Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za komentarz czytałem nieraz twoje posty z rozbawieniem i czekałem aż mi coś dowalisz tylko ze chyba się starzejesz :) z tym vwi może niepotrzebnie wyjechałem mam szwagra zakochanego w marce i on mnie jakoś zraził

Synu swojego ojca, pokazuję i wyjaśniam - trudno o większego psychofana włoskiego żelaza niż KAX, a ty posądzasz go o VAGinofilię. Rechotłę gromko, jeszcze chwila a nazwiesz mnie miłośnikiem silników wysokoprężnych.
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się, bmw w końcu zaczęło produkować normalne samochody - 2 active tourer  :D

BMW niech lepiej wróci do produkcji silników lotniczych, dresiarzy nie stac na samoloty więc marka nie będzie się z nimi kojazyła :D

 

Synu swojego ojca, pokazuję i wyjaśniam - trudno o większego psychofana włoskiego żelaza niż KAX, a ty posądzasz go o VAGinofilię.

Nie pochlebiaj mi, kupiłem alfe bo była o wiele tansza od Audi w TeDeIku. Chociaż jeśli o VAGu mowa to z VAGin chetnie bym przygarnał takie Lambo Aventador i nawet bym sie nie wstydził, że to koncern VW :D

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam za brak znajomości pojazdów danych użytkowników, niestety temat przeglądam na tyle rzadko iż nie wiem czym jeździ KAX, rozumie więc że miał być to taki żarcik wśród znających się kolegów forumowiczów, tak więc cofam wszystkie moje wcześniejsze wypociny. Ja za to mam diesla i sobie chwalę :)

 

Co do i8 rzeczywiście ciekawe, jakoś nigdy bmw mnie nie przekonywało ale te mi się nawet podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno zauważe i ani trochę mi się to nie podoba. Nie dość że 1-ka będzie niedorobiona to jeszcze MINI strasznie spuchło przez ten projekt, bo projektowano je także z myślą o przysżłej 1 i teraz jest tłustą kolubryną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pochlebiaj mi, kupiłem alfe bo była o wiele tansza od Audi w TeDeIku. Chociaż jeśli o VAGu mowa to z VAGin chetnie bym przygarnał takie Lambo Aventador i nawet bym sie nie wstydził, że to koncern VW :D

Lamborghini to producent traktorów przecie. Zaczęli robić konkurencję dla Ferrari, bo szefunio miał ambicję i hajs, ale geneza marki jest nieubłagana. Pewnie dlatego tak cię do niej ciągnie, traktorofilu ty :>

 

Ja za to mam diesla i sobie chwalę :)

Czy oprócz "mało pali" możesz wskazać jakieś inne zalety? Pytam z ciekawości, bo może to kwestia prywatnych preferencji, umiłowania króciutkich przełożeń albo braku elastyczności na przykład.

 

Kupiłem Opla... a do uja ... w sumie nie wiem co mnie podkusiło :E

Diagnoza jest jedna - motoryzacyjna śmierć, chłód i halucynacje. Teraz potrzebny ci kapelutek, kamizela ze skaju i śmigaj na lewy pas wlec się 65 km/h.

 

To nie jest BMW - to ma napęd na przód.

Swoją drogą nie wiem jak to zrobili, że bryła fajna, linie fajne, ale przód taki niedo....any. ;]

hurr co to za bęęwu bez erwude durr jakby buk lubił efwude to byśmy chodzili na renkach nigdy tego gunwa nie kupie!!11

Ty nie kupisz bo nie ma RWD, ja nie kupię bo na cholerę mi minivan, ale rzeczywisty target firmy, czyli paru Helmutów, którzy chcą wozić dzieci we wnętrzu wygodniejszym niż oferuje E46 pojazdem tańszym w utrzymaniu niż niezgrabna maciora pokroju E39 - oni kupią chętnie i co więcej będą mieli radośnie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ne, na którą oś jest napęd. Dopóki nie jest ślisko albo nie chcesz latać bokami, nie ma żadnej różnicy. Nie oczekujesz chyba, że podtatusiały facet z dwójką pędraków w fotelikach będzie się jarał driftowaniem na rondzie?

 

Bryłę skopiowali z Opla Zafiry i zdaje się jakiegoś Hyundaia, a przód dokleili swój, więc wyszło co wyszło. No cóż, to tylko Niemcy, nie oczekujmy rewelacji stylistycznej.

