Skocz do zawartości
jacool

Giga-byte Ga-p35-dq6

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji.

 

Ja większych problemów z płytą nie mam.

FSB=490 osiąga bez podnoszenia napięć FSB/MCH. System udało mi się odpalic przy FSB=510 i dalej nie szło. Prawdopodobnie proc się skończył bo płyta może więcej. Testowane na biosie BETA f5m.

Pomimo wysokich napięć FSB/MCH/PCI-E chłodzenie zamontowane na płycie pozostaje tylko ciepłe - sprawuje się znakomicie. Nie ma potrzeby montowania dodatkwoego nawiewu.

Przy nieudanym OC płyta zawsze wstaje. Zakresy regulacj napięć są wystarczające. Jedynym problemem może być VCORE przy wartościach większych niż 1.6V gdyż kolejne wartości to 1.65V, 1.7V - żadnych pośrednich. Ustawienie przydzielania napięć w trybie AUTO powoduje ich zawyżanie. System działa stabilnie przy niższych wartościach.

Dzielniki pamięci działają poprawnie. Moje D9 chodzą nawet na 600+ MHz. Przy taktowaniu 1:1 np. 800MHz płyta uparcie ustawia 5-5-5-15. Ustawienie manualne wartości załatwia sprawę.

RAID 0 działa bez problemów.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakimi kryteriami (chodzi o rozmiar radiatora) należy się kierować przy dobrze chłodzenia konwencjonalnego do tej płyty? Na pewno wiem, że nie wchodzi Thermalright SI-128 (niestety). Może Ktoś już przerabiał ten temat i mógłby podzielić się wiedzą. Najlepiej aby ten cooler miał nawiew wentylatora na płytę, no i oczywiście był bardziej wydajny niż boxowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakimi kryteriami (chodzi o rozmiar radiatora) należy się kierować przy dobrze chłodzenia konwencjonalnego do tej płyty?

mi tam pasuje. Nie trzeba się martwic o temperaturę chipsetu

Na pewno wiem, że nie wchodzi Thermalright SI-128 (niestety). Może Ktoś już przerabiał ten temat i mógłby podzielić się wiedzą.

nie wiem jak SI-128, ale infinity wchodzi bez problemu - wydajność pierwsza klasa

Najlepiej aby ten cooler miał nawiew wentylatora na płytę, no i oczywiście był bardziej wydajny niż boxowy.

po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i tak jest sporo chłodniejsza od tych na chipie 680i (którą miałem poprzednio) a mnie udało się na niej zainstalować nawet GeminII i Thermalright Ultra-120 eXtreme ale zostawiłem tego pierwszego bo dodatkowo chłodzi RAMy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i tak jest sporo chłodniejsza od tych na chipie 680i (którą miałem poprzednio) a mnie udało się na niej zainstalować nawet GeminII i Thermalright Ultra-120 eXtreme ale zostawiłem tego pierwszego bo dodatkowo chłodzi RAMy.

Jak sobie radzi twój proc na tej płycie?

 

Napotkaliście jakieś problemy ze współpracą z pamięciami D9 tej płyty?

 

Ja nie mogę ustawić 4-4-4-12 aby system był stabilny. Do tej pory miałem 1000 i wiecj na 5-5-5-15 z opcją extreme i działało.

Testowane na biosie F5m - beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Biosu F5m jeszcze nie przerabiałem, jade na F5l. Z D9 problemów nie ma, mam kości 2x2GB. Z koścmi fatbody trzeba pokombinować, bo nie w każdym slocie chcą działać w dualu...

P5K Vanilla lepiej prowadzi moje D9 2x2GB. Co do fsb to jakieś 525 na kaskadzie i proc się skończył...(nie ten Q66 z siga). Na WC max 9x470MHz na quadzie - znośnie. Z mniejszym multi nie sprawdzałem, 6x500MHz nie wstaje - tyle wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze u siebie procka dużo nie kręciłem, ale moge potwierdzić bezproblemową prace pamiątek na D9 :)

 

chłodzenie na płycie jest świetne i bzdurne jest twierdzenie, że problematyczne, backplate da sie łatwo zdemontować a w komplecie sa specjalne kołełeczki aby przykręcić do nich śrubki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa grosze po wczorajszej zabawie na DQ6

 

Nowy bios F5L - nie wgrywac bo nie ma sensu.

 

Opcje w biosie jak vdimm powyzej +1.35 nie dziala. Vcore powyzej 1.85 od parady, Vpci-e powyzej +2.0 od parady.

 

Do hard oc odradzam.

Podobno najszybszy i zarazem najlepszy bios do tej płyty to wersja F3 - tak przynajmniej piszą na XS. F4 podobno ma lepsze OC. F5 to eksperymentalna wersja, która sprawuje sie średnio.

Po wielu godzinach testów moje REAPERy w końcu zaczęły sensownie działać. Już ją rozgryzłem.

Działa poprawnie przy 4:5. Ustawienie pamięci 1:1 na 4-ach powoduje, że system nie jest stabilny przy FSB powyżej 390.

 

Pojawił się nowy BIOS - F5.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jeszcze takie coś? Pewnie znajdą się tacy co używają.

Ja kiedyś kupiłem i leżało w pudle. maximus padł więc zdmuchnąłem kurz i wsadziłem do kompa.

Początki z tą płytą były okropne - niskie max FSB i wiele różnych problemów ze stabilnością. Kolejne wersje biosów wyeliminowały większość problemów i płyta zaczęła być poprawnym produktem.

Zapodałem ostatnią wersję biosu (beta) i przystąpiłem do testów.

ustawienia do codziennej pracy:

 

post-147211-1214945781_thumb.jpg

 

Everest memory read to około 10700. Całkiem nieźle.

Max FSB - stabilne, testowane OCCT to 530. Można jeszcze się bawić do 550. Dalej już ciemność.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...