Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o osłone termiczną silnika i maski, wykonaną z jakiegoś tam materiału, która kosztuje w ciul kasy

Chyba w ASO, bo na Allegro mozna takowa kupic za ok. 100zl ;) A wersja zrob to sam to kilkadziesiat zlotych za metr kwadratowy (a potrzeba ok. 3/4 metra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie interesowałem się ale przeszła ta ustawa że Angliki można rejestrować w Polsce? To jest chore, w Anglii im to nie przeszkadza po której stronie ma się kierownice ale w Polsce to normalnie patologia ja już naprawdę tego kraju nie rozumiem, czemu oni nie dopuszczą normalnych ludzi którzy chcą naprawdę coś zmienić w tym kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ilości rodaków z wysp, którzy zaczeli by ściągać swoje trupy z uk do Polski to mam nadzieję, że taka ustawa nie przejdzie. Dlaczego? Będzie to po prostu niebezpieczne, jak jeden z drugim na ślepo zacznie wyprzedzać swoim vauxhallem. Co innego, gdyby mowa była o egzotycznych lub zabytkowych pojazdach (MG itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie interesowałem się ale przeszła ta ustawa że Angliki można rejestrować w Polsce? To jest chore, w Anglii im to nie przeszkadza po której stronie ma się kierownice ale w Polsce to normalnie patologia ja już naprawdę tego kraju nie rozumiem, czemu oni nie dopuszczą normalnych ludzi którzy chcą naprawdę coś zmienić w tym kraju...

a w ktorym europejskim kraju, z ruchem prawostronnym taka ustawa na to zezwala?

 

No dobra, spoko, ale czy to nie jest głupota w Polsce ? :( (tak samo z rządem, ale nie ma co odchodzić od tematu)

chcialbys sie z taki 'wychylajacym' spotkac na czolowce? Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w UE powinna taka ustawa przejść, skoro nie przeszkadza to anglikom to czemu w Europie przeszkadza? :P Słyszałem że mówili coś o wymijaniu, po to siedzi obok pasażer, aktualnie jeżdżę anglikiem i zawsze pytam lekko wyjeżdżam i czy coś jedzie jak czysto to buta :D

 

Ale zima, ciężko na drogach więc spokojnie trzeba jeździć i być ostrożnym.

Edytowane przez Zajcewik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K.. a co jak nie masz pasażera? Nie chciałbym, by moja żona jadąca z dzieckiem spotkała takiego "anglika". Pomyśl, a później klikaj na 'dodaj odpowiedź'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ilości rodaków z wysp, którzy zaczeli by ściągać swoje trupy z uk do Polski to mam nadzieję, że taka ustawa nie przejdzie. Dlaczego? Będzie to po prostu niebezpieczne, jak jeden z drugim na ślepo zacznie wyprzedzać swoim vauxhallem. Co innego, gdyby mowa była o egzotycznych lub zabytkowych pojazdach (MG itd.).

...gtr r34- nie było tego z kierownicą po europejskiej stronie, a znam niejedną osobę, która by sobie takie auto chętnie sprowadziła.

 

No dobra, spoko, ale czy to nie jest głupota w Polsce ? (tak samo z rządem, ale nie ma co odchodzić od tematu)

Nie. Wychylanie się na miejsce pasażera, albo wyjeżdżanie połową samochodu na przeciwległy pas, żeby zobaczyć, czy ma się wolną drogę do wyprzedzania to IMO głupota.

 

A wracając jeszcze do zimy:

http://www.youtube.com/watch?v=Giw5bFLJsMk << nudziłem się niemiłosiernie. Taki tam pseudo-dokument.

 

W tej chwili ten kawałek drogi jest cały biały, zaspy z jednej strony mają momentami ponad półtora metra, z drugiej trochę mniej.

Niestety, nie wszystko dało się rano sfilmować, bo przy co ciekawszych perełkach trzeba było obu rąk do działania. Nie ma np. auta stojącego na baczność w rowie, czy jeszcze ciekawszych zasp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4r, dlatego pisałem, że przy egzotykach powinno być to tolerowane.

Tyle że część JDM w opcji prawie na tor teoretycznie ma europejski odpowiednik... Który jest biedniejszy.

Co do bezpieczeństwa - spotkałem się z artem w którym twierdzono że w cywilizowanych krajach lewus jest bezpieczniejszym kierowcą. Niestety - u nas kultura jazdy jest pustostanem także będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, tym bardziej, że ci którzy wracają i ściągają te trupy z uk nie należą do elity intelektualnej (nie chcę uogólniać, ale kogoś z olejem w głowie raczej byłoby by stać na kupno auta w Polsce po powrocie zamiast sprowadzać 5 letnie bmw z fajerą po złej stronie).

 

Zajcewik, to nie o tobie, by nie było niedomówień.

