Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

w00t?

 

Ze niby benzynka w hondzie lepiej sie zbierze lub podobnie do tych 2.0 saabiny?

HInt, hint, nie nie zbierze sie, jesli nasza carrera 4s dostaje po [gluteus maximus] w przedziale 90-140km na korespondujacym biegu.

Zawsze mnie bawi ta ślepa wiara w Saaba, mimo że w testach ten silnik wcale nie jest taki dobry ;) Z tego co dejv667 wrzucił wychodzi że 60-100 i 80-120 w Saabie na czwórce jest tylko odrobinę lepsze niż w moim słabszym o 50 60 KM Focusie :lol: W innym teście takie same wyniki.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Ferrari jest uważane za ładne tylko dlatego, że to Ferrari, a IMO większość ich modeli jest okropna stylistycznie.

Rzecz gustu. Dla mnie np 512, 348, 355 i generalnie modele z tamtych lat to jedne z najładniejszych aut sportowych jakie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo silniki od GM maja inna krzywa 2500-4000 (1800-5500) oraz brak High/mid pressure boost w porownaniu do poprzedniej generacji.

 

Pala za to zdecydowanie mniej.

 

Obecnie w 9-3 cabrio hatchback ktore jest ciezsze i turbo mitsu GD04 z HPT pewnie jest jakies 230-240KM i na 3-ce 80-150 do odciecia jest jakies 4.5sec (stock robi 5.5sec). Minimalne spalanie 7l benzyna - 8l gaz.

 

Najtansza konkurencja to chyba Octavia RS za 145k. Potem daleko nic.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do listy alternatyw dla 9-5 możesz dopisać Suzuki Kizashi, o którym nikt nie wie, a jak wie, to na pewno nie pamięta. A który za 116K zł. daje rześkie 178PS z wolnossącego R4 2.4 i buja się do 100km/h w 7.8s (manual FWD) - a jest całkiem fajnie wyposażony i imho ładny. Niestety totalnie nie trafił w gusta polaków (jeden silnik, lista opcji obejmuje automat AWD lub manual FWD) i częściej na ulicy widzę dajmy na to Ferrari 458 Italia. A na pewno jest mniej masoński, niż IS250 ^_^

 

Co ciekawe, Kizashi pod względem bezpieczeństwa wypada lepiej niż więksi, masywniejsi konkurenci:

 

http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/bezpieczenstwo/315145,Zaskakujace-wyniki-testow-zderzeniowych-IIHS.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2013 insignia golas 120k

2014 insignia golas 140k

 

+15k skora i 15-20k duperele zeby wyposazeniowo bylo chociaz podobnie. Wieksza auto i spalanie w katologu przeraza jak trzeba tam dodac +25% minimum :D

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiądź do saaba a następnie do insi, przejedź się jednym i drugim... saab to konstrukcja z 2002 roku która przeszła FL w 2007 roku, taki odgrzewany kotlet trochę, wątpię by ludzie rzucili się na taki samochód, na co kupować taki samochód skoro można go mieć zadbany kilkuletni za ułamek tej ceny...

Edytowane przez ʞoʌɐls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu. Dla mnie np 512, 348, 355 i generalnie modele z tamtych lat to jedne z najładniejszych aut sportowych jakie znam.

Dlatego napisałem, że większość, a nie wszystkie. Testarossa  czy F40 są IMO obłędne, ale 360 czy 430 już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiądź do saaba a następnie do insi, przejedź się jednym i drugim... saab to konstrukcja z 2002 roku która przeszła FL w 2007 roku, taki odgrzewany kotlet trochę, wątpię by ludzie rzucili się na taki samochód, na co kupować taki samochód skoro można go mieć zadbany kilkuletni za ułamek tej ceny...

 

Co do uzywek to dosc prawdziwe.

 

I jezdzilem i insignia oraz 9-5 :)  Insignia minimum 1700kg w nie golej mocniejszej wersji , mul straszny jak zapakujesz 4 osoby i bagaz. 

 

A na codzien mam do czyniania z ... I tutaj wybierz dowolne auto z roznych wypozyczalni na kanarach, bedzie circa 50 modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasma pewnie bedzie trzymac, ale wolalbym cos w stylu raz, a dobrze, bo pozniej pojade na myjke reczna to mi zdmuchnie ten znaczek, jak na tasmie bedzie. Zreszta podejrzewam, ze wlasnie mi zdmuchnelo ostatnim razem :)

Klej do szyb samochodowych dostępny w każdym sklepie moto, przykleisz raz na zawsze, tylko dobrze oczyść powierzchnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasma pewnie bedzie trzymac, ale wolalbym cos w stylu raz, a dobrze, bo pozniej pojade na myjke reczna to mi zdmuchnie ten znaczek, jak na tasmie bedzie. Zreszta podejrzewam, ze wlasnie mi zdmuchnelo ostatnim razem :)

 

Dobrze odtłuszczone + 3M i prędzej zrobisz dziurę niż zerwiesz emblemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2013 insignia golas 120k

2014 insignia golas 140k

 

+15k skora i 15-20k duperele zeby wyposazeniowo bylo chociaz podobnie. Wieksza auto i spalanie w katologu przeraza jak trzeba tam dodac +25% minimum :D

 

Mnie wyszło 142K ze skórą (skóra 7900pln), której bym i tak nie kupił - w zimie na tym nie usiądziesz bez podgrzewania foteli, w lecie klima obowiązkowa, a i tak plecy mokre. Skórzane boczki - tak, ale środek fotela - nie lubię. No i full skóra podnosi wagę o dobre 40kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, co nie znaczy ze ja bym nie scigal takiego debila z innej odpowiedzialnosci.

