Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w Londynie byla masakra, 3cm sniegu i totalny paraliz miasta! Od pracy az do domu (~8km) stalo wszystko, kazda ulica, kazde auto czy to policja, karetka czy straz, buraki w Porsche i innych egzotykach staly w poprzek drog lub zbieraly felgi z chodnika, ludzie ledwo szli po chodnikach, a rowerzysci z cieniutkimi oponkami sikali pod siebie ze strachu zeby sie nie wywrocic. Znajomy wracal 3,5h autobusem gdzie normalnie wraca 40min, siostra autem wracala 4h... ja na rowerze tyle co zwykle, dawno nie widzialem takiej parodii miasta :)

A dzis ulice puste, chodniki puste, gdybym jezdzil do pracy autem byl bym na miejscu w 15 minut, gdzie normalnie zajmuje to jakas godzine, wszyscy spanikowali ze bedzie tak jak wczoraj... i dobrze przynajmniej byl spokoj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a ja mam pytanie bo dzis przeczytalem dobry komentarz na wp.pl w sprawie autostrad.

 

Winieta na ciezarowki kosztuje cos 38zl za dobe - przy czym nie musza placic za autostrady potem.

 

Co jesli mam wpisane w dowodze - CIEZAROWY (SAAB 9000) :lol2: Kupic winiete i mozna walic do woli po autostradach? :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a ja mam pytanie bo dzis przeczytalem dobry komentarz na wp.pl w sprawie autostrad.

 

Winieta na ciezarowki kosztuje cos 38zl za dobe - przy czym nie musza placic za autostrady potem.

 

Co jesli mam wpisane w dowodze - CIEZAROWY (SAAB 9000) :lol2: Kupic winiete i mozna walic do woli po autostradach? :banana:

Na logike nie musisz, ale jesli faktycznie tak jest to kochana policja z przyjemnoscia Cie skasuje na kase jesli nie zaplacisz, oni Cie zatrzymaja i sie o tym dowiedza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skad wage wezma, powiem ze woz opancerzony - a z tego co wiem takich rzeczy nie trzeba wpisywac do dowodu, mimo iz jest(?) podana waga w dowodze jesli dobrze pamietam :D Ciekawa sprawa, przejrze troche przepisow przez swieta moze sie czegos dowiem :)

 

Teraz chyba nie ma mozliwosci wpisac sobie w dowod "ciezarowy" przy kratce/leasingu, wiec teoretycznie jesli przepis mowi iz samochod ciezarowy ma wpisane ze jest jako ciezarowy to nie ma bata, prawo nie dziala wstecz, ale tutaj tez nie zawsze wiec moze nie byc tak fajnie. Sprawa mysle ze ciekawa i warto troche zachodu.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skad wage wezma, powiem ze woz opancerzony - a z tego co wiem takich rzeczy nie trzeba wpisywac do dowodu, mimo iz jest(?) podana waga w dowodze jesli dobrze pamietam icon_biggrin3.gif Ciekawa sprawa, przejrze troche przepisow przez swieta moze sie czegos dowiem icon_smile3.gif

To zrob to zamiast sie osmieszac. Hak trzeba 'wbic', instalacje lpg tez, ale zwiekszenia masy pare razy nie.

 

Niemcy sa bardzo konsekwentni. Masz auto jako ciezarowe to powinienes na granicy z ciezarowymi przekraczac, w weekend jak ciezarowki maja stac to kare mozesz zaplacic za to ze jezdzisz.

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1. Ciekawe skad wage wezma,

2. powiem ze woz opancerzony

3. Ciekawa sprawa, przejrze troche przepisow przez swieta moze sie czegos dowiem :)

1. Inspekcja transportu drogowego ma co trzeba. Takie oto przenośne wagi walizkowe:

Dołączona grafika

 

2. Na gębę to wiesz kto umarł. Wszystkie zmiany konstrukcyjne trzeba mieć na papierze.

3. Też jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Na gębę to wiesz kto umarł. Wszystkie zmiany konstrukcyjne trzeba mieć na papierze.

Oboje wiemy ze jest to nieprawda, ale pewnie akurat w tym przypadku pewnie tak, nie wiem dlatego wyraznie jest napisane ze trzeba zbadac temat :) Wkoncu ile osob jezdzi pancerniakami? :P

 

Co do faktu stania na granicy, to nie mit tylko fakt. Jakis czas temu faktycznie na ktorejs granicy polacy mieli problemy z wpisem 'ciezarowy' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja trochę inaczej niż zwykle.

Na ciężarowych się nie znam, a zimowe zachowania miszczuf kierownicy mnie szczerze grzeją.

 

Otóż i niżej mistrz parkowania ustrzelony na elitarnym parkingu Tesco w stolicy Podkarpacia. Ja się zachodziłem ze śmiechu, kumpel rzucił tylko swojskie "O, prze ch...", po czym, po obfotografowaniu, udaliśmy się po zakup wypasionego płynu do spryskiwaczy.

 

Widzieliście już pewnie różne auta parkujące na dwóch miejscach parkingowych. Fajno.

Limuzyna poniżej znosi stereotypy, przełamuje bariery, zdaje się tworzyć nowe standardy.