 

Ja na pewno zauważe i ani trochę mi się to nie podoba. Nie dość że 1-ka będzie niedorobiona to jeszcze MINI strasznie spuchło przez ten projekt, bo projektowano je także z myślą o przysżłej 1 i teraz jest tłustą kolubryną.

Mini powinno się nazywać już Maxi, przecież te ostatnie pięciodrzwiowe ulepy to jakieś minivany wielkości Scenica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjności aut. Kumpel kilka dni temu kupił skode a4 my09. Czyli dwulitrowy traktor w kolorze srebrnym (blee), co mi się podoba to pakiet s line i ledy. Do rzeczy, jak odebrał to następnego dnia już mówi, że mu się jakaś kontrolka od silnika pali (a od świec żarowych mruga jak jedzie). Dzisiaj rano kończymy shifta i spotykamy znajomą (to ta od gólfa, która zdążyła już załatwić dwa sprzęgła, silnik, a auto nie ma jeszcze 100kkm). Koleś mówi, że coś nie gra z autem, bo ma choinkę na desce i musi pojechać do tego handlarza. A ona na to, że też coś tam się jej zapaliło ostatnio na desce... Podsumowałem: spotkało się dwóch VAGiniarzy :grin:

Edytowane przez chemiczny_ali
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno kupili jakieś rozbite trupy pszeciesz jak by wzieli nuwki salonowe toby tego niebyło!!111

 

Czekamy na odpowiedź Świebodzina tutejszego lobby Skodziarzy, z pewnością mają już jakieś wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każde auto psuje się z czasem, era niezawodnych już dawno za nami, choć dalej jest masa gości co kupuje vw bo to niezawodna niemiecka technologia, zresztą jak telefony, byłem niedawno w salonie i przyszła starsza para chciała proste telefony babka im proponuje samsunga, a oni że absolutnie nie bo chcą nokie, magia marki :)

 

nie mam vag'a choć myślę nad zakupem, aktualnie jeżdżę stilo 3d w jtd (wiem fiat bee :) ) z plusów to poza wymienionym już niskim spalaniem :P a tak na poważnie spalanie mnie zadowala, do tego co pewno parę osób rozśmieszy żwawo się rusza, nie odczuwam zbytnio turbo dziury i autko ładnie ciągnie, ba jechałem niedawno alfą 147 z silnikiem benzynowym 2.0 150KM i wolę jednak moje skromne 115 kucy, co ciekawe właściciel alfy podziela moją opinię. Żeby nie było że tak chwalę, zdaję sobie sprawę z minusów diesla, auto jest wyraźnie głośniejsze, drgania większe, do tego możliwe problemy z turbo, dwumasem, ale póki co tylko leje ropę i jeżdżę, może kwestia użytkowania (mam kawałek do pracy, chłodzę turbo, często wymieniam olej itd) co nie zmienia faktu że następne autko może będzie benzyną. Kusi mnie jednak coś z dieslem fiata: opel vectra c, opel astra III, alfa romeo 159 lub croma co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Mondeo MK3 2.2TDCi już nigdy nie kupie diesla. Spalanie 2 litry mniejsze niż w benzynie + robione wtryski, dwumas, turbo i inne ciekawe historie. Pamiętam jak w trasie wystrzelił jakiś wężyk od podciśnienia, samochód jechał jakby miał 50 koni i miał problemy z wdrapaniem się pod wzniesienie. Odgłos wiertarki przy 140km/h na autostradzie jest nie do zniesienia. Trzeba być masochistą aby coś takiego lubić. Turbo dziurę czułem w każdym jeżdżonym przeze mnie dieslu. W peugeocie nie czułem... bo nie miał turbiny. Lepsze przyspieszenie to tylko subiektywne odczucie (wciskanie w fotel jak turbo złapie), aby się rozkulać trzeba wachlować biegami zamiast pociągnąć jak w benzynie. Jeszcze zrozumiem jako służbówka, która trzaska 40tys rocznie gdzie uzysk w spalaniu jest znaczny ale do normalnego użytku? Nigdy więcej. Prędzej założył bym gaz 

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfa ma dwa minusy jak dla mnie nieco mały bagażnik jak to alfy zresztą i dość wysoka cena, chciałbym kupić auto najlepiej do 25 max 30k zł w którym nie będę miał problemu pojechać z kobitą i dzieckiem (póki co sztuk jedna 6 miesięcy) na wakacje z bagażem, niestety obecne stilo 3d kiepsko się do tego nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena jak za auto tej klasy? W porównaniu do Skody A4 to prawie jak za darmo. Sedany jeśli chodzi o pakowność często są lipne dlatego jako rodzinny dupowóz idealna by była 159 sportwagon koniecznie w wersji TI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to teraz, że w sedana trudno cokolwiek większego zapakować. Sedan ssie na maksa, do takiego passeratti B6 w sedanie to nawet problem jest wsadzić przez otwór bagażnika wózek dla dziecka w 159 w sedanie może być podobnie. Dlatego np. taka skoda superb ma dobre rozwiązanie, sedan i liftback w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego passeratti B6 w sedanie to nawet problem jest wsadzić przez otwór bagażnika wózek dla dziecka w 159 w sedanie może być podobnie.

