Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z cyklu "codzienność za kierownicą" ...

Zrobiłem tym autem prawie 100tys km od zakupu w lipcu 2008r... przejeździłem w wakacje 3500KM docierając najdalej do Triestu (Włochy) w ciągu 7 dni... nie straszne były jej mrozy... ani razu nie padła na drodze...

A ubiło mnie BMW E46 200 kilometrów od domu, do niego już wracając:
eb7203b21d0ce919gen.jpg

ec046d12d854666cgen.jpg

Przynajmniej dowiedziałem się że:
a) auto wciąż ma obie poduszki powietrzne
b) wystrzeliły ~20 lat i 3msc po zamontowaniu

A na miejscu zdarzenia usłyszałem że E46 trafiłoby nie w koło a w podłużnicę i byłoby "ciekawiej" :|

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście bez szkód na ludziach.

Civic będe klepał bo to nieśmiertelny du**-wóz w rodzinie;
Plus taki że jakaś kasa wpadnie a używane blachy + dół zawieszenia + półoś to wyrwę za max 500zł za wszystko;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulturalnie uznaję iż po zmroku doszło do złej oceny sytuacji / odległości na drodze ;)

Ot E46 jadące z na przeciwka uznało że wyprzedzi, potem brakło miejsca... jadący 10-20M przede mną Partner stracił lusterko, potem E46 rozpędzone otarło się o mnie...
Ja już lekko uciekałem na prawo (pobocze), E46 chciało już wracać na swój pas... stąd otarcie a nie wbicie się we mnie :E

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest od dawna, m.in. w Renault.

 

Ale za gruby jest ten kluczy aby się mieścił w portfelu. Chyba że w głównej kieszonce, tam gdzie trzymamy sztabki złota.

 

W Lexusie po prostu chwytasz za klamkę i otwierasz - nie musisz naciskać żadnego "guziczka"...  

 

Posmyraj ten dzyndzelek, to będziesz żałował że nie masz czegoś takiego w... no tak, przecież nie masz lexa :(

 

Przyjemny w dotyku jak sutki 18latki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do tego (oby Ci się nie zdarzyło, ale ...... ) gdyby Ci się przytrafił jakiś unfall, to masz mocno ciepło bez zimówek.

Lepiej (czytaj: TANIEJ) jest przestrzegać germańskich przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za brak zimówek w aucie na pl blachach nic Ci nie grozi. Problem dopiero jest przy głupiej stłuczce. Wtedy praktycznie z automatu twoja wina. Niepotrzebnie go straszycie. Mieszkam to jestem ekspertem.

 

Wysłane z mojego LG G3

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, a jedź bez kamizelek i innych kondomów na wakacje po Ełropie i nie tylko. Ciekawe, czy palicajstwo zagramaniczne Ci odpuści, "bo konwencje wiedeńskie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo jest z apteczką np. w DE. Ochoczo wystawiają mandaty ale bezprawnie więc po prostu odmawiasz przyjęcia. No chyba, ze to jakaś białoruś czy cos to ja bym juz tym milicjantom zapłacił. W reszcie cywilizowanej europy raczej nic Ci nie grozi.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/426828,autostrada-naciagaczy-czyli-uwazaj-na-oszustow-drogowych,id,t.html

artykuł z 2011 ale na mnie dzis trafiło, 10-20km od granicy (zgorzelec)
oczywiscie jak zobaczylem ze podchodzi to door locked, okno otwarte na 2cm,  a i tak wizytyowke + sygnety ze "Złota" mi podał, koniec koncow "biznesmen mohammed" jak mu rzucilem w ręce te bibeloty i wizytowke, opluł mi auto 

(zatrzymalem sie bo rękami machał, i cos pokazywał na zderzak czy kolo, a tej historii nie znałem, gdybym znał oczywiscie nie zatrzymałbym sie) :E



PS
zolle stały odrazu za granicą
tam gdzie sa znaki 120/100/80 w bliskiej odległosci praktycznie odrazu po sobie

jechalem praktycznie przepisowo + 10% wiec "udało sie"

poza tym
4 wypadki na a4 jadac w strone krakowa

łaczny czas stania - z 1,5-2h 
stało sie po 10 min i zaden pas nie ruszał sie nawet o centymetr, a jak juz to 100metrow i znowu przerwa 10min


edit//
poczytalem wiadomosci i okazuje sie ze po wypadku prezydenta 24h po fakcie robili wizje lokalną na a4 i zamkneli ją na odc 30km :lol:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś się obudził, że "polska landem niemiec" ? :) Ustawa podpisana na wypadek gdyby komuś zachciało się rząd obalać, polską policję by się ogarnęło (no chyba, że by w STARy wsiedli i zaczeli rozjeżdżać znów), ale poczekaj niech wparują siły z krajów ościennych ;) Pozamiatane już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki: weszły nowe wzory zdjęć do prawka, będąc w UM zgłosić zbycie auta zobaczyłem 4 poprawne ujęcia. Na zdjęciach jest kobieta z różnymi fryzurami - włosy długie, krótkie, kok i ... chusta (burka, hidżab czy jak to się nazywa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś się obudził, że "polska landem niemiec" ? :) Ustawa podpisana na wypadek gdyby komuś zachciało się rząd obalać, polską policję by się ogarnęło (no chyba, że by w STARy wsiedli i zaczeli rozjeżdżać znów), ale poczekaj niech wparują siły z krajów ościennych ;) Pozamiatane już.

 

Ja o tym od dawna wiem, ale nie wiem, czy TUTAJ znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki: weszły nowe wzory zdjęć do prawka, będąc w UM zgłosić zbycie auta zobaczyłem 4 poprawne ujęcia. Na zdjęciach jest kobieta z różnymi fryzurami - włosy długie, krótkie, kok i ... chusta (burka, hidżab czy jak to się nazywa).

 

Jajebie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był naprawdę magiczny dzień. Jadąc do pracy mijałem rozkraczonego na rondzie VW Passata B6 2.0 TDI. Wracając z pracy widziałem trójkąt ostrzegawczy przed Hondom Civic. Co jeszcze? Może autobusy miejskie dziś jeździły punktualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...