Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Dizle som lepsze bo jest zawsze dreszczyk emocji, taka niepewność gdy temp. spada troszkę bardziej poniżej zera... odpali, nie odpali :)

 

Gdy na dworze -20st. C, wiecie jaka żona potrafi być miła z rana mówiąc: pójdziesz mi sprawdzić czy odpali :rolleyes:

Przy benzynowym aucie tego nie było :lol2:

Niestety wczoraj został zakupiony nowy aku, mąż już nie będzie tak potrzebny :lol2: no chyba że przywali poniżej -20st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdy na dworze -20st. C, wiecie jaka żona potrafi być miła z rana mówiąc: pójdziesz mi sprawdzić czy odpali:rolleyes:<br style="color: rgb(93, 93, 93); font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Przy benzynowym aucie tego nie było :lol2:<br style="color: rgb(93, 93, 93); font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Niestety wczoraj został zakupiony nowy aku, mąż już nie będzie tak potrzebny :lol2: no chyba że przywali poniżej -20st. C. "

aha, bo benzyna na walnietym aku odpala przy -20, tylko dizle tak nie umiom!!111!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdy na dworze -20st. C, wiecie jaka żona potrafi być miła z rana mówiąc: pójdziesz mi sprawdzić czy odpali:rolleyes:<br style="color: rgb(93, 93, 93); font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Przy benzynowym aucie tego nie było :lol2:<br style="color: rgb(93, 93, 93); font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Niestety wczoraj został zakupiony nowy aku, mąż już nie będzie tak potrzebny :lol2: no chyba że przywali poniżej -20st. C. "

aha, bo benzyna na walnietym aku odpala przy -20, tylko dizle tak nie umiom!!111!

 

Po przeformatowaniu postu tak, że forum się obraziło, sądzę że zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy.

 

Co do odpalania na słabym aku, w Clio 1.2 jak aku był w stanie obrócić wałem o 720st. to auto musiało odpalić. Odpalało przy -30st. w 2006 roku. Aku dizlem obróciło parę razy, nie miało jednak siły odpalić. Z clio było jeszcze to, że nawet jak aku nie kręcił, było na tyle prądu, aby pompa działała to można go było lekko szturchnąć i palił ale to już nie zaleta Pb, tylko technologi ubiegłego wieku.

Jak przywali teraz -30st. to wątpię, że pomogą dodatki do paliwa i nowe aku. Będzie stał aż się ociepli, byle rura z wodą nie pękła obok :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel nie odpali ze słabym akumulatorem bo słaby akumulator to niskie obroty rozrusznika niskie obroty rozrusznika to brak paliwa w cylindrach... przynajmniej w tych nowych dieslach stosuje się takie zabezpieczenia, więc nawet jak będzie kręcił 100razy to przy zbyt niskiej prędkości obrotowej nie zapali.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piła - Braniewo, czyli 300 km, w czasie 4h 15min, wliczając postój na tankowanie (5,59 Pb95, 5,76 mazut) i kupno batonika. Droga nr 22 sucha, czysta i spokojna na całej długości, nie wiem czemu na niektórych ludzi widok śniegu na polach działa paraliżująco i snują się 60 km/h poza miastem. A może to ci zuchwalcy na letnich gumach, nie wiem.

 

Zamarzły mi osie wycieraczek, silniczek tylko pobuczał bezsilnie, skutkiem czego szybę przetarłem papierowym ręcznikiem na postoju. Mam dwa tygodnie, żeby zajrzeć do jaszczombowego brzuszka i sprawdzić, czy można coś z tym zrobić w warunkach polowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocnych opadach śniegu w Poznaniu ciśnie mi sie bardzo dużo nieprzyjemnych słów na usta w kierunku kierowców i drogowców.

 

Moja praca polega na dostarczaniu zamówień w różnych punktach miasta. Tylko że do tych punktów trzeba oczywiście dojechać. To co sie dzisiaj działo woła o pomste do nieba. Tu nie chodzi o to, że jechało sie wolno. Nie jechało sie wcale. Do godz. 14.00 główne drogi w mieście i część wylotówek nie widziało pługów, 300m odcinek drogi "jechałem" przez 1.5h taki był paraliż. Ale drogowcy to jedna strona medalu. Drugą stroną są kierowcy. Troche śniegu i ludzie panikują, to fakt ogólnie znany, ale conajmniej połowa kierowców których dzisiaj widziałem swoje prawo jazdy znalazła w czipsach. Nie uważam sie za mistrza kierownicy, nie jestem nim, ani to tego nie pretenduję, ale bitch please, jak ktoś nie umie jeździć to niech zostawi samochód pod domem...

