Skocz do zawartości
djHaki

Szklo & PLEXI co lepsze DORADZCIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam jesce takie pytanko :o :

 

jak sie wywierci dziure z boku i od drugiej strony przylozy wiekszą szybe a na krawedz blachy ta izolacje od roscientego kabla to jak to bendzie wyglądac lepiej/gozej od uszczelki ?? macie jakies zdjencie ???

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jesce takie pytanko  :o :

 

jak sie wywierci dziure z boku i od drugiej strony przylozy wiekszą szybe a na krawedz blachy ta izolacje od roscientego kabla to jak to bendzie wyglądac lepiej/gozej od uszczelki ?? macie jakies zdjencie ???

:?

Poszukja postu "co można zrobić z codeszajsem" . Jest to mój post ...

Masz tam fotki mojej budy z nałożoną na rant izolacją z kabla.. Chyba nawet w podpisie jest link do tych fotek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska ile trzeba wystawić szyby poza dziurę w budzie żeby dobrze trzymało mam namyśli taśmę dwu stronną i silikon wydoli 1 cm??

to zalezy jak masz sztywny bok to nie powinno się odklejac. A pozatym to i tak nie widac tego czy jest 1 cm czy 5 cm , bo i tak jest to schowane..

Ja mam na srubki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szkle masz śrubki a pozatym rozumiesz nie mam miejsca wystawiać daleko szybe poza dziurę bo będzie zachaczać

mam takiegho moda że musze jak najmniej wystawić poza dziurę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szkle masz śrubki a pozatym rozumiesz nie mam miejsca wystawiać daleko szybe poza dziurę bo będzie zachaczać

mam takiegho moda że musze jak najmniej wystawić poza dziurę

Srubki mam w plexi.. (patrz w podpisie ..)..

Nie wiem dokładnie jak ma wyglądać twój wzór. ale jesli szkło to polecam uszczelke..

 

Możesz rzozrysować jakbyś chciął aby to wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)to będzie jeden duży kwadrat na środku malutki z przodu boku na dole i drugi mału z tył boku na dole

A nie bedziesz mial porblemu z zalozeniem uszczelki i przeszklenia w te male kwadraty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]

(...)to będzie jeden duży kwadrat na środku malutki z przodu boku na dole i drugi mału z tył boku na dole

A nie bedziesz mial porblemu z zalozeniem uszczelki i przeszklenia w te male kwadraty?

no wiesz włąsnie nie wiem ale się pytam te małe to opconalnie jak by się nie dało no to bym nie robił no ale by pasowały dlatego się pytam o ten silikon itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz uszczelke tylko na jedno okno, a reszte na silikonie, to bedzie dosc nieciekawie wygladalo...

Najlepiej wszystkie jednakowo obsadzic. Na silikonie trzeba jakis cent wiecej pleksi zostawic, zeby nie wyplynal ci w okno, albo mniej jezeli jestes wirtuozem pistoletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bybrac?? plexi ktora sie rysuje czy szybke ze szkla....

aha mam pytanko gdzie we Wrocku moge dostac naklejki imitujace PIASKOWANE SZKLO.... z gory THX za Posty 8)

Szkło, chyba, że masz mocny wykop gdy wstajesz od biurka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam pytanko.

zarysowala mi sie moja pleksa z grawerunkiem.

wiem, ze mozna to wypolerowac.

i teraz pytanie czym (zwykla scierka :-) czy jak) i jaka pasta. Opcjonalnie jak to robic i gdzie kupic ta paste i ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska - ale baaardzo drobna.

 

BTW to pleksi mozna kupic w kazdym markecie budowlanym. Szklo tez moge miec, ale gdzie znalezc naprawde dobra uszczelke do tego. Ktos tam kupowal uszczelke od kaszlaka.

Na 4maxie jest ale za 36 PLN/m - buahahah!!!

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary poprostu kup sobie kabel i rozetnij koszulke jakims akalpelem lub zyletka (nie ciagnij bo skaszanisz) i masz uszczelke na okienko, a szybke czy plekse poprostu daj od srodka. zawsze latwiej jest przymocowac i podswietlic.

PS ostatnio wymyslilem fajny sposob na montowanie szyby od srodka. kupuje sie takie metalowe blaszki do mocowania paneli i przykleja na jakis klej do srodka a potem tylko sie wsowa szybe. jeszcze nie probowalem ale na pewno bedzie gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary poprostu kup sobie kabel i rozetnij koszulke jakims akalpelem lub zyletka (nie ciagnij bo skaszanisz) i masz uszczelke na okienko, a szybke czy plekse poprostu daj od srodka. zawsze latwiej jest przymocowac i podswietlic.

PS ostatnio wymyslilem fajny sposob na montowanie szyby od srodka. kupuje sie takie metalowe blaszki do mocowania paneli i przykleja na jakis klej do srodka a potem tylko sie wsowa szybe. jeszcze nie probowalem ale na pewno bedzie gites.

Kabel to parowczasta robota. Chodzi mi o cos porzadnego i dochodze do wniosku, ze uszczelka bedzie najlepiej wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...