Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Moje przekonanie jest, że jeśli stać Cię na konie to i na siano dla nich, z drugiej strony opcja 1.0 + LPG pokazuje mi, że ktoś chce mieć bardzo oszczędny wóz i go w pełni rozumiem. Ale my nie o moich przekonaniach EOT.  

 

Za takie przekonanie od niejednego mógłbyś dostać w mordę. Jak marzy mi się samochód X z silnikiem Y, i będę chciał nim jeździć na gazie, to zrobię to, bo np. nie zawsze mam na benzynę. Nie zrezygnuje z samochodu, który śni mi się po nocach bo ktoś gada, że jak mam kase na samochód to i na paliwo :lol2:

 

Sorry za OT.

 

BTW, 17:00, Warszawa -> trochę poprószyło i już 3/4 kierowców jedzie jakby mieli tylko pierwszy bieg w skrzyni :lol:

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK: masz na myśli wyjarane zawory, wżery? ;)

 

dokładnie.

 

Jak marzy mi się samochód X z silnikiem Y, i będę chciał nim jeździć na gazie, to zrobię to, bo np. nie zawsze mam na benzynę.

up. Jak nie masz na benzynę to w jaki sposób chcesz mieć na ten wymarzony samochód, ubezpieczenie i części do niego, już nie piszę o życiu, no chyba, że jedynym celem w życiu jest ów wymarzony samochód :lol: dziwne myślenie, no ale każdy ma swoje priorytety.

 

z tym dostawaniem w mordę to pojechałeś ostro, brawo.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy że marzy mi się BMW 750 E32 - kosztuje niedużo, wychla jednak ze 30 litrów. Dlaczego mam nie założyć sobie gazu? Stać mnie było na 300 koni, ale na paliwo nie. Ja nikomu w portfel nie zaglądam, więc nie mówcie "Stać Cię było na samochód, stać Cię na paliwo", to zupełnie dwie różne rzeczy.

 

A tak btw, to generalnie jestem przeciwnikiem LPG, słabo jedzie i pika jak głupie, jak depnę do spodu :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1.0 benzyna pali 4-7 litrów, zależy od stylu jazdy oczywiście. Po diabła to gazować? Pomijając debilne (jak zwykle) niemieckie pomysły na wsadzanie 1.2T do budy Superba czy tam Octavii, znakomita większość takich silniczków pracuje w segmencie A/B, gdzie bagażnik przypomina schowek na rękawiczki. Kosztem koła zapasowego podobno można coś wywalczyć, ale co wtedy z tym kołem? Na tylną klapę? :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że jest podobnie szkodliwe.

 

Być może, w temacie LPG na pewno coś się zmieniło od czasu kiedy w to się głęboko wczytywałem. Mam swoje zdanie, do którego mam prawo, ale to nie jest tak, że nikt mi go nie zmieni. Maybe someday... ;)

 

 

Za takie przekonanie od niejednego mógłbyś dostać w mordę.

   :lol2: Pomijając, że "mordę" to ma krowa, więc sobie wypraszam, to prędzej ty dostaniesz w nią za swoją niewyparzoną gębę, niż ja za swoje poglądy. ;) Przyjezdny Warszawiaczek z okolic, right ? ;)  Jeśli chcesz to dalej ciągnąć to pisz na PW, nie śmiećmy.

 

ULLISSES -> mógłbyś to jakoś sprzątnąć ? Bo zaczyna się internetowe kozaczenie a nie mam ochoty jechać 400km żeby komuś coś udowadniać. ;)

 

EDIT : Ktoś tu już wcześniej napisał, że widzi tu typowe polskie forum, każdy ma swoje zdanie i go nie ruszy - Okej, ale widzę, że większość ma problem z zaakceptowaniem zdania drugiej osoby. Nadmienię, że ja mam "problem", gdy ktoś zamiast zrozumieć, że mogę mieć inny pogląd od niego, zaczyna używać ataków personalnych (jak ^Berzerk^ czy KonradGT) , brak argumentów i brak zrozumienia, że ktoś ma inne zdanie równa się atakiem ? No błagam... Ja nikogo do niczego ku*** nie przekonuję, mam swoje zdanie, każdy może mieć własne i ja nikomu nie będę go zmieniał, ale widzę, że niektórzy mają bardzo poważne problemy z akceptacją innego punktu widzenia...   

