Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesz sie, że tylko drugi pasek, bo chyba zdajesz sobie sprawe co by się stało, gdyby zmontował źle rozrząd :blink: Ja z ojcem wymieniałem już trzy razy rozrząd w przydomowym garażu i na szczęście nic się nie dzieje. Samo sprawdzenie czy dobrze nałożony jest pasek zajmuje nam 20min (marker w łape i zaznaczanie na wałkach i pasku) - jakby co to ojciec nie siedzi w branży samochodziarskiej - inż elektryk - ale jakoś z tym daje sobie rade :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk - genialny filmik. działa na wyobraźnię. wiedziałem, że jest różnica, ale, że aż taka!

dodam, że w Polsce, przekroczenie o 10% jest często akceptowane przez policję i innych kierowców. BA!!- jest akceptowane przez mnie!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie denerwują wszystkie wykresy drogi hamowania itp. itd. Wiadomo, że przy 80km/h zrobię więcej krzywdy fiatem 125p , który będzie hamował 100m i nie wyhamuje, niż np. Enzo z ceramicznymi hamulcami którym się wyrobię w 30-40 pierwszych metrach. ^^ Wszystko zależy od samochodu i hamulców , więc takie wykresy ... ehh. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji rowniez nie jest wartoscia stala. Gdy prowadze samochod zawsze staram sie w 100% skupiac na tym co sie dzieje dookola mnie. Dzisaj troche zmeczony wracalem z pracy, nagle wyskoczyl mi pod kola kot, jechalem ~50km/h - gdybym wpasowal sie w powyzszy wykres, przejechalbym kotka zanim zdazylbym nacisnac na pedal hamulca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Slow jestes normalnie mega, nie przejechales kotka, skoro odwolujesz sie do wykresu to na pewno zmierzyles odleglosc oczami i zatrzymales sie do zera przed kotkiem, szkoda, ze nie byla to ciezarowka stojace w poprzek drogi, ciekawe czy by ci uciekla z drogi rownie szybko co kotek i czy bylbys teraz tutaj z nami

 

ludzie, ja wiem, ze sa rozne auta, rozni kierowcy i rozne czasy reakcji, ten film i ten wykres maja na celu uswiadomienie jak duza roznice robi te 5-10km/h, juz jeden wyhamowal swoje ferrari ... na wiadukcie w Warszawie

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie jak tylko moge :] Kotek wbiegl i stanal, zatrzymalem sie calkowicie i dopiero wtedy na dzwiek lekkiego pisniecia opon - uciekl, jednak gdybym jechal 10km/h szybciej.. i raczej o to mi chodzilo.

 

Wiadomo, ze zaden tego typu wykres nie jest uniwersalny i ma raczej za zadanie uswiadomic wplyw predkosci na dlogosc drogi hamowania.

 

btw. ciezarowka nie wyrasta nagle spod ziemi jak kotek

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=9Fo6a5Vi_Z8

obejrzyjcie sobie debila jadacego po obwodnicy 270km/h mercem e55.... zycze mu zeby go jak najszybciej zlapali po tym filmiku... prowadzenie jedna reka.... pozycja super sportowa.. pasy... wyprzedzanie na ciaglej... pelna profesjonalka... pogratulowac glupoty...a raczej szczescia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zientarskiego bronią, a tutaj od razu rozstrzelać :blink:

 

Nie mówię tutaj o szanownym Panie Marcinie K. i Neo_x, ale o tych, co jak lwy bronią Zientarskiego w "wypadkach znanych i lubianych". Chciałbym przeczytać teraz ich opinię na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

i dlatego tak chwale naszego ustawodawce ze zmniejszyl max speed w miescie do 50...:)

Nie wiem za co. Tym sposobem można by ograniczyć do 20km/h. Wtedy szanse na przeżycie statysyucznie powinny wzrosnąć do prawie 100% :mur:

 

A mnie denerwują wszystkie wykresy drogi hamowania itp. itd. Wiadomo, że przy 80km/h zrobię więcej krzywdy fiatem 125p , który będzie hamował 100m i nie wyhamuje, niż np. Enzo z ceramicznymi hamulcami którym się wyrobię w 30-40 pierwszych metrach. ^^ Wszystko zależy od samochodu i hamulców , więc takie wykresy ... ehh. ;)

Dokładnie. To wszystko jest płynne i zależne od wielu czynników a nie tylko od prędkości. Prędkość się da łatwo zmierzyć to się z tego robi najgorszego wroga bezpiecznej jazdy. A co ze stanem dróg? Ale przecież łatwiej kupić Omegę z radarem która się zwróci za mandaty po miesiącu niż zrobić 20km drogi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

ciekawe dlaczego w wiekszosci krajow zachodniej europy pomimo o wiele lepszych drog w miescie obowiazuje 50...hmmm

Dlatego że poza nie ma ograniczeń albo popylasz legalnie 130 po bardzo dobrej drodze. A u nas nie pojedziesz ani w mieście ani za miastem. To jest ta delikatna różnica misiu. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

co ma droga za miastem do drogi w miescie...kotku :]

a tak poza nie mozna szybko to w trzeba jezdzic szybko...fajne rozumowanie :)

Za granicą za miastem nadrabiasz. U nas zarabiasz... mandaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za baran w tym mesiu? co on soba reprezentuje? dorwal szybki samochod i sie chce calemu swiatu pochwalic ze "umie jezdzic"... :lol: a zeby go zlapali i mu prawko odebrali po tym filmiku!! 270km/h... normalnie zal... i jakiej muzyki slucha :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie... rozumiem zeby to byla noc.... jakas ulica malo uczeszczana.... w razie czego nikomu by krzywdy nie zrobil.... a tutaj cos by poszlo nie tak i by byla tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze jeden post pod drugim... ale tu macie kolejnego pro kierowce.... strach w oczach seicento leciec 180... plusem tego jest to ze droga pusta :)

http://www.wrzuta.pl/film/pPXYWHzgwn/seio_...licza_180_v-max

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego mowie ze ta historia nie bardzo mnie urzekla... ale jazda sc 180 km/h to juz nie lada wyczyn.. a jeszcze widzialem na necie filmik jak typek popinal takim pudelkiem +- 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie nie chce wierzyc ze to seicento polecialo 180.... Przed nimi samochod tez by tyle jechal? Oj zalecialo mi tu sciema ;-). W kazdym razie maja sie czym chwalic, zwlaszcza pasazer z piwem... Kretyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze widzialem na necie filmik jak typek popinal takim pudelkiem +- 200 :)

znalazlem...

2951921[/snapback]

cos mi sie nie chce wierzyc ze to seicento polecialo 180.... Przed nimi samochod tez by tyle jechal? Oj zalecialo mi tu sciema ;-).

Moze tak jechac... duzo jest takich filmikow na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...