Skocz do zawartości
Rapter

Brak Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie:

Zakupiłem dzisiaj nowy zestaw komputerowy o następującym configu:

Athlon 64 x2 4800+ s. AM2 Box

Gigabyte 8600Gt 256 mb 128bit pci- e

Gigabyte Ga-M55S-S3 s.AM2 nForce 550

Dual King Max DDR2 2x 1gb 800mhz

Seagate 250Gb sATA II 16mb

 

Mam dwa problemy, jeden z nich to 131gb zamiast 250gb, ale poradze sobie z tym, bo wiem na czym polega.

Drugi z nich to brak internetu, zainstalowalem sterowniki z plyty z mobo, ale dalej niedziała. Wiecie może czym to jest spowodowane?? System zainstalowany na komputerze to win xp sp2.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi z nich to brak internetu, zainstalowalem sterowniki z plyty z mobo, ale dalej niedziała. Wiecie może czym to jest spowodowane?? System zainstalowany na komputerze to win xp sp2.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

A resztę mamy się domyślić..? <_< Jakoś bowiem nie widzę bezpośredniego powiązania sterowników z MOBO i internetu.. Jaki to internet, co zrobiłeś i w czym się objawia problem..?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: internet to LAN, sieć osiedlowa. W configu karty wprowadzilem wszystkie informacje ( IP, Maska, Brama, Serwery DNS). Karta jest włączona, wykrywa połączenie, dane są tylko wysyłane w dość wolnym tempie, lecz nie odbiera żadnych danych. Nie da się wyświetlać żadnych stron.

Edytowane przez Rapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że dostawca internetu przypisuje IP do maca karty i na nowej sieciówce się to nie zgadza. w takim wypadku trzeba sie skontaktować z providerem.

Na 99,999% to właśnie to. Dzwoń do providera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...