Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was używa w samochodzie magnetyzera? Wierzycie, że to coś zmniejsza spalanie i poprawia osiągi? Zastanawiam się czy nie kupić tego wynalazku do mojej astry f. Na allegro jest tyle różnych rodzajów, że nie wiem co wybrać. Może ktoś się orientuje na jakiej aukcji jest jakiś "dobry" (o ile taki wynalazek w ogóle działa...).

Wolę sticker "turbo", ew. "hgt". Efekt ten sam, a są lżejsze, więc mam mniejszą masę do rozpędzenia :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was używa w samochodzie magnetyzera? Wierzycie, że to coś zmniejsza spalanie i poprawia osiągi? Zastanawiam się czy nie kupić tego wynalazku do mojej astry f. Na allegro jest tyle różnych rodzajów, że nie wiem co wybrać. Może ktoś się orientuje na jakiej aukcji jest jakiś "dobry" (o ile taki wynalazek w ogóle działa...).

+30KM, +60nm, +10 magia, +8 siła, +9 niewidzialność, +100 frajerstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+30KM, +60nm, +10 magia, +8 siła, +9 niewidzialność, +100 frajerstwo...

-100spalanie jeszcze :razz:

 

u mnie dzisiaj samobojce zatrzymali, mlodziak w swoim BIMERZE sunał prawie 140miastem, pech chcial,ze mondeo wszystko wylapalo. Stalem akurat obok to go miśki nieźle poczęstowały. Chyba wybiją mu z głowy taka jazde. Coraz bardziej sie przekonuje do stereotypu. Kupi taki sobie grata za te 5k i najszybszy w mieście :damage_wall:

 

mam pytanie : montowaliście światła do jazdy dziennej? dużo roboty ?

 

literowka.

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od samochodu, elopaski imitujące lampy audi są troszkę tandetne :P

No dokładnie, bo takie diodowe paski w Kadecie czy Golfie wyglądają wieśniacko. ;) Trzeba dobrać styl, bo chyba takie ledy pasują jedynie klasie premium, tudzież najnowszym konstrukcjom. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

-100spalanie jeszcze :razz:

 

u mnie dzisiaj samobojce zatrzymali, mlodziak w swoim BIMERZE sunał prawie 140miastem, pech chcial,ze mondeo wszystko wylapalo. Stalem akurat obok to go miśki nieźle poczęstowały. Chyba wybiją mu z głowy taka jazde. Coraz bardziej sie przekonuje do stereotypu. Kupi taki sobie grata za te 5k i najszybszy w mieście :damage_wall:

 

mam pytanie : montowaliście światła do jazdy dziennej? dużo roboty ?

 

literowka.

Kiedyś na jakimś forum był temat ile najwięcej kto w mieście zasuwał. Było zdjęcie z fotoradaru jakiegoś cwaniaka w BMW3 E30 oczywiście, miał chyba 150 i jeszcze sie tym chwalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mi sie wczoraj cos takiego przytrafilo. Przy 130 zorientowalem sie, ze chyba ciut za szybko... Cholera, trzeba patrzec na predkosciomierz :D:D

I nie mialem punktu odniesienia, bo 12 w nocy dochodzila. Samochodow bylo jak na lekarstwo.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-100spalanie jeszcze :razz:

 

u mnie dzisiaj samobojce zatrzymali, mlodziak w swoim BIMERZE sunał prawie 140miastem, pech chcial,ze mondeo wszystko wylapalo. Stalem akurat obok to go miśki nieźle poczęstowały. Chyba wybiją mu z głowy taka jazde. Coraz bardziej sie przekonuje do stereotypu. Kupi taki sobie grata za te 5k i najszybszy w mieście :damage_wall:

 

mam pytanie : montowaliście światła do jazdy dziennej? dużo roboty ?

 

literowka.

W takim połączeniu to pasuje, w każdym innym jest to całkowita wioska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

W takim połączeniu to pasuje, w każdym innym jest to całkowita wioska.

Są drogie auta z chowającymi się lampkami i według mnie w takich bym tego wioską nie nazwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu u nas swiatla do jazdy dziennej rozpatruje sie w kwestii tuningu, a nie swiatel do jazdy dziennej? Jesli ktos ma stary samochod i instalacja elektryczna jest w srednio gorszym stanie, a akumulator jest permanentnie niedoladowany tym bardziej powinien zamontowac wkoncu te swiatla ciagna duzo mniej pradu, chocby przez to ze nie jest oswietlona tyl samochodu. Oprocz pro wypasionych ledowych, sa tez zwykle na zarowki 21W i kosztujace chyba z 50zl za komplet. Z drugiej strony jesli ktos do starego rupcia montuje swiatla za 200zl, badz elopaski po 3.5zl/sztuka, bo ledy sa w modzie, a reszta samochodu pozostawia wiele do zyczenia, no to jednak cos ma z glowa nie tak.

