Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

A tak apropo radyjek, robia moze nowoczesne radyjka z USB bez pstrokacizny? Potrzebne mi radio z minimalistycznym wyswietlaczem i nie odpustowym wygladem. To tak ewentualnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś radyjko z cd

Mamy rok 2013, nie 1997 tak jakby co. Dołączona grafika 

 

A tak apropo radyjek, robia moze nowoczesne radyjka z USB bez pstrokacizny? Potrzebne mi radio z minimalistycznym wyswietlaczem i nie odpustowym wygladem. To tak ewentualnie Dołączona grafika

JVC KD-X30E i wyższe (różnią się dołączonym pilotem i opcją zmiany koloru podświetlenia). Mam, gra poprawnie, kosztował jakieś drobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy rok 2013, nie 1997 tak jakby co. Dołączona grafika

Dlatego właśnie trzeba zaznaczać, ze chce się CD bo aktualnie oferowaną są też radia tylko z USB/Czytnikiem kart jak np. wyzej polecone Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC KD-X30E i wyższe (różnią się dołączonym pilotem i opcją zmiany koloru podświetlenia). Mam, gra poprawnie, kosztował jakieś drobne.

 

A nie ma czegos jeszcze mniej pstrokatego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie trzeba zaznaczać, ze chce się CD bo aktualnie oferowaną są też radia tylko z USB/Czytnikiem kart jak np. wyzej polecone Sony

 

Prawdziwy audiofil i tak słucha z vinyla, nawet w samochodzie. Dołączona grafika 

 

A nie ma czegos jeszcze mniej pstrokatego?

Dołączona grafika

 

A na poważnie, to szukaj, ale małe szanse - zostają chyba tylko stare nakamichi, bo te najnowsze też są pstrokate.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę z cd, bo czasem lubię sobie zapodać oryginalną płytkę Floydów, czy innego Iron Maiden, a poza tym, mam sporo płytek w aucie z albumami w mp3, więc cd być musi. 

 

Dzisiaj pewnie się zabiorę do otwierania panasonica i zobaczymy Dołączona grafika

 

a co do oczekiwań, to w coupe jest nadspodziewanie dobre fabryczne audio, np. w porównaniu do mondeo to jest miazga :) 

 

Oczywiście nie jest to jakieś bose w alfie, ale na prawdę jest dobrze, nawet lepiej niż w alfie 147 kuzyna bez bose. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie wole z CD sluchac dlatego zrezygnowalem z USB i kupilem uzywane radio CD/MP3 z wyzszej polki i do tego dokupilem sobie zmieniarke na 12CD coby nie przekladac co chwile plyt :D Bose w Alfie to kupa straszna jest. Niczym nie zachwyca, glosniki sa wspolosiowe, sub plastikowy, a radio takie same jak w wersji bez Bose i to wlasnie ono jest chyba najgorszym elementem audio w AR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to bose nie słyszałem, ale słyszałem zwykłe i w fc moim zdaniem jest lepiej. Myślałem po prostu, że bose gra bardzo dobrze i dla tego tak napisałem.

 

Oczywiście w fc nie jest nagłośnienie jakieś mega profi, w końcu to fabryczna instalacja z 99 roku, ale porównując do innych fabrycznych, jakie miałem okazję słyszeć ta w fc jest całkiem dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 zeta z nowych widzę na alledrogo tylko Philips, ale nie wiem, jakie to ma funkcje, jak gra, etc. Poza tym same Dalco, Peiying i inna chińszczyzna, wśród której (mimo posiadania usb, mp3 i czytnika sd) może być wątpliwa obecność takiego drobiazgu, jak rds.

 

Z używek mogę polecić deh 4000ub. Mam je w aucie od... hmm... od kiedy się pojawiło na rynku.

CD u mnie jest praktycznie nieużywane, bo muzyka leci z pena (można mp3 z krążka, to chyba oczywiste Dołączona grafika ). Jest nawigacja po katalogach, jest czytanie tagów ID3, jest masa opcji do korekty dźwięku, RCA i możliwość wysterowania subwoofera + equalizer.

Radio podświetlone patriotycznie, tzn biały wyświetlacz + czerwone ideogramy przycisków. Jeżeli Ci to nie odpowiada, szukaj 5000ub, które ma podświetlenie RGB z możliwością ustawienia własnych kolorów.

AUX jest na tylnym panelu, więc w razie potrzeby używania go, musisz podciągnąć dodatkowy kabel np. do schowka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może zreanimuję moje radio: wyczyszczę ten laser jak się do niego dostane, albo je rozwalę całkowicie Dołączona grafika , wóz albo przewóz, bo nie będę się denerwował, jak mi zacznie czytać płytę za 3 razem, ale jak już zacznie, to przeważnie bez problemowo już działa. Akurat podświetlenie przycisków na czerwono mi pasuje, bo takie samo mam w aucie.

 

 

UPDATE:

 

Po nierównej walce, w ramach przerwy w obowiązkach wziąłem się za to radio mając do dyspozycji tylko victorinoxa i kombinerki. Okazało się, że nie dość, że ta blacha jest przewleczona przez pcb, to w 2 miejscach zalana cyną! Czego to nie zrobią, żeby utrudnić człowiekowi życie. 

