Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Takie, chyba, niecodzienne pytanie.

Jak puszczać muzykę z komórki na radio w samochodzie? Da się to zrobić jakoś via, np. bluetooth? Chodzi mi o bezprzewodowość rozwiązania.

Jakie radio by do tego potrzeba?

Telefon to nokia e72.

 

np. pioneer DEH-6100BT, DEH-P8100BT i inne z końcówką BT... tylko nie wiem jak z jakością przesyłu takiej muzyki bo BT transferem nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

A ile Ci potrzeba transferu na dzwięk stereo?

BT 2.0 ma szybkosc do 3 megabitów na sekunde. Nowsze wersje są kilka razy szybsze. To wystarczy nawet na transmisje video. Zresztą taki profil BT równiez posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereo po BT działa bardzo dobrze (mam słuchawki). Jedyne, czym się trzeba martwić to jakość słuchanych piosenek, odległość między urządzeniami i jakość przetworników. Odległość w aucie od razu odpada, a jakość głośników- hmm... zależy jakie masz. W ostateczności pozostaje jeszcze lista usług obsługiwanych przez radio (ale nie wydaje mi się żeby tam czegoś brakowało).

Możesz jeszcze popytać w temacie o car audio w elektronice, ale odpowiedź możesz dostać za miesiąc - dwa ;]

 

Btw, dzisiaj znowu wyszedłem na wciskającego się w każdą lukę niewychowanego chama i prostaka :lol:

Hint - 2 km korek na prawym pasie i lewy wolny - ludzie w PL ciągle nie wiedzą jak się jeździ na 'zamek'.

No i miłe rozczarowanie (albo mam dobry humor) - fajnie mi się dzisiaj jechało, mimo poniedziałkowego poranka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi oryginalne radio z możliwością podpięcia zmieniarki i okazało się, ze bez problemu można z kostki do zmieniarki wyprowadzić zwykłe wejście stereo. Zakupiłem tylko kostkę w elektronicznym dolutowałem w niej do odpowiednich pinów kawałek przewodu z końcówką mini jack i za kilka złotych mam bezproblemową możliwość podłączenia odtwarzacza mp3 lub telefonu. Zobacz czy też nie masz takiej możliwości chyba najtańsza i najlepsza opcja...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega widze typowy materialista :) . W artykule była mowa samochodach typu BMW 7, Jag XJ czy Porsche. Każdy kto kupuje taki a nie inny samochód wymaga np komfortu czy prestiżu, bo do tego limuzyny zostały stworzone. Czy zasieg 150km zamiast 400km jest wygodny? Czy dwukrotnie mniejszy bagażnik jest oznaką komfortu? Czy wolałbyś jeździć na serwis do stodoły Pana Miecia w Pcimiu Dolnym zamiast do serwisu w centrum miasta i być obsługiwanym przez Pana w garniturze? Ci którzy kupuja takie pojazdy często myslą w innych kategoriach niż tylko pieniądze. Za reszte płacą kartą Master Card ;)

 

Bzduuury.

1. Prestiżu? Chyba na wsi, bo w miastach większość tych modeli to już norma.

2. Zasięg 150? Chyba z butlą w kole - to nie są czasy, gdzie duże auta palą 30.

3. Bagażnik w 7, XJ? Wkładanie tam czegokolwiek to jakaś paranoja. Kto by to robił? Bagażnik w sedanie jest dla poprawy sylwetki, a nie do przewożenia czegokolwiek.

4. Znam 2 lekarzy. Jeden ma auto za 107 tysi i wszystko robi w salonie. Drugi jeździ AstrąII i wszystko robi w garażu znajomego, bo tak taniej. Najlepsze: pomyli się ten, który uzna iż ten pierwszy jest bardziej zamożny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tak na szybkensa:

 

Akumulator VARTA BLUE DYNAMIC 12V 52Ah 470A (1538918377) - Aukcje internetowe Allegro ktorą kupie u siebie w sklepie za 235zł

 

lub

 

AKUMULATOR BOSCH S3 45AH 400A WARSZAWA ! OD SS! (1532330129) - Aukcje internetowe Allegro

 

drugi mocno tańszy i bardziej pasujący pojemnością. Ktoś miał te bosche? daje to rade?

 

autko to stary swift GTI z dobrej jakości sprzętem audio.

Edytowane przez plastekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem na temat futury , nie chce tego wynalazku. Potrafi być idealna , potrafi tez działac miesiac

 

Standardowo jest 45 . 52 to nie jakoś duzo wiec takie 52 to byłby max maxów a 45 tyle co potrzebuje

 

mial ktoś bosch silver s3? Dobre to jest? Google milczy jakby nikt nie kupywał tych akumulatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Bagażnik w 7, XJ? Wkładanie tam czegokolwiek to jakaś paranoja. Kto by to robił? Bagażnik w sedanie jest dla poprawy sylwetki, a nie do przewożenia czegokolwiek.

