Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam takie zapytanie. Błahe, poruszane na wielu forach, a i może tutaj. Ciągle jednak problem jest chyba aktualny, że i ja się w końcu zacząłem w tym gubić jak patrzę na to co się dzieje na drogach.

Sytuacja wygląda nastepująco. Główna droga z podwójnymi pasami i skrzyżowanie z drogami podporządkowanymi (wjazdy do osiedlowych uliczek), brak sygnalizacji świetlnej. I teraz powiedźcie mi jak powinny wg Was ustawiać się samochody na takim skrzyżowaniu do skrętu w lewo? Tak jak na rysunku 1 czy jak na 2?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z tego co pamiętam z kursu nauki prawa jazdy uczono mnie, iż powinno ustawiać się jak na rys.1. Jednak co jeśli mówimy tutaj o sytuacji kilku aut, a nie pojedynczych samochodów. Wtedy doszło by chyba do zablokowania skrzyżowania? Poza tym na skrzyżowaniach ze światłami 2 sytuacja jest nagminna.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja również jestem za opcją nr 2. Z tego co zaobserwowałem, to problemu nie ma jeśli jest sygnalizacja świetlna. Niech się jednak trafi takie skrzyżowanie bez świateł i robi się bonanza. Dzisiaj jeden taki nawyzywał mnie, że sobie Polskę z UK pomyliłem. Człowiek już głupieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam zwykłe e30, bez przesady... ps. te tablice Szwajcarskie to chyba papierowe wkładki, bo prawdziwe tak nie wyglądają, więc nie wiem kto i po co je tam włożył.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te e30-stki które jeździły u mnie w mieście były bardzo dobrze zrobione, albo w ogóle nie ruszane starzejące się własnym tempem. Jedno miał mój znajomy, który pracował w firmie odnawiającej felgi i naprawdę ładnie je odpicował. Jeździł jeszcze po Kętach bajerancko zrobiony mercedes beczka, utrzymany perfekcyjnie, z pięknym białym lekko kremowym metalicznym lakierem, odnowionym wnętrzem, fajnymi felgami i obniżony. Ogólnie u nas nigdy nie było dramatu z wioskowością, nawet na wiosce zaraz obok kęt gdzie ja mieszkam. Miło z ich strony, że nie jest zwieśniaczony ten BMW, ale podniecać się nie ma czym imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 co do konieczności szarpania deski rozdzielczej do wymiany nagrzewnicy w fiaciorach. ASO w przypadku Punto mk1 liczyło sobie za całość circa 700 srebrników.

 

 

Czyli 400 zł za robotę + kasa za nagrzewnicę nie jest tak źle.

 

Co do zdejmowania deski, to pewnie w każdym nowszym aucie tak jest, nie tylko we fiatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy tak w nowszym już w punto 1-gen czyli 93 rok trza targać deskę :D w każdym razie to raczej norma jest, umiejscowienie tego elementu zazwyczaj wymaga takiej operacji... w 25 letnim samuraiu też trzeba rwać deskę by się tam dostać... nie wiem ile jest pracy w przypadku takiego fiata coupe więc Ci nie powiem czy to dużo czy mało :wink: w fordzie galaxy to np. około półtora dnia roboty :lol: w punciaku w 3-4h idzie się uwinąć.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewny jesteś że to nagrzewnica a nie zawór doprowadzający ciecz do niej?

W swoim fiacie tak miałem ciekło ogrzewanie i winnym był zawór przy samej nagrzewnicy, dojście masakrystyczne nigdy jeszcze takich figur akrobatycznych nie robiłem w aucie żeby to ustrojstwo wymienić.

Ale samemu dałem rade bez większych problemów(jakieś specjalne narzędzi czy coś w ten deseń), co innego jak by trza nagrzewnice wyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jest roboty we Fiacie, ale za zdjęcie deski w Clio II i naprawę licznika(nie zawsze wyświetlał przebieg) zapłaciłem 150zl u elektryka samochodowego. Wiec 400zl wydaje się dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jest roboty we Fiacie, ale za zdjęcie deski w Clio II i naprawę licznika(nie zawsze wyświetlał przebieg) zapłaciłem 150zl u elektryka samochodowego. Wiec 400zl wydaje się dużo.

