Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Bykojebcy z Seata na pewno są z małżeństwa zadowoleni, zwłaszcza po ponurych latach 80., kiedy wespół z Fiatem tłukli tandetę. Czesi też źle na tym nie wyszli, mają teraz Audi w tańszej budzie. Ba, jakby Polacy nie byli jak zwykle totalnymi baranami, też mogliby sprzymierzyć FSO z VAGiną, zamiast z Dełu. Teraz jeździłyby FSO VAGi, czyli wsobne waginy. Czad.

 

Oczywiście, ze są czemu by mieli nie być skoro mają VW ze swoim ojczystym znaczkiem Seata Dołączona grafika Tylko, ze obie marki na S tak jak piszesz przed przejęciem przez VW klepały zacofaną tandete wiec gdy pojawiły się znienacka samochody VW ze znaczkiem Seata i Skody to był szał macicy. Alfa robi w miarę fajne nowoczesne auta i niestety zrobienie z AR kolejnego tworu VW było by krokiem wstecz, a nie jak w przypadku seata milowym skokiem do przodu.

 

Czyżbyś uważał nastoletniego forda z lpg za prawdziwe auto Dołączona grafika ?

 

"Prawdziwe" w sensie, ze nie takie z NFS'a Dołączona grafika Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Wracając kiedyś moim Kropasem mk1, 1.2MPi dokonałem takiego numeru. Miałem circa 140-150 na 4 biegu, gdyż urządziłem sobie pościg jak powyższy film z Gulfem (jezu jak dał [gluteus maximus] ze zmianą biegu czy to tylko ja?). Kiedy byłem może, ze 150rpm przed odcięciem (6850 max), bardzo zgrabnie i bez żadnego zastanowienia wrzuciłem 3 zamiast piątki. Jak zawył, jak szarpnął to myślałem, że silnik i skrzynia wyprzedzą samochód. Korea pół biedy, włoskie FIRE tłuczone z resztą do tej pory <3

 

Dlatego Opel oszczędzał tego widoku i nie montował obrotomierza w 1.2 benz. Agila. Było to auto którym jeździłem na dlugo przed tym padłem co mam teraz i na autostradzie poniżej 10L/100km nie schodził. Jeździłem też Golfem 1.9TDI. Przyjemne auto ale spalało przy mojej jeździe i tak 6.5L/100km.

 

Vaginka ale to za proste, chodzi mi o model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Opel oszczędzał tego widoku i nie montował obrotomierza w 1.2 benz. Agila. Było to auto którym jeździłem na dlugo przed tym padłem co mam teraz i na autostradzie poniżej 10L/100km nie schodził. Jeździłem też Golfem 1.9TDI. Przyjemne auto ale spalało przy mojej jeździe i tak 6.5L/100km.

 

Vaginka ale to za proste, chodzi mi o model.

 

MK4, zgadłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK, konkretniej Londynie mieszkalem prawie 3 lata, pracowalem w City, jadac do pracy przez scisle centrum widzialem rozne auta poczynajac od 20 letnich Golfow z dzwiami przyklejonymi na tasme, po 20 dniowe Ferrari, jest tam mnostwo 10+ letnich aut, ale oczywiscie jest ich mniej niz w Polsce dlatego pierwsze wrazenie moze byc mylne, a zreszta wystarczy sie przejechac do biedniejszych dzielnic i juz trudno bedzie znalezc auto mlodsze niz 5 lat z dwoch powodow: 1. nie stac ludzi na ich kupno, 2. jesli juz kupia to inni je zniszcza z zazdrosci, dlatego kolejne auto kupia starsze nie rzucacjace sie w oczy. Oczywiscie pojedzmy teraz do bogatszych dzielnic i nie znajdziemy aut starych i brzydkich, chociaz tez bywa i tak ze przed wypasionymi posiadlosciami wartymi kilka milionow funtow beda staly stare Fordy Focusy bo wlasciciele wola wydawac swoje miliony na inne pasje niz auta ktorymi tylko jezdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze są czemu by mieli nie być skoro mają VW ze swoim ojczystym znaczkiem Seata Dołączona grafika Tylko, ze obie marki na S tak jak piszesz przed przejęciem przez VW klepały zacofaną tandete wiec gdy pojawiły się znienacka samochody VW ze znaczkiem Seata i Skody to był szał macicy. Alfa robi w miarę fajne nowoczesne auta i niestety zrobienie z AR kolejnego tworu VW było by krokiem wstecz, a nie jak w przypadku seata milowym skokiem do przodu.