 

A prawda jest taka, ze facet wbil sie przy naprawde niewielkiej predkosci, gdyby jeszcze ulica w tamtym miejscu nie zamieniala sie w koleinowy potok to pewnie by wyhamowal. Ale wiadomo, nie zachowanie bezpiecznej odleglosci i nadmierna predkosc.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w nastepny poniedzialek (19 maja) musze byc przed 10:30 w Warszawie na ulicy Gdanskiej (obok stawow Kellera, to jeszcze Zoliborz?) a w kierunku stolicy nie jechalem juz z 10 lat. Wyjezdzam ok 6:30 z Katowic i planuje jechac 1/E75 przez Czestochowe, polnocno-zachodnia obwodnica Piotrkowa wjechac na S8/E67 i przez Rawe Mazowiecka dojechac do Mszczonowa. Tu "skrecic w lewo" i 50 minac Zyrardow i wjechac na A2. Tam juz prawie do konca i zjechac na Broniewskiego, Perzynskiego, Podlesna, Lektykarska i jestem w domu. Tzn w robocie.

 

Jest jakas inna bezpieczniejsza opcja (bo chyba Janki-Raszyn nie jest ale moze sie myle)? Czego sie moge spodziewac po drodze? Wiem ze droga jest prosta jak drut ale mam dosc ciasny rozklad i nie moge sie spoznic nawet o minute a nie chce sie wpakowac w jakies mega korek bo gdzies wymieniaja nawierzchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjedź o 5:00. To jest Bolanda, nigdy nie wiesz kiedy i gdzie napotkasz wahadełko, ilu snujów w Fabiach i kapeluszach będzie trzeba wyprzedzać (albo snuć się za nimi bo wysepki i podwójna ciągła), jak mocno będzie zakorkowany wjazd do Warsiawy w godzinach porannych, kiedy te wszystkie słoiki wracają do korpo z Radomia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjedziesz o 6:30 to będziesz mieć olbrzymi zapas czasu. Ja też bym w Mszczonowie uciekał na A2 zamiast pchać się przez Janki. Generalnie w tej chwili jadąc nawet wolno ta trasa jest do zrobienia w max. 3,5 godziny. Ja naprawdę jechałem ekonomicznie(tempomat i 110 km/h) i wyszło odrobinę ponad 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas, wypraszam sobie...nie każdy słoik jest z "dziury w ziemi".
Dobrze kombinujesz co do trasy, s8 przez całe bemowo aż do twojego zjazdu powinna być wolna, więc nie utkniesz nigdzie jeśli chodzi o samą Warszawę. Nie wiem jak przejście z a2 na s8 ale nie powinno też być tragedii.

Nie próbuj nawet przez Janki, szybciej by było wtedy przez Gdańsk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto i wydech. Na YT jest gdzieś nawet film jak pewien koleś na zlocie wlatuje tym wozem w zieleń ;) 

 

BTW. Dzisiaj pobawiłem się w autodetaling. Zastosowałem po raz pierwszy w życiu tzw. niewidzialną wycieraczkę. Do tej pory ciągle się za to zabierałem, ale gdzieś chęci umykały.

Do akcji wkroczył "Glass Science Rain Cleaner". Zabawa trwała godzinę z wszystkimi szybami i lusterkami bocznymi! Na początek podwójnie wyczyściłem szyby Sonaxem na bazie alkoholu do mycia szyb, plus dwie różne rękawice do wycierania. Na tak odtłuszczone powierzchnie dałem tego "Glass'a". Niby żel, jednak po rozsmarowaniu gąbką z mikrofibry (co było nie lada wyczynem - strasznie kleiste), szyby wyglądały jakby je potraktowano kosmofenem czy też innym klejem. Poczekałem chyba z 5-7 minut i zacząłem polerkę szmatą z mikrofibry do szyb. I tak z bite 40 minut bo ciągle jakieś smugi widziałem. 

Najlepsze było jak wróciłem na chatę i umyłem w wiadrze z mydłem szmaty. Resztki tej "wycieraczki" przylepiły się do ściany wiaderka. 

 

Mam nadzieję, że cała ta robota warta była zachodu. Ciekawi mnie nie tyle efekt "uciekającej wody" podczas deszczu, ale tego czy te cholerne owady będzie można łatwo wycieraczkami i płynem zmyć?

 

Mieliście może doczynienia z takimi preparatami jak te niewidzialne wycieraczki lub "Glass Science Rain Cleaner'em"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kupił sieć czy tylko stacje, przy MadiaMarkt w Chorzowie już od jakiegoś czasu jest Shell. Jest jakaś mała budka i stacja jest z obsługą a nie samoobsługowa jak Neste.


http://www.shell.pl/products-services/on-the-road/neste.html


http://biznes.newsweek.pl/shell-przejmuje-neste,106149,1,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem czy Shell wykupił tylko parcelę gdzie jest stacja czy od razu całą sieć .

 

Wg. ich strony to drugie .

 

O dziwo poziom cen nie zmienił się za bardzo w porównaniu do Neste , może dlatego że promieniu niecałego kilometra są 4 inne stacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...