 

a po co w clio 2 wyjmować deskę do wyciągania licznika ? czy aby nie mylisz wyciągnięcia licznika z wybebeszeniem całej deski rozdzielczej ?

 

co w z tym aso tam też pracują ludzie a nie nad-ludzie, i też często targają coś na siłę bez opamiętania niczym zdzisek w szopie, krąży jakiś dziwny mit, że w aso to chodzą w białych rękawiczkach :lol:

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba_999- możesz zauważyć, ale nie musisz- to zależy od Twoich oczu- szczerze- wystarczy delikatna zmiana temperatury barwowej światła, i można zauważyć różnicę. A co dadzą +50% w porównaniu do +30%- tego nie odpowiem. Natomiast wiem, że zmiana z 55W na 100W- daje zdecydowanie zauważalną różnicę- przy czym ma gigantyczną wadę- nie powinno się tego pakować do klosza z plastikowym odbłyśnikiem- szlag trafi reflektor, i to szybko...

 

Różnica jest na plus, światło zauważalnie bielsze, ale dalej światła mijania mi dosyć krótko świecą...

Podkusiło mnie i kupiłem też Blue Vision W5W za 12 zł (zwykłe, nie ultra). Bańka ładna niebieska. Ale wiele lepiej od zwykłych przeciętnych W5W z Tungsrama nie świecą. Spodziewałem się "lepszej" bieli. Za tą cenę mogłem kupić drugi komplet tych H1 Sportlight +50% z Tungsrama i zamontować jako drogowe... No ale cóż, następnym razem tego błędu nie zrobię ;)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co w clio 2 wyjmować deskę do wyciągania licznika ? czy aby nie mylisz wyciągnięcia licznika z wybebeszeniem całej deski rozdzielczej ?

 

Tak mi powiedzieli w warsztacie, ze trzeba całość zdjąć. Też mnie zdziwiła cena 150zl może da się sam licznik wyciągnąć bez zdejmowania całej deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat dzisiaj w Katowicach. Potłukły się dwa samochody w tunelu i genialne służby drogowe zamiast złomy zepchnąć na jeden pas i puścić dwa pozostałe do ruchu choćby z ograniczeniem do 10 czy 20km/h to zamknęli wszystko w pizdu, cały ruch poszedł na rondo. Skutek? Całe Katowice stały, nie szło się dostać od strony Chorzowa, nie szło się wydostać w stronę Sosnowca.

Stałem grubo ponad godzinę na wiadukcie gdzie ujechałem może ze 400-500m.

Już widzę jak by tu euro miało być, na codzień są już takie korki, że szlag trafia a jakikolwiek wypadek paraliżuje pół miasta.

 

 

http://www.tvs.pl/36827,korki_w_centrum_katowic.html

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się wczoraj trochę cb radiem w mondeo i patrzcie co propagacja mi zesłała:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gSWU55dxz5I

(nie wiem czemu, ale obraz się z dźwiękiem rozjechał lekko, ale to nie ma znaczenia w tym przypadku)

 

Jestem ciekaw, kto nadaje mszę w cb radiu no i najważniejsze skąd?

 

To, że często słychać Włochów i (chyba) Rosjan to standard, czasem Turków, ale po angielsku pierwszy raz słyszałem. Odsłuch przez dłuższy czas niż na filmiku był podobny

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniliscie juz kola/opony na zimowe? :D

 

Zmieniliście kilka dni temu, świniaku nie, bo zimuje w garażu. Trzeba jednakowoż naruchać letnie seciki przed wiosną. Do jaszczomba wypatrzyłem jakąś Dębicę po 110 zł sztuka, do świniaka GoodYear albo inny Continental, 300-350 zł za sztukę.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Masz klekota? Masz co czytać. Błogosławię bogów, że nie muszę pokonywać tysięcy kilometrów miesięcznie, wtedy jak nic przyszłoby turlać się na ropie.

 

Chociaż przy Pb95 za 5,37 i gnojówce za 5,45 (dzisiejsze dane z Łukoila) opłacalność tegoż turlania trzeba sobie dokładnie przeliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...