żartujecie ?

 

mam auto prawie sportowe (RX8) i bez problemu do bagażnika pakowałem wózek + inne graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to teraz, że w sedana trudno cokolwiek większego zapakować. Sedan ssie na maksa, do takiego passeratti B6 w sedanie to nawet problem jest wsadzić przez otwór bagażnika wózek dla dziecka w 159 w sedanie może być podobnie.

Nigdy nie twierdziłem, że Passerati B6 to w jakimkolwiek aspekcie dobry samochód :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żartujecie ?

 

mam auto prawie sportowe (RX8) i bez problemu do bagażnika pakowałem wózek + inne graty.

 

Ale lodówka nie wejdzie! O!

 

Co do diesla to gadałem ostatnio ze znajomym. Ma 530d, wydał ostatnio 5 tys. zł bo robił coś w silniku, 2 lata temu robił wtryski za 4 tys. zł. I tak pali mu 10L/100. Czyli jakieś 22L LPG :D

 

Co do 159... droga? To auto kosztuję mniej niż VW Polo w podobnym roczniku.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Croma też fajny wóz, po fl-u już całkiem fajnie wygląda, jedynie te obłości na nadkolach mogą komuś nie przypaść do gustu. Przed faceliftingiem uroda faktycznie może być dość kontrowersyjna ale auto ogólnie fajnie. W środku dość ładne. Sporo takim jeździłem jako pasażer, pod maską 150 konny diesel, nieźle się odpycha a generalnie można to auto kupić za nieduże pieniądze bo jest mało popularne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opel vectra c, opel astra III, alfa romeo 159 lub croma co byście polecili?

Takie coś jest jak hyundai elantra - bagażnik prawie 500l, nawet brzydkie to nie jest i w przyzwoitych pieniądzach niezłe wyposażenie. Tyle, że zasadniczo to liftback wyglądający jak sedan, zawiasy jak to w tańszych rozwiązaniach wchodzą głęboko przy zamykaniu.

Tylko jeden silnik - benzyna, spalanie około 7.5 w cyku mieszanym. Kuzyn ma i chwali. Skończy mu sie leasing za chwile i nie wiem, czy od niego nie kupię.

 

Jak nie jeździsz ponad 40Kkm rocznie, to nie kupuj diesla. Ale z tych podanych przez Ciebie 159 lub croma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena jak za auto tej klasy? W porównaniu do Skody A4 to prawie jak za darmo. Sedany jeśli chodzi o pakowność często są lipne dlatego jako rodzinny dupowóz idealna by była 159 sportwagon koniecznie w wersji TI :D

Chyba nie wiesz co mówisz... 159 to auto zwyczajnie ciasne w środku. Bagażnik jest mały i niepraktyczny.

 

Co do niskiej ceny to może i jest niska na rynku wtórnym. Jako nowe auto 159 była droga i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolosalny spadek wartości nie brał się z niczego - awaryjność tych samochodów jak pamiętam sięgała w raportach dekry 50% przy autach rocznych. Koszty serwisu też nie miałe.

Myślałem o kilkulatku z V6, ale wyleczyłem się.

Inna sprawa, że jest to jedno z najładniejszych aut, na które może sobie pozwolić statystyczny kowalski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wożenia lodówek albo innego gruzu wziąłbym Audi Octavię albo Superb, gdybym już koniecznie musiał wybrać coś z VAGa.

 

A jakbym serio musiał wozić lodówki, to Fiatem Ducato.

Edytowane przez jonas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym nie będę miał problemu pojechać z kobitą i dzieckiem (póki co sztuk jedna 6 miesięcy) na wakacje z bagażem, niestety obecne stilo 3d kiepsko się do tego nadaje

E tam, kiedyś z dwójką dzieci, z dwoma wózkami zapakowaliśmy się do Clio I na wakacje ;)

Teraz bez wózków na styk się mieścimy do Xsary Picasso, pojemność kufra 2x większa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...