Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

ta, wierzę, że mogą przysiąść lekko obroty ale to co napisałeś może świadczyć tylko o awarii a nie silniku i bez względu czy to będzie 1,4tdci czy 1,0 benzyna.

 

Nam zdechło auto po wciśnięciu hamulca, ciekawe jaką teorie tu byś wymyślił ;)

Połamały się przewody do klapy bagażnika. Na klapie stop, robiło się zwarcie i silnik gasł. Paskudna usterka, dajesz w heble, auto gaśnie, zamiast hamować jedziesz dalej bo hamulce nie mają wspomagania. Zaczęło się od tego, że przestał działać centralny zamek w bagażniku, parkowanie wycieraczki, wycieraczka w ogóle i ostatecznie numer z hamulcem. Nie można lekceważyć takich drobnostek nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - w jaszczombach z klimatyzacją (są takie, wersje Sporting i Suite) po jej włączeniu moc spada z 55 KM do 40 KM, sprawdzili to jacyś zapaleńcy z seicento.pl. O ile wiem nie występowały wersje z silnikiem 900 ccm oraz klimą, tam jak sądzę moc byłaby już ujemna.

 

W śwince po włączeniu klimatyzacji widać na biegu jałowym skok obrotów, z (mniej więcej) 800-900 na ponad 1000, zwłaszcza na zimnym silniku. Tyle że utrata nawet tych kilkunastu KM przy dostępnych dobrze ponad stu nie zaboli tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja orzę benzyną jak kolega wyżej pokazał :lol: dieslem jeżdżę po asfalcie - taki paradoks :lol:

 

Cóż, jakbym pracował na walcu przy budowie dróg, tez bym jezdził dieslem po asfalcie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mając skrzyżowanie +, ja mam ustąp pierwszeństwa, naprzeciw mnie stop - kto ma pierwszeństwo? Wg mnie zasada prawej ręki, ale ci na stopie zawsze czekają na bóg wie co, a ja tam mam pietra, że facetowi się odmieni i też ruszy.

 

2. Mam znak stojący ustąp, ale na skrzyżowanie namalowany jest stop - który znak ważniejszy? "Naziemmne" są zawsze ważniejsze?

 

3. Czy jeżeli jest pozwolenie na parkowanie na chodniku to też musi być te 1,5m przejścia wolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - ad. 1 imo Ci co mają stop, ustępują tym co mają tylko ustąp, ale nie jestem pewien - generalnie ciekawe pytanie!

ad2. - to jest błąd zarządcy drogi. Nie powinno być takiej sytuacji, że znaki poziome i pionowe się wykluczają.

ad3. - jeśli to nie są specjalnie wyznaczone (namalowane) miejsca to musi być 1,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Znaki są równoważne pod względem pierwszeństwa, różnica jedynie w tym że przed ustąp nie ma obowiązku zatrzymania się. Tak jak pisał konkurs - prawa ręka.

2. Znak stop nie wyklucza znaku ustąp pierwszeństwa. Zatrzymanie się na "ustąp pierwszeństwa" też nie jest błędem, więc w takiej sytuacji widząc namalowany znak stop i pionowy ustąp ja sam bym się zatrzymał przed pokonaniem skrzyżowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie wsiadają na rower/skuterki, jeżeli podstaw nie znają. Dojeżdzam na skrzyżowanie i zatrzymuje się, bo mam stopa, a skuterek na głównej staje i czeka, aż przejadę :/ Druga sytuacja: jadę sobie za rowerzystką - przeczucie mi mówi, że chce skręcić w lewo, więc spokojnie toczę się za nią, a ona oczywiście w panikę i zamiast zjechać na środek jezdni to na pobocze i zeskakuje z roweru. Trzecia sytuacja, facet próbuje wyjechać z parkingu, a że na ulicy ruch, to kulturalnie go chciałem przepuścić, no ale oczywiście jakiś mózg niecierpliwił się i mnie wyprzedził jak facet wyjeżdżał - dobrze, że go zauważył, bo by bez policji by się nie obyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skuterami i rowerzystami to jest święta prawda, zachowują się jak jakieś święte krowy. Jadę sobie wczoraj kulturalnie przez las i w oddali widzę jakieś świetliki czy coś, po chwili okazuje się, że to jakiś <span style='color: red;'>[ciach!]</span>y kutasina zapieprza na rowerze bez oświetlania, a ja widziałem odblaski z jego pedałów. Kolejny jedzie sobie drogą krajową nr 11 na rowerku w kamizelce odblaskowej, ale bez oświetlenia własnego.