 

A co do JDM- to europejskie odpowiedniki nie mają przynajmniej ograniczenia vmax do 180km/h ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kątem lekko wyjechać aby pasażer zauważył a jak sam jedziesz to przecież masz też zakręty, o wymijaniu myślisz wcześniej i patrzysz czy coś nadjeżdża.

Hu huuu, jak mam zakręt (szczególnie w prawo), to się trzymam za innym autem i ani myślę o wyprzedzaniu.

 

(...)że przy egzotykach powinno być to tolerowane.

Wiem. Teoretycznie, można by się pokusic i teraz o próbę rejestracji czegoś takiego. Tyle, że dostanie zezwolenia z ministerstwa to trochę jak ruletka- uda się, albo nie. Gdyby dobrze uzasadnić (chcę mieć takie auto, bo to arcydzieło, no i nie było wersji z kierownicą...bla bla bla), to może by się udało. O ile w ministerstwie będzie wniosek rozpatrywać jakiś normalny człowiek, a nie... no, nieważne.

 

Tyle że część JDM w opcji prawie na tor teoretycznie ma europejski odpowiednik... Który jest biedniejszy.

Rzeczony r34 też? Nie spotkałem :Q

No, ale, właśnie, jest biedniejszy, jest odpowiednikiem. To tak, jak kupić 316, i dokleić znaczek ///M. Czegoś jednak brakuje.

 

Absolutnie, tym bardziej, że ci którzy wracają i ściągają te trupy z uk nie należą do elity intelektualnej (nie chcę uogólniać, ale kogoś z olejem w głowie raczej byłoby by stać na kupno auta w Polsce po powrocie zamiast sprowadzać 5 letnie bmw z fajerą po złej stronie).

Buahaha...sprzed chwili, idealny przykład tejże elity :D

Sąsiadka (a właściwie jej syn- toż i ta elita) ma anglika po przekładce. Chyba skromny mieli budżet, skoro brakło $ na opony. Ojciec właśnie mówił, jak to ok. południa wyciągał ową sąsiadkę, bo zakopała się na naszej drodze o 8 kolejności odśnieżania. W czasie, kiedy śnieg szybciej pojawiał się na międzynarodowej trasie, niż z niej znikał. Za grosz wyobraźni... czy to się jakoś dziedziczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Look now.....

 

 

W ciągu 40-50 minut nawaliło z 5-7cm. W takim tempie to będzie jazda niedługo....

Nic to.

Przy temp. +1 i jeżdżących nonstop samochodach drogi jakby po deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobili przynajmniej przekładkę, teraz sobie wyobraź to auto na letnich z fajerą po prawej stronie w takich warunkach :evil:

Rano miałem przyjemność pomagać w wypychaniu z zaspy jakiegoś kolesia - z podporządkowanej debil wyskoczył także odbił tam gdzie teoretycznie powinna być jezdnia. Efekt taki że Hyundai zawiesił się na śniegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha :D Latem się świetnie jeździ anglikiem, nie mam żadnych zastrzeżeń, po prostu jak jadę to patrzę też trochę dalej w przód i widzę czy coś wyjedzie czy nie, rzecz jasna na zakrętach nie wyprzedza się przecież to ludzka głupota, której niestety nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobili przynajmniej przekładkę, teraz sobie wyobraź to auto na letnich z fajerą po prawej stronie w takich warunkach :evil:

Tia, w garażu, też "by syn" ("ale on taki zaradny").

Ubaw z ojcem mieliśmy, jak go widzieliśmy siłującego się z łomem w komorze silnika (silnik ofc wyjęty).

Innym anglikiem, bo ten obecny to już będzie bodaj czwarty, jego brat wrócił pewnego dnia z kołami przednimi w różne strony skręconymi. Czary, normalnie. A jakiś naiwniak to kupił niedawno i teraz sieje postrach na drogach. Ciekawe, kto mu załatwia przeglądy (retoryczne)?

Jeszcze innym (przy każdym aucie miał jakieś akcje, że się mu jeszcze nie znudziło :s) wrócił klient za kilka dni i się odgrażał, po czym sąsiad deko poobijany chodził, nie wiem czy fakty powiązane, czy też było jakieś disko w tym czasie xDD

 

Co do wyobrażania sobie- na śniegu nie znalazłem ;]

Dołączona grafika

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4r, pozostaje się cieszyć, że Twój sasiąd i jego wesoła gromadka nie porszuają się po drogach w mojej okolicy. A Tobie trzeba życzyć oczu dookoła głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha :D Latem się świetnie jeździ anglikiem, nie mam żadnych zastrzeżeń, po prostu jak jadę to patrzę też trochę dalej w przód i widzę czy coś wyjedzie czy nie, rzecz jasna na zakrętach nie wyprzedza się przecież to ludzka głupota, której niestety nie brakuje.

rozumie ze lampy przednie tez masz orginalne, angielskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie ze lampy przednie tez masz orginalne, angielskie?