Króliczku, ja to wszystko wiem i mam nadzieję, że tłuczenie Chryslerów ze znaczkiem Lancii to ostatni durny pomysł koncernu Fiata w tym stuleciu. Sprzedać Alfę germańskim oprawcom, o bogowie moi, trucizny!

Zresztą VAGina ma jakieś sportowe wózki, niektóre nawet na ropę (Skoda R8 TDI, która nie przestaje mnie śmieszyć, jakiekolwiek osiągi by miała), więc o co im chodzi? Kilkadziesiąt lat tłuczenia tego samego Gulfa, różniącego się światłami i lampką we wnętrzu dostępną za dopłatą, na pewno nie wpływa korzystnie na zmysł artystyczny projektantów, ale oni i tak nie dysponują tą unikalną mieszanką mistycyzmu i szaleństwa, która pozwala tworzyć taką np. Brerę, Deltę S4 albo Abarthy wszelakie. Rozdeptane Polo nazwane dla niepoznaki Scirocco (bo "Hydraulischschrottpresse Polo" to rzeczywiście kiepski pomysł na nazwę samochodu) to trochę za mało :>

 

Dlatego Opel oszczędzał tego widoku i nie montował obrotomierza w 1.2 benz. Agila.

W tanich autkach nikt nie montuje obrotomierza, bo przestaną być tanie. Tu obrotomierz, tam elektryczne szybki, ówdzie klima, pincet poduszek powietrznych i z Toyoty Aygo za 29 999 zł robi się Toyota iQ za 59 999 zł, której nikt nie chce, z Pandy za 25k robi się dwukrotnie droższy gejowóz "500" i tak dalej.

 

auta ktorymi tylko jezdza.

Ta część mojej nikczemnej robaczywej duszy, która jest bezwstydną blacharą, aż się zatrzęsła ze zgrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

a co ma być v10 biturbo ? to jest wózek na zakupy dla kobiet nic po za tym.

 

Chciałem napisać 1.4 D. Ale taki silnik akurat też tam pchali Dołączona grafika

 

Wystarczyło by takie 1.1 jak jest w Seicento i wciskało by w fotel... albo przynajmniej miało miłą kulturę jak w Fiacie bo tak to nie ma jej w ogóle.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toyocie Aygo po co obrotomierz? Jechałem tym czymś. Tam pod maską jest mikser.

 

Za to Agila to co, mięsień Ameryki? Dołączona grafika

 

Ostatnio bylem na etapie zakupu auta.

Pytania do znajomych co by kupili odpowiedz:

Gulf/Audi a3/Skoda........

 

Masz znajomych z Elektrody.peel? Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem na etapie zakupu auta.

Pytania do znajomych co by kupili odpowiedz:

Gulf/Audi a3/Skoda........

 

cóż dalej marzeniem polaka jest golf tylko że teraz nie jest to golf III a golf IV 1.9 TDI... taki nudny naród bez polotu co poradzisz.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą VAGina ma jakieś sportowe wózki, niektóre nawet na ropę (Skoda R8 TDI, która nie przestaje mnie śmieszyć, jakiekolwiek osiągi by miała), więc o co im chodzi?