 

Fotki w spoilerze, są drastyczne i mogą nieodwracalnie uszkodzić psychikę.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - 'Sorry za jakość, noc i sony-ericsson nie idą w parze'

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jonasie, Sabo, nie idźcie tą drogą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :lol:

Jak nie!? Pow. DMC 3,5t obowiązuje tachograf i ograniczenia prędkości. Chyba, że sobie kupisz ciężarówkę i będziesz nią jeździł w celach prywatnych, np. po zakupy do sklepu, to wtedy z tacho możesz zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie!? Pow. DMC 3,5t obowiązuje tachograf i ograniczenia prędkości. Chyba, że sobie kupisz ciężarówkę i będziesz nią jeździł w celach prywatnych, np. po zakupy do sklepu, to wtedy z tacho możesz zrezygnować.

Nie wymyślaj

 

"Zgodnie natomiast z przepisami unijnego rozporządzenia nr 3821/85 w przypadku wykonywania przewozów pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony używany do niezarobkowego przewozu rzeczy, nie ma obowiązku instalowania ani używania tachografu. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Aurora pisała raczej o wyjątkach od reguły a z reguły tacho musi być ;) U "Niemca" i w Austrii nawet jak jedziesz busem DMC 2,8-3,5 to musisz prowadzić ewidencję czasu pracy na papierze.

To akurat dość logiczne. Chciałbyś jechać mały autobusem z kierowcą co jechał już 12h i nadal jedzie?? Ja na bank nie. Właśnie w takim celu jest prowadzona ewidencja. 

 

 

 

 

 

Dobra dość tych farmazonów czas wracać do głownego tematu tego wątku :] 

 

BTW Wesołych Świąt :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat dość logiczne. Chciałbyś jechać mały autobusem z kierowcą co jechał już 12h i nadal jedzie?? Ja na bank nie. Właśnie w takim celu jest prowadzona ewidencja.

Jaka jest w tym przypadku różnica pomiędzy małym autobusem a dużym vanem (poza ilością osób)? Nie widzisz tutaj bezsensu?

Zauważ również, że napisałem "na papierze" a jak wiadomo "papier wszystko przyjmie" :)

 

 

 

 

 

ZDROWYCH I WESOŁYCH!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Drogi niech zrobią dobre to nie będzie kierowca jechał 12 tylko 6 godzin. I nie będzie trzeba tacho, inspekcji, etc. Jak zwykle wszystko od zadu strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako ciekawostke podac iz przewoznicy przy swiadczeniu uslug transportu dla ludzi (sorry za jezyk ale PKP rulez.... i padam na r**) nie musza miec tacho :)

 

Polecam poczytac artykyl na necie jak Contbus zalatwil inspekcje ruchu drogowego i nadal jezdza bez tacho.

Z drugiej strony akurat oni sa spoko jesli chodzi o czas pracy kierowcow. Ale orla inspekcji wywineli pieknego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako ciekawostke podac iz przewoznicy przy swiadczeniu uslug transportu dla ludzi (sorry za jezyk ale PKP rulez.... i padam na r**) nie musza miec tacho :)

 

Polecam poczytac artykyl na necie jak Contbus zalatwil inspekcje ruchu drogowego i nadal jezdza bez tacho.

Z drugiej strony akurat oni sa spoko jesli chodzi o czas pracy kierowcow. Ale orla inspekcji wywineli pieknego ;p

a wiesz moze gdzie jest pelen artykul z opisana ladnie sytuacja, bo to co jest na gazeta.pl to dosc pobiezny opis sytuacji, a chetnie porusze ten temat w czasie zajec ze spedycji na uniwerku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi niech zrobią dobre to nie będzie kierowca jechał 12 tylko 6 godzin. I nie będzie trzeba tacho, inspekcji, etc. Jak zwykle wszystko od zadu strony...

To znaczy zamiast 100km/h zaczna latac po 200? Taa, jasne, zejdz troche na ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

To znaczy zamiast 100km/h zaczna latac po 200? Taa, jasne, zejdz troche na ziemie.

Nie. Wystarczy żeby zamiast 50 jeździli 110...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Pokaz mi ciezarowke jezdzaca po Polsce 50...

O np. ta, ta i ta i ta także... Na naszych drogach ciężarówka 100km/h? Raczej ty zejdź na ziemie.

 

Trasa Kraków-Rzeszów. Niedawno odnowiona. 180km, z czego 120km nie można wyprzedzać, miejscowość (50km/h), podwójna ciągła, milion fotoradarów etc. Gdzie tu ta ciężarówka ma jechać non stop 100km/h??? Wszystko zrobione żeby się nie dało normalnie jechać.

Jakby były dwa pasy w obie strony i ograniczenie do 110 na całej długości to by przejazd trwał 2h, a nie 6 jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac juz kwestie, ze ciezarowki na miedzynarodowke musza miec ogranicznik bo nie zarejestruja jej na miedzynardowke, do tego homologacja lub wpis w dowodzie, fakt, ze u nas wszystko mozna ominac, ale taki BAG nie bawi sie w mandaty za 50zl czy tam ichnich ojro wiec sie poprostu nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...