Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=yHyOZ13dlVs&feature=relmfu

 

6:58-7:44

 

troche nieduany debiut w TV Dołączona grafika

 

ale to ze policjant mowił: "to Panu uciekła ta meganka" to juz nie puscili :lol:

 

(zolte megane RS cisnelo szybciej odemnie Dołączona grafika)

Edytowane przez Maniakalny
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Tony Sopramo

500zł za brak prawa jazdy EVER? WTF? I koleś jeszcze był narąbany więc nie stracił prawka, bo go nie miał. Po co ja robiłem prawko?

 

Pod koniec jest pokazane jak jedziesz za Megane RS :D Hehe chciało się pogonić za nim co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł za brak prawka

ale za to ze na bani to bedzie miał grzywne pewnie w sądzie

chociaz pewny nie jestem

 

ta megane RS ma w danych technicznych 0,1s lepsze przyspieszenie niz moj, w sumie to realne bo nismo ciezke w cholere :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Tony Sopramo

500zł za brak prawka

ale za to ze na bani to bedzie miał grzywne pewnie w sądzie

chociaz pewny nie jestem

 

ta megane RS ma w danych technicznych 0,1s lepsze przyspieszenie niz moj, w sumie to realne bo nismo ciezke w cholere :/

 

Element bycia pod wpływem pomijam. Tylko po co prawko? Do zbierania punktów :)? Skoro ktoś bez niego nie dostaje punktów i nie ryzykuje robienia dokumentów od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktów brak, ale oc również nie działa, więc nie chciałbym być w skórze takiego kierowcy w przypadku gdyby coś się grubszego stało, nie mówię już o potrąceniu kogoś, ale np. rozwaleniu jakiejś droższej fury komuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz prawka to w przypadku potrącenia pieszego/rowerzysty itp nawet z nie swojej winy, jest to automatycznie twoja wina i prawdopodobnie dostajesz wyrok i mozliwe ze musiałbyś płaic rente przez iles lat poszkodowanemu.

Jak byś zabił kogos to automatycznie więzienie na iles lat.

 

W razie kolizji, automatycznie twoja wina i prawdopodobnie (nie jestem pewien) placisz za wszystkie szkody ze swojej kieszeni (mozliwe ze czesc pokrywa jakis fundusz gwarancyjny czy cos) ale pewny nie jestem, dawno temu o tym czytalem.

 

 

EDIT// 22:50

W przypadku braku OC (np gdy wpadnie na ciebie rowerzysta) wtedy jest mozliowsc wyplacenia za szkody z funduszu gwarancyjnego,tyle ze PONOĆ dziala to niezbyt dobrze - wiedza z for internetowych - bardzo mało jest takich przypadkow. Jak rowerzyscie sie nie stanie nic to ucieknie i nic nie zrobisz.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC działa bo jest na auto nie na osobę z tym, ze TU mam prawo żądać zwrotu wypłaconego odszkodowania od sprawcy, który nie miał uprawnień niby to samo, a jednak poszkodowany nie zostaje z gołą [gluteus maximus] ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie co to za przecinak Dołączona grafika

youtu.be/zK8tS2JaoJs

 

Wychodzi 10sek tak na oko. U mnie Nissan Note VAN 2011(bez liftem) 1.5dci 5speed 85KM robi 50-100kmh w 13sek na 5tce. Autko praktycznie puste. Przy 50 ma okolo 1200obr przy 100 prawie 2500obr. A przy 170 lekko ponad 4000obr.

U ciebie nie widac obrotomierza wiec ciezko porownac.

Przy takiej skrzyni autostradowe 120 robi juz wir w baku i za dalako nie pojedziemy na jednym baku.Jazda mieszana lepiej mu wychodzi przy dystrybutorze.

 

Auto mam od nowosci, nie rozgrzewane, nie studzone po trasach, ostro jezdzone. Kiedy padnie turbo?Jakies zaklady?

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Tony Sopramo

@DaRo prędziej padnie pompa, wtryski, na regenerację turbo jeszcze masz czas. Ile to pali przy 120 na autostradzie?

 

A co powiecie na Oplowskie 1.2 ben. 75KM z łańcuszkiem rozrządu? 230 000 km na blacie i łańcuszek już się odzywa. Silnik brzmi kiepsko, załączenie klimy powoduje dławienie się. Pierwszy właściciel, kupiony w salonie. Tymczasem skrzynia przy 180 000 km była wymieniana wraz ze sprzęgłem, cięgna robione 2 razy. Jestem ciekaw czy do 300 000 dożyje :/

Edytowane przez Tony Sopramo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od nowosci, nie rozgrzewane, nie studzone po trasach, ostro jezdzone. Kiedy padnie turbo?Jakies zaklady?