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Dobra tylko są ludzie którzy robią średnio 1500km miesięcznie. Przy czym do zrobienia tylu kilometrów muszą zapłacić za paliwo 500zł w Fiacie Punto 1.2 lub tyle samo za gaz ale w czymś lepiej zrobionym co ma 6 Cylindrów, nie wymaga przeżegnania się przed wyprzedzaniem Tira, ma lepszą dynamikę i lepiej się prowadzi, ma lepsze wyposażenie, no ale jest starsze.

 

Na samochód zbiera się pieniądze czasem nawet latami, OC co miesiąc się nie płaci a jakby nie patrzeć na paliwo co miesiąc te 500zł trzeba mieć a nie jest to drobna część wypłaty nawet jak się ma 2000zł na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   :lol2: Pomijając, że "mordę" to ma krowa, więc sobie wypraszam, to prędzej ty dostaniesz w nią za swoją niewyparzoną gębę, niż ja za swoje poglądy. ;) Przyjezdny Warszawiaczek z okolic, right ? ;)

Nie chcę dawać Tobie w mordę, tylko uświadomić, że takie rozumowanie nie jest zbytnio w porządku. Niech każdy robi jak chce.

 

Tak, uczę się w Warszawie. Co to ma do rzeczy? Jak kiedyś będziesz miał ochotę jednak coś udowodnić - zapraszam :) Chętnie podyskutuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dawać Tobie w mordę, tylko uświadomić, że takie rozumowanie nie jest zbytnio w porządku. Niech każdy robi jak chce.

 

Tak, uczę się w Warszawie. Co to ma do rzeczy? Jak kiedyś będziesz miał ochotę jednak coś udowodnić - zapraszam :) Chętnie podyskutuje ;)

 

Odebrałem to jako atak. Twoje drugie zdanie ("Niech każdy robi jak chce.") jest już bliższe moim przekonaniom. Nie twierdzę, że moje podejście jest najlepsze, ja widzę temat LPG w taki sposób i chyba jasne jest, że jest to moje zdanie i nie próbuję go nikomu na siłę wciskać... 

 

Co do Warszawy, to chyba największe powiedzmy "rasistowskie" miasto jakie znam. Rasistowskie w sensie, że za odmienne poglądy faktycznie ludzie się burzą, według mnie miasto z największym problemem akceptacji odmiennego, czyjegoś zdania. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy że marzy mi się BMW 750 E32 - kosztuje niedużo, wychla jednak ze 30 litrów. Dlaczego mam nie założyć sobie gazu? Stać mnie było na 300 koni, ale na paliwo nie. Ja nikomu w portfel nie zaglądam, więc nie mówcie "Stać Cię było na samochód, stać Cię na paliwo", to zupełnie dwie różne rzeczy.

 

A tak btw, to generalnie jestem przeciwnikiem LPG, słabo jedzie i pika jak głupie, jak depnę do spodu :)

 

pierwsza awaria 750 i idziesz do banku po pożyczkę :D, nie pisze nawet o kupnie opon

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ostatnie strony to jakbym czytał forum gimnazjalistów. Ogarnijcie się trochę panowie.

 

A tak w temacie - czy jest jakiś przepis zabraniający jazdy za karetką w terenie zabudowanym? I druga sprawa - czemu ten sygnał dźwiękowy jest taki cichy?

Jechałem parędziesiąt metrów za karetką(kierowca jechał z zawrotną prędkością 60-70 km/h na dwupasmówce), radio standardowo żeby nie podnosić głosu do rozmowy i ledwo było słychać karetkę. Jakieś głupie przepisy BHP o maksymalnej głośności sygnałów dźwiękowych czy co?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do E32 nawet popularne 225/65/R15, więc nie ma tragedii. No chyba, że ma być lans na 17 i więcej calach, wtedy racja ;)

 

no nie wiem czy to 300 koni i profil opony 225/65 to fajne połączenie na zakrętach :lol: nie wiem jak takie stare czupki ale w samochodach z takimi z teraźniejszych lat 15 calowa felga nie wejdzie bo tarcze na to nie pozwalają, z 16 nawet jest problem.