Tak, ale przestawione na wersję europejską. No ten siwy Superb to obraza, czemu? Też mam takiego Superb tylko że jest cały i inny kolor :lol2:

 

edit: nie dojrzałem to jest Octavia :P

Edytowane przez Zajcewik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyline'a zarejstrujesz w pl jako rhd bez wiekszych problemow bo akurat on niepodchodzi pod ustawe, bo wypuszczali go jedynie RHD. Ja tam nie mam nic przeciwko RHD ktoś ma głowe to i kiera po prawej niewiele mu zmieni. A idioci jak jeżdżą tak będą jeździc wiec lhd czy rhd i tak wypadki będą.

 

edit: źle sie wyraziłem, ustawa mówi wyraźnie że jesli auto było produkowanie jedynie rhd(czyli lhd nie było, dla janosci) to takie cudo może byc zarejstrowane u nas, przynajmniej teraz tak jest, i od czasu honorowania przegladow z ue dla chcacego da rade zarejstrowac rhd u nas ;p gorzej będzie z przeglądami ale ;)

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w UE powinna taka ustawa przejść, skoro nie przeszkadza to anglikom to czemu w Europie przeszkadza? :P Słyszałem że mówili coś o wymijaniu, po to siedzi obok pasażer, aktualnie jeżdżę anglikiem i zawsze pytam lekko wyjeżdżam i czy coś jedzie jak czysto to buta :D

Kolego, masz mózg? To czemu nie używasz?

Bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu, poleganie na tym, co widzi pasażer - wspaniale, jesteś drugim Hołowczycem. O ile sekund wydłuży się twój czas reakcji, zanim ów wszechwidzący pasażer zauważy drugiego takiego "anglistę" z przeciwka, odwróci się do ciebie, otworzy paszczę i powie "chowaj się!", względnie "k...wa mać!"? Nie pitol mi tu, że widzisz, myślisz i zauważysz, bo nie zauważysz i najwyraźniej nie myślisz, pisząc takie brednie.

Kup sobie normalny samochód z kierownicą po cywilizowanej stronie (gorszej być może klasy, fakt), pojeździj i porównaj, kiedy widzisz więcej i kiedy masz więcej czasu na reakcję. Jakbym ja jeździł "anglikiem", to pewnego pięknego dnia na trasie do Poznania zostałbym wdowcem albo zginął - skończyło się na rozbitej lewej przedniej szybie i urwanym lusterku, bo jadąc za busem zdążyłem tak jak on cudem odbić w prawo, widząc co jedzie z przeciwka. Pasażer ci powie, ta. W smoki i wróżki też wierzysz? O bogowie, trucizny!

 

Angole są cwani - nikt w Europie nie chce swobodnie puścić lewostronnego złomu na ulice, więc i rynku zbytu nie ma. Poznali zamiłowanie polactwa do klepanych strucli, wyczuli biznes i teraz straszą sądami, trybunałami i tak dalej. Na szczęście ktoś tam na górze ma resztki rozsądku i jaj i jak na razie zgody na to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz jechalem za takim "angolem" i to co typ wyprawial, zeby wyprzedzic wolalo o pomste do nieba a nie bylo to na powiatowce a na trasie typu E7. wychylanie sie z prawej, wychylanie sie z lewej, istny slalom. jak ktos chce takim autem jezdzic to niech wraca tam skad je przytargal a nie sieje tu strach i spustoszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Zajcewik chyba, jak napisał jonas, przyjemności używania mózgu jeszcze nie zaznał :D Osobiście jeżdżę rhd, ale tylko tam gdzie jest to normalne, nawet do głowy by mi nie przyszło, aby jechać takim autem do PL, ale trzeba wziąć poprawkę, że większość rodaków kupuje tutejsze trupy, a potem jedzie przez pół Europy, aby pokazać się w swojej wiosce :) Lans musi być :mrgreen: Mam szczerą nadzieję, że przepis o możliwości rejesteracji rhd w PL nigdy nie przejdzie (no chyba, że rozmawiamy o zabytkach/klasykach).

 

@slavOK poj... pomyliłeś tematy :D pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie normalny samochód z kierownicą po cywilizowanej stronie (gorszej być może klasy, fakt), pojeździj i porównaj, kiedy widzisz więcej i kiedy masz więcej czasu na reakcję. J

Akurat cywilizowany był na całym świecie ruch lewostronny.

Napoleon nie chciał się poruszać z plebsem po tej samej stronie więc zarządził, że jego wojska będą śmigać po prawej i tak "ucywilizował 99% Europy".

Ale co do poruszania się po prawej stronie lewostronnym samochodem to będę gnębił takich potencjalnych zabójców !

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...