 

Z kolei jestem też troche z siebie dumny. Zaliczyłem dzisiaj sytuacje z cyklu "When you see it, you'll shit bricks", tzn. ciężarówka (nie TIR) lecąca na mnie bokiem, a ja za kierownicą Puga 107 :lol: Udało mi się uciec z sytuacji bez szwanku, ale zbroja do prania. Pan w ciężarówce nie miał tyle szczęścia, zakręciło nim ładnie. Szczęście miał że tylko to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis, po prawie 2 tygodniach postoju wlalem do Ibi brynke... uruchomila sie bez zajakniecia. Jednak brak tej calej elektroniki, dodatkow itd itd ma swoje plusy, przynajmniej nie ma co aku zjadac :D

Edytowane przez reaktiv
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piła - Braniewo, czyli 300 km, w czasie 4h 15min, wliczając postój na tankowanie (5,59 Pb95, 5,76 mazut) i kupno batonika. Droga nr 22 sucha, czysta i spokojna na całej długości, nie wiem czemu na niektórych ludzi widok śniegu na polach działa paraliżująco i snują się 60 km/h poza miastem. A może to ci zuchwalcy na letnich gumach, nie wiem.

 

Mnie to także wpienia, śnieg leżący 10m od drogi działa jak paralizator. Droga nr 7, również była piękna i sucha. Ostrów Mazowiecka - Gdańsk, 340KM w czasie 3h 10 minut. Żadnych niebezpiecznych przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem spam z proamy a z racji tego, ze konczy mi sie w najblizszym czasie Oc to kliknalem i sprawdzilem skladke i to zo zobaczylem przeroslo moje najgorsze sny:

post-5013-0-37237200-1328915991_thumb.jpg

 

w zeszlym roku w ptu placilem 450pln, jedyna zmiana to to, ze mialem szkode placona z mojej polisy i zniknal (przynajmniej w ptu) bonus za wiek i staz. obliczenia dla wspolwlasciciela z 60% znizka. chyba we mnie nie beda mieli klienta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem spam z proamy a z racji tego, ze konczy mi sie w najblizszym czasie Oc to kliknalem i sprawdzilem skladke i to zo zobaczylem przeroslo moje najgorsze sny:

 

w zeszlym roku w ptu placilem 450pln, jedyna zmiana to to, ze mialem szkode placona z mojej polisy i zniknal (przynajmniej w ptu) bonus za wiek i staz. obliczenia dla wspolwlasciciela z 60% znizka. chyba we mnie nie beda mieli klienta :D

 

Z ciekawości policzyłem i pakiet Casco 921zł :D z jakimś super hiper assistance 100zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W popularnych autach nie mają fiata, trochę to dziwne :P

 

2 087,56 zł z jakimiś tam asistance wypadkowym, holowaniem i innymi ciach!łami, których nie udało mi się wyłączyć :)

 

W allianz ostatnio płaciłem 313 zł.

 

Wszystko to za fiata coupe 1.8

 

Kogoś chyba tam mocarnie powaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez skladki wyliczalem dla fiata o ogromnej pojemnosci 1,2 z ogonkiem :D a co do popularnosci to moga miec racje bo u mnie pod oknem stoja:

- 3 dełu

- 4 fordy

- 4 vw a jakby wliczyc skode, seata i oooo to bedziee tego razy dwa

- 4 ople

- 2 fiaty

- jakas cytryna, peżo i czasem iveco z upsa zaparkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Nawigacja od Google mnie dobija. Jechałem Poznań > Szczecin, w jednej miejscowości chyba kiedyś był objazd i kazała mi zjechać. Inna kwestia taka, że jak jeżdżę po Poznaniu to pierwsza trasa jaką wyszukuje zawsze jest najgorsza, najdłuższa i w ogóle na około. Trzeba zawsze wybierać inne trasy. Dziś mam jechać Szczecin > Poznań i chciałbym śmignąć przez A2, tyle, że google maps nie ma jeszcze dodanego nowego odcinka A2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką trasę polecacie Szczecin > Poznań?

 

Prosto do Podjuch na A6, później na S3, za Gorzowem trochę trzeba się wlec jednopasmówką, no i na A2 (ewentualnie ze skwierzyny starą drogą jak ma być taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz SAMOCHODU odgrzybiacz klimatyzacji Wys0zl (2055314417) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Używał ktoś takiego śmiesznego wynalazku? Jakoś wątpię w jego niesamowitą skuteczność (odgrzybienie klimatyzacji to już w ogóle można między bajki włożyć), ale może akurat ktoś korzysta i jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny osuszacz w domu i nie działał tzn. więcej wilgoci produkowałem niż był wstanie odebrać, to się nadaje do zamkniętych pomieszczeń.

U mnie w samochodzie sprawdziło się umycie dokładnie szyb od środka, gazety pod wycieraczki jak mokro. I przede wszystkim nagrzanie wnętrza i następnie wietrzenie zimnym powietrzem na postoju przez parę min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Nawigacja od Google jest kompletnie do [gluteus maximus]. 2 razy kazał mi zjechać na autostradę na wiadukcie... tak jakbym miał skręcić, przelecieć przez barierkę i wylądować na autostradzie. A przez wymagane połączenie z internetem zjada baterię tak, że może nas ponawigować przez 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to się bateryjkę pod zapalniczkę podpina i utrata prądu nie straszna.

 

Myślę, że jak by każdy zgłaszał błędy nawigacji to szybko by je poprawili.

 

Ciekawe kiedy wyjdzie automapa EU na andka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli terenu po ktorym jezdzi 9x procent forumowiczow :wink:

 

Tak, tylko np dla mnie nawigacja jest przydatna w kraju którego nie znam, gdzieś na wakacjach. Po PL to jeżdżę na znaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...