R8 to nic przecież mają Bugatti, Lambo i od niedawna większość udziałów w Porsche ;).Swoją drogą jeśli chodzi o tego pierwszego to sprzedają go charytatywnie bo podliczajać koszt zakupu marki, opracowanie modelu Veyron i jego produkcje cena za sztuke jest sporoooooo poniżej kosztów ;)

 

Kilkadziesiąt lat tłuczenia tego samego Gulfa, różniącego się światłami i lampką we wnętrzu dostępną za dopłatą, na pewno nie wpływa korzystnie na zmysł artystyczny projektantów, ale oni i tak nie dysponują tą unikalną mieszanką mistycyzmu i szaleństwa, która pozwala tworzyć taką np. Brerę, Deltę S4 albo Abarthy wszelakie. Rozdeptane Polo nazwane dla niepoznaki Scirocco (bo "Hydraulischschrottpresse Polo" to rzeczywiście kiepski pomysł na nazwę samochodu) to trochę za mało Dołączona grafika

W tym problem, ze projektanci mają jako taki zmysł bo nikt inny jak Walter de'Silva projektuje dla VAGa auta (dla niewtajemniczonych ten sam od AR 147 i 156) tylko albo za dużo currywurst się najadł albo mu niemcy nie pozwalają na za dużo. Chociaż nowe modele Audi czy wspomniany przez Ciebie scirocco imo stanowia już jakiś krok na przód w stosunku do starszych modeli i mnie osobiście takie Audi S5 czy Scirocco R sie podobają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toyocie Aygo po co obrotomierz? Jechałem tym czymś. Tam pod maską jest mikser.

 

Wierz mi, że bardzo jest potrzebny. Jako standard powinien jeszcze ryczeć "zmień bieg idiotko/stary grzybie!" z megafonu. Dołączona grafika
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Wierz mi, że bardzo jest potrzebny. Jako standard powinien jeszcze ryczeć "zmień bieg idiotko/stary grzybie!" z megafonu. Dołączona grafika

 

I mieć podświetlane obroty od 500-2500RPM na zielono czyli te na których gaśnie, jakas kontrolka ECO by się też przydała. Przy jeździe dłużej niż 10s na 5000RPM głos z megafonu powinien krzyczeć "właśnie przez Ciebie giną delfiny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas

nie sa ale to sa "mechaniki" fanbojstwo okrotne.

A co do mody na Eco, to kilka lat temu pewnien niemiec powiedzial ze polska jest bardzo ekologiczna.

A ja pytanie skad ten wniosek ? A bo wy macie tyle aut na lpg................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Też przerabiałem ten temat. Współczuję :) Kupiłeś coś w końcu?

 

Tu jest Polska i tu się swoje chwali :) Jak się chcesz dowiedzieć co kupić to się dowiesz tylko, że nic nigdy się nie popsuło, pali nie więcej jak 5L/100km i tak wciska w fotel, że aż łeb urywa. No i każdy kupił swoje auto sprowadzane z Niemiec, którym jeździł emeryt jak miało 120 000km przebiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe dłużej niż 10s na 5000RPM głos z megafonu powinien krzyczeć "właśnie przez Ciebie giną delfiny".

 

Delfiny zniszczyły system, plusik.

 

@jonas

nie sa ale to sa "mechaniki" fanbojstwo okrotne.

A, mechaniki, no tak. Z czegoś trzeba żyć, też bym na ich miejscu polecał te padaki. Najlepiej kupione okazyjnie od turasa ze szrotu dziadka lekarza, zarobek na ciągłych naprawach i reanimacjach takiego strucla gwarantowany.

 

Tu jest Polska i tu się swoje chwali Dołączona grafika Jak się chcesz dowiedzieć co kupić to się dowiesz tylko, że nic nigdy się nie popsuło, pali nie więcej jak 5L/100km i tak wciska w fotel, że aż łeb urywa. No i każdy kupił swoje auto sprowadzane z Niemiec, którym jeździł emeryt jak miało 120 000km przebiegu Dołączona grafika

Wszystko się zgadza, z tym że odzywają się już łożyska w alternatorze albo wychechłany napinacz paska, pali 5, ale na 50 km, wciska umiarkowanie, bo to najmocniejszy z najsłabszych, z Niemiec przywlókł je poprzedni właściciel, a przebiegu ma poniżej 100k. Jak w tym dowcipie o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym w Moskwie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupilem tylko strach :D sie przyznac bo jeszcze mnie tutaj zlinczuja :blurp:

A mialem mozliwosc zakupienia Stilo z Italy zarejestrowany w DE. Ale cos mu tylko obroty falowaly ...........