 

tak przy okazji to ludzie chyba sobie nie zdają sprawy z tego jak drogi jest taki samochód w przypadku awarii (skrzynia czy jakiś osprzęt silnika) kumplowi się sypnął rozrusznik w a8 też jakiś silnik potężny - dostanie tej części z 2giej ręki to jakaś masakra i stoi sobie tak samochód już miesiąc.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem to jako atak. Twoje drugie zdanie ("Niech każdy robi jak chce.") jest już bliższe moim przekonaniom. Nie twierdzę, że moje podejście jest najlepsze, ja widzę temat LPG w taki sposób i chyba jasne jest, że jest to moje zdanie i nie próbuję go nikomu na siłę wciskać... 

 

Co do Warszawy, to chyba największe powiedzmy "rasistowskie" miasto jakie znam. Rasistowskie w sensie, że za odmienne poglądy faktycznie ludzie się burzą, według mnie miasto z największym problemem akceptacji odmiennego, czyjegoś zdania. 

 

O to właśnie chodzi ;)

 

pierwsza awaria 750 i idziesz do banku po pożyczkę :D, nie pisze nawet o kupnie opon

 

Awaria w bawarii? :P no co Ty :D no nie wiem, cały silnik za 1000zł można kupić. Ojciec to mechanik, mam narzędzia, kanał, warsztat itd itp. Co do opon, czytaj niżej.

 

Do E32 nawet popularne 225/65/R15, więc nie ma tragedii. No chyba, że ma być lans na 17 i więcej calach, wtedy racja ;)

 

225/55/R16 kupiłem po 100zł/sztuka, to dużo?

Edytowane przez KonradGT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nikt nie będzie zlewał z firmówki, bo będzie LPG ;)

 

LPG jest fajny, po pozwala entuzjastom bez wielkich środków pieniężnych cieszyć się autem, które zawsze chcieli. A kasa zaoszczędzona na paliwie może iść na ew. naprawy czy też dopieszczanie auta.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nikt nie będzie zlewał z firmówki, bo będzie LPG ;)

 

LPG jest fajny, po pozwala entuzjastom bez wielkich środków pieniężnych cieszyć się autem, które zawsze chcieli. A kasa zaoszczędzona na paliwie może iść na ew. naprawy czy też dopieszczanie auta.

 

Nie widziałem jeszcze firmówki na benzynę, ale mało znam życia.

 

Co do kolejnego zdania - polać mu! O to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba umieć się w życiu ustawić :) btw, to nie wiem do czego pijesz ;)

 

Nie ważne, po prostu mam "lekko" inną filozofie życiową, każdy ma swoją.

 

Tak przy okazji ostatnio dzwonił do mnie "ziom" z dawnych czasów i nawija mi tak: wiesz mam super okazje, X5 z Niemiec do wzięcia za 70 tysi okazja jak uj, ale mam 55, nie pożyczył byś mi 15 ?, powiedziałem mu, że skok ma po 2giej stronie drogi i by sobie jeszcze dobrał na ubezpieczenie tego samochodu...

takiego podejścia to już w ogóle nie mogę pojąć.

 

Nie widziałem jeszcze firmówki na benzynę, ale mało znam życia.

no to chyba naprawdę mało bo wszystkie firmowe yarisy czy inne małe popierdalałki mają benzynowe silniki pod maską :lol: Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takim sposobem to pewnie że można mieć 300 koni, opony za 100zł 3 silniki w zapasie jak by co, tata mechanik benzyna od znajomego co zlewa z firmówki i jest jazda ważne, że lans i 300 koni.

kazdy orze jak moze. A ty lubisz ludziom wyliczac i siedziec w portfelu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba naprawdę mało bo wszystkie firmowe yarisy czy inne małe popierdalałki mają benzynowe silniki pod maską :lol:

 

Pomijam Colowe Yarisy, bo nie wiem czy tam sie da spuszczać takie ilości benzyny, żeby to miało w ogóle sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy orze jak moze. A ty lubisz ludziom wyliczac i siedziec w portfelu.