 

Eeee ? Bagażnik w 7mce to przecież wielka locha, sam znam parę rodzin, którzy używają tego samochodu do wyjazdu na wakacje i naprawdę jest gdzie pomieścić bagaże, nie rozumiem skąd ta opinia... 7ka to nie tylko limuzyna w której wozi się teczkę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w audi tego boscha 70a w audi w którym powinien być aku ~80a (zabraklo 100zl jak stary padl) i zima dawal rade przy -17 krecil ale diesel nie chcial odpalic az padl tak kilka razy ale po naladowaniu dzierży w razie w mam gwarancje jeszcze rok. w sumie zadowolony jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee ? Bagażnik w 7mce to przecież wielka locha, sam znam parę rodzin, którzy używają tego samochodu do wyjazdu na wakacje i naprawdę jest gdzie pomieścić bagaże, nie rozumiem skąd ta opinia... 7ka to nie tylko limuzyna w której wozi się teczkę. ;)

 

W żadnym wypadku nie twierdzę, iż bagażnik w sedanie (tym bardziej w 7er) jest mały. Stwierdzam jedynie fakt, że jak ktoś chce coś przewozić, to zazwyczaj bierze kombi. Mam sedana od 3 lat i na palcach jednej ręki mógłbym policzyć przypadki użycia bagażnika. Sedana kupuje się wtedy, gdy chce się mieć 4 drzwi, a hatchback i kombi są zbyt brzydkie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie twierdzę, iż bagażnik w sedanie (tym bardziej w 7er) jest mały. Stwierdzam jedynie fakt, że jak ktoś chce coś przewozić, to zazwyczaj bierze kombi. Mam sedana od 3 lat i na palcach jednej ręki mógłbym policzyć przypadki użycia bagażnika. Sedana kupuje się wtedy, gdy chce się mieć 4 drzwi, a hatchback i kombi są zbyt brzydkie ;).

 

Ja dla odmiany ciągle coś mam w bagażniku. ;) Jak nie sprzęt foto, to sprzęt sportowy... zawsze coś jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle zakupy i wszyscy znajomi się dziwią, jak można mieć taki czysty bagażnik (gaśnica i płyny na ewentualną dolewkę).

W poldolocie woziło się różne rzeczy - od zakupów, przez kosiarki i rowery, po worki z cementem. Teraz ojciec się boi, że podłoga się oderwie :lol:, więc musiałem po raz pierwszy od kupna auta złożyć tylne fotele, żeby parę dość ciężkich dupereli przewieźć od ciotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajeń, ja znowu wole używać tylnej kanapy zamiast bagażnika.

 

No właśnie - zwykle bliżej jest rzucić coś między fotele (tylne i przednie, lub na tylne fotele), niż iść na koniec auta o długości 4.7 metra. Mimo, iż auto ma 4 drzwi, to zwykle są w nim maks. 2 osoby i tył jest wolny. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajeń, ja znowu wole używać tylnej kanapy zamiast bagażnika.

 

Ja podobnie. Do tego stopnia , że ją wymontowałem rower mieści mi się bez demontowania dzięki temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tak na szybkensa:

 

Akumulator VARTA BLUE DYNAMIC 12V 52Ah 470A (1538918377) - Aukcje internetowe Allegro ktorą kupie u siebie w sklepie za 235zł

 

lub

 

AKUMULATOR BOSCH S3 45AH 400A WARSZAWA ! OD SS! (1532330129) - Aukcje internetowe Allegro

 

drugi mocno tańszy i bardziej pasujący pojemnością. Ktoś miał te bosche? daje to rade?

 

autko to stary swift GTI z dobrej jakości sprzętem audio.

 

Brat mial w swoim 407 akumlator varty i naprawde zlego slowa nie mozna o nim powiedziec. Auto stalo przez miesiac pod domem bez ruszania gdzie temperatury byly w okolicach 0st (zima w irlandii) i po tym miesiacu odpalil od kopa. W drugim aucie mam akumlator boscha i naprawde nie polecam. Moze trafilem na jakis lipny ale nie raz bylo tak ze byl problem z odpaleniem po weekendzie naprzyklad w temp 5st(pobor pradu 0.02mA). Tyle odemnie odnosnie akumlatorow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autem jak zrobilem wiecej kilometrow niz zwykle (np 60) to i tak po weekendzie przy mniejszych temp mial problem. Alternator daje 13.9 ladowania. Ma z 3 lata ten akumlator. A ten varty 5 ;) Ogolnie teraz to teraz te czesci boscha sa takie lipne. Akumlator lipny, wycieraczki lipne, paski kwicza. Tak to jest jak fabryki nawet w afryce sa :razz:

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...