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijałem kiedyś jakąś lagunę mk2, która miała nie dość, że niebieskie postojówki, to jeszcze zielone 'dzienne'. Tak, zielone. Choinka, to w tym przypadku nieadekwatne określenie.

A czy dużo roboty... hmm. Przy puszczaniu kabli do głośników rozbierałem prawie całą deskę rozdzielczą. Przy montażu takich lampek i chęci zrobienia tego tak, jak być powinno (osobny wyłącznik, albo dezaktywacja 'z automatu' po włączeniu którychś 'normalnych' świateł), pewnie będzie podobnie.

 

tym bardziej powinien zamontowac wkoncu te swiatla

Powinien zrobić instalację, bo w nocy i tak będzie jak wcześniej. Mam dość spotykania aut, w których po naciśnięciu stopu gasną wszystkie inne lampy, włącznie z kierunkowskazami, albo nie świeci kompletnie nic.

 

Cholera mi sie wczoraj cos takiego przytrafilo. Przy 130 zorientowalem sie, ze chyba ciut za szybko... Cholera, trzeba patrzec na predkosciomierz :D:D

I nie mialem punktu odniesienia, bo 12 w nocy dochodzila. Samochodow bylo jak na lekarstwo.

Ja tak dawniej jeździłem wieczorami po Rz. Ale od jakiegoś czasu, po zmianie ustawień sygnalizacji, przy jeździe 50-55 trafiasz na jedne światła zielone i masz 90% szansy, że przejedziesz całe miasto na fali, tylko patrząc jak kawałek przed tobą zmieniają się ładnie z czerwonego. Ofc zdarzy się taki, który uparcie jedzie więcej, żeby i tak się ze mną zrównać na kolejnych światłach. Ja i inne ślamazary jedziemy nie hamując, a on musi zaczynać cykl 1-gaz-2-gaz-3... do kolejnych świateł.

Heh, a dzisiaj ciekawostka. Pierwszy raz, od kilku dobrych tygodni, trafiła mi się sytuacja, gdzie trasę, którą zwykle robię w 30-35 minut, zrobiłem w 25, w dodatku nie jadąc nigdzie więcej niż 100. Rzadko się zdarzają takie dni, a szkoda. O wiele fajniej by się jeździło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany żółknięciem plastiku lewego reflektora, zobaczyłem, że postojówka wpadła do wewnątrz lampy o jakiś centymetr i przytopiła odbłyśnik.

Reflektor biksenonowy a, że to komora od przeciwmgłowych, które używam od wielkiego dzwonu- więc pół biedy, bo nie pogarsza widoczności ani nie oślepia, ale niesmak pozostaje, zwłaszcza, że w nic nie przyłożyłem.

Reflektor zostaje wpisany na listę pt. "do wymiany", na której znajduje się wymienienie kratki lewego głośnika z tyłu, która jest pęknięta od dobrych trzech lat...

 

@m4r- Właśnie w tym jest cały sęk- czerwona fala. W Olsztynie jest tak idealnie dobrana, że szanse przejechania na zielonym są bardziej niż nikłe- w wielu miejscach zapala się zielone, a 300m. dalej- właśnie gaśnie i i tak trzeba czekać... Chociaż jest jedno skrzyżowanie, na którym NIGDY podczas dwuletniej jazdy w tym mieście nie trafiłem na zielone od ręki- złośliwość rzeczy martwych i synchronizacji.

Chociaż ostatnio zauważyłem, że tam, gdzie są ustawione znaki "70"- po jechaniu z prędkością 90km/h wlatuje się na zmianę zielony-pomarańczowy, a nie jak na "50" przy prędkości 45-70km/h- czerwony. ;)

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suki na to lecą

wiec pewnie masz 44 komplety na samochodzie, misiu kolorowy ? :wink:

 

 

pytam powaznie, nie jezdze golfem 2-3 ani czyms podobnym. Chodzi mi konkretnie o oszczedzenie paliwa

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś uprzedzenia?

tja.. :wink:

 

 

Ile lat trzeba żeby się zwróciła inwestycja?

z tego co wyczytalem to mozna zaosczedzic 0,5 - 1L/100km

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalem to mozna zaosczedzic 0,5 - 1L/100km

rocznie ? :lol:

 

Geez skąd się biorą takie głupie teorie...

BTW. Was też kusi na zmianę opona na letnie? :)

bardzo, ale 'czujac' obecne dziury to odechciewa sie zakladania aluskow... Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem należy sprawdzić czy lampy do jazdy dziennej posiadają homologacje.

