Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

bo saab skonczyl sie wraz z GM :)

 

Zreszta sam saab protestowal przed przejeciem tylko nie gora a dol ;P

 

Moje 3 saabiny maja sie super, w zasadzie to juz dwie bo 9-3 2002' sprzedana.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn no, pompe juz znalazlem pod tylna kanpa, tylko ze nie moglem jej wykrecic(jest tam pierw taka wielka, czarna pokrywa, ktora ciezko odkrecic) ani odpiac wezykow.

 

Po przekreceniu kluczyka na zaplon, czy nawet proba krecenia nic nie uruchomila, w sesie, nie bylo slychac by pompa pracowala, takze chyba to bedzie przyczyna. W dodatku na tym czarnym wieczku bylo tyle syfu, ze chyba od 1996 roku NIKT nigdy tam nie zagladal, filtr paliwa to pewnie juz nie istnieje... oO

 

sprawdz pierwsze bezpiecznik/przekaźnik od pompy paliwa ;) jak odkręcisz tą czarną klapkę to multimetr w łapę i obadaj czy leci napięcie, zawsze możesz też sporobwać pompę na krótko z akumulatora 12voltami podłączyć, to taka rada by nie wyrzucać bezsensownie kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze chyba pompa dziala. Jak dzis dawalem zaplon to bylo ja slychac, a na jednym wezu czuc bylo przeplyw.

 

Juz sam nie wiem, co moze byc przyczyna :|

 

Eh, jutro sie bedzie nad tym glowic mechanik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że immo zazwyczaj odcina też rozrusznik, przynajmniej w każdym dotychczasowym aucie tak miałem a kolega napisał, że kręci ale nie odpala.

 

no nie do końca tak jest, w samochodach grupy vw odcina z tego co pamiętam zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że immo zazwyczaj odcina też rozrusznik, przynajmniej w każdym dotychczasowym aucie tak miałem a kolega napisał, że kręci ale nie odpala.

 

W jaszczombie jak padł immo w kluczyku, to rozrusznik i pompa paliwa kręciły, ale silnik nie odpalał. Świeciła za to kontrolka "Fiat Code", która gaśnie po rozpoznaniu kluczyka przez sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INSTALACJA Wodorowa - HHO Generator 1.4-2.8 cm3 (2027854973) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. padłem ze śmiechu i wstać nie mogę :lol: jak można być tak ograniczonym by uwierzyć w te brednie które tam są wypisane :lol: kolejny hit pokroju magnetyzerów... tylko "kapkę" droższy... Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniory od wymiany wtryskiwaczy w Common Railu już zacierają ręce. Złoty interes wymieniać po tej całej wodzie, urynie czy co tam każą zalewać do tego HHO magnetyzera z bulbulizatorem. Chyba, że wcześniej wysra się wydech, katalizator albo eksploduje dolot. To będzie nawet zabawne, zginąć w wypadku spowodowanym wybuchem allegrowej "cudownej" instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na telefon od mechanika jak wymieni. Z tego co mowil wczesniej, to chyba nic sie tam nie stalo, nic nie strzelalo itd. Wymieni, jesli odpali to 300zl, jak nie to 100 w plecy i auto na zlom ;D

 

W sumie, to taki silniczek 1.0 z poprzedniej epoki chyba nie jest az tak zaawansowany by pierdyknac po takim czyms, przynajmniej mam taka nadzieje :D

 

 

 

-----

 

 

Ibi naprawiona :) smiga, takze jest dobrze :D Eh ja glupi, zamiast od razu do mechanika dac, to sie bawilem w wymiane czesci : d

Edytowane przez reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ibi ma silnik bezkolizyjny?

 

Nie znam się na tym i pytam, może ktoś wyjaśni jak to jest, że jedne silniki są kolizyjne a inne nie, dla czego nie robi się bezkolizyjnych, skoro takie silniki występują?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolizyjne a bezkolizyjne różnią się tym że w bezkolizyjnych tłok nie ma opcji spotkać się z zaworem a kolizyjnych w 2 stronę czyli dzieję się rozpierducha - pogięte zawory poodbijane na tłokach, pęknięte tłoki itp = gruby remont / szrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezkolizyjnych się nie robi obecnie, ponieważ taki silnik musiałby mieć niższy stopień sprężania - a to powoduje mniej efektywne spalanie mieszanki - niższą moc i większe zużycie paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwudziestoletni silnik bezkolizyjny, wcale też już taki być nie musi, ze względu na nagar, który mógł odłożyć się na zaworach w ilościach które mogą spowodować kolizcję. Widziałem raz taki przypadek.

 

Również ktoś mógł robić uszczelkę pod głowicą i splanował głowicę przez co silnik stał się kolizyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jakiegoś pecha do samochodów, w piątek w drodze do pracy zdechło mi auto, objaw taki jak by po 2-3 km powoli przestawał palić na 1 gar, później na 2, że już ledwo dało się pod górkę podjechać i w końcu zgasł. Przy okazji - jak jeszcze żadnych niepokojących objawów nie bylo - przy próbie przełączenia na LPG wcześniej już ratowana pokrywa filtra powietrza rozleciała się na dwie części.

Dzisiaj odśnieżyłem auto, otwarłem maskę i po bliższych oględzinach na obudowie cewki jest pełno pęknięć - przypuszczam, że śnieg mógł nalecieć do środka bo akurat do pracy jechałem w śnieżycy, silnik zaczął łapać temperaturę i woda dostała się do środka i zrobiła kurzschluss. Na razie zamówiłem nową, jutro będzie i zobaczymy czy to faktycznie to.

Swoją drogą nie polecam nikomu holowania samochodu w trakcie śnieżycy i to jeszcze na zgaszonym silniku, bez wspomagania hamulców ani kierownicy a do tego momentami z górki za lżejszym samochodem, co się kobiet lekkich obyczajów posypało po drodze... strach w oczach.

 

Najzabawniejsze jest to, że gdzieś właśnie w tym okresie rok temu w śniegu po kolana też padła mi cewka w poprzednim aucie... szczęściarz ze mnie. ;)

 

 

/e/

znalazłem nawet zdjęcie w internecie, u mnie wygląda bardzo podobnie, największe jest to pęknięcie na środku ale do tego dochodzi parę mniejszych tu i tam

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie na allegro

 

Za coś takiego to nie wiem czy chłosta, czapa czy kamieniołom......

 

Jest popyt, jest podaż. Ludzie chcą piętnastoletnich samochodów z przebiegiem rzędu 120k, to mają. To niestety biznes jak każdy inny, przynajmniej wedle przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...