Skocz do zawartości
djHaki

Szklo & PLEXI co lepsze DORADZCIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co bybrac?? plexi ktora sie rysuje czy szybke ze szkla....

aha mam pytanko gdzie we Wrocku moge dostac naklejki imitujace PIASKOWANE SZKLO.... z gory THX za Posty 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co chcesz dokladnie robic.

Jezeli tylko okno w budzie, i nie zalezy ci na czasie, to szklo- jak najbardziej.

 

A jak chcesz sie bawic np. w wycinanie samodzielne jakichs malych elementow, czy robienia obudowy(kompa,zasilacza), fanbusa, CD-ROMu), to Pleksi. W szkle nie wytniesz jakichs zaje^&%$tych detali tak latwo.

 

GL & HF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bybrac?? plexi ktora sie rysuje czy szybke ze szkla....

aha mam pytanko gdzie we Wrocku moge dostac naklejki imitujace PIASKOWANE SZKLO.... z gory THX za Posty 8)

Nie wiem gdzie we wrocku możesz kupić takie naklejki ale na Allegro możesz takie dostać za ok 25 pln. Jakby się uprzec to takie cos można wykonac przy pomocy dremela ... sporo zabawy ale efekt będzie podobny.. Albo obkleic całą szybkę zostawiając wolne miejsce tam gdzie ma być wzór i dać do piasakowania.(goście co robią nagrobki częstomoaja urządzonka do pisakowania , chyba że ręcznie kują literki..)

 

Jesli chodzi o pierwsze pytanie to musisz najpierw się zastanowić jak chcesz aby wyglądała twoja buda ( jesli to szkło/plexi to do obudowy). I tak jak radza wyżej jesli chcesz zwykłą szybke wstawić na uszczelke lub klej o kształcie owalnym,itp.. to idź do szklarza i za ok. 20 pln będziesz mial szybke.. A jak chcesz swoją szybe mocować na np. śrubki do tego chcesz aby w tej szybie wyciąc otwór np. na wentyl (tak jak ja mam ) lub wycinac "fantazyjne kształty" w szybie to o wiele łatwiejsza w obróbce jest plexi czy tez jak kto woli szklo akrylowe.. Mam szybke ze szkła akrylowego już ok. 3 miechów i jak na razie spisuje się ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem od szklarza....powiedzial ....Chlopie OKNO?? w KOMPUTERKU???? a po co Ci to?? :D Mowie ze to Styl zycia!! tak samo jak pan zbiera MONETY ja robie okienko w moim kompie>>>

Dziadek...zdebial poczym poprosil o wymiary...

Jutro pojade szukac odpowiedniej uszczelki...Bo z nia bedzie PROBLEMIK!!

Mam DREMELKA .. thx Panowie Narzedziowcy z pracy..Maja chyba z 50 tarcz i innych bajerkow.. jak zapytali PO CO?? i odpowiedzialem...

zaczeli sie Smiac :lol: zapytalem dlaczego panowie sie smieja to opowiedzieli mi ze jestem 2 gosciem w zakladzie co sobie OKNO do kompa wstawia...

 

MYSLALEM ZE SAME LAMY SA....a tu prosze!! Dzieki za Podpowiedzi jak zrobie MODA to Foty pokaze.....NARQA 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam szybe ....grubosc 2 mm ...jedyny mi minus posiadania szklanego okna w budze to to ze juz ine moge kopac ostro kompa

Bo masz szybe za cienka , bylo dac sobie 4mm jak ja, i moglbys sobie kopac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam szybe ....grubosc 2 mm ...jedyny mi minus posiadania szklanego okna w budze to to ze juz ine moge kopac ostro kompa

"kopac w kompa" ? jakies nowe zboczenie ? nieslyszalem :twisted:

Komputer sluzy do kopania, nie do grania ;) akcja kopnik kompa - *CHORE* :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie zboczenie jak ktoś dostanie nerwicy przy kompie to w coś pier.... a że blaszak stoi pod stołem no to samo się nasuwa...

:)

Dokladnie ...A co do uszczelki to użyłem takiej fajnej piankowej tasmy dwustronnej co używaja lakiernicy do przyklejania znaczkow i listew w furach ..Trzyma jak złe::D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szyby się przykleja a nie wkręca??

1. Bardzo cięzko sie wierci w szkle.. (można zrobić otwory ale jest to trudne..)

2. Szybkę czy to z plexi czy zwykła można albo zamocować na uszczelce (z klinem, tak jak ma to miejsce w autach starszych, bo w nowszych jest wklejana) albo dac na rant nakładkę osłaniająca, zrobiona np. z przecietej izolacji z przewodów itp. a szybe przykleic czy na silikon czy na taśmę dwustronną lub w przypadku plexi można zamocować również na śruby.. ( i tutaj wyższośc plexi..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem chyba jednak przykleję a nie przykręce

a na taśmie dwustronnej będzie siedzieć dobrze

trzeba o tyle większą i taśma w łape i jazda???

korci mnie żeby sobie coś takiego zrobić widzę to przy każdym mogdzie a ja tego nie mam cholera chyba sobie zrobię mam szklaża u mnie na wsi zamuwię sobie szybę aha i jaka grubość wystarczy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uszczelka to musi być odkładnie taka szyba jak dziura albo troszke mniejsza??

a gdzie taką uszczelke dostać??

jak na uszczlek to dziura musi byc troszke wieksza..

jak bedziesz mial szybke to odrysowywujesz wzor i w razie czego delikatnie stopniowo powiekszasz.. (najpewniej).. o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uszczelke to ze złomu czy co z kąd ją dostać

bo nie wiem

kurde ale się napaliłem później kupie w holere diod i podświetle tak że kurde będzie świecić jak cholera

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uszczelke to ze złomu czy co z kąd ją dostać

bo nie wiem 

kurde ale się napaliłem później kupie w holere diod i podświetle tak że kurde będzie świecić jak cholera

:)

uszcelke mozesz w 4max wysylkowo dostac.. ale tez w "sklepach z gumą".. tylko nie wiem czy w twoich okolicach takie sa..

 

Poszukaj na tym forum uszczelkach bylo troszke.. i przegladnij sklepy netowe z pctunningiem taki post jest przyklejony u gory ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki właśnie nie wiem bo ja w takiej dziurze mieszkam 

:(

chciałem raz kupić radka 8500 to 10 sklepach aani o ni m nie słyszeli ;(

To tak samo jak ja. Tylko ze pytalem o plekse. W koncu dostalem w...Sklepie ogrodniczym(hurtownie elektryczne, szklarze, budowlancy- wymiekli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...