 

Na kobiety na rowerach jest jeden sprawdzony patent - jeśli pedałuje, to można śmiało wyprzedzać, jeśli przestała, to znaczy, że myśli o skręceniu, najczęściej w lewo - u mnie sprawdza się to niemal zawsze.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewać po przeciętnym Włochu jak oni tam olej zmieniają raz na 5 lat, ewentualnie jak się silnik rozleci... a o takich rzeczach jak płyn hamulcowy/chłodniczy to nawet nie wiedzą, jedź do Włoch w okolice Rzymu/Mediolanu/Neapolu to w głowie Ci się nie pomieści jak oni tam traktują samochody, i te za 8k euro i re za 100k euro, takie obrazki to norma, raz widziałem jak jeden delikwent lakierował samochód za pomocą pistoletu podłączonego do kompresora na stacji benzynowej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewać po przeciętnym Włochu jak oni tam olej zmieniają raz na 5 lat, ewentualnie jak się silnik rozleci... a o takich rzeczach jak płyn hamulcowy/chłodniczy to nawet nie wiedzą, jedź do Włoch w okolice Rzymu/Mediolanu/Neapolu to w głowie Ci się nie pomieści jak oni tam traktują samochody, i te za 8k euro i re za 100k euro, takie obrazki to norma, raz widziałem jak jeden delikwent lakierował samochód za pomocą pistoletu podłączonego do kompresora na stacji benzynowej :blink:

 

To jest Macedończyk aka gipsy aka cygan.

 

@jonas

Już nie mogę się doczekać takiej pogody. A babę faktycznie bym wymienił na lepsze radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas

Już nie mogę się doczekać takiej pogody.

 

Jes! Nie jestem jedyny!

Kurde, chciałbym coś fajnego napisać o kierownikach na drodze, ale ostatnio posucha jakaś z bydłem. Ale w sumie nie dziwne- padać zaczęło i wszyscy jeżdżący na slickach zwolnili.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świniak prawdopodobnie nie wyruszy w zimie na szlak. Powodów jest kilka, choć akurat kombinacja moc + RWD jest najmniej znaczącym z nich.

 

Jaszczomb wyruszy, jakoś na wiertnię dojechać będzie trzeba, a poprzedniej zimy oblatałem go sobie nawet po czarnym lodzie (choć za pierwszym razem był to przypadek i zbroja do prania) i z grubsza wiem, czego się po nim spodziewać. Zresztą wbrew pozorom taki lekki duperszmit zadziwiająco sprawnie hasa po śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś samochód opłacasz składki ubezp itd. i będziesz go zimował w garażu ? RWD racja nie jest przyjemnie przez zimę... ale chyba popadamy w skrajność :) No chyba, że masz inne powody np. finansowe ograniczenia i nie chcesz kupować zimówek, to dobra droga z ograniczeniem przemieszczania się RWD.

 

na szczęście mam w domu dwa samochody z AWD a to bardzo upraszcza jazdę w zimie :)

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby to jonas

Dołączona grafika

:?:

 

No aż taka skrajność straszna to nie jest. Jeśli np świnka może zimą spać w garażu zamiast pod wiertnią to lepiej jej w garażu. Nie koniecznie trzeba kupować dwa komplety zimówek jak jest jeden kierowca w domu.

Do tego w lato kierowca ma większy wpływ na to czy gdzieś stuknie czy w niego stukną. Zimą jeśli jeszcze stłuczki z własnej winy można uniknąć to ma się mniejszy wpływ na to, czy ktoś inny ci nie wjedzie.

Dodatkowo, może mieć np szanse dojeździć zimówki w jaszczombie zanim ten zgnije ;)

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś samochód opłacasz składki ubezp itd. i będziesz go zimował w garażu ? RWD racja nie jest przyjemnie przez zimę... ale chyba popadamy w skrajność :) No chyba, że masz inne powody np. finansowe ograniczenia i nie chcesz kupować zimówek, to dobra droga z ograniczeniem przemieszczania się RWD.

 

Przecież jonas wspominał, że biemdablju nawet na co dzień do pracy nie jeździ wiec dziwi Cię, ze zimę w garażu spędzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...