 

Walkę wygrałem i kilka stówek zostanie w kieszeni. Te płyty co wypluwał praktycznie za każdym razem, łyka teraz jak młody pelikan i w miarę szybko rozpoczyna odtwarzanie. Na jakiś czas wystarczy. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem takie "welury" na allegro za 40zł niestety po roku dywanik kierowcy był do wymiany bo się przetarł. Do nastepnego auta kupiłem droższe z grubszego materiału za ok 100zł i juz mam je 3 lata, a śmigam z nimi cały rok czy to zima czy lato. Co prawda ten od kierowcy już lekko zmęczony ale nadal nigdzie się nie przetarł. Brałem ZTCP od tego użytkownika http://allegro.pl/sklep/14186877_dywaniki-samochodowe-02

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym już z chęcią welury włożył ale mi kurde cieknie z okolic nagrzewnicy w czasie deszczu.. podejrzewam że odpływy w podszybiu są niedrożne tylko jeszcze trzeba je znaleźć :/

 

A propo radii samochodowych, zawsze mnie irytował ten zdejmowany panel i konieczność jego wzięcia, co myślicie o radiach które panel sobie obracają tył na przód, zda to egzamin na złodziei? Dodatkowo przy zmianie też wyświetlacz musi być nie ten kreskowy tylko już punktowy, żeby więcej info było pokazywane.

Coś w ten deseń

 

 

Te jest fajne ale bardziej widoczne

 

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajer. Zawsze to więcej mechaniki i rzeczy do zepsucia.

A złodziej doskonale wie, jakie radio jak wygląda. Dlatego, jak widzi zdjęty panel, to szuka pod fotelem, albo w schowku, a jak widzi radio z odwracanym panelem, to po prostu je wyciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób to powinniśmy radio na dachu w pudełku zostawiać, żeby nam szyby nie bił skoro i tak zajrzy ;) U mnie akurat radio jest dość nisko (do tego samochód niski) więc ciężej wypatrzeć co tam siedzi.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 ;]

 

A prawda jest taka, ze im łatwiej radio wyciagnie tym mniej szkód narobi bo jak sie bedzie musiałł siłować z jakimis zatrzaskami odwracanymi panelami itp. to podł deski pośrupie, a sa i tacy co jak nie beda mogli wydobyc to roz[ciach!]la.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie jestem fanem oryginalnego radia, w poprzednim aucie nie wymienialem choć było strasznie badziewne i w obecnym też nie wymienię tym bardziej, że to spisuje się całkiem nieźle jak na moje potrzeby, ma nawet płyty CD i zmieniarkę! Ma też ten plus, że kradziej nie połasi się na radio za 100zł. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to?

 

 

Rover 400?

 

Rover 800 coupe turbo dokładnie. Niestety przez tych ciach!e łachudry trzeba uważać co i jak się montuje, plus taki że na samochód raczej się nikt nie połasi..Ale oryginalne zabudowane też wyciągają, tylko rzadziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym już z chęcią welury włożył ale mi kurde cieknie z okolic nagrzewnicy w czasie deszczu.. podejrzewam że odpływy w podszybiu są niedrożne tylko jeszcze trzeba je znaleźć :/

 

A propo radii samochodowych, zawsze mnie irytował ten zdejmowany panel i konieczność jego wzięcia, co myślicie o radiach które panel sobie obracają tył na przód, zda to egzamin na złodziei? Dodatkowo przy zmianie też wyświetlacz musi być nie ten kreskowy tylko już punktowy, żeby więcej info było pokazywane.

Coś w ten deseń

 

 

Te jest fajne ale bardziej widoczne

 

 

Nie wiem czy zda egzamin, mi miesiac temu w krakowie radio bez panela ukradli. Nawet kostke iso wartą 5zł i plastikową maskownice wartą 7zł zabrał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o egzotykę modelu. Czort wie jak to otworzyć i co może mieć w środku, może wcale nie ma radia, diabli wiedzą co to w ogóle jest. Lepiej poszukajmy jakiegoś cienkola, otwiera się gwoździem i czasami wewnątrz jest dobro.

 

W parchu mam starego Panasonica, który nawet nie jest dobrze przykręcony, a w świniaku fabryczny kaseciak. Odpukać w nieocynkowaną blachę na razie nikt nie interesował się jednym ani drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oczy krwawią.

 

 

Dziś prezydent Bronco Bul Nadzieji miał zaszczyt zobaczyć mojego świniaka na trasie Poznań-Piła. Po co w orszaku wiozącym jedną kukłę dwie karetki i bojowy wóz strażacki - nie wiem, ale mam nadzieję że nie były potrzebne gdzie indziej w tym czasie.

Karetki były na pewno pozasystemowe(tzn. dyżur na rejonie pełniła zwyczajowa liczba). Ze Strażakami trochę gorzej jeśli nie byli z jakiegoś miasta wojewódzkiego(a jeśli to OSP było to nie ma tematu). Ogólna mizeria stanów zmianowych w PSP jest dość przerażająca. Jednak zdolności mobilizacyjna KSRG jest całkiem niezła(a nawet po ruszeniu odwodów operacyjnych, zwyczajne zdarzenia na miejscu nie stanowią większych problemów), trochę gorzej z zawartością tych wozów. Bo o ile liczebnie daje jeszcze radę, to szkoleniowo już jest różnie. 

Cel może na pierwszy rzut oka niewidoczny. Ale zastanówcie się co by było gdyby nie ta otoczka. Potem wszyscy by gardłowali że nie potrafimy upilnować u siebie prezydenta/premiera itd. Świrów na tym świecie dość się pałęta. Do tego nie wiesz czy czasem nie jechał na spotkanie z większym gronem ludzi, gdzie konieczność obecności takich służb jest już lepiej widoczna dla postronnego obserwatora. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...