 

Szacunkowo jeżdżąc rocznie 10'000 km na światłach w dzień (nie liczy się nocy) wydamy około 100-200zł więcej na paliwo.

 

Na diodach można oszczędzić 80-150zł rocznie

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geez skąd się biorą takie głupie teorie...

BTW. Was też kusi na zmianę opona na letnie? :)

jak jutro znajdę czas to wrzucam letni setup czyli 18 cali i zawias -45mm :razz:

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

BTW. Was też kusi na zmianę opona na letnie? :)

Jeszcze nie. Woda jest na drodze, śnieg dookoła i temperatura ciągle blisko zera. Gdybym dzisiaj miał letnie, to pewnie robiłbym prawy przód, bo zatrzymałem się, dosłownie parę godzin temu, na takiej kinder niespodziance bardzo blisko dośc wysokiego krawężnika.

Zresztą, muszę poczekać, jak przedmówca. Może nie tyle do końca marca, co do połowy - nowe felgi + opony, a to musi się zgrać z wypłatą.

 

Przed zakupem należy sprawdzić czy lampy do jazdy dziennej posiadają homologacje.

 

Szacunkowo jeżdżąc rocznie 10'000 km na światłach w dzień (nie liczy się nocy) wydamy około 100-200zł więcej na paliwo.

 

Na diodach można oszczędzić 80-150zł rocznie

Niech mnie ktoś oświeci. Jak to jest, że się liczy to dodatkowe paliwo przy włączonych światłach?

Czy samo zapotrzebowanie na większy prąd z akumulatora powoduje, że alternator stawia większy opór (co skutkuje zwiększeniem spalania), czy jeszcze coś innego? Niby uzwojenia nie przybywa, masa taka sama... Taak, wiem, może durne pytanie, ale na fizyce zwykle spaliśmy, albo graliśmy w kółko-krzyżyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geez skąd się biorą takie głupie teorie...

BTW. Was też kusi na zmianę opona na letnie? :)

Kusi, kusi ale przypomina mi się zeszło roczny "lany poniedziałek" gdy padał śnieg.

Więc uspokajam się i czekam aż miną święta wielkiej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jutro znajdę czas to wrzucam letni setup czyli 18 cali i zawias -45mm :razz:

Daj spokój. To jeszcze nie pora. Raz, że dziury, a dwa jak przymrozi albo przysypie to skończysz na drzewie albo innym takim podobnym przedmiocie. Sam raz zaryzykowałem i skończyło się wymianą reflektora, błotnika i zderzaka. Pech chciał, że szklanka na następny dzień była taka, że stać się nie dało. I to było jakoś późno marzec/kwiecień.

 

 

Niech mnie ktoś oświeci. Jak to jest, że się liczy to dodatkowe paliwo przy włączonych światłach?

Czy samo zapotrzebowanie na większy prąd z akumulatora powoduje, że alternator stawia większy opór (co skutkuje zwiększeniem spalania), czy jeszcze coś innego? Niby uzwojenia nie przybywa, masa taka sama... Taak, wiem, może durne pytanie, ale na fizyce zwykle spaliśmy, albo graliśmy w kółko-krzyżyk.

Czasem jak Was czytam drodzy koledzy to nie wiem czy sie śmiać czy płakać.

Najpierw temat o odśnieżaniu parkingów. Wszyscy narzekają, ale nikt łopaty nie weźnie do ręki, no bo przecież sami królowie w Polszczy, robotą się ubrudzą.

 

A teraz temat oszczędzania na włączonych światłach i zakładanie wiochy do "jazdy dziennej". Litości :rolleyes: To może zaczniecie wymontowywać wspomaganie, ABS, elektryczne szyby, radio to wtedy też zaoszczędzicie 50groszy/ileś tam :rolleyes: A może warto z buta pochodzić skoro tak liczycie?

 

Szczerze mówiąc to za takie wynalazki to bym zabierał prawko <_< Tak samo za zenon a'la ksenon :angry: W sumie to prawko za tanio... moze OC :) musi boleć.

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żarówki Philips EcoVision :E

Niestety... nie prowadzę rozrachunków ile zaoszczędziłem przez nie paliwa :( ...

A ile się naklnąłem po zmroku bo świecą tragicznie :E.

 

Choć prawdą jest, że to i w lato na 400km szło ~30l paliwa, teraz w zimę też ~30l styka na 400km (w lato żarówki +90%); (te same stacje, trasy, sposób jazdy);

 

A co do kół letnich:

Z jednej strony kusi... ale nad ranem przymrozki, drogi śliskie... no i jak nieraz wspomnian - pełno dziur...

Już wolę swoje stalówki 13" męczyć niż 15" alu... które to koła letnie idą do ponownego wyważenia, bo po jednym sezonie fele trochę oberwały (odkąd wpakowałem sztywniejsze amory);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...