 

bardzo, mam taką pasje życiową, wiesz :lol:

Pomijam Colowe Yarisy, bo nie wiem czy tam sie da spuszczać takie ilości benzyny, żeby to miało w ogóle sens

to nie wiesz, że każdy PH wozi ze sobą swój własny kanisterek ? :P Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi ;)

 

 

 

Awaria w bawarii? :P no co Ty :D no nie wiem, cały silnik za 1000zł można kupić. Ojciec to mechanik, mam narzędzia, kanał, warsztat itd itp. Co do opon, czytaj niżej.

 

 

 

225/55/R16 kupiłem po 100zł/sztuka, to dużo?

 

no jasne ze można silnik kupić tylko trzeba, wymienić olej + filtr, płyn do chłodnicy i wyjdzie ok 550pln + przekładka , opona za 100pln 16? Za 100pln to kupisz felgę stalowa używaną 16", za 16" 205/55 zimówkę płaciłem 360pln UG7+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Tobie nie kaze kupować nowych opon które mają raptem max 2mm bieżnika więcej niż dobre używki :)

 

100zł/szt. zimówki, szesnastki, z komisu w Wyszkowie ;] Jeżdżą miodzio.*

 

*jak na opony po stówie :D

 

@ slavOK, już nie ma tak łatwo, w każdym dużym koncernie montują GPSy, kontrole paliwa itd itp, szefowie tych firm to też pazerni ludzie :wink: np. w Balsenie równo ukrócili wszystkich, a jak tylko ktokolwiek próbuje wałować od razu out z roboty.

 

Olej + filtr + płyn do chłodnicy to 550zł?

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Tobie nie kaze kupować nowych opon które mają raptem max 2mm bieżnika więcej niż dobre używki :)

 

100zł/szt. zimówki, szesnastki, z komisu w Wyszkowie ;] Jeżdżą miodzio.*

 

*jak na opony po stówie :D

 

@ slavOK, już nie ma tak łatwo, w każdym dużym koncernie montują GPSy, kontrole paliwa itd itp, szefowie tych firm to też pazerni ludzie :wink: np. w Balsenie równo ukrócili wszystkich, a jak tylko ktokolwiek próbuje wałować od razu out z roboty.

 

Olej + filtr + płyn do chłodnicy to 550zł?

 

7,5 - 8 litrów oliwy , płynu 15l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ slavOK, już nie ma tak łatwo, w każdym dużym koncernie montują GPSy, kontrole paliwa itd itp, szefowie tych firm to też pazerni ludzie :wink: np. w Balsenie równo ukrócili wszystkich, a jak tylko ktokolwiek próbuje wałować od razu out z roboty.

wiesz tak się składa, że znajomy robi w balsenie i co kilka dni przywozi sobie 20 litrów w baniaczku hehe, gpsy owszem ale sondy w baku się jeszcze nie dorobił, a taki dostawczak, może spalić 10 jak i 20 litrów, zależy jak się jeździ.

 

Uwielbiałem jak klient przyjezdzal do warsztatu i walil 'jo bych chciol oliwa wymienic'.

Mieszkasz w Tychach i dziwisz się, że ludzi tak mówią ? przecież to gwara jest.

 

zresztą ch z olejem, gorzej jak przyjdzie wymienić rozrząd, kable zapłonowe i świece :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pomijając debilne (jak zwykle) niemieckie pomysły na wsadzanie 1.2T do budy Superba czy tam Octavii...

 

A właściwie dlaczego debilne? Silniki są elastyczne bo duży moment na niskich obrotach, są ekonomiczne przy umiarkowanym traktowaniu i emitują mało CO2?

To właściwie co w nich złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...