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

A kupilem tylko strach Dołączona grafika sie przyznac bo jeszcze mnie tutaj zlinczuja Dołączona grafika

A mialem mozliwosc zakupienia Stilo z Italy zarejestrowany w DE. Ale cos mu tylko obroty falowaly ...........

 

Coś na F ewentualnie Seat Leon 1.4 benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polskie realia kazały sądzić, że to najsłabsza wersja TDI. Za to z przyspieszeniem lepszym, niż Ariane 5.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy z Wrocławia do Warszawy. Zgodnie z wszystkimi przepisami

 

Lol... Dołączona grafika Sam identyczny eksperyment zrobiłem w czerwcu na kawałku Września - Konin starej dwójki... masakra, jazda z ślepkami wlepionymi wyłącznie w prędkościomierz i delikatne muskanie gazu... po takim malutkim kawałku byłem wycieńczony...Dołączona grafika

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Jedziemy z Wrocławia do Warszawy. Zgodnie z wszystkimi przepisami

 

Lol... Dołączona grafika Sam identyczny eksperyment zrobiłem w czerwcu na kawałku Września - Konin starej dwójki... masakra, jazda z ślepkami wlepionymi wyłącznie w prędkościomierz i delikatne muskanie gazu... po takim malutkim kawałku byłem wycieńczony...Dołączona grafika

 

''Wyprzedził nas... rowerzysta. Przez 5 km jechał też za nami cierpliwie kierowca z Bolesławca, ale jak zwolniliśmy do 50 km na godz. nie wytrzymał''.

''Po raz pierwszy wrzucamy piąty bieg - jesteśmy za Bykowem. Jedziemy 90 km na godz., a i tak wyprzedzają nas ciężarówki''.

 

 

Asia: - Daewoo tico przed nami. Będziemy wyprzedzać! A może jednak nie.... Michał: - Moje nadzieje okazały się płonne, nici z wyprzedzania. Tico pruje 90 km na godz.

 

'Tico zostawiło nas daleko w tyle. Mało tego, ciężarówki wyprzedzają nas jedna po drugiej w środku niewielkiej miejscowości''.

 

Jesteśmy w miejscowości Dzbanki. Są tu ogromne koleiny, więc śmiejemy się, że to Dziurawe Dzbanki. Za 10 km zrobimy sobie postój, żeby trochę odetchnąć. Wyprzedziliśmy volkswagena golfa.

 

Dołączona grafika

 

Wybaczcie moją niechęć do Golfów ale dziś jak powiedziałem, że jadąc A4 z Krakowa do Wrocławia równo 200km/h zrobiłem na 40 litrach gazu 160mil. Właściciel Golfa IV kombi TDI obliczył mi koszt mojego spalania i skwitował, że jego Golf jak jedzie 200km/h pali 7L/100km co daje 39zł a mój pali za 49zł...

 

Google Maps pokazuję, że trasa którą robią Ci reporterzy powinna zająć 5h30min, a oni jadą już 8.

 

Edit: i właśnie wjechali do warszawy. Prawie równo 8h.

 

@Domik Francuz i to z Gazem. Przecież to nie ma prawa jeździć według znawców Dołączona grafika A za tą kasę mogłeś mieć Mercedesa W124 albo Golfa IV, każdy znawca Ci to powie bo to są auta, zwłaszcza merc 3 klasy wyżej od Puga! A tak na poważnie to gratuluję autka, jeden z ładniejszych hatchów.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...