, jednak zaryzykuję z corsairem bo cena jest niższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito, poproszę o Twoją opinię, co ty mi polecisz do 250zł z cichych zasilaczy z mocną 12v na przyszłość (planuję modernizację), coś pokroji VX450, lecz ma to być pewna zasiłka (BQ SP trochę za drogi)

 

Już zgłupiałem i nie wiem co wybrać ;)

Edytowane przez marszal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Pan z zenfista powiedział, że nowa seria korsarzy już nie wraca na gwarancję. Zaufam im.

nowa seria <_<

Ja właśnie odebrałem nówkę sztukę z serwisu i rewizja (nr) jest identyczna z tym co miałem poprzednio.

Na corsair support forum wyczytałem , że średnia ilość reklamacji tych zasiłek wynosi ok. 5% wszystkich sprzedanych.

 

Do 250 mocnego i cichego zasilacza nie znajdziesz, zejdź na ziemię.

A pomijając kwestię ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 250 mocnego i cichego zasilacza nie znajdziesz, zejdź na ziemię.

OK, biorę BQT SP E5-400 lub 450.

Teraz pytanie, Ile ten SP odda na linii 12v? z tego co mi wiadomo tabliczka znamionowa jest w nim zaniżona i odda więcej, nie wiem czy warto dopłacać i brać E5-450 na przyszłość.

 

PS. Panowie z zenfista są bardzo ciekawi, z ciekawości napisałem wczoraj na drugi nr zenfista, a facet stanowczo corsairy odradzał i mówi że są ciągłe zwroty z powody zrypanych łożysk w wentylatorach lub skwierczeniach :) ciekawi fachowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF8800Ultra podobno w silnym stresie potrafi wsysac do 300W. Z tego co pisza w specyfikacji BQT, model 400W pociagnie 264W na 12V (lacznie na 2 liniach) a model 450W do 360W. Jesli planowalbys tak pradozerna grafike w przyszlosci to chyba jednak conajmniej 450W byloby wskazane... Tak mi sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wybrac co bedzie lepsze ?

 

 

Corsair CMPSU-550VXEU 550W - 260zł

 

czy

 

Corsair CMPSU-520HXEU 520W - 305zł

 

Zalezy mi na ciszy i jak najwiekszej wydajnosci, który kupić skoro różnica w cenie to prawie 50zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF8800Ultra podobno w silnym stresie potrafi wsysac do 300W

omgwtf:

300W to raczej mało prawdopodobne ale okolice tego... kto wie...

Pierwszy słyszał, drugi zgaduje. GF88ultra pobiera do ok 150-160W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A enermax liberty 400w? Co myslicie jeszcze o nim?

Nie grzeje sie bardzo, duże radiatory, no i odpinane kable. Nie wiem czy warto, wiem że do najcichszych nie należy, aż tak mi na ciszy nie zależy, ważne aby zasilacz się nie grzał i miał mocną 12 na przyszłość (okolice 30A) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...