 

U nas również kangoo od nowosci i jak widać natrzaskane 235K km. Auto nie oszczędzane, a silnik z całym osprzętem chodzi bezproblemowo Dołączona grafika Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Sopramo przy 120 pali nie mniej niz 5.5l, ale nie wiecej niz 6. Tylko ze E91 320d tyle robi na trasie.

KAX pierwszy serwis mialem przy 78tys km, panowie rozkaldali rece ze tak nie mozna, ze juz gwarancji nie ma za takie zaniedbania, a autko po serwisie ani lepiej nie jezdzilo ani mniej nie palilo. Auto z maja 2011 na liczniku 108tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety łańcuch tylko w niektórych autach zapewnia bezobsługowość rozrządu. Są przypadki, gdy jest znacznie gorzej niż na pasku. W zakupie kontrolowanym był kiedyś Nissan Micra. Mówili, że najlepiej łańcuch w tym aucie wymieniać po 60kkm bo przy zalecanych bodaj 90kkm trzeba wymieniać też koła rozrządu. Pasek w dwulitrowym dieslu PSA ma być wymieniany po 230kkm, nie będzie pewnie to odosobniony wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Tony Sopramo

ten samochód nie jest przeznaczony do takich celów Dołączona grafika po za tym raz już pisałem, skrzynia biegów jest po to by jej używać.

 

Sam też rzadko wyskakuję z samochodu by zobaczyć jak sam jedzie Dołączona grafika Nie do tego mi służy.

 

Tak, skrzynia jest potrzebna ale jest różnica pomiędzy wygodą jazdy czymś co jedzie od 100-220km/h na 5tce a jazdą dieslem gdzie w tym zakresie prędkości bez 2 czy czasem 3 biegów się nie obędzie.

 

A film bardzo fajny. Pozdro.

Edytowane przez Tony Sopramo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojenki diesel vs. benzyniak vs. skrzynia biegów zostaw dla siebie Dołączona grafika szczerze mnie wali jak się rozpędzasz swoim samochodem i kiedy biegi zmieniasz Dołączona grafika filmik wrzuciłem jako ciekawostkę a nie po to by coś tam udowadniać.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skrzynia jest potrzebna ale jest różnica pomiędzy wygodą jazdy czymś co jedzie od 100-220km/h na 5tce a jazdą dieslem gdzie w tym zakresie prędkości bez 2 czy czasem 3 biegów się nie obędzie.

Nigga please w zakresie 100-220 używać 3 biegów chyba w tirze Dołączona grafika Już w ogóle to pomijam fakt jak czesto się rozpędzamy u nas w PL od 100-220 Dołączona grafika Jak kogoś boli ręka od fapania i nie ma juz nią siły biegów zmieniać niech kupi automat zrobi od 0 do 220 na "jednym" biegu Dołączona grafika Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trolluj tylko czytaj wątek Dołączona grafika

 

Na 5 przy 50km.h potwierdze nie jedzie ale wtedy toon ma 1K obr a przy VGT zaczyna sie zbierac od minimum 1,5K

 

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję startować z kreski z alfą 147 1.9 115 KM. Powiem tak, zjebałem start i przeciągnąłem za długo na obrotach, ale do 100 km/h byłem z przodu, później już alfa była lepsza. Nie było tak, że ktoś kogoś wyprzedził o długość auta, samochody jechały obok siebie, tyle, że raz fiat, a raz alfa miała maskę bardziej z przodu. Chyba muszę wymienić ten wariator Dołączona grafika no i alfa miała 1/3 baku paliwa, a ja miałem od pełnego przejechane jakieś 70 km. więc było w baku pewnie coś w okolicach 50 litrów paliwa.

 

A tutaj bohaterowie spotkania:

 

post-102456-0-08119800-1344078663_thumb.jpg

Edytowane przez piotreek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Spokojnie o jeden cal, albo i lepiej. Ale najpierw jest kilka innych rzeczy do zrobienia, wariator by się zdało zmienić, załatać przetarcie w fotelu, a felgi i koła może kiedyś wpadną, ale to już raczej w dalszej przyszłości i raczej nie do tego, tylko do jakiegoś 2.0 Turbo Dołączona grafika

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...